372
Kedvenc mesefilmek a múltból...
  • Azzy
    #372
    Sziasztok! Nagyon régen keresek egy rajzfilmet (kb. '80-as évek), amiben emlékeim szerint egy vörös? macska kóborolt mindenféle szobában (talán labirintusban?) és arra emlékszem, hogy a függönyök ilyen nagy kék madarak voltak (nem madár-mintásak, hanem nagy kék madarak lógtak az ablakok két oldalán). Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni!

    üdv,
  • Regiujzenek
    #371
    A 70-es és 80-as évek japán-európai koprodukciós rajzfilsorozatai:

    Régi rajzfilmsorozatok

  • Quantumleap
    #370
    Én egy rajzfilmsorozatot keresek. Arra már nem emlékszem, hogy magyar volt-e vagy külföldi. A kilencvenes évek legelején láttam a királyi tévén. A főszereplő srácot Rajmundnak hívták, azt hiszem az epizódok címei mindig "Rajmund és a..." kezdetűek voltak. (pl. Rajmund és a homokóra) Kissé bizarr volt, mert a srác mindig élettelen dolgokba látott életet vagy valami olyasmi. Az egyik részben például a fürdőkádban úsztatott hajóban voltak emberek, úgy, mintha a kád egy tenger lenne, máskor fagyit evett, és kiderült, lakik bent egy jegesmedve. Valakinek rémlik még? A neten semmit nem találtam róla.
  • slycoop
    #369
    Üdv.
    Dragon Ball -os kártyákat és figurákat keresek, akinek maradtak még régről ilyen cuccai és megválna tőlük jó pénzért az írjon.
  • Saijayin
    #368
    Sziasztok!
    Egy rajzfilmet keresek ami 5-10 éve mehetett a Tv2/RTL-en nem tudom már pontosan.
    Három fiúról szolt, akik nagyrészt egy játékterembe voltak és ilyen OGRE ölős játékkal játszottak :D 2 nevet tudnék megemlíteni az egyiket "Öcsinek" hívták, a másikat pedig "Szakinak". A 3. fiún pedig ilyen kacsás úszógumi volt :D
    A játékterem vezetőjének volt egy kutyája akit "radar"-nak hívtak.
    Ennyit tudtam össze szedni ami eszembe jutott.Remélem elegendő infromácóval tudtam szolgálni :)
  • tibici87
    #367
    Szia!
    A 333-as kérdésben keresett rajzfilm a "Plastic Man Comedy Adventure Show", mint most kiderült :)
    Annyi még, hogy a gép teljesen piros.
  • cbyerdragon
    #366
    Szia!

    https://www.youtube.com/watch?v=m741894Bv2g

    Azt hiszem erről van szó :)
  • Sszzz
    #365
    Sziasztok! Mint itt sokan, én is egy régi mesét keresek. :) Az rtl klub mesedélutánjain ment akkor, amikor a sailormoon, manóvári manók stb...Annyira emlékszem, hogy nyuszik szerepeltek benne, és a főhős nyuszit talán Petinek hívták (de ez sem bizto) :) Elég kevés infó, de talán vki emlékszik ilyesmire. :D
  • degoli
    #364
    A hercegnő és a robot
    http://www.youtube.com/watch?v=qrzMyRubRDI
  • videobaby
    #363
    a szándék a lényeg :D
    am erre gondoltam, igaz, ebben nem csak 2 macsek van. volt belle játék is sárga kazis korszakból.
    eze
  • chhaya #362
    És csak most tűnt fel, hogy ez 2012-es hozzászólás, oké. :D
  • chhaya #361
    Esetleg ezt a válogatást nézze át, hátha közte van és felismeri, amit keres... :) Amúgy sajnos fogalmam sincs, melyik mese lehet.
  • sz4bolcs
    #360
    Epic xD
  • Miyako81
    #359
    Ez nagy volt, köszi.:-) De neeem, ez sem az.:-) Jól feladta az ember... Én sok rajzfilmet ismerek, de ami őt érdekli, az egyáltalán nem rémlik. Nah mindegy. Majd egyszer valakinek hátha eszébe jut.
  • Miyako81
    #358
    Nem, arra biztosan emlékezne.:-)
  • videobaby
    #357
    és tényleg :) igaz. fura, hogy pont ezek nem ugrottak be. talán azért, mert én eleve esti mese kategóriában gondolkoztam :)
  • CattiBrie
    #356




    :)
  • Miyako81
    #355
    Szia, 32 éves, szerinte úgy 12 lehetett akkoriban, amikor a tévében látta a mesét. Azt mondja, köszöni szépen, de amit linkeltél, nem az, amit keres (túl ijesztő gyerekeknek :-D).
    Még egyszer köszi!
    Miya
  • tutituti
    #354
    hány éves a férjed?mikori lehet a mese?
    űrnyulas mese ez van:
  • videobaby
    #353
    nekem nyulas csak bob és bobek jut szembe. az sori volt, lehet, hogy volt benne olyan rész is.
  • Miyako81
    #352
    Sziasztok! Férjem számára keresek egy régi rajzfilmet, melyből csak annyi rémlik neki, hogy valami (űr)nyulak kardoztak répával (?!). Ha bárkinek beugrana valami, kérem, ossza meg velem is, hátha az lesz az, amit keres. Köszönöm! :-)
    Miya
  • cacodaemon
    #351
    #341: Szerintem "A vándor" (The Wanderer) c. sorozatra gondolsz.
    http://www.youtube.com/watch?v=O9QK0-JP0x0

    Egyébként most én is azért regisztráltam, mert egy régi rajzfilmet keresek, amelyből már csak foszlányokra emlékszem gyerekkoromból. Ha nem tévedek, a '90-es évek közepén mehetett a magyar tévében. Afféle sci-fi rajzfilm volt, természetfeletti (varázslat) elemekkel. Volt benne űrhajó és varázslat is. Ha jól emlékszem talán egy mágikus növény ill. egy mágikus kard is volt benne. Nem gyerekes, vicces, hanem inkább komoly, sőt, talán nyomasztó hangulatú, de nagyon érdekes volt és azóta is szeretném újra látni.
    Volt benne egy olyan részlet, amikor valaki leúszik egy tó fenekére, ott bejut egy űrhajóba, és aktiválja azt.
    A másik, amire még tisztábban emlékszem, hogy valahol 2 jó és 2 gonosz szereplő épp leszámolt egymással; a gonoszok varázserejükkel megpróbáltak fenntartani egy mágikus burkot, és így kiegyenlítették a jók erejét. Ekkor azonban az egyik gonosz úgy döntött, itt nem nyerhet, elmenekült onnan, ezzel cserben hagyva társát, akire ráomlott a mágikus burok.
    Mintha francia rajzfilm lett volna, de lehet, hogy vmi. japán sci-fi anime.
    Hát, ennyit tudok róla, remélem, valakinek bevillan valami ennyiből is.
  • Dolan
    #350
    Sziasztok!

    Egy régi rajzfilmet keresek, történetre már nem pontosan emlékszem, hülyeséget nem akarok írni, viszont találtam róla képeket a gépemen:
    http://imgur.com/a/lFhR4

    Köszi a segítséget!
  • xido
    #349
    szó szerint a Mesélő..vagy Mesemondó volt..(Storyteller)
  • pb1981
    #348
    A főcím betétdal ez volt:
    "Hegyen túl és innen, a nagyvilág az otthonom,

    ahol mesék várnak, minden házban ott lakom.

    Ahány kaland, annyi mese pendüljön a lanton,

    ezer nevem van és ezer arcom:

    A lápvidéken Iván, a vikingföldön Ian,

    az Alpok között Johann, a tengeren túl John.

    Nézd, a mesék gyöngyszemekként gurulnak eléd,

    tekintsd végig őket, és úgy oszd szét,

    hogy az egyik csupa könny, a másik boldog élet,

    a hősök, ha akarod, örökké élenk!"
  • pb1981
    #347
    Sziasztok!

    Én egy olyan mesesorozatot keresek, ami kb 20-25 éve ment szombat délelőttönként. Egy bácsi mesélt egy fotelből, aki mellett egy kutya volt, aki kommentálta a mesét. Nem összefüggő részek voltak. A főcímdal rajzfilmes volt, ahol a Johann, Ian, John nevek szerepeltek. Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm!
  • slycoop
    #346
    Valakinek valami ötlet a 314. kommentre?
  • a.carkey
    #345
    Meghalt Helyey László
  • slycoop
    #344
    Igen ez élő szereplős sorozat volt, annyira emlékszek még hogy abban az időben adták mint a Jövőből jött lány-t, ha erre emlékszik még valaki.
  • tutituti
    #343
    ok,nem szóltam,"nem mese" ezt félreolvastam :/
  • tutituti
    #342
    csak tipp.Thundercats?
  • slycoop
    #341
    Üdv.
    Én egy régi nem mese sorozatot keresek. Annyira emlékszem belőle hogy volt két férfi, és a kardjaikban volt egy kő, az egyiknél a jó kő volt, a másiknál a rossz, és értelem szerűen így ellenségek voltak. A rossz mindig a jó követ akarta megszerezni, az egyik részben megszerezte, de a kő hatására jóvá kezdett vállni.
    Emlékszik valaki ilyesmire?
  • tibici87
    #340
    Szia!
    Köszönöm, de sajnos nem erre gondoltam. A gép ilyen utasszállítóféle, a szárnya alatt is van hajtómű és a hátsó farkán is. Azt hiszem piros-fehér színű, ha jól emlékszem. Én is keresem, de azért köszi, a Swat Katset is régen láttam.
  • ron8
    #339
    Sziasztok!
    Keresek egy régi rajzfilmet. Olyasmiről szólt, hogy élt egy öreg ember, akihez mindig odajártak az óriások és felfalták a készleteit, meg talán szét is rombolták mindig a házát. Aztán ezt megelégelte és egyszer amíg aludtak, elszállította a hadsereggel őket, úgy emlékszem katonai helikopterekkel. Valaki esetleg?
  • tutituti
    #338
    nem emlékeztem rá,kis kutatómunkával találtam meg :)

    Örülök hogy ez lett :)
  • chiquita79
    #337
    Szia!
    Nagyon szépen köszi!!!!! :D :D :D
    Ez volt az! Azt hittem senki nem fog rá emlékezni, de örömmel látom, hogy tévedtem :D Nagy örömet szereztél nekem!!!! Köszi még egyszer :D
  • tutituti
    #336
    Ez mega Swat Kats talán
    repcsiről infó:
    turbokat
  • tutituti
    #335
    remélem ez lesz az :)
    http://en.wikipedia.org/wiki/The_Pagemaster
  • chiquita79
    #334
    Sziasztok!
    Remélem tud valaki segíteni nekem! A változatosság kedvéért én is mesét keresek, amit nagyon régen adtak a Cartoon Networkon a Mozi esten. Egy kisfiúról szól, aki be megy a könyvtárba, de a vizes padlón megcsúszik és mesehőssé változik. Három mesekönyv (tündér-, kaland-, horrormese) lesz a barátja és segítenek legyőzni a sárkányt és kijutni az EXIT táblához. Majd vissza változik rendes kisfiúvá és haza megy. Ha valakinek rémlik róla valami, vagy tudja a címét, kérem az írjon!!!
    Előre is köszönöm! :D
  • tibici87
    #333
    Sziasztok!
    A következő rajzfilmet (is) keresem: egy csapatról szólt (talán), egy olyan piros-fehér színű repülőgépük volt (utasszállító-féle külsőre), amivel függőlegesen lehetett fel-le szállni, a sugármeghajtói ekkor függőlegesbe álltak (a hátsó farkán is volt). Régen a Cartoon Networkon ment, kb. akkor amikor a Centurions.