30
  • CAD
    #30
    Szegeny hup meg olyan messze al az objektivitastol mint a windows_is_the_best dot com ...
  • CAD
    #29
    Miert pont a w3 ajanlasaihoz kene igazodni... vagy ok igazodjunk, de miert kene 100%-an? Szerintem felesleges.

    ACID2 tesztet egyelore semmi sem teljesiti, meg sem omlot ossze a vilag mindeddig ... amugy megsugom, hogy meg olyan helyeken sem egyertelmu a dolog ahol explicit _szabvany_ van, lasd a C++ nyelvi referencia versus forditoprogramok n. generacioja. Szoval azert...

    Pascal: elmult 5 hozzaszolasod arrol szol, hogy te kitalaltal magadnak egy kis vilagot es azt szepen tetelesen elmeseled nekunk. Majd lassuk a termeket, aztan kiderul, hogy hasznalhato-e vagy sem.
  • pascal
    #28
    http://www.hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=9374

    A reakció túlzás viszont tényleg elég negatív hozzáállás...
  • pascal
    #27
    Sajnos szerintem az IE7 motort már nem nagyon fogják tovább fejlesztgetni, elmennek az erőforrások erre a biztonsági dologra (ami persze nem baj) illetve ott a WinFS meg egyéb dolgok.
    De ne legyen igazam. Az IE-t jó ötletnek tartom, kicsi egyszerű marha könnyen megtanulható böngésző ami mindenkinek azonnal rendelkezésére áll, csak a kivitelezésével nem értek egyet :(
  • Janek81
    #26
    Azzal egyet tudok érteni, hogy ez a public béta nem lett nagy áttörés. Csak feltettem, megnéztem és mentem szépen vissza AvantBrowser alá... De azért ez még csak egy béta, ezt nem szabad elfelejteni.
  • pascal
    #25
    TYPO
    "Ma mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?"
    Ma=Na
  • pascal
    #24
    "...már ezer éve meglévő motortól..."
    Ma mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?

    De OK legyen igazad, ami most benne van maradjon, de az újdonságokkal mi van? Az ajánlások készek, már csak be kell építeni őket, eddig úgy tűnik hogy ez marhára nem érdekel senkit aki az IE7et fejleszti. Ahogy én nézem az előremutatás kifullad a tabokban és primitív popupblockerben :(
  • Janek81
    #23
    Miről beszélsz? :) Állításod szerint IE az ajánlásokat magasról leszró böngi. És ez ugye így van már hosszú-hosszú évek óta. A web és az internet mégis köszöni szépen, nagyon jól megvan... Mégis ez mitől borulna meg? Mi venná át a helyét?
    A másik dolog, hogy ki vagy mi hatalmazza fel az ajánlás megalkotóit, hogy egy már ezer éve meglévő motortól eltérő ajánlásokat írjanak? Máshogy írom, MS-nek miért kellene engedni feléjük, ha egyszer ők is leszrják a már melgévő motorjukat, és attól merőben eltérő szabályokat hoznak létre?
    Ehh, egyesek mennyi ökörséget tudnak összehordani...
  • pascal
    #22
    OK. Nincsenek szabványok, de az intenert a mai formájában eltűnne ha senki nem tartaná be az a jánlásokat, és nembiztos, hogy egy jobb dolog venné át a helyét.

    Legyen már egységes a dolog. Mi hatalmazza fel a Microsoftot, hogy saját kénye kedve szerint rendereljen ki egy HTML kódot?

    Fejlesztgetni és kéne néha, nézd meg pl az Acid2 tesztet: az IE7 is úgy hasal el rajta ahogy kell :(
  • CAD
    #21
    Meg szerencse hogy egy hozzaszolassal lejebb irtam, hogy marpedig szabvanyok nincsenek :D

    Az ittlevok tobbsege ( 15 ember) nem hiszem, hogy barmiben is mervado...
  • Janek81
    #20
    Nem lenne sok értelme visszafelé "szabványossá" tenni az IE motorját, a userek nagyobbik százaléka úgyse frissítené, aki még 95, 98, ME, stb. alatt van. Userre ugye nem lehet ráeröltetni a frissítést, ha az nem akarja vagy nem is érdekli. Innen nézve én azon az álláponton vagyok, hogy ha az ajánlások megalkotói igazi korrekt csapatmunkások akarnak/akartak volna lenni, igenis a már meglévő motorhoz igazították volna a szabványokat/ajánlásokat. Az alternatív böngiket használók meg általában azért már konyítanak valamit a dologhoz, így valószínűsíthető, hogy ők hajlamosabbak jobban odafigyelni a változásokra, frissítésekre, rugalmasabbak és upgradeelik a dolgaikat, ahogy kell. Bár ezt már nem merném így kijelenteni; amióta divat lett a FF, azóta azt is elárasztotta a láma sereg...
    Egyébként webbprogramozónak azért nem mondanám magam, de kicsit értek hozzá és én többet szívtam FF miatt, mint IE miatt. Gondolom ebből egyből le is jött, hogy nem igazán csípom és lebeszélek róla mindenkit, akit csak lehet. FF legelcseszettebb böngik egyike, szvsz.
  • h4x0r
    #19
    Kurvanagy troll vagy, b'meg.
  • smv
    #18
    Eh. "Egyedül már neeem meeeegy".
    Amúgymeg én is erre leszek kíváncsi, hogy végre rájönnek-e, hogy esetleg ha már vannak szabványok, akkor azokhoz kellene igazodni, vagy még mindig marad a "szabványok igazodjanak hozzánk" politika.

    Amúgy sok szerencsét nekik, bár szerintem az ittlévők többsége már úgy is lemondott réges rég az IE örömeiről Operáért, vagy tűzrókáért.
  • CAD
    #17
    Foleg, hogy szabvany az tovabbra sincs... csak ajanlas.
  • dnes82
    #16
    Ismered azt a szót, hogy "heterogén"?
  • TothLaci
    #15
    Nekem most is tetszik az IE 7. Ahogy elnézem, nem kevesen dolgoznak rajta, de egyenlőre a megjelenítésen, és a CSS továbbfejlesztésén van a hangsúly. Remélem, majd későbiekben a biztonságra is rátérnek.
  • asysoft
    #14
    Hajjaj, öcsém gépén legutóbb már a WebSearchBar nevű "csodát" a Firefox mappájában találtam... Csodálatos, mennyi spywaret képes összeszedni elég rövid idő alatt, nekem ez még szántszándékkal sem menne...
  • FTeR
    #13
    a phising nem biztonsági rést használ, más megoldás nincs ellene...
  • Mice
    #12
    a header alapján azt hittem valamit elemeznek a progin, vagy tesztelnek v mittomén. erre most kiderül, hogy adatbázisos cég...pff... a kényelmes user az előugró figyelmeztetésekre előbb utóbb úgyis immunis lesz vagy letiltja...
  • Fenjoy
    #11
    komoly "rendes" OS-t:))) még hogy nincs fóbia áéáéáéáéáé

    Elnézést a sorokért:)
  • testerlnx
    #10
    Jó lenne ha szabványokra figyelnének oda a sok marketing cikk helyett...
  • testerlnx
    #9
    >"sok láma win-fóbiás"
    :D
    Gondolom még sosem használtál, egy rendes OS-t sem komolyan...
  • Fenjoy
    #8
    lásd ilyen a FF Biztonsági frissitései ahogy "terjed", annál jobban fogják ezt is támadni, remélem sok láma win-fóbiás ezt már belátja lassan... Amugy kíváncsi leszek erre IE-7esre van már róla béta?

    Elnézést a sorokért:)
  • arschsg
    #7
    Igazad van, de, MÁR egyre több "programocska" készül FF alá:)
  • pascal
    #6
    Helyes helyes. Csak a szabványok támogatásáról se feledkezzenek meg...
  • janyikzs
    #5
    Azt remélem nem fogják a MS ellenesek ezt a kezdeményezést rossznak venni.
    Hiszen az MS is egyre több dologban az élen "szeretne" járni (ez nem biztos, hogy jó ötlet tőlük), de az erőforrásait - gondolok itt az alkalmazottakra - nem lehet a végtelenségig elosztani, így jó dolog lehet, ha egy direkt erre a célra szakosodott segítséget vesznek "igénybe"!
  • janyikzs
    #4
    Egy a lényeg, mivel az IE-t használják(ták) a legtöbben, ezért nem egy alternatív böngészőt fognak támadgatni.
    Most, hogy az Opera, és főleg a Firefox kezdenek feltörni, biztos vagyok benne, hogy őket is egyre több támadás éri majd.

    Hangsúlyozom, hogy majd, mivel szerintem még mindig a legtöbben az IE-t használják, és nyilván nem olyan böngészőt akarok feltörni, aminek pl. csak 10% a részesedése a piacon.

    Kíváncsian várom én is, de inkább várok a végleges verzióig (netalán a Vistáig)!
  • TothLaci
    #3
    Jó ez az IE 7 :)
  • Caterpillar
    #2
  • arschsg
    #1
    Várjuk az első fikázókat: "Akkor is szar lesz" vagy vmi hasonló. thx...