372
Kedvenc mesefilmek a múltból...
  • FL Zoli
    #92
    20 évet akartam írni:)
  • FL Zoli
    #91
    na akkor én is egy kérdés. Rajzfilmsorozat, akció. Az érdekesség annyi volt benne, hogy az emberek drótköteleken csúszkálva közlekedtek,kilőttek egy lézersugarat, ami kötéllé alakult át:) 10 éve is elég gagyi volt, de azért megnéznék belőle pár részt
  • FL Zoli
    #90
    http://www.youtube.com/watch?v=Y881yjtFluQ

    Ő lenne az?
  • anathien
    #89
    Sziasztok!

    Egy régi mesefilmet keresek, amiből annyira emlékszem, hogy egy kis házról szólt, aki mellől eltűnnek a szomszéd házak, helyükre egyre nagyobb épületek kerülnek, mígnem felhőkarcolók veszik körül. Lehet, hogy nem a ház a fő témája a rajzfilmnek, de csak ennyire emlékszem belőle :)

    Üdv
  • Phali
    #88
    Azta!!! Tényleg. Rákerestem és máris visszatértek a emlékek. Azok a nagy kerek egyforma szemek, félelmetes. Még most is beleborzongtam kicsit.

    :)
  • tinúviel
    #87
    Szerintem a Mumin,amire te gondolsz,nekem is nagy kedvencem volt
  • Phali
    #86
    Hali!

    Keresek egy régi rajzfilmet, sokra nem emlékszem, csak hogy volt benne egy vagy több nagy fehér lény, meg valami vándorgyerek kalappal. Elég depressziós mesének rémlik, sőt kicsit féltem is tőle gyerekként, de már nagyon rég nem láttam. Sehol sem találom az interneten.

    Üdv
  • Fergio
    #85
    Retro mesefilmek
  • thomascat
    #84
    Sziasztok!

    Régóta keresek egy olyan régi rajzfilmsorozatot, melynek szereplői közt van a főhős és testvére egy varázsló és egy béka. Az intrója olyan, hogy a főhős betüs játékkockákat dobigál fel a levegőbe, és ebből alakul ki a rajzfilm címe. Ha valaki ismer ehhez hasonlót, szóljon!
  • Daza500
    #83
    Egyetértek, az akkori Walt Disney tudott alkotni jókat.
    Én azokon nőttem fel.
  • aminemfoglalt
    #82
    Köszönöm szépen a segítséget. Tényleg az Olivér és társai volt. Így már be is ugrik, hogy a macsek volt a "bonyodalom" a történetben... hogy ez mekkora rajzfilm volt. Tudom, aki már nem mai gyerek mindig ezzel jön, de azt kell mondjam, akkor még tudtak jó rajzfilmet csinálni. 1988as ez a gyöngyszem.
  • Daza500
    #81
    Olivér és Társai

    Én is keresem a filmet régóta DVD-n, de sajnos eddig nem jártam sikerrel.
  • Quantumleap
    #80
    Szerintem meg Olivér és társai.
  • davidka003
    #79
    Szerintem: Charlie - Minden kutya a mennybe jut
    Már én is nagyon rég láttam.
  • FL Zoli
    #78
    Olivér és társai :)
  • aminemfoglalt
    #77
    Sziasztok, lenne egy rajzfilm, amit nagyon meg szeretnék találni, de nem tudom a címét.
    Nem sokra emléxem belőlle, több mint 10 éve láttam, így csak foszlányok ugranak be. Egy kóbor kutya bandáról szól, a csapatnak van egy feje, közepes méretű, barna, ha jól emléxem, meg van egy harcias kicsi(aki azt hiszem beleszeret vmi szép háznál tartott uszkárba), meg vmi nagy loncsos kutya, a nyugottabbik fajtából, meg még páran. A gonosznak van 2 dobermanja, akik ezt a fő kóbor ebet az elején jól helyben is hagyják. Meg egyszer a kocsik tetején is ugrálnak énekelve... Sajnos sem a történetre, sem a szereplők "indítékaira" nem emléxem már. Ha erről vkinek beugrik, legyen szíves megosztani velem, köszönöm.
  • FL Zoli
    #76
    Harc az endor bolygón-ra gondolsz szerintem, Bátrak karavánja, Ewok-kaland..hirtelen nemtom melyik a kislányos
  • dzseni1515
    #75
    Syastok.Van egy nagyon nagyon régi mesefilm aminek nem tudom a cimét.
    Egy kislányról és egy macirol szól, a kislánynak meghalnak a szülei( de nem biztos) és az erdöbe menekül a macival ahol egy öregembernél fog bujkálni a gonosz macik elöl.Többre nagyon nem emlékszem és a végén egy ürhajóval mennek el .létszi ha vki tudja a cimét az irja meg .elöre is köszi
  • luitheone
    #74
    © chrys00

    Annak ezüstnyíl a címe. Bár kicsit több mint 3-4 részes:D régebben kazin volt meg, úgy foglalt 4db 180as kazit:D
  • kobra223
    #73
    helo valaki meg tudna valaki dobni egy linket az egyszer volt... a világ űr sorozatra? persze keresőn kívül:D
  • chrys00
    #72
    Ciao!!!
    Yoo pár éve láttam egy kb 3-4 részes japán rajzfilmet,amiben harci kutyák voltak és grizzly medvékkel harcoltak,de nem tudom a címét..Tudna valaki segíteni??
    thx
  • imrus74
    #71
    Sziasztok!

    A Youtube-on láttam ezt a két kb. 7-8 perces rajzfilmet: Mickey's Remedy és Mickey's Mechanical House. Azóta sajnos törölték őket, és még nem sikerült máshol rájuk találnom.
    Mindkettő Mickey Mouse-os mese, 1999-esek, Mickey Mouse Works vagy Disney Short gyűjtőnév alatt.
    Szeretném őket újra megnézni. Ha valaki tud, kérem segítsen!

    Ha valamilyen - a Youtube-hoz hasonló - oldalon találjátok meg őket, nekem úgy is jó.

    Köszönettel:

    Imre
  • Brezsnyev
    #70
    nah srácok!!
    én most feladom a leckét, mert ismerőseim közül senki nem tudja a választ erre a kérdésre.
    A téma a következő.
    Egy olyan 10 éves rajzfilmről van szó,vagy ha nem ,akkor olyan öreg lehet mint, az " Utolsó Egyszarvú"
    Képileg nem japán, inkább amerikai rajzolás.
    Story:(már amennyire emléxem):
    Vannak kisgyerekek, akik egyiks éjszaka ha jól emlékszem egy repülő hajóval felmennek az egekbe.Ott van gy királyság, és az egyik kisrác (amguy lehet,hogy csak 1 van) lesz a hercegege a hercegkisasszonynak.
    Van egy király aki ilyen jófej öreg forma,és itt a lényeg, van egy varázspálcája,vagy botja ,amihez egy elg hosszú varázsszót kell kimondani( valami hakakasikaka nem tom én mi) a bot tetején van egy fehé r vagy kék vagy nem tom milyen gömb ami a varázsszó hallatára el kezd izzani ,majd a végén erős fénycsóvát ereszt ki magából.
    Na h de, valamiért a király meghal ( hozzányulnak valami olyanhoz amihez nem kéne, vagy árulás, erre már nem emlékszem) sé a gonoszok az árnyak meg a sötétség, és a gyereknek kell megmentenie a birodalmat, amit a film végén meg is tesz, valahogy sikerül neki kinyöszörögni a varázszót és ujra fényben van a világ.
    Kérlek, aki emléxik ilyenre, és a cimét is tudja, az üvöltsön rám, mert nagyon vagány kis rajzfilm volt!!!!
  • tinúviel
    #69
    METNA:bár már elég régi a hozzászólásod,de azért hátha idetévedsz még:a film,amit keresel Az aranyrózsa barlangja,nekem is nagy kedvencem volt kiskoromban
    Én egy régi mesefilmsorozatnak keresem a címét már jó ideje,nem sokra emlékszem belőle,kb annyira,h minden rész más és más mesét dolgozott fel,tehát nem voltak összefüggőek a történetek,a főcím pedig rajzolva volt,egy fiú játszott lanton és énekelt és volt mellette egy róka is,ami azt hiszem felmászott egy fára...Hát kb ennyire emlékszem belőle
    Ha vki esetleg tudná a címét,nagyon örülnék neki!!!
  • metna
    #68
    Sziasztok! Nem tudna vki segíteni? Egy olyan mesefilmet keresek, amit még gyerekkoromban láttam.. sok mindenre nem emléxem belőle, csak annyira, hogy volt benne egy fiatal lány (talán királylány) akivel volt mindig egy liba (aki elvileg vmi tündér volt és mintha beszélni is tudott volna). A lány fiúnak adta ki magát, azt már nem tudom miért...Meg volt benne egy srác is akibe a lány szerelmes volt és akivel elvileg párbajozott, mert ugye a srác fiúnak hitte. Esetleg rémlik valakinek vmi?? Tudom nagy kérés ebből a rengeteg infóból:D
  • freizeit
    #67
    Itt van pár link, ahonnan letölthetőek a régi kedvencek, avi formátumban, 100MB-os nagyságra darabolva. A jelszó mindegyikhez freizeit.
    *A NAGY HO-HO-HORGÁSZ (kb 25 rész): http://rapidshare.com/users/WMXQYC
    *FRAKK (kb.25 rész): http://rapidshare.com/users/7L9L67
    *KISVAKOND MESEGYŰJTEMÉNY: http://rapidshare.com/users/UBMIJR
    *MENŐ MANÓ: http://rapidshare.com/users/K2SSAC
    *MÉZGA(Vakáción a Mézga cs., Üzenet a jövőből, Aladár különös kalandjai):http://rapidshare.com/users/JDG010
    *POM-POM MESÉI: http://rapidshare.com/users/AOGQ3B
    *SÜSÜ A SÁRKÁNY: http://rapidshare.com/users/YRKZIU
  • enigma88
    #66
    hellotok!!!régen volt 1 olyan mese amiben beszéltek a fák,a szivárvány,a házak szóval minden!!!volt benne 1 doki az volt a neve h "muki doki"!!!!!
    1 másik szereplő is volt benne 1 boszorkány!!a neve az volt h "ecetpalacki savanyáné"!!ha vki tudja a címét akkor legyen szives és írjon!!!előre is köszi!!!
  • mac83
    #65
    nem emlékeztek arra a mesére, ami asszem a HBO-n ment nagyon régen , és valami káposztaföldi-..... ? nemtudom, valami ilyen neve volt:)
    fél órás volt egy rész kb:)
    nem emlékszik valaki?
  • mamus
    #64
    Rumcájsz rajzfilmje van valakinek?
  • reanimator
    #63
    picsajó sorozat volt. nekem az óriásos a kedvencem belőle

    http://btjunkie.org/torrent?do=stat&id=377825b14ac9104b4973840371759858a9010c1bab43
  • trexxx
    #62
    Helló igen találtam két oldalt, www.kisvakondklub.extra.hu és a mumin fanoknak a www.mumin.extra.hu oldalt. A muminos nagyon jó van róla videó is csak nem magyar.
  • darkling
    #61
    Mesemondó-t Storyteller anno nem vette fel véletlenül valaki? Az összes részt.
  • Boroskóla
    #60
    És erre: Magilla Gorilla emlékszik még valaki régen imádtam, azóta se láttam hogy ismételnék valahol.
  • didodie
    #59
    SZia!
    Engem nagyon érdekelne ez a Hupikék dolog!!!!!
  • Rathelor
    #58
    Mainruler: Boldi Bolygónk fia
  • Zotmund001
    #57
    Hi! Gyalogkakukk rajzfilmet keresek bármely formátumban és mennyiségben. Aki tud segíteni ez ügyben, kérem írjon a [email protected] címre.
    Köszi!
  • kutyautca
    #56
    Pimpa volt a címe a gazdája Armando. /Olasz sorozat volt/
  • mainruler
    #55
    Nem tudná valaki megmondani annak a mesének a címét, amit az Elsüllyedt Világok befejeztével kezdtek vetíteni szombat reggel?? Egy csávó volt a főszereplő akinek antigravos szörfdeszkája (:D) volt és menekülnie/harcolnia kellett valami elnyomó erő ellen. Főmonszták, szürreális helyszínek, általában az egésznek ugyanolyan tartalmas hangulata volt, mint az Elsüllyedt Világok-nak. És ez is francia volt, ha jól emlékszem.
    Pls help!
    Akkori tévéújság esetleg...
  • herogirl
    #54
    Hi! Valaki tudna nekem segíteni?? Pumukli rajzfilm-részeket keresek, akár videón, akár DVD-n, vagy bármilyen formátumban rögzítve!! ÍRjatok: [email protected]
    A DVD-n kiadott első 4 rész megvan, de kéne a többi is....
  • zakika
    #53
    nev ismeros de a mesore nem emlexem