67
  • NeoMaN
    #27
    icq=moszad
    msn=cia

    ennyi:Ð
  • smv
    #26
    Amúgy lassan ez az M$ fikázás étnyleg off lesz. Az M$ amerikai cég, az amerikaiaknak az elbutítás a célja, hisz így nagyobb lesz a vásárlóerő, hiszen mindent rájuk tudnak tukmálni. Ennek az elbutítási hullámnak kis hazánkban is vannak már áldozatai. Azok, akik átlátják ezt, ezekre úgy se fognak tudni hatni, hisz ők már a rendszer részei, és akár egy elmebeteg, aki egy rajzszöggel igazán boldog, ők is ki lettek elégítve (nono ki mire gondol) egy csilivili villogó zenélő szines szagos izével. Őket semmi nem fogja magához téríteni, hisza szemükbe annál jobb ami nekik van nem létezik. Az elbutulásnak már csak ilyen hatásai is vannak.
    Az M$ gyakorlatilag ezt bármeddig folytathatja, és senki nem is fogja korlátozni, vagy nem hagyni nekik, hogy az embereket egy csak a csilivilire figyelő zombikká tegye.
  • smv
    #25
    Amúgy az okosabbaknak mondom (ala nem villogó idegesítő ablakokra vágyóknak), hogy az msn-nek van irc geteway -je (vagy hogy kell leírni), így bármilyen irc kliensből kényelmesen elérhető. Szintúgy az icq is. És akkor minden normális. Persze az MSN sajátosságát így sem lehet kiírtani (pl: Küld tovább ezt az üznetet, vagy 3 napon belül elveszted egy végtagod, kiherélnek, és meghal a kutyád; meg hasonlók) De legalább az idegesítő dolgok elmaradnak, és ha úgy is a kliensed figyeled, legalább nem kell másfele is nézned. (Nem mint ha buzimsn-t olyan nehéz lenne észrevenni)
  • Pheel
    #24
    Ami engem zavar, hogy rossz irányban fejlesztik. Évek óta csak MSNPlus-szal lehet átnevezni a kapcsolatokat, miközben a 7.5-ben már PustToTalk funkció is van, de ezt képtelenek belerakni. Ettől függetlenül számomra is jobb az MSN, mint a többi IM szolgáltatás.

    Egy másik dolog, ami nagyon hiányzik, az invisible mode. Azaz csak az lát, akire rászólok vagy előre beállítottam, mindenki másnak Off vagyok. Tudom, blokkolni kell és az majdnem ugyanez, de elég nevetséges egy 20 elemű listát végigblokkolni.
  • DOT
    #23
    Gyerekek. Nem muszáj az ICQ, MSN klienst használni. Vannak mások is: Trillian, IM2, mittomén. Ezek testreszabhatók, a felugrálós viccecskék sem működnek, szoktam is írni annak aki ilyet küld nekem, hogy ez nálam nem jön be. Ráadásul elég egy kliens 3-4 szolgáltatáshoz: ICQ, MSN, Yahoo, IRC. Aki eddig boldog tudatlanságban élt, csekkolja meg ezeket. Aki meg a konzolért van oda, az így járt. :)(szvsz az MSN messenger egyetlen legnagyobb hibája az offline messaging hiánya...)
  • NuCLEARScoRp
    #22
    Nem különösebben érdekel a véleményed...

    De a személyeskedés és ömlengés helyett inkább sorolj fel érveket az MSN ellen, és mond el miért jobb a többi...
  • Balumann
    #21
    Szerintem azért a Windows-ra, meg egy microsoft programra sem kéne mondani hogy szar..., attól hogy kijött egy stabilabb, gyorsabb op rendszer. Azért elég sok program csak Windows-on fut el (sajna a vírusok, meg minden szar)
    Sokat igérnek a Vista-ra, reméljük jó is lesz - hát a beta hibáiból nem úgy néz ki (de hát még csak beta). Talán nem fognak ugyan olyat kiadni mint az XP.
    A csevegő programokról meg annyi, hogy az MSN a legjobban beállítható, lehet csak egy egyszerü csevegő, meg teli lehet kedv szerint rakni minden félével, ezért több mindenkinek bejön... többen is használják.
  • FTeR
    #20
    távol álljon tőlem, h NuCLEARScoRp-t védjem, de a te kissebségi fusztrációból fakadó betonbiztos felsőbbrendűségi (1337 - elite) érzésed sem egyszerű
  • FTeR
    #19
    az msn messenger (maga az msn egy szolgáltatás csoport, nem termék - hamár a linux csak 1 kernel ;) ) 7es verziója már külön helyet tart fent a hülye nick szövegeknek ( hogy hogy utálom őket), így a másik oldalon le lehet tíltani (így teszem én is, habár a chat ablakban eleve nem írja ki).
    de a Messenger Pluszon már ezer éve elérhető egy olyan megoldás, ami egyszerűen levágja a hosszú nevek végét a megadott karakter számtól, sőt bármelyik partner tetszőlegesen át is nevezhető.
    ugyan ezen "plugin" a fálcserélés sok problémáját is orvosolja. meg rakat mást is. msgplus.
    ingyenes a cucc, ha telepítő kérdezi, h felthet-e reklámot, akkor nemet kell nyomni és felmegy szó nélkül.
    fikázás helyett, inkább utána kéne nézni a dolgoknak. csak akarás kérdése az egész.

    icq meg ha már itt tartunk nem a leg tisztább cucc, először is nekifutásból teleszarja az egész gépet, ha egy kicsit nem figyelünk. másodszor meg elképesztően pofátlanúl erőszakos, kilőni nem lehet. jó, persze megoldható minden itt is, csak úgy mint a msn msg-nél...
  • FTeR
    #18
    akkor te nem tartozol az msn messenger célközönsége közé. milyen jó, h van más is. tudod emberek imádják a kis kereső kutyát, meg a beszélő gémkapcsot és szeretnek teljes képernyős vicces dolgokat küldözgetni egymásnak. ezek az emberek vannak többen, legtermészetesebb dolog, h a többség igényeit elégítik ki. (egyébként ki mondta, h kötelező használni az extrákat, le lehet tiltani őket...)
  • eddie2
    #17
    te már nyalnád legszívesebben billi bácsi seggecskéjét sztem
    hogy lehet valaki ilyen m$ buzi??
    a vista is csak 1 cukros mázas nyám nyali fos op rendszer lesz és te pont ezért vagy ennyire rákattanva, mert tudatlan vagy
    tudod mi az a terminal?
    azt a 2 varmot is vajon miért kaptad?
    amúgy meg az msn tényleg szar én is csak azért használom mert a legtöbben azt használják és máskép nem érhetem el az embereket...
  • NuCLEARScoRp
    #16
    "Másrészről az MSN messengerből meg hiányzik az üzenethagyás"

    A 8-as verzióban már lesz offline üzenetrögzitő, ami képes hangot és szöveges üzenetet is "rögzíteni"...
  • a_n_d_r_e_w
    #15
    *mikorhullámú=mikrohullámú :)
  • a_n_d_r_e_w
    #14
    Az én tapasztalatom meg az, hogy ICQ-n nem tudtam szabadulni a reklámbotoktól, spammerektől, és valahányszor, akárcsak egy pillanatra is megszakadt a kapcsolatom (viszonylag gyakori, mikorhullámú netem van) azonnal magának követelte a fókuszt, nem zavarta, ha éppen egy teljesképernyős alkalmazást futtattam. (Másrészről az MSN messengerből meg hiányzik az üzenethagyás (mármint amelyikhez nem kell mindkét félnek bejelentkezve lennie))
    de ez a hír meg nem az üzenetküldőkről szól...
  • NuCLEARScoRp
    #13
    "Tudod én az IRCt, MSNt kommunikációra használom, és számomra fölösleges a sok teljesképernyős extra smiley meg miafasz. Mivel én kommunikálni akarok és nem vicceskedni röhögő pofákkal."

    OFF:
    A Szmájlik az érzelmek kifejezésére lettek kitalálva, mint ahogy azt te is biztosan jól tudod...

    Nem mindenki akar egy elavult, egyenkinézetű karakteráradatot okádó valamit bámulni... nem is beszélve a számtalan plusz funkcióról ami máshol nincs meg..

    De ha még egy nyavajás logót se raksz be a nickednek... akkor ugyis hiába magyarázom...

  • Fenjoy
    #12
    Msn-nel egy bajom van, lehet több a le fel töltés mint az a 3 engedélyezett... nagyon kevés, etc:)
  • kbupdate
    #11
    Amúgy MSN messengert én se igazán kedvelem, alig használom, inkább IRC. Sok maki MSN-en olyan neveket be tud írni magának, hogy idegbajt tudok kapni, IRC-re meg ez legalább nem igazán jellemző. (Hála a 9 karakternek :), persze vannak 15-ös ircd-k is )
  • kbupdate
    #10
    olvasni, én meg írni nem.. na remek
  • kbupdate
    #9
    de te még olvasni se tudsz.. minek neked chat program? Valakivel olvastasd már fel a hírt, pl anyukáddal, vagy aki a közeledben van és tud olasni.

    "A Microsoft saját blogszolgáltatása kiemelkedően népszerű"

    Vagy azt se tudod mi az a blog?


  • whitehawk
    #8
    Ja és még annyi: Sose kaptam spaemt, csak mióta fenn vagyok MSNen.......
  • whitehawk
    #7
    Tudod én az IRCt, MSNt kommunikációra használom, és számomra fölösleges a sok teljesképernyős extra smiley meg miafasz. Mivel én kommunikálni akarok és nem vicceskedni röhögő pofákkal. Ha ehhez egy p2 nem elég, akkor az a progi szánalmasan van megírva. Tipikusan az az ember lehetsz, akit a jobb kinézet nyűgöz le egy windowsban és leszarod mi van benne :D Majd lesz neked, meg a hozzád hasonlóknak szines, szagos VIsta :D
  • smv
    #6
    Mint egy zenélő, ha akarod ha nem előugráló, idegesítő, gépzabáló, csatikra berángathatóvá tevéő smilis villogós, szines, fontos követhetetlen izé? lol
  • akyyy
    #5
    jaja:)
  • NuCLEARScoRp
    #4
    Az MSN nem szar... és itt most nem az MSN Messengerről van szó.... persze egy pentium 2-esre jobb megoldás az ICQ, IRC Meg valakinek az ilyen igénytelen csevegő szutykok is bejönnek,,
  • smv
    #3
    IRC powa
  • arty
    #2
    ami szar, az szar ... és az MSN az :)

    icq foreva' :)
  • NuCLEARScoRp
    #1
    Na már megint a MS-ot cseszegetik... ez már nagyon szánalmas...