854
  • lac coo
    #734
    A sarazás a Mekelektől indult, de valszeg ők isszák meg legjobban a levét :)))

    Akkor beszélhetnénk egyéni akciókrol, ha rögtön jelentik a az ügyet, de persze hogy hallgattak ... Az ember meg vall eskü alatt, de ez senkit nem érdekel ...Ha mindjárt az elején elzárkóznak az egész elől, akkor a csapat kimarad belőle, így , hogy falaztak neki, eltitkolták, mitöbb alkamazásukban marad, elég röhelyes egyéni akciokról hazudozni !

    Én nem szurkolok senkinek, felőlem az nyer aki akar amíg jók a futamok, de ez a nyílvánvaló simlizés a FIA-tol, Meki-től , ez undorító !
  • Istencsászár
    #733
    Csinálják, ha állítják hogy nem tették akkor nem tették amig nem bizonyítják be ellenük hogy mégis.

    Még mindig azt mondom, egy ilyen tudású és multu csapat akik simán képesek önerőből nyerni minek másznának bele ilyenbe? hülyeség, biztosan tudták hogy 1szer kifog derülni hiszen akik megszerezték nem a Ferrarinaál akartak dolgozni, de még a McLarennél sem.

    A birtoklás ami a személyera vonatkozik távol áll a felhasználástól, nem is kéne a ketőtt keverni mert az utóbbi nem bizonyított, addig meg vagy igen vagy nem, de egyik sem!

    Nem tenne jót az F1nek hogy ha a McLaren parkoló pályára kerülne, mert kivel versenyezne a Ferrari? senkivel, persze ezt akarják meg is tesznek mindent, mert a többiektől mérföldekre járnak és ha a Mekit sikerül besárazni akkor zsebükben vannak a vb címek.

    Ja undorító dolog az egész, de ameddig nem bizonyítják addig vagy igen vagy nem, a tényleges érintettek akik loptak és fel AKARTAK használni meg lesznek büntetve hiszen ez tőlük indult.
  • lac coo
    #732
    Az adatok felhasználását senki nem bizonyítja annira egzakt dolog... A lopott, jogtalanul birtokolt adatok birtoklása nem kérdés . Egy ember eskü alatt vallotta, hogy ki tudott és ki látta , olvasta a dokumentumokat .

    Tehát innentöl a FIA nem bűnteti a kémekedést? :))))
    Ez egy csapat, ha a takaritó nő vét az FIA szabályok ellen a csapat vét, ha a szakács akkor is a csapat ....Ez életem legnevetségesebb kamudumája , hogy ez egy ember volt csak, nem mi ! :))))))

    Gyanítom , hogy lesz ennek még folytatása, azt meg csak a naivak hiszik ,hogy nem használtak fel semmit :))))Az első perctöl tudták, hogy soha nem bizonyítja senki.....

    Nem is vártam azt, hogy bünti lesz a felhasználás miatt , mert mint mondtam, azt senki nem húzza rájuk..De hogy semmi nem lett az ügyből az enyhén nevetséges! Remélem a sponzorok sorban kiszállnak, mert az biztos ha semmi büntetést nem kapnak a Ferrari és a többi csapat is a Mekkelek ellen fog lobbizni, mindenhol a becstelenségüket fogják hangoztatni ...
  • Istencsászár
    #731
    Mindenkinek megvan a véleménye.

    Nem ugy kell kezelni a dolgot hogy a McLaren a Ferraritól lopott anyagokat, mert itt egyéni akció(k) voltak, aztán persze bele lett kavarva hogy ha már valaki ellopta akkor biztosan a mérnökön kis tea mellett átnyálazták az egészet és tök természtes módon felhasználták.

    Az hogy tudtak róla egy dolog, sokan sok mindent tudnak mégsem köpik be a másikat, mert 1, nem hiányzik nekik a balhé 2, őket is belekeverhetik.

    Azt hogy a motorhomot összeszerelő segédmunkás tudott e róla vagy az egyik kereket cserélő emberke lényegtelen nemde?

    Az autóba nem használtak fel, bár aki ezt egy percig is elhitte..., a többiről meg kitjda, azt se tudja senki hogy mik voltak leirva, csak találgatások vannak, azt meg hogy valaki valamit elolvas és mit kezd vele már annyira nehezen bizonyítható hogy semennyire.

    Ha azzal van a gond hogy tudtak róla és nem szótak akkor el lehet ítélni őket, ha arról van szó hogy biztosan felhasználták vagyis valamit tettek vele akkor abból csak annyit lehet leszűrni hogy bizonyítsad be, mert azt mondja ők nem tettek ilyet a másik azt mondja igen, a vizsgálat azt mondja nem, de lényeg hogy a többség szerint igen. Ez az amit nem tud senki, és mivan ha nem? akkor mivan ha igazat mondanak?
  • lac coo
    #730
    Engem ez a döntés mélységesen lehangolt, ez a mai F1-nek nevezett politikai- pénzeszsák...De ez egyéni problémám .....


    De azt elmagyarázhatná nekem valamelyik döntéshozó, mikortól számít úgy, hogy nem csak egy ember tudott a papírokról hanem a csapat is :)))))Vagy csak akkor bűnös a csapat ha egytől egyik mindeki tud róla? Vagy csak ha a csapatfőnök ? Vagy ha több mint a dolgozók 50 %-a???
    Vagy hogyan mérik ezt , egy ember a csapat alkamazásában bűnöz, de a felelősség alól maga acsapat mentesül ? :)))))


    Vicc....Most így nagyon elment a kedvem az F1-től, ezek miatt a mocskok miatt :(((((
  • Istencsászár
    #729
    A McLaren elégedett a döntéssel

    A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) rendkívüli ülését követően nem szabott ki büntetést a McLaren-Mercedes istállóra, noha a csapat megsértette a Nemzetközi Sportszabályzat 151.c cikkelyét.

    Míg a Ferrari igazságtalannak tartja a döntést, addig a wokingi gárda érthetően elégedett, mivel szerintük a szövetség "kiegyensúlyozott és tisztességes" döntést hozott.

    "A FIA Motorsport Világtanács mai párizsi ülésén a McLaren véleménye szerint nagyon kiegyensúlyozott és tisztességes döntést hozott" - áll a csapat közleményében.

    "A csapat tudomásul veszi, hogy a szövetségnek nem volt más választása, mint elfogdni, hogy csupán technikai jellegű szabályszegés, hogy a csapat tudta nélkül egy bizonyos személy információkat birtokolt otthonában. A McLaren-Mercedes boldog, hogy a FIA Motorsport Világtanács megállapította, hogy az információkat nem használták fel és eszerint nem róttak ki szankciókat a csapatra. A McLaren várja, hogy folytassa a világbajnoki küzdelmet az egyéni-és konstruktőri bajnokságban, ami nagyon izgalmas az idei esztendőben."

    A wokingi istálló csapatfőnöke, Ron Dennis is elégedettségét fejezte ki és ígéretett tett arra, hogy a csapat minden erejével a bajnoki címek megnyerésére fog összpontosítani.

    "Semmi kétség, az elmúlt 24 nap nagy kihívás volt számunkra és nagyra értékeljük a támogatást, amit a szponzorainktól és a nyilvánosságtól kaptunk" - mondta Dennis.

    "A csapat ezenkívül szeretne továbbra is elkötelezett lenni a becsületesség és hitelesség iránt és hangsúlyozza, hogy mindvégig korrekt módon jártak el. Szeretnénk megnyerni a világbajnokságot."

    A döntéssel kapcsolatban megszólalt az istálló két versenyzője, Fernando Alonso és Lewis Hamilton is.

    "Bár csupán néhány hónapja vagyok a csapat tagja, átérzem, milyen fontos ez az ítélet a csapat számára. Bizakodóan tekintek a szezon második felére és küzdeni fogok mindkét bajnoki címért" - mondta Alonso.

    A csapat újonc versenyzője, Lewis Hamilton hozzátette: "Noha még csak az első szezonomat töltöm a Formula-1-ben, sikerült megismernem a csapatom elkötelezettségét. Meg vagyok elégedve a döntéssel, és borzasztóan várom, hogy folytatódjon a szezon".
  • Lteebee
    #728
    Mókás.
  • Istencsászár
    #727
    Uj Mercedes reklámot láttad?
  • Istencsászár
    #726
    Naja, persze ő is követett el hibákat sőt, mint ahogy a többiek is, DC meg folytogatta Massát pár éve azt bezzeg senki sem tartja számon, de hogy Alonso x éve mit tett az még 10 év mulva is fel fogják emlegetni, persze érthető mert megtörte a Ferrari érát, és ott folytatja ahol tavaly abbahagyta az élen, ez frusztráló sokaknak, de Hamiltonnal is ez a helyzet hisz év elején hogy örültek ha Alonso elött végzett, azt mindig a dobogón végzett és kezdett kialakulni felé is egy utálat hogy már elég hiszen akár Vb is lehet és minden esélye megvan, nemcsak Alonso hanem Hamilton is simán keresztbe tehet a Ferrarinak, főleg Kiminek akinek jelenleg a legnagyobb rajongió tábora van itt MOn, az már más kérdés hogy nem megy a Finnek ugy ahogy kellene és ez sokakat frusztrál, Massánál meg még a Ferrarin belül is megosztottságot tapasztalok, mármint a drukkerek közt.
  • Lteebee
    #725
    Tavaly, tavalyelőtt meg az ment, hogy nem előz, mert beszari, csak taktikázik, meg mázlija van.

    Most előzött, aztán viccelt és balhézott is.
    Olyan volt egy pillanatra, mint régen, amikor nem droidok, hanem emberek vezették a verdákat.
  • Istencsászár
    #724
    Sajnos igyvan, próbál az ember normálisan tényeket irni, de amikor megcáfolhatalanul irom neki a hivatalos közleményt a verseny után, ami miatt tegnap fél óráig ugatott a verseny közben ( mikor piros zászló volt ), akkor még ma is nyomja a butaságot és annyit sem képes mondani hogy bocsánat igazad volt. Mondjuk nem szokott nagyon érdekelni, ahol máshol sem, ahogy nekik ugy nekem is jogom van leirni amit gondolok, csak vannak akik érvek helyett szavakkal kezdnek el dobálódzni és a lényegi vitát vagy beszédet óvis szintre viszik le, de ez mindenhol igymegy.
  • Lteebee
    #723
    Általában olvasom, de pár addikt monitorfej néha 1-2 nap alatt beböfög 300-500 hsz-t.
    Olyankor én sem olvasok vissza.
  • Max7
    #722
    18e hozzászólás óta nem voltam bent és egyelőre nem is hiányzik a sok fikázás és válogatni belölle a normális hozzászólásokat!
  • Lteebee
    #721
    Nincsenek drukkerek, mindenki Alonsot fikázza.
  • Max7
    #720
    A lényeg hogy az első kerékkel érte a meki közepét tehát az durva kifejezés hogy mellet volt inkább jóval elötte és alonso belső íven volt tehát innentől massának el kellet volna engednie vagy lehúzodni a poros ívre ott kigyorsítani és visszavenni az első helyet! szal az én meglátásom szerint szabályzalan volt!

    F-1 topik: 18.000 új hozzászólás van benne de nem vagyok hajlandó bemenni mert csak az anyázás megy sajna és nem képesek megférni egymás mellet a drukkerek!
  • Istencsászár
    #719
    Jópofa volt, mondjuk vártam hogy valamit figurázik mert leglább ő szokott bohóckodni... ez valahogy olyan itt Alonsonál mint a MogoGpbe Rossinál, mindig valami jópofát kitalál, de ez most ütött nagyon :)
  • Lteebee
    #718
    Á, szóval semmi újdonsák.
    Majd beszartam a röhögéstől, amikor odahívta az operatőrt és megmutatta, hogy hát ejnye no:)
  • Istencsászár
    #717
    Kollektív Alonso-Hamilton-Mclaren fikázás volt, sajnos altári stílusban azért lett zárva amig el nem vonulnak onnan ( gondolom én ), most már irhatsz bármit, persze normálisan.
  • Lteebee
    #716
    Szvsz nincs bezárva.
    Valszeg csak átmenetileg volt, amíg a kisgyerekek hozzászólásait gyomlálta valaki.
  • DjDano
    #715
    Miért zártátok be a F1 topikot? A véleménynyilvánításhoz a negatív hozzászólás is hozzátartozik... a vita úgyszintén
  • Lteebee
    #714
    Megnézem majd újra, de Massa szempontjából vert helyzetnek tűnt az ügy, amikor Alonso felé ment.
  • Istencsászár
    #713
    Az előzés olyan dolog hogy ha melléd megy valaki figyelj a másikra, Massa nem vigyázott hanem ugyan ugy lépett a gázra ezzel persze kifele sodródott és összeértek, ha kicsit óvatosabb akkor nem érnek össze, és most itt mind1 ki volt előrébb, mellette volt az a lényeg.
  • Lteebee
    #712
    Szerintem a lényeg ott van, hogy Massa akkor húzta rá, amikor már Alonso volt elöl.
  • Istencsászár
    #711
    Nemkell Alonsot csipázni hanem szórakozni rajta amit a pályán művelnek, messze neki voltak eddig a legszebb előzései az évebn, mindig próbálkozik ha tud és esőben valami nagy zseni, hiába Rönóval is nagyot ment tavaly esőbe ezzel a Mekivel is és ez ő, nem pedig a kocsi, habár a Massa szárazon gyorsabb volt, de esőben több kell, ami benne nincs meg, és itt már a gumira sem lehet fogni, persze Hamilton ma nagyobbat ment, a srác bebizonyította hogy ugyan ugy tud vagánykodni mint a Gp2ben, majdnem lemegy a pályáróül de megelőzi, olyan iv váltásokkal sokkolja ez lőtte haladot hogy azt se tudja holvan, ez nagy fegyver mindenki beszopta ma:)
  • Max7
    #710
    Én nem csipázom annyira alonsot de a mai incidenst látva neki adok igazat! belső íven volt látszólag gyorsabb volt massa meg agreszív sportszerűtlen volt!

    Kimit meg egyre jobban kezdem meggyülölni amiért menekült a ferrarihoz mert nem ment annyira a merci cseberből vödörbe most a ferraria döglik meg!
  • Istencsászár
    #709
    Nagyon stabilok, és habár jön a Ferrari, de nagyon kis lépésekbe, 1szerűen a dobogóról nem lehet a Mekit kirobbantani, és igy nehéz főleg ha közben a Ferrari 0ázgat, minden esetre izgalmas, és van jópár verseny még.

    Hamilton-Alonso páros Ron egyik legjobb döntése volt, mind a ketten tudnak előzni ha kell, és tudnak mindent ami a győzelemhez kell, 1szerűen zsenki, agresszívak, pontosak.

  • Lteebee
    #708
    Akárhogy is, Ron idén jól igazolt.
    Feljöhet a Ferrari, meg is nyerheti a vb-t, de idén legalább vannak győzelmek, nem csak esés-kelés.
  • Istencsászár
    #707
    Lehet tudnak valamit mert, nem tünt idegesnek Alonso, teljesen nyugodt volt. Innen is bármi lehet, szoros versenyre számítok, de valószínü az lesz mint tavaly vagy előtte hogy etapokba beállnak egyms mögé és vonaoznak, azt boxba előznek ha tudnak... sajnos ez lesz, erre számítok. Gyors pálya és aki nem mer bevállalni az nemfog a pályán előzni, és itt jól is lehet az íveket fogni.
  • Lteebee
    #706
    Kár, hogy a csapat nem szólt Alfonznak, menjen még egy kört.
    Meglehetne az 1-2. hely.
  • Istencsászár
    #705
    Lewis Hamilton: "Ez az egész csak egyre jobb és jobb lesz és én folyamatosan az álmomat élem. A verseny elején gondot okozott a gumik megfelelő felmelegítése és az autóm egy kicsit túlkormányzott is volt, de néhány körrel később minden javult. Ám addigra már túlságosan lemaradtam Felipétől. A második szakaszban volt egy kis gondom a forgalommal, de ez megesik. Mindent összevetve, örülök az eredménynek, és továbbra is folytatni akarom a pontszerzést. A csapat nagyon keményen dolgozott Bahrein óta, és bár nem nyertünk, azt hiszem, mégis lehetünk elégedettek, hiszen mindkét világbajnokságot vezetjük."

    Fernando Alonso: "A győzelmi esélyem az első kanyarban történtekkel szállt el. Jól jöttem el a rajttól, és be tudtam fogni Felipét, és bár az első kanyarban már félig előtte voltam, összeértünk. Ki kellett mennem a fűre, hogy elkerüljem a balesetet. Mindketten nagyon szerencsések vagyunk, hogy be tudtuk fejezni a versenyt. Az ütközés következtében a második kanyarban már a negyedik voltam. Az ütközéssel szerzett sérülés tönkretette az autóm egyensúlyát az egész versenyre. A második szakaszban további hátrányt gyűjtöttem összem mivel a gumik nem működtek megfelelően, de azt gondolom, hogy akkor is ugyanez lett volna az eredmény, ha a puha gumikat választjuk.
  • zoloz
    #704
    2007 Spanyol Nagydíj

    1. Massa
    2. Hamilton
    3. Alonso

    Lewis Hamilton átvette a vezetés a pilóták pontversenyében, méghozzá 2 ponttal csapattársa Alonso előtt, harmadik helyen Massa.

    A McLaren továbbra is vezet a konstruktőrök versenyében, míg a Ferrari a második
  • Istencsászár
    #703
    A McLarent igazgató Martin Whitmarsh szerint jelentős mértékben Fernando Alonsónak köszönhető az MP4-22 gyorsasága, mivel olykor kíméletlen őszintesége elsőrangú tesztpilótává teszi a spanyol világbajnokot.
  • Lteebee
    #702
    Joo kasztni, joo sofoer, nincs kockaazat...
    Grat, szeep munka!
  • Istencsászár
    #701
  • Istencsászár
    #700


    Érdekes póz:)
  • Istencsászár
    #699
    Szebb visszatérés nem is lehetett volna, kettős győzelem egy teljes győzelem nélküli évad után! Fantasztikus! Csak igy tovább!
  • G_ArchAngel #698
  • Lteebee
    #697
    Szép munka, két dobogós hely első futamon egy végigszenvedett évad után.
    Kiváncsian várom, hány motor fő meg Sepangban.
  • chrysler300c
    #696
    Szerintem nagyon jó dolog hogy Alonso a csapathoz került mert így könnyebben megszerezhetik a vb címet.
  • Istencsászár
    #695
    De la Rosa: bárkit megverhetünk

    A McLaren-Mercedes tesztpilótája, Pedro de la Rosa úgy véli, hogy csapata már az évadnyitó futamon is harcba szállhat a győzelemért. "Azt hiszem bárkit legyőzhetünk. A megbízhatóság rendben van, az új elemek pedig javulást hoztak. A felmerült problémákat anyagfáradás okozta. De ez normális, ugyanis ezeket az élettartamuk végéig használtunk, hogy megtudjuk, mennyire tartósak."

    A csapattársakkal is jól együtt tud dolgozni. "Jól kijövök Fernandoval és Lewissal is. Olyan, mintha már régóta ismernénk egymást."