713
  • Lammer
    #33
    :((((((((((((
    nameg a zombies!!! ami meg sima xboxra,ps2re jon meg PCre(unreal 2 engine) en aztatatat nagyon varom :D
  • deep
    #32
    Robert Hamiter, a Capcom America frontembere elmondta, hogy a következő epizód, a Resident Evil 5 egyelőre a ködös távolban úszkál: 2006-ban senki nem számítson a megjelenésére, sőt, egyelőre még premier-évet sem akarnak közölni. (Tekintve, hogy a Capcomnak meddig tartott eljutni a harmadiktól a negyedikig, nem csodálkozunk a fentieken...)
    Zombis akció tekintetében 2006 a májusban X360-on debütáló Dead Rising éve lesz - a Capcom az ezévi kínálat egyik vezető játékának szánja az anyagot.

    Bad news:(((
  • Lammer
    #31
    2006 osze... no akkor meglesz az x360 is :P addigra csak kiforrja magat...(nomeg hatha lesz chip addigra :D)
  • deep
    #30
    Az Xbox360ism újság főleg a Capcom X360-as stratégiájával kapcsolatban interjúvolta meg a cég fejlesztési igazgatóját, Keiji Inafune-t, aki érdekes bejelentéseket tett. Első körben például kapásból kijelentette, hogy multiplatform címként kezelik az ötös szériaszámú Resident Evilt, és bár sok függ a PS3 megjelenési dátumától, de ha rajtuk múlik, akkor a játék egyszerre fog napvilágot látni Xbox 360-on és PlayStation 3-n. Az egyelőre nem részletezett online tartalommal kapcsolatban annyit árult el, hogy várhatóan azonos szolgáltatást nyújtanak majd mindkét platformon. Konkrét megjelenési dátummal ennek ellenére nem szolgált, a Dead Risinggal kapcsolatban (a Capcom X360 exkluzív fejlesztése) is csak annyit árult el, hogy valamikor 2006 őszén számítsunk rá.
  • deep
    #29
    Hmm, lesz online játékmód is.Na erre befizetek...
  • REAL_CIÁN
    #28
    Az előzményeket ismerve inkább annak kellene örülnöd, hogy egyáltalán jön 360-ra.
  • deep
    #27
    Az lehet.De a legrosszabb hír mégis ez:
    igazi multiplatform játékot csináljanak
  • REAL_CIÁN
    #26
    A Capcomot ismerve sokkal elöbb úgy sem jelent volna meg. :D
  • deep
    #25
    Ajjaj gyerekek, ez rossz hír:

    Egy friss interjúban a Capcom K&F divízió vezetője, Keiji Inafune elárulta, hogy a Resident Evil legújabb részét a terveik szerint egy időben szeretnék kiadni X360-ra, és PS3-ra. Elmondása szerint fő céljuk az, hogy a Resident Evil sorozatból egy igazi multiplatform játékot csináljanak, a múltban tapasztalt különösebb exkluzivitási macerák nélkül.

    Rossz hír, mégpedig azért, mert ez annyit helent, hogy még vagy 1 évig nem jelenik meg ha PS3-ra is ugyanakkor akarják kihozni.Shit.
  • Kaplan
    #24
    Nem , célplatformok : Xbox360, PS3
  • gator
    #23
    Nem tudja valaki a jatek csak ps3 mal lesz jatszhato?
  • Davidus
    #22
    " valószínű third-party engine-t vesznek meg"

    Ez mikori interjú? 1,5 éves? Ha meg friss akkor a kiadott képek nagy kamuk:P
  • Police88
    #21
  • deep
    #20
    A gamespoton olvastam egy interjút, megszólal benne Mr. Takeuchi a játék egyik fő készítője.A következőket hámoztam ki a szövegből.

    Iszonyúan rágyúrnak a részletességre, a főhős minden hajszála, arcszőrzete kegyetlen élethű lesz.Még a fogai is egyenként külön modellek lesznek. Nem fedte fel a főszereplő kilétét, de annyit tudni, hogy olyasvalaki lesz aki már az eddigi részekben is látható volt, nem új ember.

    A legelső Resident rész készítői is részt vesznek a fejlesztésben, aminek egyelőre a legelején tartanak sok részlet még a levegőben van.Kihasználják az új gépek tudását, a környezet pl. szétlőhető lesz és valószínű third-party engine-t vesznek meg, mint pl az Unreal Engine 3, nem írnak sajátot.

    A 4. részben megismert "váll feletti" kamerakezelés várható és leaglább 60 frame-mel óhajtják majd futtatni a játékot, szemben az eddigi részek 30 fps-ével.

    Takeuchi elmondása szerint gyakran játszik a Half-Life 2-vel és lenyűgözte őt.Szeretné ha a játékmenet kicsit hasonlítana a HL2-ére de nem szeretné ha túl lineáris lenne.

    Zárszóként pedig teljesen biztos benne, hogy valamikor a 2006-os év folyamán jelenhet meg a játék.

    Aki az egész angol nyelvű interjúra kíváncsi, itt elolvashatja.
  • Kaplan
    #19
    Jó kis képek , re fan nemsokára nyit ;)
  • deep
    #18
    Vannak itt szép nagyfelbontású képek is:D
    Kép1
    Kép2
    Kép3
  • deep
    #17
    Hát használtan ennyi, újonnan 25.De még warezolni is lehet:D
  • mesor
    #16
    Már olyan olcsó? Vagy ez használt ár?
  • deep
    #15
    Egy 15000 ft-os gamecube-al te is élvezheted:D
  • mesor
    #14
  • deep
    #13
    Pedig utána jöttek az igazi jó részek:D
  • mesor
    #12
    Lehet sajnos én csak a 3-ig jutottam + az a szar gun survivor.
  • DanielT
    #11
    Na, ha játszottál volna a Remake -vel vagy a Zeroval, nem is beszélve a 4-gyel, nos, letennéd a hajad :D
  • mesor
    #10
    Mondjuk engem a 3 sem fogott meg annyira mint az első kettő!
  • DanielT
    #9
    Survivorokat soha nem láttam, azok nem "igazi" részei a sorozatnak.

    Zero,Veronica, 1, Remake, 2, 3, 4 Ezek a valódi részek.
  • mesor
    #8
    Resident Evil4 : Gun Survivor
    Ez nagyon nem tetszett!
    A legjobb szerintem az 1 és a 2!
  • DanielT
    #7
    Melyik nem tetszett?

    Szerintem vannak kiemelkedően jók (1, Remake, Zero, 4) és simán jók (2,3,Veronica) A 2 Outbreak abszolút nem jött be nekem sem.

  • mesor
    #6
    Hát azért volt pár erőtlen kiadás!
  • DanielT
    #5
    Eddig sem volt baj a történettel, sőt! Tuti megint rendben lesz minden.
  • mesor
    #4
    Szép!
    Csak legyen valami fasza története is neki!
  • Sland
    #3
    nem rossz
  • DanielT
    #2



  • deep
    #1
    Bár a megjelenés még odébb van, gondoltam időszerű összegyűjteni az infókat róla.

    Ami eddig elérhető:

    Trailer

    Infók:

    A Famitsu XBOX hasábjain közölt friss interjúban a Capcom producere Jun Takeuchi csacsogott a döglesztő grafikával tündöklő Resident Evil 5-ről.

    Takeuchi egyből azzal kezdte mondókáját, hogy mennyi időt öltek a trailer tökéletesítésére(aki lemaradt volna ide lőjjön!). A kiadott bemutatóból csupán annyi derült ki, hogy egy feltételezett új arc tévedt rossz területre. Egyedül egy elhagyatott sivatagi városban araszol kivont fegyverrel, miközben gyilkos szándékú - zombi? - sziluettek rohannak beteg tempóban az övén csöngő kolbászka irányába.

    Nagyon nagy hangsúlyt fektettek a karakter arcának kidolgozására. Szakállánák minden egyes szálát poligonokból építettek fel, illetve teljes arcizomzatot szimulálnak, melyből adódóan élethű a mimikája és a bőre. A fejlesztők kínosan ügyeltek a kevésbé látható elemek kimunkálására. Például a fogazatra. Takeuchi azonban nem biztos benne, hogy a játékban magában ilyen mérvű részletességet megengedhetnek-e maguknak.

    Míg a misztikus karakter megjelenése hihetetlen mód kidolgozott, a kiléte kevésbé ismert. Sokan úgy vélik, hogy a karakter Chris Redfield az első Resident Evil hőse. Takeuchi elhárította a találgatásokat, de megemlítette, hogy a fejlesztői kemény mag számára nagyon kedves karakterről van szó, s jónéhány, az eredeti RE játékon is szorgoskodott fejlesztő teszi a dolgát az ötödik részen.

    Sokan túl öregnek vélték a flintás mancit ahhoz, hogy Redfield legyen, ám Takeuchi hozzátette, hogy a Resident Evil idősávja folytatódik és a következő generációs konzolok képességeinek hála végre valahára a koruknak megfelelő módon ábrázolhatják a karaktereket. Ellenben a korábbi részekkel.

    A sorozat vezérszálát szorosan követi az ötödik rész, szemben a negyedik résszel, mely egy mellékágat dolgozott fel, s végre valahára kapunk a franchise végére pontot tevő? végkövetkeztetést. A fizikához pedig minden hájjal megkent middleware-t fognak alkalmazni.

    A megjelenésről kérdezve Takeuchi kibökte, hogy a next-gen projektek fejlesztése 3-5 lvit is igénybe vehet, de jelenleg ez a Capcom elsődleges terméke. További infókra jövő év elejéig nem nagyon számíthatunk, "új" HD trailerre viszont igen, a Tokyo Game Show alkalmával.