1609
  • rokawa
    #1489
    Sziasztok!
    Lennehárom kérdésem flash-sel kapcsolatban.
    Hogy lehet azt megcsinálni, hogy egy kép kiemelkedjen, amikor rákattintok az előtte lévő gombra?
    Valamint,hogy hogy lehet azt megcsinálni hogyha rámegyek egy képre akkor kinagyítsa.
    Még egy kérdés: Azt hogy lehet megoldani,hogy megszámlálja,hogy hányan jártak az oldalon?
    Légyszi írjátok le érthetően,mert most kezdtem tanulni a flasht.
    Köszi
  • Atika :o)
    #1488
    Sziasztok az mitol van hogy flashben csinaltam egy egyszeru kis animot amire raraktam egy gombot. A gomb az alabbi actiont tartalmazza

    on(Release) {
    getURL("http://www.xxxx.hu","_parent");
    }

    ha flashben kiprobalom siman mukodik a linkeles de ha html szerkesztoben berakom a flashet a htmlbe es ott probalom mar nemukodik valaki esetleg valami otlet?? Elore is koszi
  • Butch3r
    #1487
    Hali

    Van egy drop down menüm, ami b1 nevü gomb alatt jön ki..
    az almenü rész egy mc aminek 1-20 ig jön elő onRollOveren és 20 - 30 ig tűnik el ha onRollOut... 20. frame nél van kint teljesen ezen belül csináltam 2 gombot... b1_1 és b1_2...
    Hogyan tudom elérni a gombokat ha motion tween alatt levő 20. frameben vannak...
    b1.almenu_mc ezen belül a 20. frame.b1_1.onRelease kéne... de nem fogadja el azaz nem játsza le a megadott tartalmat :/ sztem nem tudja hol van a gomb minden alkalommal ez a baja ha xml textet is akarok beolvasni egy oldalba de az oldal ugy jön be hogy motion tweennel akkor minden keyframenek meg kéne adni vmi instance nevet?


    próbáltam ugy is hogy megadtam neki hogy almenu1_mc csak a 20. framen és azon belül b1_1 meg b1_2 de semmi nem műxik..

    xml textet sem érzékeli igy csak ha nincs motion tweennel effekt az oldal behozására... :( mi lehet a helyes megoldás ezzel kapcs? plz help

    ty :)
  • Butch3r
    #1486
    nem nagyon vágom hogy lehet megoldani ill ugy mondom , hogy még ne mgondolkodtam rajta most máson vagyok elakadva mégpedig az xml en...

    a kód:

    function loadXML (loaded) {
    if (loaded) {
    _root.page1title = this.firstChild.childNodes[0].childNodes[0].firstChild.nodeValue;
    _root.page1text = this.firstChild.childNodes[0].childNodes[1].firstChild.nodeValue;

    _root.page1_mc.content1_mc.title_mc.title_txt.text = _root.page1title;
    _root.page1_mc.content1_mc.text_mc.text_txt.text = _root.page1text;

    }else{
    trace("A fájl nem található!");
    }
    }
    xmlData = new XML();
    xmlData.ignoreWhite = true;
    xmlData.onLoad = loadXML;
    xmlData.load("site.xml");


    nah most a _root.page1_mc.content1_mc nekem ugy érhető el, hogy _root.page1.mc(ezen belül van 30 framig fade in meg out az oldalnak szal az oldalak menüpontonként egyenként jönnek be a képreés tűnnek is el ha máshova kattintasz... szal ott a 29. frame az ahol bele tudsz menni a tartalom részbe és azon belül nicns semmi, aztán azon belül va na content1_mc

    Ha megszűntetem a fade in meg oput cuccost, akkor mind az 5 oldal megjelenik ill a kapcsolat(a legutolso) látható csak mert nem tudom cserélgetni az oldalakat.

    A lényeg az, hogy hogyan tudom elérni, hogy ha van fade in meg out mc is d e nincs instance neve akkor hogy érem el a content1_mc t

    Nagyon meg van kavarva szal aki ezt megmondja ill megoldja nekem annak... egy rekesz sör a minimum :D

    plz help :( nagyon jo lenne ha segítenétek és meg tudnám oldani ezt az xml kérdést hiszen magán a weboldalon mindig átírni a mezőket szar :( ezt meg egyszerűbb lenne

    Köszi sziasztok
  • joebacsi
    #1485
    ne pakold lehetőleg külön framekre, ha nincs rá elengedhetetlenül szükség...jelen esetben nincs :)
    később hátrány lehet

    mozgásokhoz meg használd ezt, mert nagy királyság :)
  • phoenix1
    #1484
    nem próbáltad úgy megcsinálni, hogy 2-3 keyframe-s *loopot* hozol létre, és az addig megy amíg nem érkezik vissza válasz?
  • Butch3r
    #1483
    hello hello..

    van egy contact email küldő cuccom...

    var senderLoad:LoadVars = new LoadVars();
    var reciveLoad:LoadVars = new LoadVars();

    sender.onRelease = function() {
    senderLoad.theName = theName.text;
    senderLoad.theEmail = theEmail.text;
    senderLoad.theMessage = theMessage.text;
    senderLoad.sendAndLoad("send.php",receiveLoad);
    }

    reciveLoad.onLoad = function() {
    if (this.sentOk) {
    gotoAndStop("success");
    }

    else {
    gotoAndStop("failed");
    }
    }



    ezzel a kóddal... nah most ha az elejére írok egy stop ot, akkor nem fut ez le, viszont ha nincs ott a stop akkor meg végig játsza a mozit. és kiírja hogy message was sent ill message failed. és ujra a beviteli mezőket aztán a szövegeket megint lejátsza..

    hogy tudom elérni, hogy el tudjak küldeni ezzel mailt?? amikor az oldalt meghívom amin van ez a kis email küldő mc, ott gotoand stoppal kell behívni az oldalt? :o mert gotoandplay van a menüpontoknál
  • Dj Faustus #1482
    Közben rá is jöttem:
    a második kulcsképkockában kell mozgatni az elsőben beillesztett elemeket:
    for (i=0; i<_level0.num; i++) {
    &nbps;_root["myHolder"+i].onEnterFrame = function() {
    &nbps;&nbps;this._x -= 5;
    &nbps;}
    }

    a harmadik kulcsképkockában pedig visszatérni a másodikra (gotoAndPlay(2);).
  • Dj Faustus #1481
    Az alábbit szeretném megvalósítani:
    van több könyvtáram amikben azonos méretű képek vannak, image1.jpg, image2.jpg,..., imagen.jpg (ahol n egy 0-tól nagyobb egész szám) nevekkel ellátva.
    Ezeket szeretném betölteni egy Flash objektumba (a Flash objektum a könyvtár nevét és a könyvtárban levő képek számát kapja meg) egymás mellé, és az egészet szépen lassan balról-jobbra/jobbról-balra mozgatni.

    Mindezt Actionscripttel szeretném megoldani, futásidőben (tehát nem manuálisan berakosgatva).
    A képek betöltését sikerült is megoldanom (az első üres kulcsképkockának actiont adva):
    myHolder = _root.createEmptyMovieClip("imageHolder", 1000);
    myHolder._x = 0;
    myHolder._y = 0;
    for (i=0; i<_level0.num; i++) {
     duplicatemovieclip("myHolder", "myHolder"+i, i);
     _root["myHolder"+i]._x = 100+(250*i);
     _root["myHolder"+i]._y = 1;
     _root["myHolder"+i].loadMovie(_level0.path+"/image"+(i+1)+".jpg");
    }


    Viszont ezek mozgatásánál elakadtam. Hogyan oldható meg?
    Illetve lenne egy másik kérdésem: megoldható-e az, hogy egy movieClipet hozok létre (createEmptyMovieClip), és abba töltök be több képet egymás mellé?
  • Butch3r
    #1480
    Nah meg is van... Egy kedves hozzáértő leírta nekem megosztom veletek hátha akad valakinek hasonló gondja majd...

    var lastPage:Number = new Number();
    //mondjuk legyen a második page betöltve:
    lastPage = 2;

    b1.onRelease=function(){
    _root.main_mc.page1_mc.gotoAndPlay(2);
    _root.main_mc["page"+lastPage+"_mc"].gotoAndPlay(30);
    lastPage = 1;
    }

    Definiálunk egy változot "lastpage" ami egy szám. Ezután megadjuk neki az értéket, ami jelen esetben az előzőleg megnyitott oldal száma. Utána megírjuk a gombnak az action scriptjét: kattintásra az adott oldal_mc játsza le a frameket ami a fade in stylusú effektet tartalmazza. Lejátsza az 1. oldalt. Ezt követően ugyan itt az előzőleg definiált változót ami jelen esetben a 2. oldal a gotoAndPlay (30)-cal fade out effektel kiküldjük a képből. Így nem kell minden oldalt kiküldeni mert tudjuk, hogy melyik volt utoljára megnyitva..

    Ezt a kódot kell belőni a gombok action scriptjébe, úgy, hogy a számokat oldalaknak megfelelően át kell írni.

    Minden jót
    Üdv:

    saFi
  • Butch3r
    #1479
    Hello huh kicsit zavaros :) a root timeline n van nekem minden szal van 8 layer abbol 7 csak az oldalak
    azon a timeline n fogjam és csináljak egy action scriptet és írjam be neki, hogy this.page1_mc.visible=true ?? igy? :D vagy csak írjam meg neki hogy this.page1_mc_latszik = true és aztán mikor rákattintok az 1. gombra váltsam át false ra és vigyem ki a képből.. de az a baj ha kiviszem mindet megint akkor ugyan ott vagyok mintha egyenként megcsinálom neki :D hogy az adott keyframeket nyomja le és vigye ki az oldalt..
  • phoenix1
    #1478
    Szia. A root timeline actionscriptjébe (bocsi csak angolul megy :S ) előre definál az összes laphoz egy változót ahol megadod neki, pl. hogy: elso_lap_nyitva = false ... és így tovább; ezt az előredefiniált értéket amikor meghívod a lapot az első keyframebe megváltoztatod true-ra, innentről kedve tudod, hogy az adott lap meg lett nyitva. Amikor kattintasz a gombra egyszerűen végigellenőrzöd, hogy a lap egyikének mi van beállítva, ha true akkor gotoAndPlay de a végére nefelejts el stop() -ot tenni.
    Bocsi ha egy picit érthetetlen volt. :((((
  • Butch3r
    #1477
    Nuh mivel nem hagy nyugodni a dolog lol :D ugy kérdezem meg inkább, hogy remélem így mindenki megérti és ne aludjatok már :D:D

    van 7 gomb 7 oldal és abban kéne segíteni, hogy megvizsgáljam hogy melyik oldal volt megnyitva utoljára és csak azt bezárni és csak azt megnyitni amire rákattintottak... szal ne kelljen bezárni mind a 7 oldalt hanem mindig csak azt ami meg volt nyitva

    erre milyen fügvényt írnátok fel? :D

    ííííííííííííírjatok nem hiszem el hogy senki nem tudja :D
  • autoszimulator
    #1476
    egy fla-t feldobhatnál valahova, úgy szerintem egyszerűbb megtalálni a hibát
  • Butch3r
    #1475
    olyasmit kéne elérni hogy az előzőt oldalnak keljen csak belőni hogy _root.gotoandplay(30)
    és az aktuálisnak a gotoandplay(2) mert ha nem kéne hátraküldeni az egészet azaz mindet egyenként akkor nem lenne gáz érted mert itt a za baj ne mtudod hogy melyiket nyitják meg... mert azt be lehet lőni, hogy az elsőt megnyitod utána bezárod az 1. t és megynitod a 2.at.... de lehet nem a 2.at nyitják meg hanem a 3. at.. szal nem tudom .. :(
  • Butch3r
    #1474
    Köszi jah van egy menüsáv amin van 7 gomb b1,b2,b3 stb..
    és az azokhoz tartozó külön layeren az oldal. A lényeg, hogy a _root on vannak a külön layereken az oldalak frankón megcsinálva elég jol néz ki, csak az a baj, hogy ha rákattintasz a 2. gombra vagy bármelyikre akkor ugyan ugy a contact tartalom fog kiuszni a képből és bejön az adott gombhoz tartozó tartalom.. :D nem tudom hogy mondjam el de ha érdekel vagy valami elküldöm privibe a címét.

    gotoAndPlay() t használok és van stop meg minden csak az a baj, hogy valamiért akármi van a 7.menüpont tartalma fog a háttérbe úszni és nem az amit utoljára beírsz pl.. :( sajna nem tudom érthetőbben elmagyarázni. Az oldalak tartalma ( az alapja) ugyan olyna szal az sem lehet hogy valamiben különbözik a movie clip stop a végén motion tweenek stbstb ... :(

    Olyat is próbáltam ,hogy hátha az a baj hogy a layereknek ugye a 7. oldal a teteje szal a legfelső layer a 7. gomb tartalma és próbáltam azt is hogy csinálta ma 7.fölé egy üres 8. oldalt és mindig azt küldtem ki utoljára és mégis a contact tartalmat látom kiúszni :)

    Szal gáz... :( Nem tudom mi a baj lehet a felépítése nem jó az oldalnak :(

    Valaki segítsen :D Meghülyülök ettől ha nem megy és egész nap szenvedek hogy sikerüljön mindenhogy próbálom és nem megy :D :(
  • autoszimulator
    #1473
    hú ez igy kicsit értelmetlen amit kérdezel, legalábbis számomra. Amire én gondolok, hogy nem megy:

    Van egy menü gondolom, és egy terület, ahova a menüpontokat betölti. És ha egyik menüre rákattintasz, mondjuk az elsőre, akkor azt hozza be, ha a második menüre, akkor a második oldalt? Ebben az esetben az lehet a gond a programoddal, hogy nem gotoAndPlay, hanem gotoAndStop-ot kellene használni, és az adott célframe-re egy MC-t tenni, ami valamilyen effekttel behozza a tartalmat. ELtűnésnél szintúgy, a végén valami eltűnés effektet csinálsz, azt is a movie clipbe, és akkor úgy szép is lesz a szerkezete, átlátható, és könnyen módosítható, de legfőképpen könnyen irányítható. Ha viszont mindenképp gotoAndPLay-t akarsz használni, akkor az első tartalmi oldal utolsó frame-jére egy stop() kell! Csak akkor áll meg.
  • Butch3r
    #1472
    Írtam privit ha még aktuális
  • formatuq
    #1471
    Egy meglevo fla file-ben kene atszerkeszteni szovegeket (mast irjon ki), kepeket (mas legyen ott).
    Ebben kene segitseg, penzert.
    PM ha valakit erdekel.
    Koszi
    F
  • Butch3r
    #1470
    tökjo hogy így elbeszélgetek amugy magamba :D viszont nem tudok rájönni még mindig pff :(

    valahogy ugy kéne, hogy HA meg van nyitva az oldal akkor be kell zárni csak ezt nem tom hogy írjam meg mind a 7 oldalt minden gombbnál és ha nincs megnyitva akkor ne csináljon semmit csak nyissa meg azt az 1 oldalt ha meg nyitva van akkor előbb gotoandplay (30) szal tüntesse el az oldalt és csak utána nyissa meg a másikat lol annyira belekavarodtam hogy már én sem tudom mivan...

    Legfeljebb nem oldom meg a saját problémám ezzel ill nem segítek benne nektek hogy megoldjátok, de mindenképp szerzek nektek mulatságos perceket és kiröhögtök mit össze nyomorékoskodok itt ezzel a szarral :D:D

    nah mind1 ha valakinek az előző és ez alapján felmerült valami ötlete akkor azt szívesen fogadom

    egy olyat írjatok hogy van 1 gomb

    b1.onRelease=function(){
    //itt meg kéne nézni hogy ezek az oldalak közül nyitva van e egyik és ha igen akkor be kell zárni... szal gotoandpaly(30)

    _root.page2_mc.gotoAndPlay(30);
    _root.page3_mc.gotoAndPlay(30);
    _root.page4_mc.gotoAndPlay(30);
    _root.page5_mc.gotoAndPlay(30);
    _root.page6_mc.gotoAndPlay(30);
    _root.page7_mc.gotoAndPlay(30);

    //itt meg gondolom egy else vel ezt a kodot írni hogy nyissa meg a tartalmat...
    _root.page1_mc.gotoAndPlay(2);
    }

    csak hogy írjam meg az IF részt????? :/
  • Butch3r
    #1469
    huha elég n agy gondba ütköztem emberek amit nem tudok megoldani... vázolom röviden a helyzetet:

    van 7 gomb 7 oldallal rákattintok egy gombra, akkor elviszi a tartalom részt minden tartalommal és előhozza az adott gombhoz tartozót.. nah most ha van 7 oldalam akkor mindig a legutolso oldalt fogja elvinni ugy hogy látom is a tartalmát szal az utolso oldalon mondjuk van egy kék kör, és rákattintok az 1. gombra akkor a kék kör fog utoljára látszódni a kimenetelnél mert azt programozom le utoljára gomb eseményeinél... hogy tudom kiküszöbölni? :o ugy kéne , hogy mindig az adott oldal ami előte volt az menjen ki és bejöjjön az uj akkor is ha ugyan arra a gombra kattintok akkor ugyan az az oldal menjen ki és az jöjjön be

    a gomb így van megcsinálva:

    b1.onRollOver=function(){
    this.gotoAndPlay(2);
    }
    b1.onRollOut=function(){
    this.gotoAndPlay(14);
    }
    b1.onRelease=function(){
    _root.page2_mc.gotoAndPlay(30);
    _root.page3_mc.gotoAndPlay(30);
    _root.page4_mc.gotoAndPlay(30);
    _root.page5_mc.gotoAndPlay(30);
    _root.page6_mc.gotoAndPlay(30);
    _root.page7_mc.gotoAndPlay(30);
    _root.page1_mc.gotoAndPlay(2);
    }

    nah és itt ugye mindig a page 7 et fogom látni utoljára ahogy kimegy az oldal és bejön a page 1. Ez elég nagy gáz mert ugye bármint teszek a page7 helyére akkor meg azt az oldalt fogom álandóan látni :(
    Csináltam próbaképpen egy page 8at ami üres és mindenhol azt hívtam meg utoljára de az sem lett jo :( ne mtom mivan :/

    Plz aki tud help mert ez már hard kicsit :)
  • djAndrew
    #1468
    sziasztok tudtok valami jó és egyszerű látogatottság számlálót flash weboldalra?? :) plz help :P
  • Butch3r
    #1467
    Sziasztok megint volna egy kérdése mkicsit alapnak tartom de nem tudok rájönni mi a baj :)

    Van egy dynamic text mezőm ami tele van szöveggel és feldobtam egy ui scrollbart.. ami azt kezelki viszont olyanokat csinál nekem, hogy a szövegnek mindig akkor lesz vége ha a scrollbar még csak a feléig ért el szal utána üresbe mozog le és a feléig vissza fel... :(

    hogy lehet ezt kiküszöbölni? plz help
  • joebacsi
    #1466
    xml alapú képgaléria, indulj ki ebből
  • DirtyPio
    #1465
    Koszi, meg volna egy kerdesem: az listenerek lenyegebe mire valok? vagyis en ugy ertettem, hogy ha egy A objektumot hozzarendelunk egy B objektumhoz, akkor ha a B objektum kozvetit egy uzenetet(ezt nem ertem hogy milyen uzenetet) es az A objektumnak van ra egy megfelelo metodusa, akkor az meghivodik. Szeretnem ha valaki leirna rendesen az egesz dolog menetet, hogy vegulis mi is tortenik, egy actionscripttel megtamohatva ha lehet utana a pszeudo kodolt valtozattal, mert nem igazan ertem azt a reszt amikor meghivodik az egesz dolog.
  • autoszimulator
    #1464
    XML-t tanulmányozzad picit, azzal elég egyszerűen lehet naprakészen tartani egy FLASH oldalt..
    Frissíteni pedig egy kézzel írt php scripttel is lehet admin felület mintájára, vagy akár kézzel, az XML-t átírva
  • DirtyPio
    #1463
    Sziasztok!

    A kerdesem a kovetkezo: hogy lehet megoldani a legegyszerubben, hogy egy teljesen flash alapu oldal kepeit es szoveget frissiteni lehessen? Xhtml oldal kell a hatterbe vagy esetleg egy szerverrol is meg lehtne oldani a kepek es a tartalom friisiteset?
  • kisviku
    #1462
    Oké.Rájöttem mi volt a baj.Egy karakter volt elütve...

    a "this." elé be volt rakva egy "_" jel.

    Hát igen, nehéz úgy koncentrálni, hogy ba*ogatnak 5 percenként a melóhelyen és még 10 másik dolgot halmoznak az asztalomra SOS felirattal...
  • kisviku
    #1461
    Természetesen, meg van adva minden név.Azzal nincs is gond.Csak oly' egyszerű lenne ez, nem az elsőt csinálom...igaz ilyesfajtát még nem sokat csináltam, de működnie kell.Köszi mindent!
  • kisviku
    #1460
    Köszönöm, nagyon hálás vagyok.

    Kipróbálom mindkét verziót.
  • Peetboy
    #1459
    A Windows Media Player nem játsza le az Swf fájlokat, mert próbáltam. Az FLV az más fajta videó, azt ha átnevezem Avi-ra, azt lejátsza bármilyen lejátszó.
    A Macromedia Flash program nem rakott fel külön lejátszót nekem.
    Azért keresgélek tovább, hátha találok hozzá lejátszót.
  • Bercy #1458
    movie clipped instance nevének megadtad a "tovabb"-ot???

    Egy másik megolád ha button-t csinálsz és közvetlenül ráírod a következő actiont:
    on(Release) {
    getURL("http://www.gysgy.hu/content/ujdonsag/cadcam.htm","_parent");
    }

    Így nem kell instance name-ekkel bajlódnod!
  • autoszimulator
    #1457
    _this. nem kell a geturl elé! elég simán a getURL, azzal működnie kellene
  • kisviku
    #1456
    Olyan gondom van, hogy van egy egyszerű kis flash reklám, amire ha rákattint a látogató, eljut egy sima html oldalra, ahol bővebben olvashat a flashben szereplúő dologról.
    Namost, megvan a gomb, legfelső layer, alpha 0%, hogy ne zavarjon és az egész filmet letakarja, hogy bárhová kattint, menjen.
    Feltöltöttem, lehet kattintani,de semmi nem történik, még hibát sem nyom ki, hogy nem létező URL, stb.
    A klipek jól vannak elnevezve, teszteltem, flash nem jelez hibát:

    tovabb.onPress=function() {
    _this.getURL("http://www.gysgy.hu/content/ujdonsag/cadcam.htm","_parent")
    }

    Ennyi a kódja.Ráadásul amint látszik, nem relatív, hanem abszolút hivatkozás van, szeretem a pontos dolgokat.Átváltozik a pointer is ha fölé húzom, kattintás után semmi...
    Mivel az idő sürget, ezért most les*rom, és beszúrok alá egy sima hyperlinket Dreamweaverben,de nem is értem miért nem megy a flashből.
  • joebacsi
    #1455
    as3 (flash cs3) kell hozzá
  • autoszimulator
    #1454
    Hát equalizerre gondolsz? Szerintem egyszerűbb, ha kamu verziót csinálsz belőle, azaz egy randomban növekvő csökkenő sávokból álló rendszert... Valós idejűt nemtudom hogy kell :(
  • Butch3r
    #1453
    :) Köszi egyszerűen fogtam és az over re írtam egy szöveget a gomb főlé aztán ha fölé viszed előjön szépen :) aztán eltűnik szépen :D

    Láttam olyan oldalt, ahol a zenére(ütemre) mozgó sáv... kellemetlen de nem jut eszembe a neve winamp meg egyéb médialejátszókban is vannak ezek a vizuális dolgok mondjuk zöld alul és ha belemegy a hangosabb részbe akkor felugrik a pirosig ... bocsi de elég gáz, nem jut eszembe mi a neve :D

    Olyat hogyan lehet csinálni? :o
  • autoszimulator
    #1452
    Erre több megoldás van, statikusan simán a gombot ugy csinálod, hogy az over eseménynél fölé írsz egy bizonyos szöveget. Ha dinamikusan akarod, tehát mondjuk egy XML-ből változtatni a szöveget, az bonyolultabb, akkor az XML-t kell betölteni, és egy dinamikus szövegmezőbe kiiratni, amit szintén az over fölé teszel.
    Vagy egy globális megoldás, hogy nem a gombba teszed bele, hanem a fő MC-be teszel egy dinamikus szövegdobozt, aminek a szövegét AS-el változtatod, attól függően, hogy melyik gomb fölött van az egér..
  • Butch3r
    #1451
    Nagyon királyok vagytok köszi sörök majd repkednek :)
    Eddig loadMovie vel próbáltam de azzal nem ment így a geturl remélem működni fog lehet csak ez volt a baj... :)
    Köszönöm a segítségeket.

    Itt a következő nem találok sehol olyat, hogy miként tudnám megoldani, hogy mikor egy flash gomb főlé viszem az egeret, akkor a gomb fölé kiírjam, hogy back vagy bezár vagy akármi...
    Ezt mivel tudom elérni és hova kell beírni az action scripthez?
  • jacky87
    #1450
    Én is úgy csinálnám, ahogy autoszimulator mondta. Csinálj egy intro.swf-et. Ez egy egyszerű oldal, 2 gomb, az 1ik a magyar oldalra irányít, a másik az angol oldalra. A gombhoz pedig az action script:
    on(Release){
    getURL("magyar oldal címe","_self");
    }
    A magyar oldal meg az angol oldal is külön-külön oldalon legyen, így egyszerűen linkelheted az oldalakat.