101
Szerkeszthetek-e legálisan weblapot és hirdethetem-e magam vállalkozói engedély és minden ilyesmi nélkül?
  • CarlosBoy666
    #101
    Szasztok!
    Segítség kéne!
    Sürgős!
    Azt hogyan lehet megcsinálni hogy:Van egy html lap és van pl 10 flash és a html lapon rákattintok vmire és bejöjjön középre a flash obejctum?
    és ha másra kattintok a html lapon akkor más flash jöjjön be.1 html lapra több flash úgy meglehet oldani h 10 flash nek 10 html lap de úgy nem jó mert ha változtatok az egyiken akkor a többin is kell.
    HELP
    A válaszodat ide is írhatod, de a legjobb az lenne ha a [email protected] ra írnád. Ja meg ide is írd le mert másnak is szüksége lehet az infókra.
  • Vorpal
    #100
    HTML kezdőknek - ide

    Extra.hu domain
    Ezt az első oldalon találtam.
  • Sammer
    #99
    Sziasztok!

    Kezdő honlapkészítő vgyok! Van egy weboldalam extra.hu domainnal. Szeretnék egy .hu -s domaint.Gondolom tárhely nem kell,mert az van az extrán!
    Ha megrendelem ezt utánna mi a dolgom?
    Köszi!

    ROland
  • McReay
    #98
    Egy kis help kellene nekem....hogyan tudok gif-ből swf-et csinálni?
    ( ha egyáltalán lehetséges ez )
  • Gladiator
    #97
    jó, de igényes kép, nem olyan elcseszett, mint az infót tartalmazó oldal.

    linket köszi
  • ldavid
    #96
    még az az "oldal feltöltés alatt" sem egy nagy cucc, mert az egész egy darab jpeg kép
    egyébként szerintem az előtted leírt témában kérdezz rá, valaki biztos elvállalja
  • Gladiator
    #95
    Hello

    Egy étrendkiegészítőhöz kellene nekem weblap, de az ilyen hivatalos cégek úgy csinálják, hogy 150.000ft a főoldal, és minden további 30.000ft. Nos, erre nagyon nincsen most keret, de mivel az oldal elég egyszerű lenne, csak szövegből és képből állna, így arra gondoltam, hogy esetleg valaki, akinek ez a hobbija, olcsóbban megcsinálná.
    A lényeg, hogy igényes legyen. Nem tudom mennyire bonyolult megoldani azt, hogy vásárolni is lehessen, de én úgy hallottam, hogy ez is csak vmi script (asszem, de nem nagyon értek hozzá), amit csak így "be kell másolni".
    Ha valakit érdekelne kb. 60.000 - 80.000ft-ért, akkor írjon privit, amiben lehetőség szerint referencia munkát is tud mutatni. Vagy azt is megköszönném, ha valaki igényes, olcsó céget tudna ajánlani.

    A termék jelenlegi honlapja www.summavit.hu

    Ez az "oldal feltöltés alatt" igényesen van megcsinálva, ám ha belépünk, akkor már csak oda van nyomva teljesen szerkesztetlenül a termék ismertetője, ráadásul tele helyesírási hibával, amit nem tudom melyik pancser csinált.

    Segítséget előre is köszönöm.
  • vafeN
    #94
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1043617395

    ebben a forumba gyorsabban kapsz segítséget, meg ott direkt ilyennek programozásával foglalkoznak.
  • beneizs
    #93
    Szasztok lenne egy nehéz kérdésem.
    Szerettem volna az oldalamra egy képeslapküldő php-t de ilyet nem találok sehol
    ha valaki segítene azt ezerszer megköszönném , akár valamilyen zenét is adnék érte.

  • beneizs
    #92
    Az alsó kérdésemre nem kell válaszolni!
    csak lejebb kellet lapoznom.
  • beneizs
    #91
    Azt szeretném kideríteni hogy mi az a iframe ,és hogy néz ki?
  • beneizs
    #90
    Megnéztem IE7-tel de nem tudtam csinálni semmit olyan mint ha egy kép lett volna az egész.
  • Dj Faustus #89
    Gimp - ingyenes, tud magyarul, több platformon is elérhető
    Paint.NET - ingyenes, .NET kell hozzá (Windows), viszonylag nincs túlbonyolítva, nem tud magyarul (legalábbis a legújabb változata hivatalosan nem tud)
    Adobe Photoshop - nem ingyenes, az alapváltozat angol (bár elvileg kapható magyarul is)
    Corel (Jasc) Paint Shop Pro - ugyancsak nem ingyenes, nem tud magyarul
  • netmester
    #88
    nem tud valki egy egyszerü képszerkesztőt. főleg montazs stilusú képek készítésére
  • vafeN
    #87
    Valaki segítene? Jelen pillanatban ezen a honlapon dolgozom és van egy olyan bajom hogy ha internet explolerben nyitom meg akkor 1-2 képet nem jelenítmeg, de hogy ha firefox-ba akkor meg elvan csuszva a honlap. Hogyan lehetne azt megcsinálni hogy mind a kettőbe jó legyen?
  • Dj Faustus #86
    NVU, Amaya, PSPad, Notepad++, Notepad2 - mind tud magyarul. Az első kettő grafikus (kezdőknek, kis igényűeknek), az utóbbiak kódszerkesztők (akik már kissé járatosabbak a HTML/CSS/Javascript-szerkesztésben, és jól/profin akarják csinálni). De minél többet akarsz, annál inkább érezni fogod az angol nyelv megtanulásának szükségességét (a jó minőségű irodalmak, jobb trükkök angol nyelven érhetőek el).
  • netmester
    #85
    ezek közül melyik magyar program mert nbem akarom mindet leszedni.kivéve ha mind az:)
  • Dj Faustus #84
    1. MSN/E-mail címed ne add meg, hacsak nem akarsz spameket.
    2. Webszerkesztő programok:
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1043617395&mit=%234921
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1043617395&mit=%234835
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1162993290&mit=%23313
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1068892391&mit=%234934
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1068892391&mit=%234991
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1068892391&mit=%234779
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1068892391&mit=%234752
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=974241124&mit=%231267
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=979813350&mit=%235856
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1068892391&mit=%234490

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1137251609 - itt egy csomó irodalmat soroltam fel
  • netmester
    #83
    helo
    nekem kéne egy ember aki segítene egy veblapot csinálni vagy legalább elkezdeni vagy programokat küldene amikel gyorsab...
    itt az msn-em:[email protected]
  • Balu san
    #82
    Úgy tudod megoldani, hogy a Dreamweaver-ben megnyitod a kódablakot és a html tartalom <HEAD> részébe begépeled az alábbi kódot:

    <style type="text/css">
    <!--
    a:link, a:visited, a:active {text-decoration: none}-->
    </style>


    Ezzel a kóddal utasítod a böngészőt, hogy minden <a> és </a> elemek közé írt szövegről hagyja el az aláhúzást. Ha ez megvan, csinálsz mindent tovább standard módon... linkek stb.
  • starweb88
    #81
    hali all!

    abban szeretnék segitésget kérni h láttam már egypár oldalon olyan linkelést ami olyan mint a rendes szöveg nincs alá huzva nincs szinváltoztatása amikor már látogattad azt az oldalt ezt dreamveawerben hogyan tudnám megcsinálni mert nekem csak aláhuzott linkelést enged?
  • Vorpal
    #80
    visual basic .net-rőől - forditani nem, a szerző vagy a lap tulajdonát képezik.
    de ha a visual basikről irsz, akkor tulajdonképpen nem lehet semmi baj.

    ezeket a cikkeket viszont a szerző beleegyezésével gondolom le lehet forditani, persze nem igazán látom át milyenekről is van szó, gondolom a fontosságnak megfelelő módon kezelik ezeket a kérdéseket ők is.

    mindensetre a legtöbb jogi lépés előtt felszólitanak az ilyen tartalom eltávolitására, mert senkienk sem kell a per, igy a legrosszabb esetben le kell venned ezeket
  • vafeN
    #79
    perpillanat nincs fent. Csak érdekelt
  • stormnet
    #78
    hello, olyan kérdésem van hogy én a weboldalamon használhatok-e márkaneveket ? pontosabban olyanra gondoltam hogy írhatok e én cikkeket pl visual basic .net-rol és felrakhatom a webre ? nemrúgnak érte seggbe ? :D
  • Dj Faustus #77
    Kedves Norsz! Ez egy fórum (nem chat, levelezőlista). Tedd fel itt a konkrét kérdést - majd itt válaszolunk rá.
  • Norsz
    #76
    sorry hotmail.com
  • Norsz
    #75
    hy ha valaki használt itt már macromedia dreamweaver 4-et és ha tudna segiteni akkor lécci keresenmeg itt az msn-em:[email protected]
  • Vorpal
    #74
    Ha mutatszegy oldalat amit csináltál én adok érte neked valamennyit, és kiderül.
  • Dj Faustus #73
    Attól függ mennyit kérsz érte...

    Ahogy ezt a Weblaboron olvastam:
    "Talald ki, mennyi az oradijad, es szorozd meg az
    idovel, amit munkaval toltottel!
    Minden mas csak hasrautes."


    Mutass egy példát...
  • vafeN
    #72
    Lenne 1 olyan kérdésem, hogy ha valaki honlapot csinál pénzért. Akkor az maximum mennyit kérhet el? Vagy 1 PHP-s, Flash-es honlap körülbelűl mennyibe kerülne?
  • YaniMan
    #71
    Ijnyje! Kimerítő válasz :)
  • Dj Faustus #70
    Helló,
    először is nem ebbe a témába kellett volna írnod a kérdést (inkább a HTML szerksztés című topicba), de mindegy...

    Másrészt tőbbféle megoldás közűl választhatsz:
    * <iframe> - elembe helyezed a tartalmat: előnye hogy nem kell hozzá semmi nagy szerveroldali nyelv, hátránya hogy elavult (XHTML 1.1-ben nincs iframe) megoldás.
    * AJAX használatával: előnye hogy elkerűlhető az <iframe> elem használata, hátránya hogy továbbra sem akadálymentes, no meg Javascriptet használ - ami egyes böngészőkben/tűzfalakban letiltható, ja és külső oldalakat - biztonsági okokból - nem lehet vele betölteni
    * SSI (server side includes): sajnos a szerverek többségében nincs használatban, így ez kimarad
    * Szerveroldali nyelv (PHP, ASP, JSP, CF, Perl, Python) használatával. Ilyen PHP-ben az include parancs.

    Lássuk ezeket a technológiákat:
    * <iframe>
    * Inline Frame
    * AJAX-os megoldás
    * Apache Tutorial: Introduction to Server Side Includes
    * PHP include
    * PHP Switch GET I - az előbbi alkalmazása
    * PHP Switch GET II - az előző folytatása
    * [http://www.tutorial.hu/content/view/316/28/]PHP Switch GET III[/url] - az előző folytatása
  • starweb88
    #69
    Hi all!

    Vki megtudja mondani hogy egy adott html oldalon belül hogy tudok beszurni egy másik html oldalt az adott méretbe?
  • directorius
    #68
    Ez egy kezdő honlap...

    Ha érdekel nézzétek meg...és ha valami jó ötletetek van írjátok meg a
    erre az E-mailra
  • chicco
    #67
    Szeretném megkérdezni.Hogyan tudok weblapra fontot feltölteni,hogy mindenkinél ugyan ugy nézzen ki mint álam.Köszi
  • PetruZ
    #66
    Nézd, elég ha felnézel csak pl. az index.hu-ra. Én akkor kapcsoltam ki végleg, amikor pár éve megjelentek az első ugrálós, bekúszós, roll-down flash sz*rságok. Bár manapság nagy részüket url alapján a Maxthon-nal ki tudom szűrni (*.sher.index.*, és a többi ;) ), de akkor is bosszant a dolog.
    Nekem, mint régivágású webezőnek, a tartalom sokkal többet számít, mint akárhány színes-szagos vacak, legyen az flash, java, activex, dhtml, vagy bármi. De ha tényleg érdekel vmi, amiről tudom, hogy én tiltottam le, és azt is tudom, hogy az oldal megbízható, akkor egy mozdulat felkapcsolni ideiglenesen a megjelenítést, és az is csak az aktuális tab-ra fog vonatkozni.
    Egyébként olyan vagyok, hogy ha egy oldalon valami oda nem illőt látok, reflexből megnézem a kódot az url-ért, és egy jól irányzott content/popup szűrővel mindörökre kilövöm. Utálom az ilyet... :-[
  • Balu san
    #65
    Őszinte részvétem azoknak az embereknek, akik a flashes reklámok elkerülése érdekében kapcsolgatják a "player" tiltását/engedélyezését.

    Egyébként hozzászólásod utolsó mondatában rátapintottál a lényegre! Szerintem is célszerű alternatív választási lehetőséget biztosítani a barangolók számára. Bár sokkal inkább a Magyarországon még jelentős mértékű sávszélesség-különbözőség, mint sem a "biztonság" kérdése miatt.
    Flash alapú honlapok előtt rendkívül értelmes dolognak tartom azt az általánosan bevett szokást, hogy egy szimpla html lapon tájékoztatjuk közönségünket a megtekinteni kívánt oldal technikai követelményeire...
  • Balu san
    #64
    Miért kellene a flash alkalmazását kvázi "megindokolni"? Pláne, hogy a Joebacsi által belinkelt oldal kb. 50%-a van kész. Honnan tudod, mit fog még bemutatni azon az oldalon és milyen formában? Hova fogja később fejleszteni?
    Reprezentatív, figyelemfelkeltő weboldal készítése esetén kiváló eszköz lehet az animáció. Értelemszerűen egy adattáblát, egy árlistát vagy egy szöveges élménybeszámolót felesleges lenne animálni...
    De ha termékeket, szolgáltatásokat, esetleg egy vállalkozást szeretnél publikálni a neten, a cél első lépésben mindenképpen az, hogy felkeltsd az érdeklődő figyelmét és relatíve "odaragaszd" a képernyőre. E téren pedig a flash verhetetlen.
    A "a flash player (6+) a netezők több mint 90% ánál fennt van" idézet teljesen objektív, korrekt adat. Ebből adódóan a flash már köztudottan elfogadott technológia. Akinek "fogalma sincs" a flashről, miért esne ki a látogatottságból? Hiszen a "műkedvelők" nem fogják testre szabni a böngészőiket (ők vannak abszolút többségben), a korszerű flash plugint tartalmazó browserek 95%-os elterjedtsége pedig egyfajta garancia az animációk sikeres, akadálymentes megjelentetésére.
  • PetruZ
    #63
    A böngésző csak akkor visít, ha eleve be van kapcsolva neki a telepítés rákérdezés. Csakhogy mostanában biztonsági okokból már default ki van ez kapcsolva, vagy ha rá is kérdez, a netezők jó része nem fog megbízni a dologban, és nem engedi a telepítést. És ugyanezt a player-t a flashes reklámok tömkelege miatt a netezők egy nem elhanyagolható része kapásból le is tiltja, és csak megbízható, ellenőrzött oldalakon engedélyezi addig, amíg körülnéz. Ennélfogva ha egy oldal nem képes alternatív navigációs lehetőséget nyújtani, akkor oda csak egyszer megy az ember, és soha többé...
  • Ch_Slater
    #62
    hej. nem azt mondtam hogy nem lehet szép oldalt csinálni táblázatokkal. :)
    hisz az oldalak 90%-a úgy készül. csak elvileg a táblázatokat ott kellene használni, ahol szükség van rájuk (pl. számadatok táblázatban), nem pedig a dizájn kialakításához. arra ott a css...