2080
  • Balumann
    #201
    Hamachinál mindegy hogy ki csinálja a network-ot, nem számít semmit. A játékban viszont attól függ hogy a csatlakozó játékosoknak mennyi a pinge, mennyire lag a kapcsolata a szerverel, hogy milyen gyors a szerverkészítőjének a netkapcsolata.
    ADSL -el azért sem jó, mert mégha a gyorsabbik fajta is van, mondjuk 2 megás, a feltöltése közel sem elég arra hogy mindenkit továbbítson mindenkinek.

    Példa mondjuk van 1 szerver, és 10 játékos. 1 játékosnak küldenie kell a szervernek hogy hol van meg mit csinál (tehát az adatokat), és fogadni hogy a másik 10 hol van. A szervernek fogadni kell hogy hol a másik 10 játékos, és minden játékosnak tovább kell küldeni hogy a másik 10 hol van :D -> feltöltés nagyon fontos a szervernél.
    Tehát egy 512 -es letöltés és 96 -os feltöltés elég hogy tudjon játékosként játszani, de ahoz hogy mindenkiét küldeni is tudja arra nem elég.
    Persze az hogy mennyi a sávszélesség igénye, az játékokban különböző.

    Szóval ne is azt nézzétek hogy kinek gyorsabb a netje, hanem hogy a feltöltése kinek a legtöbb. Az adatokat meg érdemes tudni akár a szolgáltatótól, vagy valahonnan! (én legalábbis jobban szeretem tudni az ilyeneket, ha már használom, hogy mit)
  • Gaben78
    #202
    hi. Age of 3-at szeretnénk játszani haverral, de nem látjuk egymást, mit kell állítani a gameban? Hamachi fent van mind2 gépen?? bocs , de ez az első probálkozásom a progival... ksz
  • SHARER
    #203
    HAMACHI TUTOR
    38.hozzászólás
    Sok sikert.
  • Balumann
    #204
    Age of 3 -al mi is szenvedtünk, vagy 4 emberrel próbáltam, de csak 1-ik tudott szervert csinálni. Viszont játékba annyira laggol meg akadt neten nekem, hogy nem is próbáltam többet.
  • Balumann
    #205
    azt ajánlom hogy próbáld olyan játékkal ami már bizonyítottan megy, amit próbáltam vagy más próbált. Sok van!
    (példák: SW Battlefront 1-2, Battlefield 1942-vietnam, Splinter Cell PT - CT, Warcraft, Tribes Vengeance, Flatout 1-2)

    Most tervezzük kipróbálni a Joint Operations Typhoon Rising-et, ha esetleg valaki letudja tölteni/megszerezni akkor tegye meg. Talán 8 embert elbírok a netemmel (3Mb/512k), jó lenne annyian játszani. (csak akinek van mikrofonja!).
  • Szabi1991
    #206
    a nfsug2 ben tudnál segiteni ?

    Felteszem a Hamachit , bemegyek a szerverre , inditok egy Lanba egy "lobby"-t és nem tud felcsatlakozni a haverom :(
    szted ez miért lehet ?
    Vagy rosszul csináltam (esetleg kihagytam) vmi-t ?
  • Szabi1991
    #207
    a lobbyt látja de nem tud felcsatlakozni :(
  • Szabi1991
    #208
    segitsen plz vki
  • Balumann
    #209
    nem tudom sajna, mi azt 'GIT'-el játszottuk még, és elég nehéz volt vele összehozni.
    Hamachival nem próbáltuk, igaz git-el se játszottunk túl sokat, mert szerintem nagyon uncsi multiba :S (üres pályákon kell végigmenni, semmi bot meg ilyesmi). Szóval igazából azt nem próbáltam sokat, de már sztem valamit arra is kitaláltak, mert a Most Wanted -et már nem is lehet így lanba tolni (van hozzá egy bigyó, egyszer próbáltam vele kb., nem sikerült, aztán hagytuk).
  • Szabi1991
    #210
    git el is probáltam :) de azzal még a szervert se találtam + :(
  • Gaben78
    #211
    köszi a helpet mindenkinek
  • Balumann
    #212
    Az a baj hogy a GIT az asszem elileg másra lett kitalálva. Aztán valahogy továbbfejlesztették és ezt a funkciót is belerakták, mint láthatjátok hogy kicsivel bonyolultabb a program, több mindent is tud. Asszem csak azt a kapcsolat protokolt biztosítja a programon keresztül. Ennek ellenére hamachiba egy teljes virtuális hálókártyát hoz létre, saját ip címmel meg minden, így ami esetleg ezt is figyelné hogy van-e kártya külön azt is kijátsza. Valahogy így van, tehát ami hamachival nem megy, kevés esélye van hogy működjön mással. Viszont a NfSU2 -vel mi játszottunk GIT-el, úgyhogy hamachival is majdnem biztos kell mennie. Próbáld ki más emberrel is, felváltva próbáljatok szervert csinálni. Nézzétek meg hogy azonos-e a verzió, pontosabban inkább mind2-en patcheljétek. Ha ez is megvolt és nem megy, akkor próbáljátok ki valamilyen másik játékkal, és akkor megtudhatjátok hogy hamachival van-e a probléma, vagy a nfsu2 makacskodik. (mint mondtam az GIT-el nekünk is elég nehéz volt összehozni néha, bár egyszer 4-en is sikerült összehozni)
  • arty
    #213
    nfs széria csak egy kis segédprogrammal megy hamachi_lan ban :( legalábis ug1 és ug2 biztosan, én játszottam!
  • Szabi1991
    #214
    ug 2 hez mi kell hogy menjen neten ?
  • ffxi
    #215
    Milyen segéd progi kell?
  • Balumann
    #216
    Nem tudom én a nfs underground 2-t játszottam git-el és nem használtunk semmit, bár nehéz volt összehozni.
    Most Wanted-hez viszont a gamecopyworld.com -on van egy net tool, sztem az az amivel lehet.
  • ffxi
    #217
    mi az a git?
  • Balumann
    #218
    GIT - Gamer's Internet Tunnel
    egy másik program ami képes lan kapcsolatot létrehozni, illetve csak azt a protokolt sztem. Néhány játékot ami nem keresi a külön lan hálókártyát átverhető vele, de az hol műxik, hol nem, router mellett meg szinte össze se tudtunk hozni játszmát.
  • Balumann
    #219
    / az a szemforgató szmájli hogy került be, oda?
  • ffxi
    #220
    Nekem rúterem van és mégis tudok jácani
    Ki lett próbálva pár gém: NFS-HP2, Prey, Doom3, Quake4, Unreal.
  • Balumann
    #221
    örülj neki hogy van hamachi, GIT-el nem valószínű hogy tudtál volna.
  • ffxi
    #222
    CS sehogyan sem megy, mért?
    Azért mert érzékeli a netet és blokkolja a cd kulcsot?
  • Herold
    #223
    Van valakinek tapasztalata Settlers IV vs Hamachi téren?

    LAN-on (2 gép routeren) sikeresen játszottunk a Settlers 4-gyel. Kipróbáltam a Hamachit, csináltam szervert a játékban, a partner rá is csatlakozott, de mikor betöltött a pálya, azt írja ki, hogy "Waiting for <játékos neve>. Ezt ismétli vagy 5x, aztán azt írja ki, hogy a játékos kilépett. Az összegző képernyőn meg az látszik, hogy a partner helyett egy AI játékos volt a pályán.

    Szóval nem értem a dolgot. LAN-on simán látta egymást a két gép, Hamachival meg csak addig amíg be nem töltődik a pálya. Próbáltam már tűzfal nélkül is, de úgy se megy.

    (Sajnos a hagyományos netes játék nem megoldható, mert csak 1 eredeti S4 CD van.)
  • arty
    #224
    találtam jobb megoldást, nfs underground2:

    c:\Program Files\EA GAMES\Need for Speed Underground 2\server.cfg megnyitása notepaddal, majd módositani kell.

    A cfg fájl végén van egy ilyen sor:
    ADDR=%%bind("159.153.253.82")

    Ezt töröld ki, ezután elvileg mennie kell. Hamachi forumon kb 10en visszairták, h megy a srácnak, aki kitalálta :)

    Régebben mi valami kis exevel játszottunk, ami ip cimeket forwarddolt össze vissza, alt+tabozni kellett a lobbyból, stb ... :) Ez szvsz jobb.

    Ha müxik.
  • arty
    #225
    leirás, képekkel:
    http://www.hamachi-games.sk/old/en/index.php?page=25
  • arty
    #226
    Age of Empires 3 leirás

    http://www.hamachi-games.sk/old/en/index.php?page=68

    Ahogy nézem, pokoli sok játékhoz van itt leirás!
  • nova2323
    #227
    Hello! Azt szeretném kérdezni hogy lehet-e jáccani CSS-t hamch-val mert nekünk nem ment, mindig azt írta ki mikor rá akartunk csatlakozni a szerverre, hogy:"LAN servers are restricted to local clients (class c)"
    légyszi tudnátok segiteni hogy-hogy leheten jácani CS source-ot hamachival? előre is köszi
  • Balumann
    #228
    uh de jó ez az oldal ("hamachi-games.sk"), ezt kár hogy nem ismertem előbb. :|
  • Balumann
    #229
    http://www.hamachi-games.sk/old/en/index.php?page=14
    Sztem ez műkszik a CS Source-val is, mert ugyan az a steam rendszer, meg minden.
  • nova2323
    #230
    hát az igaz de vhol ott van mellette a source is de arra nem lehet rá katintani szóval sztem nem de ki probálom köszi
  • Balumann
    #231
    Amit belinkeltem az a CS 1.6. Felül bár írja a patcheket mik kellenek, azok biztos nem működnek a source-nél. De ha jól megnézted volna azt a részt amit belinkeltem, akkor van egy leírás hogy mit kell csinálni ha azt a hibát írja csatlakozásnál. (ugyan azt a local C-s hibát írja az 1.6-nál is mint a source-nál. És ott írja mit kell csinálni, és valószínűleg műxik Source-nál is.
  • Balumann
    #232
    hm most elolvastam hogy mit ír erre a megoldásra
    Tehát azért nem megy, mert más az ip tartomány. Az első 2 tartozik a tartományhoz ha jól értem. És ha jól értem az alias.txt létrehozásánál a hamachiba másképp veszi az ip-t, úgy amit beírok az aliasba az ő ip-je mellé? :S nova2323 próbáld ki :/
    Lefordítsam konkrétan hogy mit kell csinálni, vagy tudsz angolul?
  • Balumann
    #233
    Na olyannal próbáltam most a CS source-t, akivel megegyezett az ip tartomány, úgyhogy ezt jól írták le hogy az első 2 ip rész számít hogy ugyan az legyen. Csak kérdés hogy ez az alias.txt ez hogy működik mert az nekem még nem tiszta, de leírás szerint megtom csinálni sztem. Majd kipróbálom/juk
  • Balumann
    #234
    oké működik ezzel a módszerrel ami levan írva az oldalon. Most kipróbáltam olyannal is akinek más ip tartománya van, és MŰKSZIK! király :D
  • oO VinyuS Oo
    #235
    Nem tudtok egy olyan szobát mondani ahol a GTR2-vel tolják?
  • Szabi1991
    #236
  • Szabi1991
    #237
    jőn valaki NFSUG2-zni ??

    Név: HGI - NFSU2
    Jelszó: hamachi-games
  • Szabi1991
    #238
    Aki akar ug2-zni az ide jőjjőn ;)

    név : driftszerver
    jelszó : drift

  • nova2323
    #239
    KÖszi Baluman hogy segitesz , tegnap már nem volt időm megnézni rendesen ,de ma leforditom és megcsinálom , most meg is nézem megy-e!!! kösszi :D
  • Balumann
    #240
    Szivesen. Mondanám, hogy kár hogy nem tudtuk akkor nyár elején asszem, hogy így lehet! Viszont nem késő, tegnap már mi is játszottunk