217
Leslie L. Lawrence (Lőrinc L. László)
  • zakika
    #57
    hat igen, mindig fiatal, szep es magas, jo a humora, eros, ugyes es blilians elme aki tudja a gyilkos kovetkezo lepeset :)

    en maximum egy hulla lennek a konyveiben aki mindjart az elejen log egy magas fan, lagy tropusi szello lobalja es aranyos szines madarkak csipegetik a szemet...
  • Bukephalos
    #56
    Sziasztok. Sajna, én csak napközben tudok irkálni. Látom, mások is irigykednek a női sikerekre :)) Bár, én úgy veszem ki, h a saját szereplős könyveiben eléggé kortalan.
    Nem tudja valaki, hogy a régi novellás könyveit is kiadják az életmű sorozatban? Pl.: úgy tudom ,h írt Dzsingisz kánról egy könyvet, szal, ilyesmikre gondolok (nem a képregény füzetekre, hanem a korai művekre). Egy interjúban mintha azt olv.tam volna, h 40 könyvét adják ki újra, de, h melyek ezek....? Tudtok erről valamit?
  • North
    #55
    Most olvastam vissza. szinte ugyanazt írtuk.:) Az "angolok" közül sztem kiváló a Gyűlölet fája meg az Ahol a Pajpaj jár is. Amúgy azok közül is talán el lehet különíteni a kolostorokban játszódóakat. Valamint régen megjelentek kis füzetek, amiket álnéven adott ki.
    Utoljára a Miranda koporsóját olvastam, tetszett. Előtte meg két könyvét a Hosszú száfárit és a Nagy Kupola szégyenét. Ezekben kb 100 oldalas mini fantasy sztorikat ír le, egy könyv 4-5-öt tartalmaz. Nekem ezek is bejöttek.
    Ha hasonlítani kéne valakihez a stílusát, akkor az Dan Brown.
  • Timbo
    #54
    Sztem is azok a legjobbak:D
  • North
    #53
    Én is csak most vettem észre a topikot. Nagy kedvencem az említett író. Nem tudom pontosan, de 30 könyvét minimum olvastam. Sztem mind jók, nagyon nem is tudnék kiemelni közülük. Talán a Nagy mészárlás ill. a folytatása A kő fiai, de a Kicsik sorozat sem rossz.
  • tigeroo
    #52
    (:
  • Timbo
    #51

    hát ja a világ legjobb nőivel
  • Láma!
    #50
    énis hallod, föleg ha ojan jo csajokkkal találkozok:D
  • Timbo
    #49
    Há de egy ilyen különc csávóban aki 50 es éveiben jár mit esznek a csajok?? Ha az a menő én is megtanulok hindu nyelven + még bogarat is gyüjtök
  • Láma!
    #48
    igen, az összeset:DDD
  • Timbo
    #47
    Nekem a fekete hercegnő a kedvencem! Amugy 1 dolog nem teccik csak a leslie könyvekben ,hogy minden csajt meghúz
  • Bukephalos
    #46
    Sziasztok! Most találtam rá erre a fórumra, azért rem. gyakrabban kerülnek bele hozzászólások. :))
    A maharáni nekem nem igazán tetszett, de már nagyon várom a Szádhu-t. Az előzetes alapjánmár jobbnak igérkezik. Több humor...
    Nekem a kedvencem 1ébként Omosi mama... és a Föld alatti piramis. Meg az Üvöltő bika, ja és a Monszum.
    Egyelőre ennyi, hol vagytok emberek?????????????
  • Kandurex
    #45
    Tegnap kivégeztem egy újabb könyvét A Maharáni arcképe c. -el. Ez már sokkal jobb volt, mint az Indián szigetes, de még mindig úgy érzem, hogy az író nem képes önmagára találni. Olyan hihetetlenül jól kidolgozott könyvek, mint a Monszun, Sziget a ködben sajnos elmaradnak. :( No mindegy, várom a következő eresztés.
  • Anubys
    #44
    A "Omosi Mama Sírja" (az helyesen Sípja)... Ha jól emlékszem, és az a gejzíres, akkor az jó...
    Ami nagyon tetszett tőle az a Miranda Koporsója, a Gonosz és a Fekete Hercegnő, meg a folytatása, annak nem ugrik be a címe, de egy olajfúrón játszódik, és elég korrekt, valamint az első két vérfarkasos könyv (A vf. éjszakája és a Vf. visszatér /?/). Baromi régen olvastam tőle könyveket, egy darabig még vettem az új könyveit, de már azt is abbahagytam. Mindenesetre nagy ritkaságok is vannak a polcomon tőle, pl. Lawrence-képregénye kinek van rajtam kívül? :)
  • zakika
    #43
    valaki nem akarna eladni a nagy meszarlast. vagy ha antikvariumban meglassa... kulfoldon vagyok es csak ritkan jutok hozza regi magyar konyvekhez. ez kolcsonbe volt 10 eve...
  • Atomreaktor
    #42
    Pedig a felakasztott indián elég jól sikerült;) persze csak a sok egyforma kaptafa között fényesebb egy kicsit, de akkor is... már ez is nagy szó:))) kíváncsi vagyok a maharánira is, már megvettem;))
    jah, a színvonalesés mellett az ára sem sok már a könyveinek(vajon miért?) :)
  • Kandurex
    #41
    Elkezdtem pörgetni a Felakasztott indián szigetén -t, eddig (kb. 100 old) türhető, bár sokat nem változott az író.

    5 éve azért hagytam abba a könyveit mert már mind egy kaptafáról szólt, most gondoltam rá próbálok megint, de egyelőre nem tűnik spanyol viasznak :(

    Haj, lehet örökre megválok ifjúságom, szerintem, legjobb írójától!
  • reaper4
    #40
    laci a császár. csak sokat olvasva kicsit unalmas szvsz
  • Láma!
    #39
    halli, csak most találtam rá a topikra.

    nekem nagyon tetszett a Siva utolsó tánca is, de a favorit a Kicsik sorozat! az nagyon üt
  • Lacika 79
    #38
    Egészen pontosan "A Maharáni arcképe", ami John C. Lendvay története, ha esetleg valakit érdekel. :P
    Én ma vettem meg "A felakasztott indián szigetén" című könyvét, ami egy Bob KcKinley történet.
  • artschi
    #37
    Megjelent az új könyve: A maharáni képe címmel!
  • Atomreaktor
    #36
    :)))
  • Lacika 79
    #35
    hehe :D
  • shaba23 #34
    és ami minden LLL könyvre jellemző 1-2 többmenetes szex :)
  • Shaman
    #33
    Én sztem szinte az összes könyvét olvastam.

    Az író 2 felé kategorizálható.

    1. Amiket angol néven Leslie L. Lawrence publikál.
    2. Amiket magyar néven Lörinc L. László

    Angol nyelven krimiket ír,melyek mindig misztikusnak hatnak de a befejezésük minden esetben reális\normális befejezés,semmi misztikum.Ezen könyvei nem rosszak,de mindegyik egy sémára épül. Ha már sokat elolvasol rájöhetsz,hogy szinte mindegyik ugyan olyan. Ezzel nem azt mondom,hogy rosszak,csak nagyon hasonlóak.

    Magyar nyelven írott könyvei szerintem ezerszer jobbak!!! Ezeknek nem feltétlenül van racionális befejezésük,s teljesen más stílust képviselnek.
    Bevezetésnek feltétel a Nagy Mészárlás,s annak közvetlen folytatásást A Kő Fiait ajánlanám. Ez a két könyv nekem nagyon-nagyon tesztett. Ezután jöhetnek a Kicsikről írt könyvei,s így tovább.

    Ha az Angol nevén íródott könyveit olvasod,akkor szinte mindegy melyikkel kezded,mert mint mondtam,szinte mind ugyanaz. Nekem azok közül mondjuk eléggé bejött a Miranda Koporsója,Ördög Fekete Kalapja.
  • Lacika 79
    #32
    thx :)
  • Yoyo
    #31
    Folyó Istene
  • Lacika 79
    #30
    Írt Ő még vagy két néven könyveket, majd ha hazaérek, megnézem a polcon, mert fejből nem vágom. régen volt, örexem is.. :D
    Jah, 4 kivételével az összes NEM Lőrincz L. László néven írt könyve megvan. A Sci-fi verzsönös LLL nem teccik annyira.

    Wilbur Smith: Szerintem balgaság összehasonlítani a két írót, semmi közük egymáshoz. Ha sárga lennék, és csengetnék, lehetnék akár villamos is.
    Jah, amúgy a Hetedik tekercs, meg a másik része (ennek sem jut eszembe a címe) bejöttek nagyon.
  • shaba23 #29
    a föld alatti piramis én képregényként olvastam először :) talán a Fülesben volt
  • Sir Quno Jedi
    #28
    Az egyébnél pl. mindjárt le is lehet tölteni jónéhány könyvet, így az ÜB-t is.
  • Sir Quno Jedi
    #27
    Itt még LL képregények is vannak ám ! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #26
    Nagy Kupola szégyene, Üvöltő bika stb. ezek legalább sf-ek. Anno megígérte nekem, hogy folytatja az Üvöltő Bikát, de gondolom vagy nem volt rá ideje, vagy nem találták kiadhatónak, pedig egyik kedvencem abból az időből... (persze ezeket Lőrinc L. László néven keressétek)

    Nézzetek szét itt->
    Nem hivatalos LL oldal.
  • Atomreaktor
    #25
    Azért más a két stílus, sztem nem szabad összehasonlítani a kettőt.
  • jefferson83
    #24
    Az egyik kedvenc íróm. Bármelyiket elkezdheted garantálom végig fogod olvasni. Csak abba a hibába ne ess, hogy egymás után csak Leslie-t olvasol. Szóval két könyv közé iktass be mástól is valamit. Jó olvasgatást.
  • hen-tes
    #23
    Kéz a sziklán-asszem ezt is olvastam, de már nem emlékszem :|
  • hen-tes
    #22
    vérfarkas kedót olvastam, nem rossz, de nekem nem tetszett annyira, mint mondjuk a földalatti piramis, bár az lehet azért, mert azt olvastam elsőnek tőle
    aztán még olvastam egy párat, volt valami fás is de arra már nem emlékszem (címére) jah meg a miranda koporsója, az tetszett
  • IMYke2.0.0.0
    #21
    A Holdanyó fényes arca-val kötelező kezdeni...
  • Rózsalány
    #20
    Miranda koporsója, Az ördög fekete kalapja, Holdanyó fényes arca szerintem ezek a legjobbak, de van még egy csomó nagyon jó!
    Amik neked megvannak abból talán a KIcsikkel NEM kezdeném, az szerintem nem egy jól sikerült iromány:)
    Viszont a legújjabb könyve a Felakasztott indián szigetén az nagyon tetszett nekem!!! rég olvastam már ilyen jót tőle... :)
  • Atomreaktor
    #19
    Én is unom már, de akkor is vhogy mindig újra és újra elolvasom őket, mert mégiscsak jók:)

    A legutóbbi könyvét, A felakasztott indián szigetén-t már félve lapoztam fel, hogy eh, megint a szokásos lesz és hoppá...;))) Az újabb könyvei közül az egyik, ha nem a legjobb!!! (Itt a Leslie néven írottakra gondolok.)
    Lőrincz könyvek is nagyon jók, amúgy ezekben is ott van ám már rendesen a kaptafa:))
    Bár A kicsik folytatásai már nem igazán jöttek be nekem...
    Az a helyzet, hogy Leslie bácsi már öregszik, csak ő sem meri ezt bevallani magának. Ontja a közepes könyveket, ahelyett hogy írna két évente egyet, de akkor az üssön... Egyszer egy olvasótalálkozón kérdeztem, hogy nem akar-e már beújítani valamit, de neki szilárd meggyőződése, hogy minden rendben van így...:()

    Leslie bácsi, ha ezt olvasná: NINCS RENDBEN!! Tessék összeszedni magát!! A kiadót meg billentse már jól fenékbe, ne ők diktáljanak. Inkább írjon kétévente, de akkor az legyen 120%-os, mert így is ott vagyunk, hogy csak minden 3. könyve igazán jó...:()
  • Hamed
    #18
    Nekem sokkal jobban bejönnek az eredeti néven írt scifi-k. Pl. "Kéz a sziklán", "Föld alatti piramis", "Akár a csillagok", stb. Ezek nagyon hangulatos regények, elgondolkodtató háttérrel, Ley-vonalak, van-e Sors, meg ilyenek, ajánlom mindenkinek, főleg az utóbbit.

    A Lawrence-es krimik később annyira egy kaptafára íródtak, hogy el is ment a kedvem úgy az ötödik után. Az alapkoncepció a klasszikus 10 kicsi indián-ra épül mindig: végy x embert, szigeteld el őket valahogy a világtól, és kezdd el egyesével ölni őket, Leslie majd megoldja az ügyet.