108
DVD avagy vinyó
  • Sanyix
    #28
    DVD meg elrohad egy idő után, mint a cd...
  • Dichter
    #27
    A legfontosabb dolgaimat egy tárhelyen tárolom (thx to mediacenter ;) )
    DVD íróm nincs, a vincseszterekben meg nem bízok, nem egy halt már meg alattam.
  • Esrohnoil
    #26
    Amúgy meg ha belegondolok, az emberi agykapacitásnak is csak pár %-a van kihasználva...
    Úgyhogy Johnny Mnemonic rulez4
  • Esrohnoil
    #25
    Milyen vastag is egy db DVD? Sztem egy 30 cm-es hengerben bőven elfér.
  • Esrohnoil
    #24
    Ha már ennyire fontos az időtállóság és az ár, akkor maradok a kőtábláknál.
    A fáraók nagyon gazdagok voltak, mégsem találtak még eddig egyetlen egy DVD-t v. vinyót sem az ókorból.
  • rezsofiz
    #23
    Ez szól a DVD-k mellett, a vinyók mellett meg az, hogy 300 gb anyag elfér egy kezedben, miközben 66 DVD elfér egy autóban. Hordozhatóság szempontjából a winchester a nyertes.
  • Zenszkij
    #22
    a princo-t kerüljétek.....rettenetesen xar
  • cSuwwi
    #21
    én meg nyolvanért a plusszos tdk-t, és?
    a plusszos dvdk egy kicsit "megbízhatóbbak" elvileg.

    vettem egy +rw-s tdkt pár hónapja boltban, mert fontos volt. pár napja akartam megint használni, de sok helyen olvasási hibás volt (pedig előtte formáztam)
  • Met
    #20
    rendes IDE vinyóhoz is van külső ház, USB 2.0 szal nem olyan lassú
    de lehet laptop vinyóhoz is külső házat kapni, ha kissebb a vinyó akkor még tápkábel sem kell, kollégámnak így lett egy 40 gigás pendriveja:)
  • Zenszkij
    #19
    írtam egy TDKra 4szeres sebességgel Pioneer íróval és két hét múlva mikro veszem le az adatot behalt 67%nál...
  • maozedong
    #18
    DVDn elosztott az adattárolás, biztonságosabb
    vinyó veszélyesebb egy fokkal
    blúréj rulz
  • alph4
    #17
    Én 100Forintért veszem a 8x Philis és TDK lemezeket :))
  • St
    #16
    redundáns, tükrözött adattárolási mód. 2 (vagy több) vinyóból, arra alkalmas hardverrel (raidkártya) létrehozhatsz egy tükrözött kötetet. ekkor minden írás egyszerre történik a 2 vinyón, az adatbeolvasás viszont felváltva. ezért többnyire az írási sebesség az egyszeres adattároláshoz képest kissé lassúbb, az olvasás -főleg sok kis fájl esetén- gyorsabb.
  • St
    #15
    laptop vinyók, lassúk.
  • Zenszkij
    #14
    Raid1?????? Lehet hüle vok, de mi az?
  • Zenszkij
    #13
    mit tudtok erről a külső vinyókról
  • St
    #12
    DVD olcsóbb mint a vinyó.
    1 db írható dvd 120-150 ft, amin elfér 4,4 Gbyte. 160 gbyte-ot kb. 36 dvd-n tárolhatsz, aminek a bekerülési költsége 5000-5500 ft. Ehhez képest egy 160 gbyte-os Samsung vinyó 22000 ft körül van. Ráadásul ha odakoccan, akkor annyi az adatoknak...

    Ha biztonságosan és olcsón akarsz adatokat tárolni, akkor mindenképp DVD, ha könnyen hozzáférhető és módosítható adattárolást szeretnél, akkor vinyó. Ha fontos a biztonság is akkor meg 2 db vinyó, raid 1-ben
  • Met
    #11
    A vinyónak annyi hátránya van, hogy "körülményes" beüzemelni, mert ugye ha nincsen rack amibe bele lehetne tenni vagy egy szabad IDE csati akkor gáz van.
    A dvd-t csak bedugom a gépbe és pörög is.
  • czky
    #10
    A megoldás! DVD-n és winyón egyszerre kell tárolni a cuccokat! :)))))))))))
  • Zenszkij
    #9
    Hát lehet, de a vinyó azárt sokkal biztonságosabb, ha vigyázol rá, és mobil racken tartod, és modnjuk van belőle 4 db....
  • Rudee
    #8
    DVD is eltörhet vagy megsérülhet.
  • Roll
    #7
    Inkább lementem jó alapanyagra az "adatokat".
    Egyébként meg 300giga elég kevés szerintem.
    Na megy bármilyen jó winyót veszel, bármikor tönkremehet, aztán buktad az anyagot.
  • Zenszkij
    #6
    a vírusról nekem az a véleményem, hogy bármikor lefuttatható egy ellenőrzés, vagy az a cucc amit rápakolsz előbb átfut egy ilyenen. Egyébként sztem a DvD-n is van vírus...
  • Cat #5
    vinyo, egyértelműen, ár-érték arányban messze veri a DVDt

    sokkal könnyebben hozzáférhetők rajta az adatok, jobban katalogizálható, gyorsabb, állandóan kéznél van, kényelmesebb stb.
  • ffxi
    #4
    Csak az a baj, hogy akármekkora vinyót veszel az előbb utóbb megtelik, nem beszélve a vírus- ill. egyéb próblémákról, amit egy vinyót sosem kerülheti el. Szal mindennek van hátránya is meg erénye is. Ez van!!!

  • Zenszkij
    #3
    de az is lassú.....és a sok DVD helyet foglal...
  • fifi
    #2
    nekem a DVD megfelel...
    csak nem a minnél olcsóbb, kétes eredetű hamis szutyokra kell írni! Ja és nekem a Pio109-nagyon bejött, pláne 8X-es Philips lemezzel!
  • Zenszkij
    #1
    Sztem manapság vinyót érdemes a legjobban adatot tárolni. A DVD-k sztem, még a jobbak sem tökéletesen megbízhatóak, mindamellett az írás is hosszas, és a beolvasás is nehézségeket okozhat. Mindezt egy 300g-ás vinyóval meg lehet oldani, ami fölér 50 db DVD-vel. Sokkal összeszedettebb, helytakarékosabb. Várom nektek mi a véleményetek.