27
  • Blasta
    #27
    Nyilván nem katasztrófa az XD, de mind az SD, mind a CF általánosságban olcsóbb.
    Tény, hogy régen sokkal nagyobb volt a különbség az XD-CF között árban.
  • Damon
    #26
    Én meg a Lexar-ban és a Sundisk-ben bízom, de a Kingston se rossz. Az lehet, hogy az XD helyzete nem túl vidám, viszont nem is olyan szomorú, mint azt egyesek gondolják. Szerintem.
  • Damon
    #25
    Vegyeskereskedés? Nem. Drogéria. :-)
  • Yeltzin
    #24
    ha melléteszel egy Kingston árlistát (amiben, fene tudja, miért, jobban bízom), rögtön nem ilyen vidám az XD helyzete...
  • Yeltzin
    #23
    a Sundisk az valami nepáli sarki vegyeskereskedés?
  • Damon
    #22
    Bruttó árak:
    CF SunDisk Ultra II 512MB: 14250
    XD Sundisk 512MB: 17500

    Ez azért nem 2x-es különbség, mint régen. Az viszont igaz, hogy ez a CF "kicsit" gyorsabb, mint az XD, és van 512-es CF már bruttó 12e-ért is, de én maximalista vagyok. :-)
  • Blasta
    #21
    256CF Sandisk, gyors, nettó 6000,-
    256XD Olympus cca. nettó 8000,-
    512CF Kingson, gyors, cca. nettó 9000,-
    512XD Olympus cca. nettó 14000,-

    Miről beszélünk???
  • Roli
    #20
    Köszi!
  • Damon
    #19
    "Ha tetszik, ha nem, az emberek többsége vásárlásnál nagyobb súlyt fektet az esztétikai szempontokra, személyes ízlésre, mint a száraz, kevesek által értett technikai adatokra."

    És ezt a gyártók gyakran ki is használják, sajnos.

    "Sajnos a gép csak XD kártyát használ, ami nem éppen költségkímélő paraméter..."

    Azért ez ma már nem nagyon igaz, hála az ASVA-nak, vagy a fene tudja, kinek. Egy márkás, jó minőségű CF (szigorúan 512MB-ig) is kerül annyiba, mint egy Olympus, vagy Fuji xD.

    Amúgy a gép tényleg kicsi, igaz a kezemben még nem volt, csak egy kirakatban, és egy turistánál láttam.
  • Yeltzin
    #18
    "Először is nem vágom, hogy kb 1-1,5 év után kijött gépről minek ma cikkezni"

    Valamiből ki kell indulni, ha másnak nem, referenciának jó lesz az új gépek ismertetésénél.
  • mittu
    #17
    s7000, bezony:) Neuro mindent leírt...
    Én s602 tulaj vagyok, ami 5MP helyett 3.2MP-lel tudja u.azt, mint az s7000, másban nem különbözik.

    A fenti géppel pedig valóban SENKI nem jár rosszul. 65e körül már lehet kapni... hajráf!
  • Blasta
    #16
    "Először is nem vágom, hogy kb 1-1,5 év után kijött gépről minek ma cikkezni."

    Igencsak slágergép az S5500, sokan veszik még ma is, jó az ár/érték aránya.
  • sajoati
    #15
    köszi, meggyoztel! :) kérdeztem egy szakavatott haveromat is, de o annyira teoretikusan állt a dolgokhoz, hogy... ááá...
  • Neurotoxin
    #14
    Először is nem vágom, hogy kb 1-1,5 év után kijött gépről minek ma cikkezni.

    Sajoati: ajánlom figyelmedbe az index.hu fórumán található topicokat! Én is ide járok az S7000es topicba, mivel s7000es tulaj vagyok

    1ébként nem kérdéses, hogy az S7000et válaszd. Jobban megéri. Amiért én ezt választottam: nagyobb vaku(6 lépcsőben állítható erősség),6 Mpixel(ami egyesek szerint kb csak 5nek felel meg részletességben), külső vaku csatlakoztatási mód(vakupapucs), nagyobb EVF, jobb fényerejű optika(igaz csak 6x-de nekem ennél nem is kell több), CF kártya/microdrive használat(persze xD is), több beállítási lehetőség, masszívabb-"testes" gép. Aki az utóbbival nem ért egyet az. Esetleg boldogtalan s5500/s5000es tulaj.

    Hidd el, akit eddig megkérdeztem, azt mondta, hogy kicsinek érzi az 5öst.(meg egy rakat ember, aki megvette és nagyot néz, mikor kihozzák neki-hogy csak ekkora-a képen nagyobbnak látszott.....)

    Szóval megéri az a +30. 1ébként,ha nem tükrös gépben gondolkozol, akkor ez a 100 ropi alatti árával jókis, használható kompakt.
  • [negativ] Les
    #13
    Üdv nektek !

    Én nem is olyan régen vettem 1 s5500-at és nekem nagyon bejött !!
    Persze az alap, hogy meg kell barátkozni vele mielőtt jó képeket akarsz csinálni.
    Valóban a vaku az olyan mintha nem is lenne rajta és az optika is lötyög de remek kis gép szerintem.

    Részemről 4db 2500-as akkut vettem hozzá 1 órás töltővel és nagyon bírja.

    Ez most nem reklám :) www.edigital.hu én itt vettem rá 2 napra meg is jött a gép a kártyára kellett sokat várni mert nem volt. üdv
  • sajoati
    #12
    azt meg tudná mondani valaki, hogy az S5500 -- S7000 duóból melyik éri meg jobban a pénzét? olvastam mindkettorol, de ez alapján nem tunik úgy, hogy az S7000 azt a +30K-t megérné.

    egy hozzárérto esetleg fölvilágosíthatna, hogy mik azok a _valós_ különbségek, amik miatt o (vagy pl. én) az S7000-et választaná.

  • KM
    #11
    EXIF alapján:

    Camera Make: FUJIFILM
    Camera Model: FinePix S5500
    Image Date: 2004:01:01 00:02:39
    Flash Used: No
    Focal Length: 57.0mm (35mm equivalent: 385mm)
    CCD Width: 5.34mm
    Exposure Time: 0.0050 s (1/200)
    Aperture: f/6.3
    ISO equiv: 64
    White Balance: Manual
    Metering Mode: Matrix
    Exposure: Manual
    Exposure Mode: Manual

  • Blasta
    #10
    "ezeket az amúgy is gyenge képminőséggel megáldott gépeket az előtétlencse csak agyonvágja."

    Igen, így van, egyetlen előtétlencse sem javít a képminőségen, de létezik (elég komoly számban) egy olyan felhasználói réteg, akinek fel sem tűnik a CA, részlettelenség vagy a színhiba, egyszerűen nincs a szemük hozzászokva a részletek kereséséhez, hibák észrevételéhez.
    Ezeknek az embereknek egy előtétlencse használata sok örömet okozhat, de egy odafigyelő fotóamatőr bizony hamar észreveszi a lencsék által hozott hibákat.
  • Murry
    #9
    Nagyon 1xű ilyen képet csinálni a holdról. Pár napja én is készítettem párat.
    Minolta Z3-asom van és "S" módban, 1/200s -os expoziciós idővel, ISO 50-ben fotóztam.
    Teljesen sima ügy a kép stabilizátornak köszönhetően. (Állvány nélkül is.)
  • SymbioC
    #8
    Így igaz.
    Rakjál fel egy előtét lencsét egy kompakt fényerejű objektívre és , majd nézd meg a zajosabb, geometriailag torzabb eredményt.
  • SymbioC
    #7
    Dehogy nincs "stabilizátor", egy jó kis állvány! Ilyen képet kézből sokszor drágább géppel sem csinálsz (7-10s kézben csak egy üveg vodkával!)
  • Roli
    #6
    Ilyen képet a Holdról! Kérdezem a cikk íróját, milyen beállításokkal csinálta? Nem zajosabb a képe mint a Z5nek! abban pedig még stabilizátor is van! igaz nincs segédfény, de nyomjuk manuálisan :D (ha tudjuk)
  • Thrawn
    #5
    "Így van, vegyél inkább Li-ion akkut 6e-ért."

    Csak azt nem veszed figyelembe, hogy egy igazán jó minőségű töltővel már jóval túllépted a 6e forintot. A Li-ion akkus gépekhez pedig tartozék a töltő. Hogy esetleg annyival drágább? Lehet. Mindenesetre a Li-ion akkuknak nem kell gyenge láncszemmel küszködni, ami a ceruzaakkuknál becsúszhat, nem kell ügyelni a keveredés elkerülésére. Nem kell figyelni a memóriaeffektusra. Önkisülésük nagyon alacsony.

    A cikkhez annyit: ezeket az amúgy is gyenge képminőséggel megáldott gépeket az előtétlencse csak agyonvágja.
  • saldi
    #4
    Kacsa: Nem ertem, en a Minoltamhoz az egyik legnagyobb Li-ion akksit 8k-ert vettem (7,2v 1500mAh). Szerintem ez jutanyos. Siman jobb mint 4 ceruzaakksi. Arrol nem is beszelve, hogy a vakut 1.5s alatt meg lemerulve is feltolti :)
  • Kacsaa
    #3
    "ha okosan akarunk vásárolni a számokat nézzük"
    aki meg ért is hozzá, meg se nézi a számokat, mert azok számítanak a legkevésbé...

    "ez utóbbi mindössze 1,5 inch átmérőjű"
    kör alakú az LCD??

    "Sajnos a gép csak XD kártyát használ, ami nem éppen költségkímélő paraméter, ugyanúgy, mint a 4 darab AA elem vagy akkumulátor, amiből az energiát nyeri."

    Így van, vegyél inkább Li-ion akkut 6e-ért.
    isszasírjuk mi még Gábor Zoltán barátunkat, ő legalább érti is amit ír, nem csak butaságokat halmoz egymásra :-(

  • Blasta
    #2
    Khmm, majdnem 2x annyiért...
  • M2 #1
    Akkor már inkább egy Canon S2 IS: 5 megapixel, 12x zoom, SD kártya, képstabilizátor - igaz most még kicsit drágábban.