1398
Szakadozott net, netes játékoknál packetloss stb...
  • Zozo76
    #1358
    Na, ilyen feltoltesem is regen volt mar, pedig meg a regi a net:

  • Zozo76
    #1357
    Nekem is holnap kell elvileg majd kicserelni a modemet.

    Relaks: mar most is izgulhatsz ha akarsz. :)
  • mcdrusza
    #1356
    hát 14. a hivatalos dátum a körzetemben elvileg amikor a váltás van, remélem addig megjavul.
  • RelakS
    #1355
    akkor holnapután izguljak? :)
  • HUNROX
    #1354
    nálam is szakad pár digitális csatorna... valamelyik valamikor be sem jön... én azért még adok nekik egy kis időt, két hét alatt váltották le a fibert, ennyi még bele fér (egyenlőre)
  • mcdrusza
    #1353
    élvezhetetlen.. te hova valósi vagy?
  • a.carkey
    #1352
    Én is szopok. Szakadás nincs, de a router vagy lekezeli a laptopot, vagy nem. Kezd a tököm tele lenni ...
  • mcdrusza
    #1351
    próbáltam az volt az első megmozgattam kábeleket ellenőriztem úgynézki az rendben. az az érdekes h egyszer 2mpként jön elő h nincs jel meg van olyan hogy rendben működik egy ideig.
  • a.carkey
    #1350
    Nálam megoldódott a probléma. Egyszerűen az Y alakú eloszóbe dugott kábeleket kellett picit meghúzni, mozgatni, és helyrejött.

    A szakadozást is ez szüntette meg, szóval szerintem mozgasd meg a kábeleidet. Javaslom a beállításra a HD ATV csatornát, mert az elég érzékeny a vételre.
  • mcdrusza
    #1349
    na beüzemeltem, van mikor jó az adás van mikor folyamatosan szakadozik. a műszaki teszt menüben is hibát ír, de azt írja ez a hiba nem vonatkozik a upc telekom területeire ill. pécs és komló egyes területeire. Na most Gödöllőn lakom de fogalmam sincs hogy upc telekom terület-e ez.
  • mcdrusza
    #1348
    nekem a tvbox nem működik kb éjféltől. nemsokára bepróbálom a upc-st. a modem az megy úgy ahogy eddig. hova valósi vagy?
  • a.carkey
    #1347
    Az utolsó részt megoldottam. Már csak az eleje nem tiszta.
  • a.carkey
    #1346
    Nem - feltétlenül - idevágó kérdés, de nem bírok rájönni, hogy mit qurok el.

    Net van, router van, azon keresztül ok, a laptop ugyanúgy megtalálja a netet, faszának írja, stb stb, mint még tegnap a Fibernettel, viszont nem bírok vele a netre csatlakozni és fosom sincs mitől?

    A sima PCmen minden ok, csak az a zavaró, hogy XP alatt sárga "!" jellel jelzi a netkapcsolatnál, hogy vmi nem kóser. A sárga "!" jel ugye a limited vagy no connection jelzése, ezért is nem értem, mert minden ok, 5,9MB/s körül töltök le, semmi gond, mégis ott a jel, és zavar.

    (Nem vagyok nagy ITguru, szóval ezt kéretik elnézni!)
  • darkmenx
    #1345
    miutan lehuzta a modem az uj configfilet szetfagy a modem ha megnyitom bongeszobe http://192.168.100.1/ -et. mokas ez a upc.
  • pointer4
    #1344
    Na, reggel óta nem megy a fibernet modem, most már upc-s ipről írok :D
  • RelakS
    #1343
    nekem is lejárt, de határozatlan idejűre változott
  • pointer4
    #1342
    Vagy úgy, nekem januárban lejárt a hűségem, és már nem hosszabbították meg.
  • HUNROX
    #1341
    ha volt fibernetes hűséged az tovább él, így azért a "bármi" az túlzás, viszont ha felfele módosítasz, akkor a upc árai (és nem a fibernet árai) szerint kapod a szolgáltatást

    én példám:
    most 6200Ft a Fiber Power 30 (ami előtte Fibernet Sprint volt)
    ha módosítok 5000Ft lesz a Fiber Power 60. tehát duplája a net -1200 Ft-ért... trükkös....

    így fibernet után nálam az a helyzet, hogy 6200 Ft-ba kerül a Fiber Power 30, (ugye ennyiért már 120 kapnál a upc-től) és ha nagyobbra váltok pl. 30-ról 60 megásra akkor kb 5000 Ft-ba kerülne a netemm
  • pointer4
    #1340
    Jaja, a UPC-re értettem.

    De most mint új belépő, bármit választhatunk a UPC-nél.
  • HUNROX
    #1339
    kivéve ha az előző szolgáltatód a fibernet volt
  • pointer4
    #1338
    Nagyobbra csomagra bármikor, ezt már én is hallottam, és igen pozitívnak értékelem :D
    Végül is igazuk van, ha több pénzt akar otthagyni az ügyfél, ki az a marha aki elkergesse :D
    Cserébe gondolom, nem mindig jössz ki olcsóbban :D
  • RelakS
    #1337
    igen, mindig a hűség végén mentem. Természetesen hűségidő alatt nem lehetett módosítani.

    UPC-nél ha aláírok pl 1 évet, és 6 hónap után emelni akarom a sebességet, akkor megtehetem kötbér nélkül? O_o
  • HUNROX
    #1336
    mármint mikor felfele módosítottal akkor még az előző (tehát a kisebb csomagnak) élt a hűsége?
  • RelakS
    #1335
    ja, mindig hűséggel kötöttem, mer úgy ócsóbb volt, jobbat meg nem találtam
  • HUNROX
    #1334
    és ezalatt volt hűséged is?
  • RelakS
    #1333
    nekem működött
    8-ról 10 megabitre emeltük másfél éve lassan, és kisebb lett a havidíj XD
  • HUNROX
    #1332
    nem, egyik sem :D
    viszont amit írtam, az egy hivatalos upc-s válasz volt egy másik fórumról, ami igen pozitívnak számít, mivel ha pl. nagyobb internetet rendel az ember, olcsóbb lesz a havidíj (ugye ez így nem működött a fibernetnél)
  • pointer4
    #1331
    Esetleg UPC dolgozót tisztelhetünk személyedben, vagy csak pusztán régről ismered őket? :D
  • mcdrusza
    #1330
    Köszi
  • HUNROX
    #1329
    az invitel válasza egy másik fórumról:

    "A Fibernet akvizíciójának a GVH általi jóváhagyása óta munkatársaink folyamatosan azon dolgoznak, hogy javaslatokat tegyenek arra vonatkozóan, milyen fejlesztéseket és hol érdemes megvalósítania cégünknek. A munka eme fázisa igen időigényes és egyben maximális körültekintést kíván. Ebből kifolyólag a fejlesztésekkel kapcsolatos kérdésekre csak a későbbiekben fogunk tudni választ adni.
    Megértésedet és türelmedet előre is köszönjük!

    Üdvözlettel, InvitelGuide"
  • HUNROX
    #1328
    hasznos infó, minden új upc-snek

    "Felfelé módosításnak azt az esetet tekintjük, amikor egy kisebb csomagról egy nagyobb csomagra vált az előfizető (nagyobb sávszélesség, több kábeltévé csatorna… ), tehát nem a csomag ára a lényeges. A volt Fibernet előfizetők is a upc ügyfelekhez hasonló feltételek mellett válthatnak nagyobb csomagra, amint lezajlottak a hálózat átépítési munkálatok.
    üdvözlettel, upc on-line"
  • HUNROX
    #1327
    a felhasználói kézikönyvhöz mellékelt kiegészítő információkban benne van a válasz:

    Település neve: Gödöllő | Aktiválási kód: 122 | Beállításkor azonosított terület: Bp. XXII.
  • HUNROX
    #1326
    300 giga a három hónap átlagának a limitje, de ha jóval túllépi az ember, általában akkor sem korlátoznak, mivel ez csak kényszer megoldás az ellen, hogy a hálózat egyben maradjon (korlátozás esetén 90%-os a sebesség csökkentés, fiber power 120 esetén így is kapsz 12/1 Mbit-et, ami azért nem olyan rossz)
  • a.carkey
    #1325
    Mondjuk tegnapelőtt leszedtem a 1080as Senna filmet, erre szar volt a hang, töröltem is. Csupán 13 GB volt ...
  • RelakS
    #1324
    havi 500 giga? Szentséges makréla...
  • pointer4
    #1323
    Ja, hallottam, ha egymást követő 3 hónapban eléred a 300 gigát asszem, akkor lekorlátoznak.
    Hála égnek, ez már nem fenyeget, ahogy öregszem, egyre jobban tudom kiválogatni a szemetet az értékes dolgok közül :D
    Régen havi 500gb ból tartottam meg 10gbot, most ezt a 10et sikerül 40gb letöltéssel összehozni :D
  • a.carkey
    #1322
    Csak halkan jegyzem meg, hogy a UPCnél - szuperárú gyorsnet ide v. oda - van adatforgalmi korlát. :)
  • a.carkey
    #1321
    Nálam vmi szar. Majd megnézem, de végre két napig nem dolgozom, most család.
  • pointer4
    #1320
    Nekem nincs semmi baj a Comedy-vel (most)
  • a.carkey
    #1319
    Még ugye megy a Fiber, de rohadtul nem kóser valami a XXII. kerületi sugárzásban a Comedy Centrallal. Két csatornát néztünk igazán. Az egyik a Comedy volt, szóval picit zavar. van erről hír, hogy miért nem jó?