54
Téma a megmagyarázhatatlanokról...
  • TommyC
    #1
    Fúú emberek!
    Épp az imént bukkantam egy !nagyon! érdekes kis szövegre....nagyon jó dolgokat ír benne, és gondoltam megosztom veletek,
    és elbeszélhetünk az olvasottakról!
    Kicsit hosszas a szöveg,de garantálom h megéri akit az iesmi érdekel;)

    Aki elolvasta az szoljon=)

    Itt a dokumentum
  • sz4bolcs
    #2
    Az írója felettébb tájékozatlan ezen a téren, és az írása nagy részében próbálja misztikussá tenni azt, amiről ír. Nyugodtan mehetett volna az áltudományos topicba. Amúgy van benne pár tudományos tény (max 5%) helytelen vagy hiányos magyarázattal, amit arra használ föl, hogy belemagyarázhasson / fantáziálhasson.
  • TommyC
    #3
    Példázz a kedvemért....=P
  • sz4bolcs
    #4
    Nem fogok belemenni, hadd legyen most ez az én intuitív csodalátásom...
  • TommyC
    #5
    =)...
    de sztem az elektron-pozitron dolog benne nem hülyeség...szted?...
  • Carlos
    #6
    Mint a deniken gyerek.
    Biztos összedumáltak. UFO Teknológia!
  • sz4bolcs
    #7
    Szerintem az.
  • TommyC
    #8
    Ő írta....
  • TommyC
    #9
    =P
  • skristof
    #10
    nincstöbbkérdésem?
  • sz4bolcs
    #11
    Nem szeretem az olyan érveléseket, ahol a logikai összefüggés nem feltétel.
    Mennyire tudományos, vagy következetes Uri Gellert és a deja vue-t egy mondatban említeni?:

    " Gondolatátvitel (telepátia), tárgyak távolról történõ mozgatása (telekinézis), jóslás (predikció), parajelenségek, természetfeletti érzékelés (prekogníció), tisztánlátás (clairvoyance), csodatételek, jósló álmok, deja vu (itt már voltam, ez már megtörtént velem - élménye), szellemidézés (spiritizmus), kapcsolat az angyalokkal, jelenések, kézrátételes gyógyítás, auralátás, kristályerõ, léleklátás, halottlátás, halálközeli élmények, reinkarnáció (újraszületés), s a legutóbbi kapcsán: ki dönt arról, hogy ki, mikor, milyen nemûként, hova, melyik családba szülessen? - még felsorolni is hosszú."

    -Én tudnám folytatni a leforolást a szomszédomban élő földönkívüliekkel, a télapó égi szánkójával stb stb. Vajon az én két példám mennyire lóg ki a példák sorából? (amúgy szemtelenség bizonyított dolgot belekeverni a "nem tudjuk" kategóriába)

    Amúgy a hozzászólásom után gondolkodtam, ha megmásítom az idézetet, és csupán saját fantáziából írok bele még egy pár példát, az föltűnne-e annak, aki amúgyis elhiszi azt, amit ez az ember ír.
  • sz4bolcs
    #12
    Végülis.. Ezt is ő írta...
  • Carlos
    #13
    Én kérek elnézést!
  • TommyC
    #14
    Einstein-t is leszólja...=)

    "Einstein megbukott diplomavédésén, tanárai akkor helyesen ítélték meg képességeit. Jegyét később valakik, valamilyen okból felkerekítették, így adták meg számára a lehetőséget, hogy kidolgozza azokat az alapvetően téves, már-már tudományvallási dogmává merevedett elméleteit melyek idestova 100 éve kötik gúzsba a fizika tudományának fejlődését. Az is lehet, mindez szántszándékkal történt, az emberi gondolkozás és világszemléleti mód gúzsbakötése érdekében."
  • TommyC
    #15
  • sz4bolcs
    #16
    Ja hogy bots.... Hát azt hiszem ez a faszi nem fogja guzsba kötni a tudományt.
    De miért kellett Tudományos eszmecsere kategóriában lejárató topicot indítani?
  • FtranX
    #17


    hát ha ő mondja!
  • Me0w
    #18
    Erre van egy angol mondas, "You couldn't get a stroke of genius if you were giving a handjob to Einstein." :)
  • TommyC
    #19
    először okosságnak tűnt, mikor a húrelméletről papolt....=/
  • TommyC
    #20
    de ha gondoljátok nézzetek bele az oldalába =)

    van egy marsraszállós videó, amikor valami marslakók is vannak rajta =D
  • sz4bolcs
    #21
    Mekdonáldz nincs rajta?
  • TommyC
    #22
  • peteragoston
    #23
    es tenyleg lepett 1962-ben az ember marsra? elhiszi valaki?
  • Zsolo007
    #24
    Hát ez nagyon lol...ember a marson...
  • Zsolo007
    #25
    És ez mekkora lol :"A bizonyíték hiánya nem azonos a hiány bizonyításával."
  • Zsolo007
    #26
    Pár cím az oldaláról:

    A Columbia űrrepülőgép elpusztítása
    "És Isten megteremté az embert..." No de hol?
    Michael Salla: A 3-as Alternatíva és a globális tudat – Új stratégiai tényező a földönkívüliek fenyegetésére

    Asszem ennyi is elég..
  • Zsolo007
    #27
    Hol van az a videó? Én nem találom..
  • TommyC
    #28
    http://www.anomalies.net/ufo/alt3/.....
    a lap alján van a két film...de valami *.ram és *.rm a kiterjesztésük..azt meg nm toom h mivel kell lejátszani...
  • TommyC
    #29
    ha neked összejönne szólj...nekem nincs kedvem vele kinlódni =D..
    habár lehet h megpróbálom =)
  • Esrohnoil
    #30
    Gratula a topikcímhez!
  • TommyC
    #31
    da:nke
  • TommyC
    #32
    Egy kérdés:Miért nem lenne lehetséges, h ily módon müködjön az agyunk?
    a dokumentum felsorolt érveket,hát akkor mondjunk ellenérveket.
  • sz4bolcs
    #33
    Mert Isten nem egy hologram. Ugye ezt nem komolyan kérdezed ezek után? :)))
  • sz4bolcs
    #34
    "A bizonyíték hiánya nem azonos a hiány bizonyításával."


    Az evolúció nem képes erre. Úgy legalábbis nem, ahogy ezt az immár többszörösen megismételt, s rendkívül szerteágazó kísérletek igazolják, hogy tudniillik, az egész ma élo emberiség egyetlen notol származik, s maximum három férfitol, ez a kicsiny csapat pedig Afrikában élt, úgy 140-200 ezer éve.


    "Einstein megbukott diplomavédésén, tanárai akkor helyesen ítélték meg képességeit. Jegyét később valakik, valamilyen okból felkerekítették, így adták meg számára a lehetőséget, hogy kidolgozza azokat az alapvetően téves, már-már tudományvallási dogmává merevedett elméleteit melyek idestova 100 éve kötik gúzsba a fizika tudományának fejlődését. Az is lehet, mindez szántszándékkal történt, az emberi gondolkozás és világszemléleti mód gúzsbakötése érdekében."


    A különbözo eredetu DNS-ek között csekély különbséget találtak, csupán két fo csoportot tudtak elkülöníteni. Az egyikbe csak a négerek DNS-e került, míg a másikba az összes többi, közte néhány afrikai származású népcsoporté is. A negridek DNS-ében több változás nyomát fedezték fel mint másokéban, tehát az o örökletes állományukat több mutáció érte. Ez arra utal, hogy az emberi fejlodésnek ez az ága régebben hajtott ki, vagyis hosszabb az evolúció


    Egyéb, más módszerekkel végzett kutatások azzal egészítik ki ezt a megdöbbento felismerést, hogy maximum három férfinak lehetett még köze a dologhoz. Nem kell túl nagy fantázia azt felvetni, hogy esetleg egy idegen civilizáció hajótörést szenvedett legénységérol lehet szó, s ez az urhajó valahonnan a Szíriusz csillag környezetébol érkezhetett


    A fényes igazolás sok borsot tört a régészek orra alá, miszerint a biológusok oldják meg az ember származásának kérdését és nem ok!


    Ahány kontinens, nagyjából annyi fajta ember, s ez a változás igen gyors lehetett, hiszen a 15 ezer éves, Kelet-Ázsiában feltárt emberleletek még egyáltalán nem mutatják az ismert mongoloid formát. A mongoloid rassz képviseloi ezidotájt még valahol Lemurián, az Indiai-óceánban elterült - Atlantisszal közel azonos idoben megsemmisült - jókora száraz-földön éltek

    -nála nagyobb bizonyíték nincs is arra, hogy a majmoktól származunk. ő a hiányzó láncszem :-)) Tetszik, ahogy keveri a főzeléket a szarral.


    Feltétlen meg kell még említeni a nyelvészek legújabb kutatási eredményeit, miszerint valóban volt egy közös nyelv - de legyen ez csak adalék. Ha nem is a "bábeli zurzavar" kavarta össze a beszédeket, hanem a vízözönként ismert kisbolygóbecsapódás, mely e túléloket hosszú idore elszakította egymástól - ez csak részletkérdés. A szálak egyetlen, közös eredethez vezetnek vissza, s a lényeg mindenképpen ezen van.

    -ja az mellékes...


    Az ember hirtelen jelenik meg az élet színpadán. Már ami a homo sapiens sapienst illeti. A Földön élt többi emberfajhoz - fejlodéstanilag - nincs semmi közünk! Az az ember, aki 1.8 millió évvel ezelott tüzet gyújtott, s az a másik, aki eltemette szeretteit mintegy 800 ezer évvel ezelott, nem osünk. Egyikük sem tudott beszélni, valamint képileg elvonatkoztatni - vagyis rajzolni.
    Természetesen, ettol függetlenül, még telepatikus úton kommunikálhattak volna, de ezt nem túl eloremutató dolog feltételezni, még akkor sem, ha az állatvilágban számos ilyen példával találkozhatunk.


    A Biblia szavai szerint "saját képére" teremtette az Isten az embert. Legalább fo vonalaiban. Ezen nincs is semmi csodálkoznivaló. A Világegyetem szükségszeruen az intelligencia megteremtésének irányába fejlodött, s fejlodik ma is. A matematikusok és a számítógépprogramozók nagyon jól tudják: egy feladatra csak egy optimális megoldás létezik. Csak egy egyenlet írja le abszolút pontosan azt a bizonyos tételt, s csak egy igazán jó algoritmus létezi
    A természetben is csak egy igazán jó megoldás lehet az intelligencia hordozására, s egyáltalán, egy intelligens lény felépítésére. A szén-alapú éltnek nem lehet vetélytársa a kozmoszban, mint ahogy a DNS-en alapuló öröklodésnek sem. Persze más életformák is léteznek, de sohasem rendelkezhetnek olyan ígéretes jövovel, mint mi.


    A Dzéta Retuculi népe már réges-rég meghódította saját csillagrendszere környékét és a Földön is szép számmal élnek. Hasonlóan az atlantisziakhoz, a szíriusziakhoz és a többiekhez. Ez a Föld nem csak a mienk, soha nem is volt kizárólagos jogunk rá!
    Az emberiség felé az az elvárás, hogy ennek meg tudjon felelni. Ha nem - elvesztünk. Mint dicso elodeink. Illúzió, hogy magunk felelünk saját sorsunkért! (emberiség méretekben) Már a legelso pillanatban sem volt így. Az "Isten" fenntartotta és fenntartja magának a jogot, hogy ha az emberiség "rendetlenkedik", könyörtelenül elpusztítsa. Legyen az Vízözön, vagy más.


    Sok – magát szakérto"nek valló - kutató (bármiféle megalapozottság nélkül) még a holdraszállás tényét is tagadja, miközben az ember 1963-ban a Marsra lépett, ahová tulajdonképpen hazatért. Az elmúlt közel negyven évben, kupolavárosokban létrehozta a földi bioszféra kicsinyített másait, s bányászati tevékenységet kezdett. Mindezt természetesen szigorúan titkos körülmények között. A egyelo"re mintegy 1. 000 ember számára.
  • sz4bolcs
    #35
    Nagyon jók D:
  • Zsolo007
    #36
    Azért jó lett volna ha jobban különválasztod.... így nem igazán értettem hogy mit írtál te és mit ő :D

    De tetszik hogy kellemesen ellentmondásosak =)

    Sok – magát szakérto"nek valló - kutató (bármiféle megalapozottság nélkül) még a holdraszállás tényét is tagadja, miközben az ember 1963-ban a Marsra lépett, ahová tulajdonképpen hazatért. Az elmúlt közel negyven évben, kupolavárosokban létrehozta a földi bioszféra kicsinyített másait, s bányászati tevékenységet kezdett. Mindezt természetesen szigorúan titkos körülmények között. A egyelo"re mintegy 1. 000 ember számára.

    Ha szigorúan titkos ő honnan tud róla?
  • sz4bolcs
    #37
    Csak a két kötőjellel ellátott mondat az én kommentem, többit a cikkekből vágtam ki. Meggondoltam magam. Élvezzük ki a topic adta lehetőségeket, mielőtt moderátor úr bezárná! :-)
  • sz4bolcs
    #38
    Hát nem érted? Onnan hogy ő Arany Laci, és előtte nincsenek akadályok. Bármilyen jól őrzött titkok, a végign valami lázadó kirakta őket netre, és ő rájuk talált a nagy kutató-munkájában... :D

    Itt a fórumból egy idézet a mars-videóval kapcsolatban:

    "Nos, az a kis dög amelyik kukukucskál a járata tetején amikor elindul furkálni - egy pillanatra látható csak - pontosan azonos azzal a kis "ürgével" amit a Sojourner lefényképezett. A dolog pedig itt válik érdekesség. Vajon honnan tudhatták az esetleges hamisítók, hogy 1977-ben pontosan ugyanazt "hamisítsák", amit aztán a Sojourner majd 30 évvel később lefényképez...
    Nekem persze megvan a teljes, 36 megás avi változata is a filmnek. AZ már persze messze jobb.
    Minő "véletlen" még egy fél órával ezelőtt fent volt a neten a Gary McKinnon-nal készült riport első fele, most kénytelenek vagytok rákeresni, a fizkó ugyanis feltörte a NASA azon számítógépeit, melyeken a titkos emberes-katonai űrprogram van.... A második részt július 27-re igérték, ha addig nem jön valami közbe... Első rész: Guardian július 9.
    Szóval, ismét beletrafáltam.
    Szeretettel:
    Aranylaci"

    Hát persze, hogy ilyen titkokat netes gépeken tárolnak!! :-)))
  • sz4bolcs
    #39
    Ja amúgy a szöveg elején az "Ahová lépek szörny terem" c. filmben látott szörny marsi változatát demonstrálja. :D
  • Zsolo007
    #40
    realplayer.....kis guglihasználat és megtudtad volna te is....lustaság rulzzz :)