72
  • kukacos
    #32
    Maguktól is kitalálták volna az atomot az oroszok, max egy-két évvel később... A Rosenbergékből a feleség egyébként teljesen ártatlan volt (ezt a KGB ottani ügynöke nyilatkozta 1997-ben).
  • Epikurosz
    #31
    Gratula!
    Nekem főleg a képek tetszettek, mint a gyerekeknek :-)

    "Annyira nem ismerték a Holdat, hogy jobbára csak feltételezésekre építettek, és a Holdra küldött katonák aféle botra szerelt repeszaknákkal harcoltak volna, amelyek a szovjet űrhajósok szkafanderükjét kilyukasztva gyilkolt. "

    A nem tudom hányadk holdraszállás alkalmával az egyik űrhajós és a földi irányítóközpont párbeszédét elkapta valamelyik rádióamatőr.
    A következőképpen szólt: "Itt vannak felettünk, figyelnek minket!"
    A zűrhajós arra célzott, hogy egy orosz szonda figyelte, hogy mit csinálnak az amcsi űrhajósok a Holdon.
    Persze, a repülő csészealjak megszállottai mindjárt azt állították, hogy az amerikai egy UFO-t látott.

    Van egy olyan anekdota is, hogy a holdraszállásra fejlesztették ki az amerikaiak azt a kis elektromos sokkolót, amelyet azóta Air Taser néven egy szemfüles kereskedő próbál pénzzé tenni. Az tény, hogy a tézer holdi körülmények között is használható.
  • HUmanEmber41st
    #30
    Akkor Csernobil kutyafüle lett volna ahhoz az atomszennyeződéshez képest..
  • Cactus
    #29
    "szerencsére" befurakodtak a komcsik az amcsik közé is, és volt ki ellopja. Kedves Rosenberg házaspár :D
  • juzosch
    #28
    Nem volt az olyan necces. Persze akik megélték izgultak rendesen, de utólag kiderült, hoyg mind2 nagyhatalom csak válaszcsapásra készült. Ők semmiképpen sem indították volna el az atomot.

    Egyébként szerencse, hogy az oroszok iscsináltak atombombát, hisz az amerikaiak gátlástalanul használták volna, ha nincs ellenfelük. II. vhban is úgy tervezték a japán partraszállást, hogy előtte végigatomozzák a partot.
  • jeec
    #27
    Peacekeeper - biztos hallottál az elrettentés startégiájáról. Na ezért volt békefenntartó. Mivel létezett, és létezett a többi atomfegyver, ezért nem mertek háborút kezdeni. Egyébként a SZU és az USA valószínű háborúztak volna (úgy értem nyíltan, nem csak burkoltan, mint pl. Vietnamban). Ez a háború a szövetségeseket is tekintve a III. VH lett volna.

    Első hallásra tényleg bizarr az elnevezés, de így értelmet nyer.

    Egyébként később a tengeralattjárók töltötték be azt a szerepet, hogy ne lehessen megtorlás, válaszcsapás nélkül atomháborút indítani.

    Elég "necces" időszak volt a hidegháború, nemegy esetben nem sokon múlt a világ sorsa.
  • juzosch
    #26
    Egyébként az őrült tervekhez szólva érdemes elolvasni ezt a cikket: http://www.ujgalaxis.hu/archivum/02szam/ujgx0219.htm

    Az űrhajtóművekről szól, a rakétáktól indulva végigtárgyalja a lehetőségeket. A végén egészen elképesztő (és meglepően logikus!) tervek is vannak.
  • juzosch
    #25
    "Még egy sima nem katonai hajót sem tudnak rendesen elindítani"- itt az a gond, hogy kb 30 éves technikáról van szó. Én örülök, hogy ha a 10 éves kocsim egybemarad.
  • juzosch
    #24
    Hát sajnos komoly fejlesztések mindig a katonai fejlesztések nyomvonalán haladva készültek, és hidegháború nélkül ez a feltétel nincs meg. Ezért is volt a legjobb háború a hidegháború, hisz kevesen haltak meg, de a fejlődés óriási volt. Csak hát az ott az atomháború esélye.
  • Cactus
    #23
    Most nem hiszem, hogy nagyon az űrre koncentrálnak. Még egy síma nem katonai hajót sem tudnak rendesen elindítani. Amúgy meg van nekik Irak, meg lassan Irán, szóval most inkább a földi hadviselésre koncentrálnak. De az biztos, hogy a hidegháború adta a lóvét a fejlesztésekbe.
  • Pluskast
    #22
    Gratula Cifu ismét nagyot alkottál!!
  • cement
    #21
    "...egy szárazföldről indított MX Peacekeeper ballisztikus rakéta..."

    nekem ez nagyon teccett :D
    békefenntartó-nak elnevezni egy valaminek a megsemmisítésére szolgáló ballisztikus rakétát:D:D:D
  • Kornan
    #20
    Ha a 60-80-as években ilyenek voltak és ilyenek voltak tervbe véve,akkor mi lehet most?Majd talán később nyilvánosságra hoznak 1-2 dolgot,mikor már nem lessz jelentőségük.
  • joebacsi
    #19
    csak a szokásos cifu színvonal, grat :)
    kíváncsi vagyok mikor láthatjuk viszont a Mai Nap -ban
  • [NST]Cifu
    #18
    Hát a II.vh meg nem valósult terveiről könyveket lehetne megtölteni. :))

    (az ötlet amúgy jó. :))
  • edios
    #17
    Na elolvastam,jó a cikk!

    De van egy (sztem) izgalmasabb téma,csak egy 5let hogy erről is lehetne írni majd a jövőben:
    Vmilyen újságban olvastam,hogy még anno a náciknak milyen terveik voltak,egész meglepődtem,főleg a képeken! A Sky captain c. filmben láttam hasonló járműveket, fura világ!
  • Bandee1987
    #16
    ritkán látni ilyen jó, ilyen színvonalas cikket.
  • [NST]Cifu
    #15
    Régebben voltak tisztán vagy részben katonai célú űrsikló missziók, de a programok nevei csak utalások, és ezen túl semmit sem lehet tudni róluk. A Discovery biztos hogy nem végzett katonai feladatot (a különféle programok nevei akkor is nyilvánosak, ha katonai célúak, és az Discovery űrsikló személyzete által elvégzett feladatok között nem volt katonai besorolású).
  • stukov
    #14
    Tuti, hogy most is végeznek hasonló kísérleteket, sőt állítom a Discovery is végez katonai célú kutatásokat, csak ezeket nem hozzák nyilvánosságra (nyilván).
  • nenad
    #13
    heeh, ez jo :)
  • [NST]Cifu
    #12
    Az elképzelés jó, de van egyszerűbb: egész egyszerűen egy festékszóróval szépen lefújja az egészet feketére. A napelemek ezáltal ugye nem termelnek energiát, miután a telepei is lemerülnek a műhold használhatattlanná válik...
  • [NST]Cifu
    #11
    Pár része már készen van (pl. egy rövid összefoglaló SDI-ről, ami eredetileg ebbe a részbe ment volna), de még kegyetlen mennyiségű háttérmunka vár még rám (pl. az űrsiklók katonai alkalmazásairól ill. ilyen célú tervekről, amelyről szinte semmi bővebb infot nem találtam eddig, csak kisebb utalásokat). Igyekszem minél hamarabb, de két-három hét még legalább kell, függően attól, mennyi szabadidőt sikerült szakítanom. :(

    Mikor ezt a cikket boronáltam végleg össze, és próbáltam kigyomlálni a nagyobb szerkesztési és helyesírási hibákat, akkor néztem meg, hogy a cikk elöző része két hónapja jelent meg itt az SG-n! Hát nemkicsit pironkodva küldtem el utána... :-\
  • szombi
    #10
    Egy műhold megsemmisítése törmelék és űrszemét nélkül:
    A gyilkos műhold lassú manőverezéssel megközelíti a célt.
    Belekapaszkodik, majd a maradék üzemanyagot elhasználva a Föld irányába húzza ,,sorstársát''.
    Ezzel letéríti a pályáról, majd a Föld légkörébe belépve mindkettő megsemmisül...
  • Zedas
    #9
    Mikorra tudod összerakni? (kb?)
  • [NST]Cifu
    #8
    Erre próbálok választ adni a harmadik részben. :)

    Noha értelemszerűen nem könnyű megbízható adatokat szerezni arról, mik is készülnek a boszorkánykonyhán...
  • [NST]Cifu
    #7
    Ha csak arról írtam volna, ami megvalósul, akkor harmadekkora cikket is nehezen hoztam volna össze (igaz hamarabb meg is lettem volna vele :)).

    Egyébként félelmetesen elmebeteg dolgokra is készítettek tanulmányokat (nem kidolgozott tervek, csak aféle ötletpetárdák), mint például olyan katonai űrállomások, amelyek az űrfölény biztosítását garantálták volna, monitorozva és irányítva az űrben lévű műholdak és űrhajók mozgását; vadászűrhajókkal, amelyek az ellenséges űrhajókat és műholdakat semmisítették volna meg, valamint atomtöltetű rakétákkal, amelyel az űrből lehetett volna atomcsapást mérni a világ bármely pontján.
    Persze a legelvetemültebb ezek közül a Hold katonai alkalmazását firtató elképzelések voltak, még az 1960-as évek elejéről. Annyira nem ismerték a Holdat, hogy jobbára csak feltételezésekre építettek, és a Holdra küldött katonák aféle botra szerelt repeszaknákkal harcoltak volna, amelyek a szovjet űrhajósok szkafanderükjét kilyukasztva gyilkolt.

    Valószinüleg az vette el mindkét oldal kedvét az "űrháborútól", hogy függetlenül attól, mi zajlik odafent, a Földön egy globális atomháború esetén úgy is elpusztulna minden. Akkor meg felesleges provokáció az egész...
  • Zedas
    #6
    Cifu for prezident!!!
  • HUmanEmber41st
    #5
    Már megint 1 igen színvonalas cikk!!
    Gratula!
    Még jó, h (a papírforma szerint) nem valósult meg 1 sem.. bár ki tudja, valójában mi kering felettünk ????
  • FecaA
    #4
    Mennyivel előbb járnánk technikailag, ha a hidegháború folytatódott volna!.... Bár lehet, hogy akkó nem is lennénk!:-P
  • csuhi
    #3
    már hiányzott...
  • Caro
    #2
    A cikk jó. Csak a tartalma nem tetszik :(
    Minden projektet elvetettek. :(
    Pedig ezek az űrvadászok egész jól hangzanak.
  • Caro
    #1
    Látom Cifu elkészültél ;)
    Ha a végéreérek megmondom milyen volt :)