713
  • Árnyvadász
    #73
    Bevallom én nem játszottam az előző részekkel, csak a negyedik részt kezdtem el tegnap, de ez a játék nagyon tud vmit. Már régóta tervezgettem, hogy beszerzem, csak mindig közbe jött egy másik játék :)

    Tegnap leültem és a hatása alá vont. Az irányítás véleményem szerint a kiszolgáltatottságot hivatott éreztetni. Meg kell szokni ez tény, de ha olyan lenne, mint egy remekül kézben tartott irányítással megáldott tps-be, akkor kacsavadászattá minősülne az egész. Így viszont para a köbön, ha már többen jönnek felém.

    Nekem a zombik azért nem hiányoznak, mert már annyi zombis játékkal volt dolgom, hogy klisé szerűnek hatna. Bár ezek a jómunkásemberek is eléggé zombiszerűek. Tehát emiatt talán nem kéne szomorúnak lenned.

    Kamera úgymond "külön mozgása" az extrák megtalálásában (kék medálok), meg a környezet bővebb felmérése végett szerintem nem rossz. Kétségtelen ezt is szokni kell. Elég lassú a játékmenet, emiatt betanulható az egész. Futni legalábbis én akkor szoktam, ha bejártam az adott pályarészt, vagy menekülni kell :) Amúgy séta és alaposan mindent szemügyre veszek.

    Melyik előző részt érdemes kipróbálni? Ez a rész nekem elnyete a tetszésemet. Magával ragadó, olyan semmihez sem fogható hangulat és látványa van. Nem csodálom, hogy az egekig magasztalta a szaksajtó. Ez tényleg egy igazán jó játék.

    "De megnéznék egy 720p-s, renderelt hátterű Resident Evil játékot! Abból kiindulva, ahogy GC-n kinézett a REmake és a Zero, überdurva dolgokat lehetne kihozni a dologból."

    Az biztos. Ötödik rész trélere is büntet. Nagy felbontásban szédületes játékot lehetne összerakni.
  • deep
    #72
    Most megint azt mondják még idén jön karácsony környékén. Fene tudja mi az igaz most már:)

    Egyébként kinek mennyire jön be a 4. résszel érkezett "új" style?
    Nekem kicsit csalódás volt, hogy se zombik, se fix kamera. Aztán valahogy összebarátkoztunk. Úgy látom viszont, hogy az 5. rész méginkább ebbe az irányba tolódik:(

    De megnéznék egy 720p-s, renderelt hátterű Resident Evil játékot! Abból kiindulva, ahogy GC-n kinézett a REmake és a Zero, überdurva dolgokat lehetne kihozni a dologból.
  • Lammer
    #71
    [felkoti magat]
  • deep
    #70
    From newest Official Xbox Magazine:

    Aki Evil 5-re vágyik, jobb, ha már most megbarátkozik a gondolattal, hogy csak 2009-ben érkeznek...
  • Lammer
    #69
    AAAA!! BBBBB!!!!

    jojjjjon ma' :D ha kijon, veszek egy... ... ps3at
  • deep
    #68
    Dereng némi fény az alagút végén:

    An internal email from Don Mattrick, head of the Xbox division, confirms Resident Evil 5 as a 2008 release. This is the first time any release date has been discussed for the game.
  • Lammer
    #67
  • deep
    #66
    Capcom is taking its time over the game instead of rushing it out to cash in on the success of Resident Evil 4. Chief producer Jun Takeuchi confirmed recently that it won’t be released until 2009.

    WTF????????? Mámmeg 2009? Nanemár vazz.
  • Kaplan
    #65
    Azért ez mostmár nagyon bejövős..
  • Lammer
    #64
    tiszta rezi4 sztááájl
  • Louis Cyphre
    #63
    HD FULL TRAILER
  • deep
    #62
    Chris, a játék főhőse egy BSAA nevű csoport tagja, és valami történt a sivatagban, ezért küldik ki körbeszimatolni. Az ellenségek állítólag valamiféle emberi lények intelligenciával, úgyhogy ezúttal mind a zombik, mind pedig a falusiak (ganado) ki lettek szórva a castingon. Az RE5-ben szerepet kap egy hölgyemény is, aki majd ismerős lesz a sorozat rajongóinak és fontos szerepet tölt be a történetben. Kilétét nem árulta el Takeuchi, azonban az Xbox Live-on és a PlayStation Networkön a hónap végén debütáló teljes trailerben feltűnik majd egy pillanatra.

    A játékmenet alapjai változatlanok lesznek, Chris a bal alsó sarokban szobrozik, viszont valami nagy meglepetést kapunk majd a játékmenetben. Korábban lehetett hallani róla, hogy a hőmérsékletnek nagy szerepe lesz a játék során. Takeuchi elmondta, hogy a fény is kihatással lesz a játékmenetre. Sötétbe lépve, esetleg a tűző napra kicsámpázva Chris szemének kell egy kis idő, amíg alkalmazkodik a megváltozott fényviszonyokhoz. Megjelenés kapcsán pontosabb dátum nincs, valamikor 2008-ban. (thx TnS)
  • Kaplan
    #61
    Kivéve a Resident Evil 5
  • deep
    #60
    Dedede...nem aszonták, hogy az összes játék coming this year, amiről beszélnek?
  • Kaplan
    #59
    2008.. Nem bírom ki, ez már biztos! KÖVETELEM A JÁTÉKOT! MOST! Áá Chris, és az a csávó akinek bevérzik a szeme, bazz.!
  • Lammer
    #58
    most ide, gyorsba...
    VAAAAAAAAAAAAA szemetek!!44!!445
  • deep
    #57
    Rövidke trailer az E3-ról, 26-án láthatjuk majd a hosszabb verziót.
  • deep
    #56
    Őőő...

    Resident Evil 5 szereplőgárda... ?

    A destructoid ügyeletes nyomozója érdekes felfedezést tett a Cowboy Bebop szinkronszínészei kapcsán: a népszerű anime egyik karakterét megformázó Wendee Lee IMDB profiljában ugyanis feltűnt a jövőre esedékes Resident Evil 5 actor szerep is - hősünk nem volt rest, és nyomban az ominózus játék profiljára kattintott - mit ad isten, számos szinkron (és modell) színész található már az adatlapon, amelyből az is kideríthető, milyen figurák szerepelnek majd az Umbrella kálváriájának várva várt nextgen epizódjában. Kik is ők?

    Yoko Suzuki - Alyson Court
    Jill Valentine - Tara Platt
    Osmund Saddler - Michael Gough
    Rita - Wendee Lee
    Albert Wesker - Richard Waugh
    Ada Wong - Sally Cahill (csak voice actor)
    Ozwell E. Spencer - James Harper
    Steve Burnside - Dan Cool

    A lista azért is érdekes, mert a veterán szereplők (mint Jill, Steve, Ada, és a sokak kedvelte/gyűlölte shitmaker Wesker) mellett Yoko Suzuki és Rita is szerepel majd a folytatásban - az igazi érdekességet azonban az újra felbukkanó Albert, a halottnak hitt Osmund Saddler (RE 4) és a szintén elhalálozó Steve Burnside adja (RE: Code Veronica). A felállásból nagyon izgalmas és gyaníthatóan újabb cselszövésekre, titkokra fényt derítő sztori bontakozhat ki, amely közelebb vihet minket a teljes igazság megismeréséhez - annál is inkább, mivel az Umbrella Corporationt alapító trió egyik tagja, a játékban még sohasem szerepelt Ozwell E. Spencer is szerephez jut végre (Spencer kúria, RE1 - valaki?). RE5-öt akarunk, azonnal!!!

    576
  • norbi155
    #55
    Remélem olyan jó lesz mint a resident evil 4 . Én mindenesetre nagyon várom.
  • deep
    #54
    Resident Evil 5 Lead Character Leaked?
    Jun. 15, 2007 6:27 AM
    On a personal website for Steve Van Wormer it was recently revealed he would be performing the voice for Billy Coen, the star from Resident Evil Zero.
  • Tekken5
    #53
    Szerintem kurvajó lesz :)
  • Lammer
    #52
    faszkivanma' jojjon ma'
  • deep
    #51
    Ez a játék vagy kurvajó lesz, vagy kurvajó lesz:D Amennyit heggesztik, muszáj annak lennie.

    Bejelentése óta nem hallatott magáról a Resident Evil-sorozat ötödik része, a Capcom üzleti jelentéséből azonban fény derült a lehetséges megjelenési dátumra.

    A játékot tavaly mutatták be először PS3-ra és X360-ra, azonban azóta semmiféle információ nem érkezett a várva-várt folytatásról - talán a júliusi E3-on már komolyabb prezentáción vehetünk majd részt. Reménykedésre adhat okot viszont - már ami a játék munkálatainak előrehaladottságát illeti - , hogy a Capcom 2006-os üzleti jelentéséből kiderül: a játék még a 2007-es üzleti évben meg fog jelenni.

    A 2007-es fiscal year 2008. március 31-én fejeződik be, ezek szerint jó esélye van annak, hogy még a márciusi hónap folyamán kezeink között tudhatjuk a játékot. Korábban semmiképp: a játék egyik producere ugyanis anno kijelentette, hogy 2007-ben biztosan nem jelenik a Resident Evil 5. A Capcom is kommentálta a híreket: "A játék majd érkezik... valamikor."

    From GK

  • DanRyu
    #50
    Remélem hamarosan több videót látunk majd a játékról, mint most.:D
  • Kaplan
    #49
    Majd E3-n ;)
  • deep
    #48
    Április 12-én a Capcom megtartja szokásos tavaszi nagy sajtótájékoztatóját, ahol az előző években tapasztaltakhoz a nyári-tavaszi-téli játékaik körül forognak majd a kérdések, így talán végre bepillantást nyerhetünk a Devil May Cry 4 Xbox 360-as inkarnációjába is. A Resident Evil szériával kapcsolatosan is oszlik majd a köd: talán újabb részletek libbennek fel az Umbrella Chronicles és a Resident Evil 5 kapcsán is, bár nagyon úgy tűnik, hogy a nagyszabású RE projekt csak 2008-ban szüli meg a grandiózus 5. epizódot. A Devil May Cry 4 és a Wii-re érkező Umbrella Chronicles korábbi megjelenése sokkal valószínűbb - néhány héttel később már többet tudunk majd.


    Jóak lenne már valamit tudni róla
  • deep
    #47
    Clover injekció a Resident Evil 5-nek


    Úgy tűnik, a Capcom nem kívánja szélnek ereszteni a 2006 októberében feloszlatott Clover csapatot (Viewtiful Joe, Okami, God Hand) inkább ismételten csatarendbe kívánja állítani a fejlesztőket. Az egykoron kreatív és innovatív játékairól ismert fejlesztőstúdió keménymagjának egy nagyobb csoportját a Resident Evil 5 már így is hatalmas hadteste alá vezényelték, míg a többiek egy eddig még be nem jelentett, titokzatos Nintendo Wii produktumon szorgoskodnak majd - derül ki a Gamasutra interjújából, amit a Capcom elnökeként ismert Charles Bellfield adott a híroldalnak. Mr. Bellfield elmondása szerint rengeteg tehetséges és szakmailag elismert fejlesztő maradt náluk, akik beolvasztása nagyon jó fényt vet majd a két készülő szuperprodukcióra - igaz, a korábbi team három aduásza kivált a cégből (Shinji Mikami, Atsushi Inaba és Hideki Kamiya), hogy új stúdiót alapítsanak (Seeds).
  • deep
    #46
    Karácsonyi hidegzuhany:(
  • dinomano
    #45
    "Tekintve, hogy a Capcomnak meddig tartott eljutni a harmadiktól a negyedikig, nem csodálkozunk a fentieken.."

    Jo, de hany spin-off rész volt mááán? Uh....hány is? Igaz, hogy a nagy része elég harmatos volt+ a kevesebb több lett volna... :-P Csoda, hogy nem riogatjak a Resi 5 elött vmi spin-off résszel az embert... :-) (vagy most WII-re akarnak vmit? Nah, a WII-röl annyit, hogy Necro-nesia (vagy mi, amit horrorcimnek szantak); bödületesen vacak iranyitassal/graffal rendelkezik; legalabbis a videjóóók tanubizonysaga szerint...)
  • deep
    #44
    Na hát nem lett játszható a TGS-en:D De semmi se volt:D
  • Solidus
    #43
    Ezért veszek Wii-iiiit is...
    :D
  • deep
    #42
    Mert Wii-re nem az 5 jön, hanem egy exclusive rész
  • Sly06
    #41
    csak lemaradt a wii..
  • Fido4life
    #40
    zsír banner..!
  • Solidus
    #39
    Nagyon jó lett!!!
  • deep
    #38
    Csináltam szép bannert, remélem hamarosan bepakolják:)
  • Solidus
    #37
    mí túúú
  • Lammer
    #36
    kentvéjt
  • deep
    #35
    Viszont:
    Az E3-ról feltünően hiányzó Resident Evil 5 és Devil May Cry 4 nem véletlenül nem volt jelen az expón - a Capcom játszható, kiforrott verzióval akarja magához csábítani a szeptemberi TGS-re kilátogató közönséget, addig viszont hét lakat alatt őrzik a két népszerű franchise nextgen inkarnációit.
  • deep
    #34
    Sajnos az E3-on egy nyamvadt szót se szóltak róla:(