101
Szerkeszthetek-e legálisan weblapot és hirdethetem-e magam vállalkozói engedély és minden ilyesmi nélkül?
  • mhkvt
    #21
    Hát igen. Teljesen telített a piac. Csak magas minőséggel, és nagyon alacsony árakkal lehet fentmaradni. Olyan meg nincs :)
  • Aspyrin
    #20
    annyi van már belőlük, mint égen a csillag
  • Ch_Slater
    #19
    egyébként én is ilyenben gondolkozok mostanság, csak talán annyi előnyöm lenne, hogy van egy cég, akinek alvállalkozóként csinálhatnék weboldalakat, meg oktathatnék...
  • Ch_Slater
    #18
    szerintem 10-12 ezer forint az igazolvány, meg 2-3 ezer az illeték... 2-4 hét...
    meg lehet erkölcsi is kell...
    de gondolom csak akkor érdemes kiváltani, ha biztos lesz munkád mindig, mert fizetni kell a járulékokat, ha van bevétel, ha nincs...
  • mhkvt
    #17
    Okmányiroda, vállalkozói részleg. Nemtom most mennyi pénz, kérdezd meg ott.
  • YaniMan
    #16
    Okés, szomorodok elfele :) De azért nem teszek le róla. Valahogyan utánajárok ennek. De most megyek aludni. Ja! Léci ha valaki tudja, írja már le, hogy ha meghajtom a fejem az okosok előtt, és látván, hogy vállalkozói engedély nélkül semmire sem megyek, akkor hova menjek érte? Hogyan kapom meg, mennyi idő, mennyi $
    Köszi, hogy szóltok! 'cakát!
  • Ch_Slater
    #15
    vagy keresni egy ismerős könyvelőt, aki pár ezer Ft-ért megcsinálja havonta... :)
    és akkor nem kell azon idegeskedni, hogy rendben lesz-e minden vagy nem..
  • mhkvt
    #14
    Egyszer el kell menni egy tanácsadóhoz, és kész, vagy keresni egy ismerőst, aki vállalkozó...
  • Ch_Slater
    #13
    a könyvelő azért kell, hogy figyeljen azokra a dolgokra, amiket nem tudsz. nélküle gondolom lehet nagyokat szívni.
    a belekötésről meg annyit, hogy látod mi megy mostanság: a bejárónőknek, szilvaszedőknek, meg minden szir-szar munkára is ki kellene váltani, azt a kék munkás igazolványt, vagy mit... meg az is hogy a gyesen lévő, otthon csip-csup munkákat elvállaló anyukák után akar menni az APEH...
    tehát ne várj semmi jót..
  • mhkvt
    #12
    Nem kell könyvelő, te magad is csinálhatod, pláne ilyen kis forgalomnál. Ha minden egyéni vállalkozónak kellene egy könyvelő, Magyarország 25%-a csak könyvelő lenne...
  • YaniMan
    #11
    Ezt honnan tudod?
  • YaniMan
    #10
    Ennyire egyszerű tételeknél is kell olyan? Hiszen - feltéve hogy beindul a bót - egyetlen fajta számlám lenne. Nemde? Persze gondolom, hogy akkor igazolnom kellene a vállalkozásban lévő ingóságok megvételét meg ilyeneket, de hát szerkeszthetek én ugye linux alatt is ódalakat, a gépről meg van számla a nevemen. Biztosan van még más is, ami kell, de ahhoz mindenképpen könyvelő kell? Tuti nem lehet azt egyszerűen megcsinálni, hogy én itthon weblapokat csinálok olcsó pénzért úgy, hogy ne kössenek belém?
  • gameplusz
    #9
    Jah, plusz havi 50e alapadó, azaz ha nem leszel valami nagyon-nagyon-nagyon profi benne, akkor lehúzhatod a redőnyt szépen...
  • Dichter
    #8
    Szerintem csak egyszer, amikor kiváltod. Plussz a könyvelő :)
  • YaniMan
    #7
    És az évente x összeg?
  • Dichter
    #6
    Magánvállalkozói igazolvány...
  • YaniMan
    #5
    Na ez az. Szal ha gyáva nyúl vagyok, és legálisan szeretném, akkor kellenek engedélyek meg mittomén. Az mindenképpen fontos, hogy ne rúghassanak seggbe. Akkor pontosan mire van szükségem, és az mennyibe kerül?
  • Dichter
    #4
    Nem joggal, de weblapszerkesztéssel foglalkozok. Csak akkor legális a dolog, ha ingyen készítenéd őket. Esetleg úgy hirdeted, hogy ingyen csinálod. De akkor persze ezt a megrendelő el is fogja várni. A másik, hogy nem kér mindenki számlát, csak nem tudhatod, mikor talál be az apeh valami kamu weblappal, Te meg elvállalnád számla nélkül. Az szivacs.
  • cyrus #3
    miértne hirdethetnéd. adó és egyéb pénzügyek csak akkor jönnek be ha már vállalkozóként készítesz lapokat, rendesen számlával, szerződésekkel, stb.
  • Pheel
    #2
    Hirdetheted, de ha kiderül, hogy pénzért dolgozol, akkor seggberúghat DJ Urcsány :)
  • YaniMan
    #1
    Hali! Az érdekelne, hogy hirdethetem-e magam, mint weblap-szerkesztőt (függetlenül attól, mennyire tudok) mindenféle "jogi izé" nélkül (vállalkozói engedély, adóbevallás stb.). Szeretném, ha válaszolna olyan ember is, aki konkrétan a jog ezen területével foglalkozik, de kíváncsi lennék azok véleményére, akik ezzel foglalkoznak (akár vállalkozásban akár máshogy).