463
Az új optikai szabványok, mi lesz a befutó?
  • narumon
    #63
    "És HD-DVD/Blue-Ray olvasót?"

    Ezt is lehet. Ha csak HDDVD olvasó kell akkor venni kell egy Xbox360 HDDVD driveot. Simán megy a Pcvel.
  • narumon
    #62
    Lehet.
  • narumon
    #61
    "En se akarok kotekedni, de Magyarorszagon mekkora is a digitalis musorszoras ?
    Kb egyenlo a 0-val es 3 even belul nem is varhato a kiepites."

    Digitális műsorszórás sok van csakhát a minősége nem az igazi. Gondolom HD műsorszórásra gondoltál.
  • narumon
    #60
    "100 Hz Pana tv, hozzá HDD-s felvevős Pana rendszer + a gyári duplalemezes DVD, valahogy inkább a bakfitty DVD szabványban nem hiszek már..... :("

    Valami ott nálad nagyon el van cseszerintve akkor. 100Hz CRT tévén kizárt a kockásodás még ha 100cm-es tévé akkor is. Egy Crt tévén a kockásodás az már azt jelentené hogy a monitorodon nézhetetlen....
  • narumon
    #59
    "vasárnap Némo nyomában DVD-t néztük és állóképnél pixeles volt :("

    Hát ez azért roppant érdekes. Eredeti dvd volt? Mert a Nero nyomában az elég korrekt minőségű ám. Milyen lejátszóval? Min nézted?
  • Ádesz
    #58
    Sziasztok!

    Most töltök először Blu-ray-es filmet. Valaki elmondaná a működését mer többféle fájl van itt .ts, PAR2. Gondolom a .ts maga a film, de azt mondjuk a BSPlayer lejátssza? Kell hozzá valami kodek?
  • Inquisitor
    #57
    Százezres lejátszó? Olyan 200-250.000 körül kezdődik, az egyetlen kivétel a Sony PS3, de az itthon valami 130.000 körül van. Egy BD író is 180K körül van itthon, de ahhotz kell egy PC, egy HDCP képes VGA, meg egy HDPC képes megjelenítő is.
  • Csaba007
    #56
    Én azon filózok mostanában hogy a nagy filmeket már érdemesebb lenne megvenni blu ray-en mint dvd-n! De nincs se nagy tévém se lejátszóm!pfff
    Van akinek már van blu ray filmje?? Meg ezt akkor csak 100 ezres lejátszóval lehet lejátszani??
  • Richard90
    #55
    mér? nem ahhoz kell?
  • izb
    #54
    lol: "nagy felbontású játékokhoz"
  • Richard90
    #53
    ez van most :)
    kell a tárolókapacitás a nagy felbontású játékokhoz
  • TothLaci
    #52
    Szerintem hamarosan bekövetkezik az a korszak, mint a régi szépidőkben. :)
    Lesznek manuszok, akik beszerzik a Blue-Ray írót 70-100.000 forintért, aztán Blue-Ray Disc-re megjelenő filmeket megkapod tőlük 1.000 Ft-ért. Játékoknál meg kitudja, mikor lesz egy játék 50-100 GB... Bár ez sincs túl messze.
  • TothLaci
    #51
    És HD-DVD/Blue-Ray olvasót?
  • Richard90
    #50
    de most, pillanatnyilag lehet valahol kapni blu-ray írót itt, az országon belül?
  • Inquisitor
    #49
    Elfogadható áron? Attól függ, az neked mit jelent. Kb. egy év múlva 100.000 alatt lesz, ha mázlid van még akár 60.000 alá is mehet. Kintről meg most is hozathatsz negyedmilláért. Lemezek meg 3-8.000 között, attól függően 1 vagy 2 rétegű, és hogy újraírható e ...
  • Richard90
    #48
    senki nem tudja? :(
  • Richard90
    #47
    magyarországon mikor lehet majd beszerezni blu-ray írót (és lemezeket)?
    kb mennyi az az idő amikor már elfogatható áron lesz?
  • [Jakuza]
    #46
    Nem lehet 5, mert azt kotottek ki allitolag, hogy 3even belul kell lenni mindenhol digitalis musorszorasnak.
    Tehat legrosszabb esetben 3 ev.
  • Punkerwork
    #45
    akkor az Eger környékén min 5 :(
  • [Jakuza]
    #44
    3 ev.
    Most irtak ala, nemreg a digitalis musorszorasrol szolo torvenyeket.
    Tehat van akinek varni kell 3 evig, de gondolom a budapestiek megint hamarabb fognak hozzajutni mint a videkiek.
  • Punkerwork
    #43
    én bízok benne hogy pár éven belül lesz végre itthon is pár igényes adás
  • [Jakuza]
    #42
    Magyarorszagrol volt szo, nem Kambodzsarol.
    Ugye nem goldolod komolyan, hogy a te HDTV-den tudod nezni az adast, amit Pekingben sugaroznak.
  • Punkerwork
    #41
    ajánlom figyelmedbe a HDTV topic-ot, a szerint van 1-2 hely az országban ahol már van adás.
  • [Jakuza]
    #40
    Ja es megvalami.

    "Amennyiben még nem ügyfelünk, úgy csupán rálátással kell rendelkeznie a Széchenyi-hegyi adótoronyra.
    Kérjük, figyelje híreinket, hogy decemberben induló szolgáltatásunkról minden információt megkaphasson!"

    Tehat meg nem is lehet nezni.
  • [Jakuza]
    #39
    Ugye te most viccelsz ?
    Persze valasz a kerdesre semmi.

    Na akkor ennyit a Antenna Digitalrol.

    "Amennyiben még nem ügyfelünk, úgy csupán rálátással kell rendelkeznie a Széchenyi-hegyi adótoronyra."

    LOL.

    Innen pont ralatok a szombathelyi viztoronyra az nem lesz jo ?
  • vg
    #38
    "En se akarok kotekedni, de Magyarorszagon mekkora is a digitalis musorszoras ?"

    Ha nem hiszed, látogass el az Europarkba a Saturnba, és nézd meg a saját szemeddel... Jah, és ajánlom figyelmedbe a http://www.antennadigital.hu/ oldalt...
  • [Jakuza]
    #37
    En se akarok kotekedni, de Magyarorszagon mekkora is a digitalis musorszoras ?
    Kb egyenlo a 0-val es 3 even belul nem is varhato a kiepites.
    A szaros antenna kabelek legtobbje a tetokon es padlasokon keresztul vezetik a hazakba foleg igaz ez a videki varosokban es telepuleseken.
    Na marmost, hogy lehet akkor jo minosegben barmit is nezni?

  • pauly
    #36
    Hát ja,én is így vagyok vele.
  • grebber
    #35
    Hát én nem bizom nagyon ezekben a 20GB-os meg az a fölötti lemezekben untig elég a 4.7GB nekem inkább annyi adat vesszen csak el mind 20GB vagy több.
  • vg
    #34
    "kötekedni akarsz? leírtam a tapasztalatom és kész, szerintm itt az ideje a minőségi váltásnak ennyi."

    Temészetesen nem akarok kötegedni, de utálom amikor valaki egyértelműen hülyeséget beszél, ráadásúl teljesen tisztában van is vele...

    Való igaz, hogy a HD cuccoknak eszméletlen minősége van! Nálunk is fogható többek közt a SAT1-HD adó, elképesztő minőség megfelelő tv-n (én is csak a saturn-ban láttam).
  • Punkerwork
    #33
    ok ezt elismerem EP2 lemez kockánkénti léptetésnél se volt gáz :)
    de ettől függetlenül ha belenézel egy SW HD-TV-s előzetesbe akkor leesik az állad.
  • izb
    #32
    A 640x480 max felbontású tévéden a DVD video felbontása tökéletesen elég,még sok is.
    Az hogy a Nemo kockásodott,az egy dolog.
    De ajánlom figyelmedbe mondjuk a Starwars eredetijét abból is a második részt,és tuti nem fog kockásodni.
    Ha meg igen akkor ajánlatos a panasonic cuccost átértékelve egy olyan rendszert venni,ami tényleg úgy dekodólja azt a lemezt,ahogy szükséges.

  • Punkerwork
    #31
    kötekedni akarsz? leírtam a tapasztalatom és kész, szerintm itt az ideje a minőségi váltásnak ennyi.
  • vg
    #30
    "vasárnap Némo nyomában DVD-t néztük és állóképnél pixeles volt :("

    Ez egy laikus, és egyben rendkívűl buta, primitív "beszólás" volt...
  • Sir Quno Jedi
    #29
    Amcsiknál is csak a pár TV adás HD (azokat nézzük mi is), a mísoros DVD-k mindmáig fosok... sajnos. Ott is kell pár év, ami nálunk annak a többszöröse lesz.
  • Punker
    #28
    hát itthon lehet, de gondolkozz kicsit nagyobb léptékben :)
  • Sir Quno Jedi
    #27
    Meg, de mire igazán HDTV minőségűek lesznek a mísoros DVD-k, addig sok víz leúszik még a Dunán.
  • Punker
    #26
    csak 1 példát mondtam, a lényeget értitek szerintem ti is, a DVD-Video szabvány megérett a váltásra.
  • Sir Quno Jedi
    #25
    Filmje válogatja. Vannak amik 3 méteres vásznon is pofásak énnálam-e !
  • Banyapapa
    #24
    Hát nemtom,multkorában néztam haveromnál a Ákos dvd-t,a uccsora kiadotat egy 100cm projectoron.
    Atoméles volt, nemis hittem volna hogy egy "vetitö" is lehet enyire franko.
    Megnéztük másolva sima dvd-n tömöritve utána,háááát enyhén esett a szinvonala:P álloképeken (igaz csak a koncertfüstben) voltak jokora kockák benne:-o

    Pedig a dvd lejácco csak egy eccerü thomson volt.