75
  • Ervin Rommel
    #35
    bocs Gregorius.
  • Gregorius
    #34
    Ja, szegények, ott a Bahamákon. Előbb vakulnak meg, mint én.
  • Ervin Rommel
    #33
    Teljesen igazad van regorius. Mi van a Bahamákon és a tengerparton élőkkel? (tudtommal a tenger is kék) És ott ahol nagyon magas a napsütéses órák száma? Ott bizony az ég is "sokat látszik".
    A kutatás eredményét elismerem, de nem fogja megváltoztatni az életem valószínű.
  • SirMaci
    #32
    És a fehér fény? Az a teljes spektrum összessége. Abban is van kék fény.
  • Shep
    #31
    Azta büdös, a monitoromon meg kéken világít a kapcsológomb, hogy a fene esne bele, na jól leragasztom szigszalaggal :)
  • DanyyX
    #30
    Jah elég gyenge UV sugárzást bocsájt ki pl. egy CCFL cső, vagy a sokak által oly kedvelt "blacklight" nevű UV-fénycsövek. Meg sztem a gépházam plexije szűri vmilyen szinten az UV-t.
  • Gregorius
    #29
    Nem feltétlenül. Az eget is bámulták már elég sokan, az elég kék is, elég nagy is, elég a szemed is, mégsem halt bele mindenki.
  • DanyyX
    #28
    Emberek világítsunk germicid lámpával az egészséges
    (aki nem tudja mi az használjon google-t :Ð)

    Most a gépemben villogó UV csövek is kinyirják a szemem?
  • csomi
    #27
    A cikk mondandoja: Ovakodj a rendorsegtol!
  • dez
    #26
    Ja, én a Kék Fényt még fekete-fehérben néztem, úgy csak nem volt káros...!? :p
  • dez
    #25
    Én néhányszor bekísértem nagyanyám különféle kórházakba. Talán neked is szét kéllene nézni. Tele vannak lerobbant emberekkel (sok középkorú is van, de még fiatalok is), igen sokszor olyan betegségek miatt, amit el is kerülhettek volna. Tehát nem érdem egészségesen meghalni, de kicsit "kellemesebb" úgy élni. Persze nem kötelező.
  • dez
    #24
    Ha nem csak ilyen kósza hírekben olvasgatsz pl. az élelmiszerekről, akkor megérted az összefüggéseket is.

    Tudni kell fontossági sorrendet felállítani, súlyozni.
  • Gregorius
    #23
    Persze, hogy minden káros, sőt, ami használna sem használ egy idő után. ÉS előbb-utóbb mind meg is halunk. Én is imádom az ilyen eredményeket.
  • M2 #22
    "ELVTÁRSAK! VÖRÖS FÉNYT, AZ NYUGTAT..."
  • Pet-R
    #21
    Vazzeg... most festhetjük át az eget. :D
  • IoIa
    #20
    Az előbb lemaradt: egészségesen meghalni érdem?
  • IoIa
    #19
    Az utóbbi 100 évben sorra bizonyosodott be élelmiszerekről először az, hogy milyen nagyon egészséges a fogyasztásuk, majd idővel pedig az, hogy mennyire káros. Ha már képtelenek vagyunk egészségesen táplálkozni, akkor az, hogy milyen fény mennyire káros, már nem oszt, nem szoroz.
  • Theodora
    #18
    Beperelem a MS-t, a kék szín használata miatt!
  • The Garrett
    #17
    JAvaslom valtoztassuk meg az SG dizajnjat , mert kék! :D
  • Captain Sparrow
    #16
    "lyukam nélkül soha!!!!" :DD
    Hát ez tök hülyeség már....
    Ennyi erővel csukd be a szemed mer ha kinyitod akkor rendkívüli módon károsodik és 1000 év alatt akár megis vakulhacc de ha még hozzá vesszük hogy por, pollen midnenféle beleszáll a szembe ezért könnyezik és akkor az kiáztatja a szemet tehát a fény könnyebben bejut!

    CSUKOTT SZEMMEL TOVÁBB ÉLSZ!!!
  • nenad
    #15
    gondold csak el, egy crt-n milyen energival vilagit a ke'k az arcodba...
    :)
  • maxius
    #14
    azt hiszem meg törvényt kéne kiadni a kék szín korlátozásáról...és ezútta megkérném a SG designereit, hogy váltsák le a kék style-t az olvasók egészsége érdekében :D
  • SymbioC
    #13
    ...és rögtön leköltözhetsz egy bunkerba! a gyertyafény még hangulatos is
    különben is akar vki örökké élni?!
  • TommyC
    #12
    mármint látható...
  • TommyC
    #11
    Az ibolyán túli "A" sugarak frekvenviánál és hullámhosszánál csak kevéssel váltazik a látható fény ibolya színe...amit persze maga a "fehér" fény is tartalmaz, hisz az az összes színt tartalmazza.. Nincs semmilyen speciális határ ami annyira elkülönítené az UV A sugárzást az ibolyától...az UV B,C-t kiszűri az O3....az UV A átjön....a látható fény pedig csak számunkra "speciális"....
  • Myron
    #10
    na a monitorom már csak vörös és zöld fényt ad, a kéket levettem 0-ra!
  • Balumann
    #9
    Akkor kikéne venni innen a kék csíkot a forumból amin a nevek vannak
  • jihad
    #8
    Sőt, a fénykard is veszélyt jelent.
  • waterman
    #7
    a legtöbb uv-fényt használó eszköz (pénzvizsgálók, diszkós uv lámpák, fertőtlenítő lámpák) azért világítanak kéken is, hogy lásd ha működnek.. vagy még prózaibb okból: az elvárások megengedik, hogy ne csak uv fénnyel világítson. tehát olcsóbban kijön ha gyengébb gyártástechnológiával készül és esetleg nagyobb spektrumban üzemel. ilyenkor jöhet egy kis kék fény is. de már a neve is: ultra violet. ibolyán túli. tehát az uv nem kék.:)
    mellesleg ha nem nézel bele a lámpába meg a napba, meg nem hegesztesz pajzs nélkül, akkor a szemed sokáig szépen fog működni. ha meg veszel egy polárszűrős szemüveget és a nyári hónapokban meg a téli alacsony napállások idején(akkor is nagy az uv sugárzás!!), meg havas tájakon abban feszítesz, akkor meg még tovább egészséges marad a szemed:) vagy akkor most szedjem ki a gépemből a kék neont?:):)
  • IlluminatoR
    #6
    Az UV is kék. :o
    Hogy van ez?
  • Sub
    #5
    Vagy éljünk burokban.
  • Petka
    #4
    Most akkor inkább csukjuk be a szemünket és ne is nyissuk ki egész életünkben, hogy nehogy károsodjon? :S
  • irkab1rka
    #3
    jesszusom, a fingás rákkeltő...!!! :)))

    "A seggeddnek vége".
    (Terrence)
  • Sub
    #2
    Imádom az ilyen híreket! A mai világban a fingás is rákkeltő... + minden káros. Akkor minek élünk??? Szvsz nem kell foglalkozni az ilyen hülyeségekkel csak tenni a dolgunkat.
  • phunky
    #1
    Hmmm. Érdekes