372
Kedvenc mesefilmek a múltból...
  • tibici87
    #332
    Köszi haver!
    Azt gondoltam, hogy ez esetleg abból a rajzfilmből van, amit keresek, de nem :( Azért köszönöm :)
    Nos egy cimborámmal megosztottam az összes infót és azt mondta, hogy ezek alapján orosz/szovjet mese lehet, amit keresek. (#326)
  • tutituti
    #331
    Hát hogy a viharba ne :)


    ha minden igaz amit keresel az ez:
    Charlotte's Web - magyarul - Malac a pácban .

    maga a rész:

  • tibici87
    #330
    Sziasztok!
    Valaki meg tudná mondani, hogy ez a gif melyik rajzfilmből van?
    http://wohoo.hu/post/10886
  • tibici87
    #329
    várjál, talán nem is a zokniát veszi ki, csak látni, hogy ott van az is benn a hűtőben :D A rúdon meg nagyon látszik, hogy nehéz, mert a koma majd' beszarik az emelés alatt, úgy emlékszem.
    A másik apróság, hogy a gyúrást talán megelőzi valamilyen affér (bealázzák talán?)
  • jolalaboy
    #328
    Uhh:)) Nagyon szépen köszönöm!:))
    Ha jársz Veszprém megyében meghívlak egy Hambira!:D
    Mégegyszer köszönet! Sok évig kerestem,de hála neked meglett a régi kedvenc gyerekkori filmem egyike.
  • cbyerdragon
    #327
    Üdv!

    Az első egy anime aminek a címe Rai a dzsungel fia.

    http://animeaddicts.hu/download.php?filelist.22.3392

    Itt lekaphatod a részeket, ha regisztráltál!

    A másikról elég kevés az info, az sajnos nem rémlik :S
  • tibici87
    #326
    Üdv mindenkinek!
    A következőket tudom elmondani arról a rajzfilmről, amit keresek:
    Vidéki fickó van benne, de nem ő a főszereplő azt hiszem, a film elején a hűtőszekrényből veszi ki a zokniját, egy másik résznél pedig fekvenyom vagy súlyt emel (két traktorkerék van egy rúd két végén, azt emelgeti).
    Aztán: inkább állatokról szól talán, a vége fele nagy vihar van és az egyik istálló padlásán szürke patkányok gyülekeznek, a fő patkánynak fehér szőre és vörös szeme van és rohadtul ijesztő. Azonban lehet, hogy nem egy rajzfilmről van szó, csak egymás után jöttek a kazettán és az én szememben összemosódtak. És még annyi, hogy talán Miklós Miklós valamilyen szerepet játszott a szinkron elkészítésében (de ebben az adatban nem vagyok biztos)
    Remélem sikerül megtalálni, előre is köszönöm a segítséget :)
  • jolalaboy
    #325
    Üdv mindenkinek!
    Én 2 mesefilmet is keresek..
    Az első amit már nagyon régóta:kalandos mese..erdőben játszódik leginkább,bár van amikor jeges területen is vannak..3 szereplő van..a főszereplő azthiszem "Ray" a másik egy kisfiú és egy lány..az egész meséből csak az rémlik, hogy egy nagy Tyrannosaurusz követi őket és a dinó elől menekülnek.

    A másik mese: egy srácról szól,aki kerítést fest és a barátaival együtt egyik nap megszökik a suliból és elmegy baseballozni..és ami még dereng a filmből: mikor elindul a betétdala akkor egy nagy komp/hajó elhagyja a városát..zűrős srác azt tudom és nagyon nem szereti a sulit..folyton bajbasodorja magát..

    valaki bármelyiket ismeri? nagyon hálás lennék érte ha segítenétek!
    Üdvözlettel:Lali
  • LegendaryOm
    #324
    Helló mindenki... Lenne egy elég nehéz feladvány egy régi mesét keresek... Annyira emlékszek hogy kis állatokról szól, és a sünit egy vadász csapdával kapják el az emberek, a többiek pedig mennek valahova (sztem megmenteni a sünit) és azt hiszem baglyokkal is találkoznak ahol énekelnek és zenélnek... Nos ez lenne remélem valaki ismeri azt tudom hogy régi de nem annyira mint a kockás fülü nyúl meg ilyenek... 2000 előtti... Nem tudom :))) Köszönöm előre is aki tudja esetleg... Nagyon fontos lenne... :)))
  • tutituti
    #323
    Ez nem film volt.Mert nekem ez ugrott be:

    Az igazi tündérmese
  • kovvik
    #322
    Barátnőmnek keresnék egy régi mesét, ennyire emlékszik belőle:
    "volt egy igazi ember és ő összebarátkozott az erdőben élő sztem tündérek voltak és jöttek emberek h kivágják a fákat és piros x-et festettek a fák törzsére"
    Ha valakinek beugrik, akkor köszi :)
  • generel
    #321
    Valóban ez az! :) Köszi szépen!
  • mstarr
    #320
    Sziasztok (: Lenne még 1 mese amit keresek ... Egy gyík volt a főszereplő , ő mutatott be dolgokat hogy hogyan müködik .. csak ennyire emlékszem .. előre is köszi (:
  • mstarr
    #319
    Ez az (: Nagyon szépen köszönöm (: Már évek óta próbálom megtalálni.. Köszönöm még eggyszer (:
  • tutituti
    #318
    talán a Cyberchase de más mondjuk nem találtam
  • mstarr
    #317
    Sziasztok (: Én egy olyan mesét keresek amiben volt 1 fiú meg 1 lány és mindig olyan dolgokat kelett megoldaniuk amik készségfejlestőek. Volt hogy kulcsokat kelett kipróbálniuk az ajtóba hogy melyik nyitja ki , meg aztán volt egy ellenségük akit Hecker-nek hívtak. Ha valaki tud segiteni azt megköszönném ..
  • CattiBrie
    #316
    na, erre van esély
    köszönöm.. én is keresgélek :)

    viszont így nincs meg az a kutyás vagy macskás mese.. de egyelőre mindegy :)
  • Dynamic
    #315
    Amit te keresel az a Die Dudeldicks. Ezt énekelték a a főcím dalban is. Sajnos elég kevés infó van róla a neten és videót sem találtam.
  • CattiBrie
    #314
    Nem, inkább valami annyira gagyi mese, mint egy Egér a marson vagy Moha és Páfrány. :)
  • FL Zoli
    #313



    nem hinném hogy erre gondolsz, de ez ugrott be. Egy részt se láttam belőle, csak arról jegyeztem meg, hogy a magyar főcímdallal vallatni lehetett volna.
    És még macska is van az elején:)
  • CattiBrie
    #312
    Heló topik :)

    Én is egy régi mesét keresek. Szinte semmi infóm nincs róla, csak annyi, hogy az elején avagy a főcímdalában valami olyasmit énekeltek, hogy "diadodelmix". Ezt kétszer megismételve egymás után. A folytatásra nem emlékszem. Nem tudom hogy van leírva, nem tudom milyen nemzetiségű mese.

    Nekem van egy olyan tippem, hogy ez az a mese volt, ami rajzolva volt és egy fehér meg talán egy fekete macska (vagy kutya) féle rajzfilmfigura szerepelt. Nem tudom, hogy ugynaz-e a kettő, de igazából mind a kettőt keresem. :)

    Ja, és 80-as évek.

    Köszönöm, jöhetnek a tippek. :)
    Catti
  • Tupaia
    #311
    Szerintem a Mosómacik a jégen mesére gondolhatsz és benne Fűrész Oszkárra.
    http://www.youtube.com/watch?v=Y0YOWf3RxDc
  • generel
    #310
    Sziasztok! Van egy rajzfilm, amit régen szerettem, de csak nagyon keveset tudok róla. Amit mégis: kb. '94-'95 vetíthette az m1, ha jól emlékszem, vasárnap délelőttönként. Az egyik fő karakter egy rózsaszín hosszú ragyás orrú vagy orrmányú, két lábon járó olyan kutyaszerű lény lehetett. Gyakran zsörtölődő, de éppen ezért vicces karakter volt. Sajnos csak ennyire emlékszem, de remélem, valaki ráismer a mesére. :)
  • mazsola89
    #309
    :) hihetetlen számomra hogy vannak olyan emberek akik ilyenekre emlékeznek :D
    Igazából kicsit félve kérdeztem meg mert olyan régen láttam hogy abban se voltam biztos hogy létezik vagy csak álmodtam :D
  • tutituti
    #308
    anno emiatt jöttem én is ebbe a topikba:)
  • mazsola89
    #307
    Édes jó Istenem! 1000 köszönet! soha nem gondoltam volna h ennyi idő múlva rá fogok találni :)))) Köszönöm!
  • FL Zoli
    #306
    #105

    :D
  • mazsola89
    #305
    Sziasztok! Mindig eszembe jut egy nagyon nagyon régi mese sajnos nagyon keveset tudok róla ezért fogalmam sincs hogyan keressek rá. Amit tudok róla h egy ilyen különleges 'osztagról' szól akiknek olyan ruhájuk van amire különböző felszereléseket tudnak illeszteni mint pl repülésre alkalmas eszköz, stb Esetleg tud valaki valamilyen információval szolgálni?
  • slycoop
    #304
    Köszi.
    Valaki látta végig ezt a sorozatot? A végén visszajutott Blumer a hazájába?
  • almabor
    #303
    Ezaz!
    Köszönöm szépen!!!
  • Apa27
    #302
    Szia! :)
    Találtam Neked Punky Brewster - Jújj de csúf (hungarian version) -t :)
  • cbyerdragon
    #301
    Nah jobban utána néztem neked, ez a micimacko.ujjabb.kalandjai.42.minden.jo.ha.a.vegen.jot.kivansz. című epizód amit

    http://indavideo.hu/video/Micimacko_ujabb_kalandjai_-_Minden_jo_ha_a_vegen_jot_kivansz

    Itt meg is tekinthetsz ^^
  • FL Zoli
    #300
    Most hogy mondod valami rémlik, én amúgy elsősorban a Balu kapitányra gondoltam:)
    Azért köszi. Nálunk amúgy szállóigévé vált, minden banános süteményt, turmixot stb. le banánoslaflatyozunk:D Csak már senki sem emlékezett honnan ered
  • cbyerdragon
    #299
    Üdv!

    Volt egy olyan rész a disne-y sorozat Micimackóba, ahol Tigris szülinapját ünnepelték, és ott volt minden álma egy Banános laflaty és egy gólyaláb, ha jól emlékszem :)

    Ettől függetlenül, ez másban is lehetett!
  • FL Zoli
    #298
    Hello, melyik rajzfilmben volt a "Banános Laflaty" édesség/sütemény? Töröm a fejem de nem ugrik be Google se dob semmit
  • slycoop
    #297
    Punky brewster-re én is emlékszek, még VHS-en nekem is van meg pár rész, netről fellelhető valahonnan ez a sorozat szinkronosan?
  • Apa27
    #296
    Egy új kérdés! Punky Brewster Ezt valaki ismeri? :) Még VHS-en néztem :)
  • Apa27
    #295
    Szia! NAgyon szépen köszönöm, hogy írtál, de az "A titiogzatos aranyvárosok"-ra emlékszem. Azt még a magyar tv is adta régen. Nagyon régen láttam, de nem emlékszem olyanra, hogy valami óriási csápokkal ellátott kukac vitte volna a lányt a hátán. Meg az amolyan harcolós volt... azt hiszem! Olyan mintha a jó és a rossz harcoltak volna benne. Amolyan 80' évek beli Avatár :) VAgy valami ilyesmi :)
  • slycoop
    #294
    Hello.
    Szerintem te ezt a mesét keresed: A titokzatos aranyvárosok
    Itt egy ismertető, innen le is tudod szedni a részeket:
    http://animeaddicts.hu/encyclopedia.php?anime.948
  • Apa27
    #293
    Sziasztok!
    Kérlek segítsetek! Még régen, talán a 80' évek végén a moziban adták le ezt a mesét amit keresek... Csak arra az egyre emlékszem belőle, hogy valami hatalmas nagy kukacok voltak benne és a csajt (talán beteg volt, nem tudom pontosan...) vitte az egyik a hátán. A kukacoknak meg valami cshosszú csápjaik voltak. Amelyik a lányt vitte, az ezekkel a csápokkal át is ölelte a lányt. (Nem bántották az embereket ezek az óriás kukacok.)
    Valahogy az Őslények országával egyidős lehet és talán még a grafikát is ahhoz tudnám hasonlítani.
    Előre is köszi a segítséget!