1032
  • msnforever2
    #1032
    De a Caesar 3-ba is írhatom akkor már, ott sem olvassa senki :D
  • Plata
    #1031
    Szerintem senkit sem zavarna ha írnál a Caeser 3-ról,mivel úgyis max csak te írsz ide így max csak téged zavarhat.
  • msnforever2
    #1030
    Végigtoltam a free to play pályákat is hardon. Úgy értem, hogy végig, hogy megvan 6 grand mansion, értékek is 98-99-100 körüliek. Nem volt egyik se nehéz vagy ilyesmi. Az ellenséges seregek sem komolyak. Most Caesar 3-azni fogok, de arról már nem fogok ide írni mert az már tényleg nagyon off lenne.
  • msnforever2
    #1029
    Csak megjegyezném, hogy a 2. kampány katonai részét is megcsináltam. A számomra legnehezebb pályát (Moguntiacum) hardon is. A free to play pályákkal (4 van, abból 3 katonai) még nem foglalkoztam.
    Utoljára szerkesztette: msnforever2, 2017.05.18. 14:14:59
  • msnforever2
    #1028
    Nem kell csinálni semmit, vissza kell lépni a főmenübe, megnyerted a kampányt. A főmenüben aztán lehetőség lesz a második kampányt elkezdeni. Azért az durva hogy 5x megcsináltad feleslegesen :D
  • msnforever2
    #1027
    Egy jókora kihagyás után most újra elővettem a játékot és megcsináltam az második kampány utólsó két gazdasági pályáját is. Meglepett, hogy nem is igazán jelentettek kihívást, jók voltak meg nem volt éppenséggel túl könnyű, kellett kicsit tervezni meg gondolkodni de én több szívásra számítottam. Egyszer sem kellett visszatöltenem vagy ilyesmi. Az, hogy az utolsó pályán mindent 100-as értékre kell feltornászni elég brutálnak tűnhet elsőre, de minden adva van a pályán ahhoz, hogy ezt könnyen elérjük. Van egyébként a folyó alatt nem sokkal egy kisebb domb, oda raktam a kolosszeumot meg minden istenből egy nagy templomot, ezzel kb le is lett fedve az egész város.

    De aki eddig eljutott annak valószínűleg már nem lesz nagy kihívás. Azért így is beletelt 6 órába a pálya. Így is sikerült 2 évvel hamarabb befejezni mint a caesar4.heavengames.com-os walkthrough-ban. Igaz ez csak normal fokozat, hard-on már valószínűleg kicsit nehezebb lenne (ott 25%-al drágább minden). De szerintem ugyan azt kellene csiálni úgy is, csak több év alatt lehetne csak megcsinálni, mert adott évben csak fix mennyiségűt lehet kereskedni ugyebár.

    Majd legközelebb nekiesek a 2. kampány katonai részének is.
  • msnforever2
    #1026
    Na a 2. kampány 1. pályáján van olyan, hogy exotic cuccot drágábban tudsz továbbértékesíteni.
    Közben pedig eszembe jutott, hogy az volt nekem újdonság, amit eddig nem tudtam, hogy a bazilikához le kell rakni governor's villa-t (vagy nagyobbat) hogy a magisztrátusok be tudjanak menni a bazilikába, vagy valami ilyesmi.
    Jó, hogy a 2. kampányban van 2-3 új zene is, az 1. kampányban ami volt 3-4 már elég unalmas volt, most amúgy a 2. kampány 6. pályáján vagyok (economic vonal), bár gondolom nem érdekel senkit.
  • msnforever2
    #1025
    A user manual szerint amúgy lehet olyan, hogy olcsón tudsz importálni valamit és drágábban továbbexportálni. Én még ilyennel nem találkoztam de azért érdemes megnézni minden pályán, hátha. Volt még 1-2 dolog ami újdonság volt és a caesar4.heavengames.com-on sem olvastam, de már elfelejtettem, sorry, olvassátok el ti is XD
  • msnforever2
    #1024
    Na közben megtudtam, a user manual-ban le van írva (igen, én el szoktam olvasni!). Bizonyos időközönként, gondolom hetente vagy havonta volt mindig új pálya, és ha végigtoltad akkor az elért eredmények alapján felkerültél egy highscore listára amin a többi játékos is volt. Aztán minél jobb voltál annál előrébb kerültél, ennyi, nem túl nagy cucc.

    Ja meg volt még valami mód, ahol több városod is lehetett, és mindegyiket fejlesztgethetted, ott is a ponttáblázatra kerültél fel végül, de a többi játékossal ott se kerültél a ponttáblázaton kívül más interakcióba.
    Utoljára szerkesztette: msnforever2, 2016.12.19. 14:12:19
  • msnforever2
    #1023
    Azt nem tudja valaki, hogy amikor még mentek a multis szerverek, akkor hogyan nézett ki a multi, hogy kell elképzelni? Ketten építetek egy várost vagy mi?
  • Plata
    #1022
    Nekem régi nagy kedvenc játékom a Patrician 3,csak mivel már irtó régi a cd-je tönkre ment,így megvettem steamen a felújított verziót.
    De hiába mert az meg bugos vacak volt,így végül kénytelen voltam leszedni warez verziót,ami azóta is gond nélkül megy úgy mint rég.
  • msnforever2
    #1021
    A Caesar 3 nekem is megy, de a 4 az nem indul.
    Utoljára szerkesztette: msnforever2, 2016.12.05. 13:23:08
  • Plata
    #1020
    Szerintem már kevesen játszanak vele,de nekem még mindig jobban be jön mint a mai stratégiai játékok,Pharaoh is megy gond nélkül.
  • msnforever2
    #1019
    Steamen írták sokan. De amúgy ide azt se írták, hogy menne rajtad kívül bárkinek is.
  • Plata
    #1018
    Rajtad kívül ide nem írta senki sem hogy ne menne neki.
  • msnforever2
    #1017
    Ennek örülök. Már csak azt lenne jó tudni, hogy nekem és sok más embernek miért nem.
  • Plata
    #1016
    Nekem megy a GoG-os minden gond nélkül,Win 7 64-en is meg Win 8-as lapotopon is.
  • msnforever2
    #1015
    Még valami: ha külső HDD-t vesztek, nem biztos, hogy fel lehet rá telepíteni az Ubuntu-t (nem ismeri fel a blokkokat). A Seagate termékek pl. felejtősek.
  • msnforever2
    #1014
    Na, a memóriakártyás dolog felejtős, pár óra játék után összeomlott teljesen a fájlrendszer, nem arra találták ki, hogy oprendszert futtassanak róla. Szóval vettem egy 120 gigás belső SSD-t, SATA to USB-vel rádugtam külső vinyónak, és arról megy faszán azóta is ugyanúgy ahogy leírtam.
  • msnforever2
    #1013
    De nem megy.
    Win7 64bit-en próbáltam, 2 különböző gépen is és egyiken sem ment. Sőt, egy Win7 32 bitesen is próbáltam és azon se ment. És igen, a GOG-osat próbáltam mind3szor, és a leírásomban amit írtam, ott is a GOG-os verziót ajánlottam.
  • Plata
    #1012
    Vagy szerezd be a GoG-os Caesar 4-et ami akár winfos 10-el is megy.
    Katt
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.11.29. 15:48:40
  • msnforever2
    #1011
    Akinek nem megy 64 bites win7-en annak a következőt tudom ajánlani, nekem így oldódott meg:
    1. Vegyél egy legalább 16 gigás memóriakártyát, lehetőleg nem a leglassabb fajtából
    2. Vegyél egy USB-s kártyaolvasót is ha nincs a gépedben alapból
    3. Töltsd le az Ubuntu Linux 16 iso fájlját
    4. Tölsd le az Universal USB Installert
    5. Keríts valahonnan egy legalább 4 gigás pendriveot
    6. Az Universal USB Installerrel másold fel rá az Ubuntu-t az iso fájlt használva a legalább 4 gigás pendrive-ra
    7. Szerezd be a Caesar 4 GOG változatát, majd az exe installer-t másold a pendrivera amin már az Ubuntu van
    8. Dugd be a pendriveot és a memóriakártyát a gépbe majd bootolj pendriveről
    9. Telepítsd fel az Ubuntu Linuxot a memóriakártyára a pendriveról indult telepítő segítségével
    10. Telepítsd fel a PlayOnLinux-ot az Ubuntu rendszeredre
    11. Telepítsd fel a Caesar 4-et a GOG-os exe installert használva (a listában nem fog szerepelni a Caesar 4, bal alul lesz egy szöveg, hogy install not listed game) (a telepítés végén fel fog ugrani pár hibaüzenet, nem gond, okézd le)
    12. A Wine verzióját állítsd 1.8-ra a configuration-ben, azzal a verzióval megy csak a Caesar 4 normálisan
    13. A virtuális Windows-ra telepítsd fel a következő csomagokat: directx9, dotnet2, dontnet2sp2
    14. A virtuális Windows-ban indítsd egy command promptot majd menj be a telepített Caesar 4 mappájába
    15. Futtasd le a RegisterDLL.bat-ot
    16. Telepítsd fel a proprietary drivereket a videókártyádhoz, az open source driverrel 1 FPS-ed se lesz a játékban
    17. Az asztalra kirakott parancsikonnal tudod indítani a játékot
    18. Ha nem jön be normális felbontásban vagy ablakban indul vagy zavar, hogy fullscreenben elkúródik az aspect ratio ha widescreen monitort használsz akkor a Caesar4.ini-ben szerkeszd át a megfelelő sorokat igényeid szerint

    Amúgy egyeseknek Windowson is megy ha lefuttatják rendszergazdaként a RegisterDLL.bat-ot.
    Utoljára szerkesztette: msnforever2, 2016.11.29. 15:19:33
  • attila2345
    #1010
    Kipróbáltam mindent de a Caesar IV folyton Runtime Errorozik.
    A gépem:
    Típus: Asztali Számítógép

    Oprendszer: Windows 7 Ultimate 64bit

    DirectX: 9.0

    Memória: 1gb RAM

    Video kártya: Nvidia, Geforce (PCI-E x 16 2.0)

    Vidi kártya típusa: GT 430
  • narghil
    #1009
    Van, bár én csak kazuár vagyok. :)
  • crazylucky
    #1008
    Helloóóó! Van még valaki aki játszik vele?
  • Pussszedli
    #1007
    Sziasztok!

    Nekem egy olyan problémám van, h amikor elindítom a játékot, kiírja, h: rakjam be a Caesar IV Caesar IV release.exe DVD-t. Meg vmit a Securom-ról...
    És innen nem tudok sehogy sem tovább menni... :(
    Tudna nekem valaki segíteni? Előre is köszönöm :)
  • rbal
    #1006
    Hi!
    Hogy sikerült továbbmenned? Én már vagy 5× nekiugrottam, de sosincs tovább, csak az újrajátszás, folytatás, meg a visszalépés. Mit kell csinálni?
  • crazylucky
    #1005
    Mióta felraktam a patchet és megcsinálom a pályákat, a végén kiírja hogy csaltam. Miért? :-/ elég bosszantó
  • westmoreland #1004
    Ez a legnagyobb lélekszámú, amit találtam :103 500 lakos.
    Az egymilliónak nincs jelentősége, azt is írhatták volna, hogy végtelen, mivel azoknál a küldetéseknél, nem a lakosságszám elérése a cél.
  • westmoreland #1003
  • westmoreland #1002
  • westmoreland #1001
  • westmoreland #1000
    Nem lehet! Itt ellenőrizheted.
    # 970
  • Yag
    #999
    Szerintetek lehet 1 milliós lakosú várost építeni ?
    A múltkor nézegettem az egyik pályát, kicsi. Nem fér el rajta annyi épület hogy a lélekszám elérje az 1 millát. Szerintetek ?
  • westmoreland #998
    Nincs mit.
    Ja, és a "kúltúra" itt félreérthető, mivel nem csak a szórakoztató és oktatási intézmények tartoznak ide, hanem az egészségügy és a vallás is.
    Tehát minden.:)
    Sok út kell, a hozzáférés miatt.
  • gamer33
    #997
    Kösz a tippet, akkor kezdhetem előröl.
  • westmoreland #996
    A jólét pedig két dologtól függ, a villák fejlettségétől, valamint a villák és a többi lakóház arányától.
  • westmoreland #995
    Nem az épületek száma a fontos, hanem a lefedettség.
    A szűrővel meg tudod nézni, de ha rosszul kezdtél építkezni, valószínűleg úgyis újra kell kezdened.
    A 100-as kúltúrát nehéz megcsinálni, azt jelenti, hogy az összes lakóháznak hozzá kell férnie az összes szolgáltató épülethez.
    (Azt hiszem a fórum a kivétel, az csak a villáknak kell.)
  • gamer33
    #994
    Na megnéztem 5 colosseumom és 5 színházam van de az a vicc hogy erre azt írja hogy "átlag alatti" ,.... nem értem.... a 4 odeum meg a 2 aréna az meg "jó".
  • gamer33
    #993
    Én meg azzal kínlódok hogy a Birodalom sorozat egyik küldetésében 100-as kultúrát és 75-ös jólétet kell csinálni. Namost nekem az első 75 a másik 52 és egy tapodtat se tudom feljebb vinni, a házak és a villák maxon vannak, mindenki zöld és elégedett, pénz van bőven csak nincs már helyem épületeknek. Építettem már egy csomó arénát, színházat, odeumot, colosseum is 3 van de semmi. Mi lehet a gond?