23
  • babajaga
    #23
    Semmiféle pixelhiba nincs azon a képen.
  • Garga Pitic #22
    Ne lepődj meg egy 5-6 rugós javítási ajánlaton.
    Kicsi vagy olcsó eszközöknél mindig aránytalanul drága a szerviz.
  • csomyka
    #21
    köszi szépen a gyors választ meg látjuk mit tudnak csinálni vagyis inkább mennyiért :D
  • Garga Pitic #20
    Itt: Nikon Magyarország
  • csomyka
    #19
    HY heéysebitenék eltört vayg nem toom mi lett vele de nincs meg az a lényeg hol tudnám megcsaináltatni ?
    válaszokat előre is köszönöm
  • csomyka
    #18
    hello leesett alencsevédőm és nem lett meg sajnos nélküle nem lehet használni az lenne a kérdésem h hol lehetne hozzá beszerezni egyet vagy mivel lehetne helyettesiteni ?:s válaszokat előre is köszönöm
  • csondee
    #17
    Üdv!
    5 hónapja van meg a gép, és nagyon meg vagyok vele elégedve lassan 4000 képet csináltam vele és tényleg gyerekjáék a kezelése. Hot pixel meg foltok.... nem tudom miről beszéltek mert az én gépem ezeket nem produkálja. A cikk rendkivűl korrekt lett. Tényleg minden jó és rossz(ha van egyáltalán ilyen) tulajdonságát leirta a gépnek a cikk írója. GRT
  • aaaaa
    #16
    Hiába mondod, de ezen a képen nincsenek hot pixelek. A hot pixelek 1 pixel méretű rendszerint piros, sárga, zöld színű világító pixelek. Ilyenek ezen a képen belenagyítva sincsenek. Az árnyékos, majdnem fekete részben lévő képrészletek meg olyanok amilyenek, de nem hot pixelesek. Hosszabb expozíciónal, minden digitális gépen keletkeznek hot pixelek, csak nagy részük automaikusan, szoftveres zajcsökkentéssel megoldja , hogy ne lásd őket.
    Nem tudom milyen igazadért szálltál harcba, de ez a gép a kategóriájában elég jó képet csinál.
    Senki nem kényszerít, hogy lecseréld a Casio-dat erre a gépre. De te is mondtad, hogy az rosszabb képet csinál. Az meg, hogy az éjszakai képek milyenek... Ne ítéld meg egy nem túl jól sikerült éjszakai fotóból. Éjszaka pedig ésszel kell fényképezni, nem mindig jön be a Program mód, mivel hatalmas a "fényerő" különbség a fényforrások, a megvilágított területek, és az árnyékben lévő részek között.
  • maestro85
    #15
    jah inkább tegyél valami építőt a fórumba. Én legalább vitába száltam az igazamért, de te kontrázni se tudsz, ha esetleg mégisneked lenne igazad, csak fikázod a másikat.
  • maestro85
    #14
    Párdon miszter könnyű a másikat fikázni úr.
  • GregSB
    #13
    Szerintem meg ha nem értesz a fotózáshoz / nem tudod hogy működnek ezek a gépek akkör ne okoskodjál, mert csak beégeted magadat. Ennyi.
  • maestro85
    #12
    Na nekem mind1 hogy hogyan hívod őket, vagy hívják hivatalosan, a lényegen nem változtat. Ezekszerint nem kezeli túl jól a hotpixeleket. A mienk sokkalta régebbi gép, nem csoda ha rosszabképeket csinál, de soha nem volt rajta ilyen undorító oda nem illő pixxelek. Ezekszerint a casio jol kezeli őket. csak nézd meg ezt a képet eenél a nikonnál még mindig ott vannak a rossz hotpixelek : "Balra: éjszakai motívumprogrammal készített felvétel" Ennyi
  • PieHunter
    #11
    Ez a gép legalább fél éve jelent meg...nem kapkodják itt el a tesztelést úgy látom...
    Mellesleg ha tényleg érdekel valakit komolyabban:
    http://index.hu/tech/digicam/cikkek/cp4600-5600r/!1
  • szebacs
    #10
    Teljesen korrekt gép sztem, bár mondjuk én mindig is nikon párti voltam... :))
  • aaaaa
    #9
    Hát az olcsó kompaktok már csak ilyenek. Nem kell hasonlítgatni félmilliós objektívekkel készült képekhez. Ennyiért szerintem nem olyan rossz. Sokkal gagyibb képű gépeket is láttam sokkal drágábban.
  • Thrawn
    #8
    Meg látszik az éleknél a gép szoftvere által végzett túlélesítés is. Ennek ellenére 100%-os méretben nézve egyetlen kép sem éles.
  • Kacsaa
    #7
    maestreo85: azok a "srtga-piros-kék halmazok" ún hotpixelek és nem a Nikon gépeire jellemzők, hanem minden egyes CCD-re, főleg magasabb érzékenységnél, illetve hosszú záridőnél. Innentől kezdve már képfeldolgozás kérdése, hogy mit kezdenek vele.
  • Kacsaa
    #6
    Örülök, hogy végre ez a cikk olyan lett, amilyennek lennie kell. Ha jól látom a cikkíró személye is más, mindenképpen pozitív változásnak érzem. A cikkírónak gratulálok, korrekt munkát végzett.
  • aaaaa
    #5
    "Kevés fénynél meg még mindig ott vannak a "nikonos" sárga-piros-kék hatalmas képpont halmazok."
    Mi van ??? Milyen halmazok ??? Hibátlan a fehéregyensúlya, nem zajos, és vakuval is jól mér fényt.
    Szerintem egyáltalán nincs rossz képe, ahhoz képest hogy még a CCD-je is kisebb, mint az említett Casio-nak.
  • maestro85
    #4
    hát... én azért nem dobnám el a mostani gépemet(Casio QV R3) érte :P Kevés fénynél meg még mindig ott vannak a "nikonos" sárga-piros-kék hatalmas képpont halmazok. Undorító... bár a régebbi szériákban jobban tapasztalható volt, de akkor is. Kompaktban sose vennék nikont.
  • onimusha
    #3
    nekem is ilyen gépem van 2 hónapja van meg nagyon meg vagyok vele elégedve, előtte sony dscp71em volt annál a legtöbb kép zajos volt
  • Roli
    #2
    Reméljük nem érzékeny a kék fényre
  • Roli
    #1
    Nézzétek meg! a repülőn látszik az összes szegecs! Jó kis szerkezet!