463
Az új optikai szabványok, mi lesz a befutó?
  • Laalee
    #23
    ilyen drága rendszeren már csak állóképeket lehet nézni :D
  • Roll
    #22
    Azért, Te nem vagy egy könnyű eset. Egyébként meg nem állóképpel kell nézni a dvd-t. Mifelénk folyamatosan megy a film. :-D
  • Punker
    #21
    100 Hz Pana tv, hozzá HDD-s felvevős Pana rendszer + a gyári duplalemezes DVD, valahogy inkább a bakfitty DVD szabványban nem hiszek már..... :(
  • [Jakuza]
    #20
    Gagyi hamisitvanyotok van. Vagy valami szar DVD lejatszotok. :P
    8000es bitratanal eredeti DVDn te nem latsz kockasodast.
  • Punker
    #19
    vasárnap Némo nyomában DVD-t néztük és állóképnél pixeles volt :(
  • NEOreg3
    #18
    lehet én vagyok az igénytelen, de egy bolti szélesvásznas dvd-film nekem bőven megfelel:)
  • [Jakuza]
    #17
    Nekem inkabb penzre lenne szuksegem.
    Befogom matol vezetni, hogy a fold osszes lakoja 1$-al jaruljon hozza a koltsegeimhez evente es maris milliardos leszek aki megteheti barmikor, hogy az ujdonsagokat megvegye.
  • Punker
    #16
    nekem már most sürgős lenne hogy rendes felbontásban nézhessem a filmeket 1280*1024 kicsit barátságosabb lenne (persze ehez vennem kell egy HD-TV-t is majd:)
  • NEOreg3
    #15
    minek vezetik be ezt olyan gyorsan? mire lehet ezt majd kihasználni? ezzel csak a játékfejlesztők alá adják a lovat, hogy szép dvd-s minőségű videókat meg tömörítetlen textúrákat kapjanak a játékok, hameg a filmeket nézzük, mikor esett nehezükre a filmkészítőknek 2-3 stb dvd-re felnyomni az extrákat?
  • [Jakuza]
    #14
    Majd egysegesittik ugyis.
    Emlekezunk csak a DVD+R es DVD-R es szabvanyokra a kezdetekkor.
    Persze az a ket szabvany kozelebb van egymashoz, de ott is az elejen csak olyan meghajtok jottek ki amik csak ezt vagy azt olvastak.
    Nem lennek meglepve attol, ha mondjuk 1,5 ev mulva azt hallanank, hogy olyan meghajto kerult a piacra, ami mind a ket szabvanyt irja ill. olvassa.
  • Borg
    #13
    Az egységességet tekintve nem, de szerintem az áraknak inkább kedvez, ha két konkurens termék van.
  • grizzly21
    #12
    Akkor nem egyezett meg a Toshiba és a Sony ugye? Mind2en kidobják? Szerintem ez ránk nem lesz jó hatással de hát ez van...
  • Sir Quno Jedi
    #11
    én várok, mint a türelmes pók a hálójában...
  • _Vegeta_
    #10
    Mintha a dvdiro nem 2milla lett volna jopar eve. Majd ennek is lemegy az ára, vhogy meg be kell hozni a piacra..
  • B@dsector
    #9
    Pioneer BDR-101A Blu-ray Discet író optikai meghajtó
  • Punkerwork
    #8
    szerintem itt gyorsabb lesz a váltás mint a DVD-nél.
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Később a Reagan is ad !
  • Duddits
    #6
    Hát később majd tudsz...
  • Sir Quno Jedi
    #5
    Ezt mondom ! Minek ez a xarság, amíg nem lehet normális áron írót és médiumot venni hozzá...
  • Duddits
    #4
    Anyagokat?? Tán a korongokra gondolsz? Mit írta Punkerwork, lejátsza a sima CD/DVD-ket, addig amíg nincs hozzá új generációs CD/DVD-d, addig meg szerintem elleszel a régebbi fajtával is...
  • Punkerwork
    #3
    valszeg a sárgák sejtenek valamit nem véletlenül kezdik nyomni kifelé, japánban Blu-Ray is van 2003 decembere óta :)
  • Sir Quno Jedi
    #2
    De honnan a rákból szerzel hozzá HD-DVD anyagokat ???
  • Punkerwork
    #1
    A HR-1100A típusjelzéssel illetett olvasó maximum 2-szeres tempóval játssza le a HD DVD médiumokat, egységesen 8-szoros tempóval tudja leolvasni az adatokat az összes DVD-formátumú adathordozóról (kivéve a DVD-RAM-ot, ahol 5x a maximális olvasási sebesség), mindemellett – ellentétben a Pioneer első Blu-ray írójával – az NEC olvasója a CD-kkel is elboldogul, 32-szeres maximális olvasási tempó mellett.