47
  • SirMaci
    #47
    Szerintem az ötlet nem rossz. Bár én nem szeretem, ha indulás előtt még el kell intézni egy két dolgot mikor már az autóban ülök. Egyébként nem vezettem még ittasan.
    Másfelől viszont a politikusok autóiba bezserelhetnék "kisérleti jelleggel".
  • plamex
    #46
    Majd ha MI lesz benne akkor nem hagyja magát :))
  • Dr4gonlord
    #45
    Kicseréltetem az ülést vazze .
    A képek nem semmik, azt az "embert" (mert nem nevezhető annak valójában), addig kínoznám (többnyire lángszóróval a vége felé), ameddig könyörögne a halálért.
  • plamex
    #44
    Én jobbat tudok ...
    amikor leülsz belenyom a hátadba egy tűt és vért vesz tőled .. ezt játszd ki vazze :)
  • nenad
    #43
    nevetseges probalkozas.
  • Ackro
    #42
    ha az ittas sofőr nem sérül jelentősen egy balesetben, akkor mindenki vezessen ríszegen!
  • bandia
    #41
    Szvsz Jó ötlet, ennyit megér az hogy mások ne legyenek veszélyben az idióták miatt. Még ha lufiznak is, kevesebb lenne az ittas vezető az biztos...
  • aaaaa
    #40
    Mivel Pl. én sohasem iszom, megalázónak és feleslegesnek tartom, hogy a saját autóm szondáztasson minden indítás előtt. Aki meg tudja magáról, hogy szokott piálni nem ilyen kocsit vesz...
  • Obi Wan
    #39
    "A régi eszközök egyszerűen kijátszhatók voltak, nem kell túl sok ész ahhoz, hogy egy józan útitárssal fúvassuk meg a szerkezetet, és máris indíthatjuk az autót." - Annyira túlspécizik, hogy már a józan ember se tudja beindítani az autót
  • dual24
    #38
    Jaj, p00h, csak azért mert Debreceni vagy meg ismered levit, már azt hiszed mindent tudsz?:)
  • p00h
    #37
    ezt tudom, szondáztattak már engem, de a képen mintha nem tölcséres lenne a szonda hanem mintha ilyen inhalálós szarra emlékeztetne és bekapná az ember... bár olyan rosszminőségű a kép h bármi lehet...
  • mrzed001
    #36
    De, ilyen képekkel kell sokkolni az embereket, mert különben nem értik meg
  • bigfoot
    #35
    hát ezek a képek....
    nagyon durva!
    és nagyon sok esetben az ittasnak semmi baja sem lesz!mert ő ül apuci mercijébe,béemvéjébe
  • dual24
    #34
    Ó, ember! Azért ilyen képekkel nem kellene sokkolni a közösséget. Yobb lett volna, ha elküldöd privibe azoknak, akik itt a fórumban hőzöngenek a biztonsági kütyük ellen. Én támogatom ezt a szondát, de igazán akkor lenne alkalmas a mindennapi használatra, ha nem kellene odahajolni semmihez, hanem egyből meg tudná állapítani, amint beülsz a kocsiba, a véralkohol szinteted. A Volvósok is ilyen egyszerűbb megoldás felé kacsingatnak, ők sem gondolják komolyan, hogy egy ekkora szondával csökkentsék az ütközés-biztonságot. Sosem értettem azokat, akik nem kötik be magukat, és akiket zavar az erre figyelmeztető csipogás. Gondolom ezek az emberek még nem ütköztek soha. Hogy képzelheti bárki is, hogy egy 30-50-70-100km/h-s ütközésnél nagyobb biztonságban van az autóban, ha nincs bekötve? És hogy lehet azzal védekezni, hogy yobb, ha kirepülsz az autóból? Talán yobb, ha nekirepülsz az útszéli fának, autónak, kamionnak, mintha nekivágódnál a légzsáknak? Vagy yobb, ha 150-200km/h-val kirepülsz az autópályára? (persze ilyen sebbességű ütközésnél már szinte minden mindegy). A nem bekötött biztonsági öv, csak az esetek nagyon kicsi százalékában jelent több esélyt a túlélésre.
  • Antifasiszta
    #33
    http://bexter.atw.hu/erdekes.php

    Ő tehtetett róla?
  • Antifasiszta
    #32
    nem kell az ilyen az autókba igyál, füfezzél légy liberális és támogasd az szdsz-t!
  • OrioN the S
    #31
    LOL! És aki lsd-t nyomott vagy exet? Vagy bármilyen drogot? Annak simán beindul! :D Sokat ér! Már minden 3.-4. ember fogyaszt kábszert ! Az még a pittyegést se hallja me ordít a zene és szarik a pittyegésre csak flashel egyfolytában!

    ENNYI!
  • Fenjoy
    #30
    ha jól emlékszem, amcsiknál már van ilyen teszt-autopálya szerűség, hogy nem emberek vezetik a kocsikat, hanem egy központi gép... a jövő efelé megy szerintem...
  • PT
    #29
    http://www.helpjacqui.com/home.htm
  • M2 #28
    Nem ilyen bonyi, csak mint a PÁV-on. Három villanás más-más helyen, le kell reagálnod kézzel-lábbal, ennyi. Persze aki akarja választhatna ufós-lődözőst is...

    Fonákja a dolognak, hogy az ittasan vezetőknek pont nem a Volvo a népautója, ezek a szemét 'svéd' vasak még az öv miatt is csipognak.
  • burninhell
    #27
    egyszerű... nem veszek volvót :D úgyis sokat fogyaszt
    alföld közepén buli után éhenhalni... hogyne :D
  • Xcentric
    #26
    "hasznosabbnak bizonyulhat a fuvarozó cégek számára, akik a megoldással biztosíthatják, hogy flottáik nem lépik át a sebességhatárt"
    Örülök hogy ők is érzékelik a fuvarosok,taxisok,kamionosok és egyéb útpatkányok közveszélyes vezetési stílusát. Mellesleg nem ártana ha komolyan fellépnének már a témában,korlátozásokkal,vagy efféle technikák bevetésével. Most komolyan,kit nem szoritott még le az útról pár fuvaros előzés közben,ki elé nem vágott még be taxis ezerrel a buszsávból,stb? Kamionokat már nem is említem...
  • Hegyikecske
    #25
    Ja annál is inkább.. lehecc te akármien józan ha beléd jön egy másik(részeg) ember akkor te hiába nem ittál még jobban megszívod, és valszínű h annak nem volvoja lesz :D de nekem ien nem kéne
  • Hegyikecske
    #24
    jah.. király épp késésben vagy a melóból és akko a kis marslakókat lődőzöd h beinduljon ez a szar, utálom ha lekorlátoznak pláne ha ezt egy kocsi tenné!!!??
  • plamex
    #23
    Bárcsak lenne ilyen a vadiúj volvómba ...
    :-(
  • An-Dee
    #22
    Fúj kell, nem a szádba venni. Amit a szádba veszel az más, és nem fújni kell :)
  • Clava
    #21
    ez király talán majd 20 év múlva megtapasztalom de addig marad a most 15 éves Trabi abba még nincsen semmi ilyen elektromos kütyü :D
  • mrzed001
    #20
    Hát, itt kis hazánkban eladhatatlan lenne. Eleve drága + ez ugyebát a mindentkijátszónemzet, tehát ha valakire ráeröltetnék, max venne egy szivargyújtóról működő hajszárítót, és azzal fújatná
    Egyébként személyes véleményem szerint (sokaknak ez persze nem teccik) az autó egy töltött fegyver.
    Akit elkapnak részegen vezetésért, az úgy büntetném, mintha részegen lóbálna egy pisztolyt egy plázában.
    A felmérés egyébként igaz, általában a részeg bűnös nem sérül/hal meg az általa okozott balesetben. Ez esetben iszonyatos durva kötelező vagyoni kártérítést ítéltetnék meg az ártatlan családjának részére (elüti részegen a buszmegállóban álló egyedül kereső családfőt, az egész kétgyerekes családnak annyi)
  • TommyGun
    #19
    Az a baj hogy a sok tetves ittas vezető 99%-ban nem magának okoz sérülést, hanem másoknak...elüti a biciklistát vagy fellöki a motorost, megtol valakit hátulról azmeg szembesávba becsúszik...olvasstam nemrég egy magyar felmérést amiben az szerepel hogy az ittas gecik általában megússzák kisebb sérülésekkel....míg az ittas vezető által okozott balesetekben majdnem a triplája az átlagosnak a vétlen szenvedő/elütött/fellökött halála...
    Azért ez elgondolkodtató...ha nem is megoldja az ittas vezető problematikát, deha csak a felére szorítja vissza azis valami...persze ehhez az kéne hogy holnaptól csak ilyen kocsit lehessen eladni az EU-n belül....dehát...mindenesetre jó próbálkozás...valamit kikell találni ezek ellen a tetves faszfejek ellen...
  • Csudri #18
    Fizikailag nem érintkezik a szád a szondával, úgyhogy akár ezer emberrel után is nyugodtan fújkáhatod!
  • mainruler
    #17
    Önnek...öt...pont...maradt...a...jogosítványán. Önnek...öt...pont...maradt...a...jogosítványán.
    Önnek...

    Kontroll rulez.
  • Caro
    #16
    Ilyen már létezik.
  • Dr4gonlord
    #15
    Akiben van egy kis ész, vagy egyszerűen csak normális, az életben nem fog fáradtan/ittasan vezetni, ebbe bele lehet kötni, de az én tapasztalataim szerint így van (legalábbis a körülöttem lévők 90%-a tisztában van azzal, hogy csak bajt okozhat azzal, ha fáradtan/ittasan vezet).
  • M2 #14
    Jobb ötletnek tartanám ha az alkoholos állapot más hatásait használnák ki. Ugye baleset is azért van ilyenkor mert lassul az öszpontosító- és reakciókészség. Indítás előtt tesztelhetné a vezetőt kis mini játékokkal - egy részeg aligha érne el elfogadható eredményeket.
    Másik pozitívuma lenne, hogy hulla fáradtan sem engedne vezetni...
  • FTeR
    #13
    ez olyan mint a cd/dvd másolásvédelmét figyelembe vevő lejátszók, ki az a hülye aki ilyet vesz???
  • Andrew01
    #12
    Így-így!Ekkora hülyeséget se hallottam még!Az ittas vezetésből származó balesteket ezzel nem fogják megelőzni az 100.
  • jefferson83
    #11
    Nagy sebességnél? Tartsd be a kresz szabályait :P
    Egyébként egy -két kivételt képező esetben tényleg jobban jár az ember ha nincs bekapcsolva. Azonban nem ezt kellene favorizálni.
  • Petka
    #10
    Nem baj, ha így haladunk lassan az autó fog vezetni helyettünk nehogy balesetet okozzunk
  • Fenjoy
    #9
    nem csak volvo, Saab nál is van ez a Alarm jelzés:) annyira idegesitett hogy a végén bekapcsoltam az ővet:) De mondjuk nagy sebességnél jobb ha nincs bekötve az ember mert akkor legalább kitudok repülni az ablakon
  • Alexease
    #8
    - Aki piasan vezet es balesetet csinal, esetleg megdoglik, leszarom, egyel kevesebb... De ezek altalaban artatlanokat utnek el, vagy tornek ossze, na ez mar problema!!

    - En szivesen fujkalnek a Volvo-mban, de erre kicsi az eselyem:) Meg egy 10 eves szakadt szart sem tudnek megvenni:))