108
DVD avagy vinyó
  • Banyapapa
    #68
    hja, márkája sparhejt :-o

    nem ugy teszt,teeeeeeeee:)
  • Ovis
    #67
    jajjmáá', ne higyj a buta teszteknek, csak manipulálnak jó pénzé'..
  • Banyapapa
    #66
    aaaaaaaz lehet,de a nero "nagyokos" tesztje 3540-esnél tdk meg verbatimnál jobb eredményt hozott (prodisc-es, ammeg asszem fuji).
    persze azé azt szereztem elsönek mer NEC oldalán rajta volt a iro listáján:P
  • Ovis
    #65
    jah, gondolom, széntüzelésű és német brikettel megy... jah, hát úgy könnyű...
  • Ovis
    #64
    Valszleg a kukába...
  • Banyapapa
    #63
    kenyérpiritom:-o
  • Banyapapa
    #62
    Datawrite hova sorolhato?
  • Ovis
    #61
    hmm.. mi az manapság, amiben nem lehet csalódni és műszaki cikk?!
    Az Intenso márkanevű CD-kkel van esetleg valakinek tapasztalata??
  • Akuma
    #60
    Verbatim-ban nem lehet csalódni :) valamint tartós adattárolást nyújt
  • Ovis
    #59
    oké, köszi, bár gondolom, ez nagyrészt szubjektív... nekem pl. a Smartbuy (?) nem jött be abszolút, pedig a tesztek szerint nem rossz gyártmány, mégis a Lite-on írómmal újonnan megírt koronokon a Nero ScanDisc sok sérült + olvashatatlan területet jelzett (a pár perccel azelőtt kicsomagolt CD-ken! és nem csak egy szériánál!)...
    Lehet, vannak írók és cd-k, amik nem szeretik egymást túlzottan...
  • Flamer
    #58
    én filipszet meg tdk-t használok
  • Ovis
    #57
    Valaki meg tudná mondani, hogy a most kapható CD-k közül melyik márkák a legmegbízhatóbbak?? Köszi!
  • izb
    #56
    Ez a lista a megkérdezett emberkék véleményét tükrözi,és nem a valóságot.
  • rezsofiz
    #55
    Sony 0% ? Ezekszerint az összes Sony lemez megbízhatatlan? Jó kis felmérés.
  • ffxi
    #54
    Sony-nak nem megy? Pedig elég nagy cég! Érdekes?!

  • Flamer
    #53
    mér nem birsz "adatot menteni winyóról?" :DDD
  • Flamer
    #52
    verbatim? lál?! :D
  • Zenszkij
    #51
    Melyik a legmegbízhatóbb DVD lemez márka? Nemzetközi felmérés...
    Arita [6.40%]
    BenQ [0.00%]
    Emtec [0.00%]
    Eurodata [0.49%]
    Fuji [3.45%]
    Maxell [1.97%]
    Philips [1.97%]
    Platinum [1.97%]
    Plextor [5.91%]
    Primedisc [0.49%]
    Ridata [2.96%]
    Ridisc [0.99%]
    Ritek noname [1.48%]
    Sky [0.00%]
    Sony [0.00%]
    TDK [15.76%]
    Traxdata [4.43%]
    Verbatim [49.26%]
  • Zenszkij
    #50
    az nem semmi....mondjuk akkor vigyázni kell az ilyen vinyókkal, de a samsung azért megbízhatóbb
  • LBandi
    #49
    van más cég is most voltam egy cégnél ahol eggyik vinyo olyan szinten hibás volt hogy a kürt 300000-ért nyerte volna visza 90%-os teljességben....
    az a durva hogya vinyo:
    este gép kikapcs és reggel már hibás volt és hardwaresen.....
  • Punker
    #48
    sokszor software-esen is visszanyerhető.
  • Dichter
    #47
    Igen, hallottam valami olyasmiről, hogy keresni kell egy ugyanolyan márkájú, és típusú winchestert, és akkor megoldható az alkatrészek átpakolásával.
  • Punker
    #46
    ha nem fizikális a sérülés akkor máshogy is megoldható.
  • Dichter
    #45
    kibaszott sok, mivel ha jól tudom, a kürt rt az egyetlen ilyenekkel foglalkozó cég, és mint ilyen monopolhelyzetben van. A honlapjukon azt írják, hogy 40-és 370 ezer közt.
  • izb
    #44
    Kürt megmonja:))
  • Punker
    #43
    sérüléstől függő
  • LittleL
    #42
    DVD lemezen elosztva vannak az adatok, ha egy tönkremegy könnyebben pótolhatod.

    Egy winchester egy szempilanat alatt elszállhat.
    és máris lőttek a sok Gb anyagnak.

    10 éve haveromnak még voltak Streamer kazettái, ezek kis videokazettákhoz hasonló kazetttákon tároltak adatokat. egy kazettára 600 Mb fért rá. D
    5 percig eltarott míg megkeresett valamit a szalagon. DD

    Apropó, menniybe kerül ma egy adatmentés winchesterről ?
  • sabodave
    #41
    sztem dvd-n
    de a papír se utolsó megoldás
  • Dichter
    #40
    Komolyra fordítva. Ugye nagyobb adathalmazokat (gigákat) azért nem lehet felpakolni, így csak a munkáimat tárolom a tárhelyen. De ha azt szeretném, hogy valami később is meglegyen, és a mérete miatt nem rakhatom fel, azt CD-re, illetve DVD-re fogom írni.
  • Dichter
    #39
    RÁadásul megvan az az előnye, hogy így van kire kenni, ha mégis eltűnik valami
  • St
    #38
    na ezt jól csinálod, 4x-es redundanciával mentjük az adatokat, kizárt hogy onnan valami eltűnjön :)
  • jihad
    #37
    Nekem meg egy 40-es hitachi notebook vinyó, a maxtorok azóta is jólérzik magukat. :)
  • jihad
    #36
    Lehet asztali vinyót is usb házba rakni, van olyan méretre is. Laptop vinyóból is van 7500 rpm-es, inkább a kapacitása (és mérete) kisebb az asztalinál. Meg persze kisebb valószínűséggel hal be ha leejted a földre. Persze nem a 10.ről. :)
  • jihad
    #35
    Sőt, jöhet egy atomtámadás is, de azért kicsi a valószínűsége. :)
  • jihad
    #34
    Ha ráírod, van, de ott nem terjed. A kiírt adataidat már nem bassza el.
  • jihad
    #33
    Ugyanazt a tárkapacitást harmadannyiért kihozod dvd-n mint vinyón, és még paráznod se kell mikor szarik be 300 giga (max 4.5).
  • Zenszkij
    #32
    sajnos, pedig hallottám már olyan adathordozóról, amelyik nem pörgeti az adatot, hanem vmilyen hologramként tárolja...az író hozzá 1 milla körül van
  • izb
    #31
    A fogad is,azt mégis használod.
    Nincs olyan adathordozó amely örök életü lenne....
  • phalanx
    #30
    egyébként az elmúlt 2 évben 2 wincsim is elromlott (egy 120-as és 160-as) rohadt maxtorok (hitachi-IBM rulez)
  • phalanx
    #29
    mindenképpen a dvd mellett szól, hogy ha a winyód romlik el akkor rengeteget, akár több száz gbt bukhatsz ha viszont a 50 dvd közzül az egyik akkor az könnyebben pótolható, ennek ellenére én a wincsiket részesítem előnyben, most is van 4 a gépbemben, nekem igy sokkal kényelmesebb, hogy itt van minden a kezem ügyében, és nem kell a dvd hegyek között turkálni ha kell valami