217
Leslie L. Lawrence (Lőrinc L. László)
  • artschiatwork
    #17
    nekem van vagy 40 könyvem tőle, ha nem több. Majd írok listát :)
  • Nh Shevits
    #16
    Nekem ez tetszett nagyon:
    A sámán átka
    rövid és jó. szerintem..
  • Aspyrin
    #15
    Hali, jómagam is LLL olvasó vagyok, ezeket ajánlom még beszerzésre:
    Keselyűk Gyászzenéje
    Miranda koporsója
    A sámán átka
    Gonosz és a fekete hercegnő
    Ganésa gyémántjai
    Monszun
    A madár I-II.
    Egyébként ahogy már előttem is említették a Lőrinc illetve a Lawrence könyvek más stílusban kreálódtak, sztem az utóbbi könyvekkel kezd, az előbbiek sorban összefüggnek egymással (bár igaz, hogy a Lawrence irományokban is találkozhatsz ismerős szereplőkkel, de a sztorik itt különállnak egymástól-kivéve a folytatások).
  • Caby
    #14
    a Megfojtott viking mocsara nagyon jóóóóó én azzal kezdtem... és nagyon tetszett csak ajánlani tudom ;)
  • Yoyo
    #13
    Wilbur Smith messze körökkel veri Lőrincet, bár kicsit más stílusban írnak!
  • Atomreaktor
    #12
    Én Sindzse Szemével kezdeném a helyedben, aztán nagyjából időrendbe olvassad őket, mert úgy figyelhető meg az író (vissza)fejlődése:)) Azért készülj fel, mert letenni nem tudod majd őket egykönnyen!!!;))
  • tigeroo
    #11
    ..és Wilbur Smithről mit gondoltok? Bár tőle még csak a Tigris szemét olvastam, de aztmondják nem olyan jó író mint Lőrinc
  • tigeroo
    #10
    hja téleg pajpaj mind1:D gyorsan körmöltem, ennyi amentségem:D
    ja még megtaláltam : a megfojtott viking mocsara, és a tulpa..
  • TommyC
    #9
    oops =)..
  • TommyC
    #8
    Sziget a ködben
  • TommyC
    #7
    Sziget a ködben
  • praksi
    #6
    "Ahol a pap jár"

    ez nem inkább Ahol a PAJPAJ jár?

    nagyon régen én a Rodzsungok kolostorával kezdtem, jó poénok vannak benne, csavaros befejezéssel.
    Ami még nagyon jó, az a Vérfarkas éjszakája, meg a Vérfarkas visszatér
  • tigeroo
    #5
    pilah még akkor keresek pár könyvet:)
    jah és köszönöm a tippeket!!
  • cleric
    #4
    Szia,

    Én gyűjtöm a könyveit, de ezek közül csak 3-at olvastam, a Csödöt, a Sindzse szemét és A Kicsik nyomában-t (ebben a sorrendben). Nekem a Csöd elég megrázó volt, valószínűleg azért, mert korábban nem olvastam hasonlót. A Kicsik nyomában az a Kicsik folytatása, azzal semmiképp sem kezdd (a sorozat harmadik része a Tizenhárom kristálykoponya). A Sindzse szeme piszok jó, izgalmas, humoros. Ha megtalálod a polcon a Ganésa gyémántját, azzal is kezdheted, nekem az a kedvencem. Kellemes kikapcsolódást jelentenek a könyvei.
  • Kandurex
    #3
    Ezek nem mind Lőrincesek, hanem Lawrence -sek. Bár az író ugyanaz, a megnevezett művek között különbség van. Lőrinc enyhén sci - fi -be illően ír valamint az ősi kultúrákkal foglalkozik, míg a skizó társa Leslie :), inkább thiller krimiket add le.

    Szóval pont 22 -es csapdája, mert az igazán remek művei közzül, (Sziget a ködben, Vérfarkas, Ördög fekete kalapja) egy sincs itt.
  • TommyC
    #2
    Holdanyó fényes arcát olvastam tőle előszoör, s az pont jó bevezető volt...de az nincs meg neked ahogy látom.

    kár h tömeg könyv...igy elveszti varázsát...
  • tigeroo
    #1
    Sziasztok! Apám rábeszélt, hogy olvassak el pár Lőrinc L. László könyvet, mert ő nagyon szereti a könyveit, és van belőle jó sok:D Most összegyűjtöttem párat, de még biztosan van több is a nappali polcain csak nem vettem őket észre.
    Szal ezek közül melyiket ajánljátok amolyan "bevezető, kedvcsináló" 1. olvasmánynak?

    Kéz a sziklán
    Ahol a pap jár
    A kicsik nyomában I-II
    Kegyetlen csillagok
    A Nagy Madár
    A láthatatlan Kolostor
    Lebegők
    A Nagy Mészárlás
    Mau-Mau
    A kő fiai
    CSÖD
    Véresszakállú Leif És a lávamező
    Az elátkozott Hajó
    Sindzse Szeme
    Omosi Mama Sírja

    Egy lelkes..:D