118
Minden ami modellrepülés!
  • immovable
    #118
    *T-rex
  • immovable
    #117
    Hi.

    Nekem van egy Merlin Tracer 60 típusú mini és egy LRP Spin Chopper helikopterem.

    Jók játszani az áruk elérhető kategória, 4 csatornás gépek, így tanulgatni az alapokat jó, főleg ha ebben a sorrendben csinálja az ember, koax, majd farok rotoros gép.

    Komolyabban érdekel valakit szerintem érdemes egy Align T-res 400-at vennie, szimulátorral, távirányítóval az bizony 300.000 körül van. Gép olyan 150, egy jó táv - minimum 6 csatornás - olyan 80-90, plusz szimulátor, egyéb kiegészítők. Drága hobbi ez.
  • BorsodiRCmodell
    #116
    III. Országos Baráti RC Modellező Találkozó

  • Play4Real
    #115
    császtok

    Vettem egy 3 ezer forintos osenes mini helikoptert :D onnantol jöttem rá hogy akarok venni egy komolyat amit kültéren is fel lehet küldeni rendesen és semmi tapasztalom nincs ez ügyben,,ehez mit szoltok? helikopter keret 35 ezer és lehetöleg minnél erösebb és minnél magasabbra tudjon repülni :D szoval aki tud jobbat az segithetne..ja multkor egy csávot megkérdeztem egy modelles boltba és azt mondta h 100 méterig fel lehet már egy ilyen ár kategoriáju gépet küldeni.ez igaz ??
  • BorsodiRCmodell
    #114
    Sziasztok!

    Már most szólunk, hogy mindenki előre tudjon tervezni!

    A Borsodi RC Modell Fórum csapata már második alkalommal rendez RC Modell Börzét, vásárt. De, ez egy kicsit más lesz, sok hazai RC Modell kereskedő és gyártó mellé már külföldi RC Modell kereskedő jelezte részvételét a rendezvényen. Így tehát ez a rendezvény már Nemzetközivé nőtte ki magát. Magának a rendezvénynek Tiszaújváros patináns Eötvös József Gimnáziuma ad majd helyet és nem is akár mennyit, 1400nm-t.

    Szeretettel várunk minden érdeklődőt és résztvevőt!



    További információ itt: http://borsodircmodell.hu/index.php/topic,2271.75.html

    Borsodi RC Modell Fórum csapata
    Rendezőség a változtatás jogát fenntartja!
    RoboKutya78
    [Hasznos hozzászólás]
  • BorsodiRCmodell
    #113
    Gyertek el!
  • BorsodiRCmodell
    #112


  • BorsodiRCmodell
    #111
    Sziasztok!

    Aki szeretne nyerni 2010 év végi sorsoláson az értékes modell felszerelésekből a Borsodi RC Modell Fórumon, az most még megteheti hogy regisztrál!

    http://borsodircmodell.hu/index.php?board=77.0
  • BorsodiRCmodell
    #110
    Aki szeretne nyerni az értékes modell felszerelésekből a Borsodi RC Modell Fórumon, az most még megteheti hogy regisztrál!



    borsodircmodell.hu/index.php/board,77.0.html
  • BorsodiRCmodell
    #109
    Aki December 21-ig regisztrál az nyerhet!
    Ajándék sorsolás a Borsodi RC Modell Fórumon
    Még 10 db ÉRTÉKES ajándék várja a szerencsés nyertest!
  • BorsodiRCmodell
    #108
    Regisztrálj, tudj meg többet a modellezésről!
    Nyerj a támogatók által felajánlott értékes nyereményekből, nyerj és modellezz! http://borsodircmodell.hu
  • bbrett
    #107
    Helló!
    Némi segítségre lenne szükségem! 1/4, 1/6-os méretű figurákat gyüjtök, festegetek. StarWars, fantasy, egyéb kategóriákban. Keresek olyan boltot(kat) ahol lehet találni eféle dolgokat. Illetve aki készít vagy árul ilyen figurákat. A segítségeteket előre is köszönöm.
  • czapi
    #106
    Kiadtak most egy újságot amiben egy Fokker alkatrészeit adják mellékletként( biztos hallottatok róla). Az első számot megvettem mert olcsó volt de a többit nem fogom mert annyi pénzem nincs, viszont nagyon megtettszett a repülő modellezés. A kérdésem az lenne hogy honnan lehet balsa fa repcsik tervrajzát megszerezni?
  • koobrewop
    #105
    Sziasztok!

    Eladósorba került, az alábbi időhiány miatt régóta elhanyagolt repülőmodellem.
    A gépet a Vaterára tettem fel 1Ft-ért, minimál ár nélkül.

    Vatera link

    Műrepülésre is alkalmas Diablotin repülőmodell.
    Tartalmaz: 10ccm moki kétütemű robbanómotor, kipufogó, légcsavar 15/4-es, orrkúp, 5 db servo (2db hitech függőleges és vizszintes korményokhoz, 3 db graupner a csűrőhöz (1-1) és motorgázhoz). A modell kb 5x repült, soha sem zuhant.

    Aki viszi, annek el kell jönnie érte (Miskolctól 20km-re)
  • airwalker
    #104
    Sziasztok,
    A jövő héten a Paco Modelnél robbanós hetet tartunk. Megjelenik jó néhány új robbanómotoros repülő, és egy hétig folyamatos akciók lesznek robbanós repülőkre, felszerelésekre. Emelett lesz még jó néhány meglepetésünk is, szóval érdemes benézni.
    Infók itt: Rc modell robbanós hét
  • DJviolin
    #103
    Gőzöm sincs. Biztos nem lesz akkora jemboree. Nézd mge a honlapot. hátha ki lehet hámozni belőle valamit.
  • repvez
    #102
    Arrol mit tudni hogy kb hány és milyen gép fog repülni ezen a modell bajnokságon?Mert érdekel a téma csak nem vagyok valami közel és egy-két gépért nem akarok olyan nagy utat megtenni.
    köszi
  • DJviolin
    #101
    Jakabon. Nem is egyszer. Utoljára pár hónapja, és régebben a jet-modellen.
  • DanielT
    #100
    Igen az volt :) Repülni is láttad? Hol?
  • DJviolin
    #99
    Azt asszem én is láttam már. Egy ASH-25 mi-nek a modellje igaz?

    Más:
    KÖZHASZNÚ INFÓ MINDENKINEK!!!

    Július 28 és 30 között újra dübörögnek a jet modellek a jakabi reptér egén! Igaz, ezúttal nem VB lesz, hanem csak regionális, tehát a környező országokból. De azthiszem nosztalgiázni jó lesz. ;)

    http://jetmodell.uw.hu/

    Üdv:
    DJviolin
  • DanielT
    #98
    Hehe, jó is az.

    Egyébként tegnap volt szerencsém egy sugárhajtású 7,5 méter fesztávú vitorlázómodell berepítéséhez :) Annyira durva hangja volt, hogy embertelen!
  • DJviolin
    #97
    Sajna én nem a modellezés mellett döntöttem, hanem a vitorlázórepülés mellett. Eddig még nem bántam meg. :)
  • repvez
    #96
    Az x-twin-hez a nénit is mellékelik? Mert akkor azzonnal rendelek belöle
  • DanielT
    #95
    Kicsit mozgassuk meg a topikot, van még gyakorló rc repülőmodellező itten?

    Nekem a következő gépeim vannak, pár hónapja kezdtem.

    Multiplex Easystar, a legjobb kezdőgép.


    Cessna 182


    És végül a legjobb :)) X-Twin
  • DJviolin
    #94
    http://bigpicture.typepad.com/writing/2006/06/amazing_rc_airp.html
  • grotesk
    #93
    nem tudom hogy narazzino melyiket látta, én az enyémet csak messziről, asszem az kék volt :D
  • grotesk
    #92
    gondoltam hogy nem csak egy tört össze. scak én láttam egyet, de hallottam másikról is. (asszem az egy sabre volt). de gondoltam hogy még több is volt
  • DJviolin
    #91
    Sziasztok!

    A Légcsavar stábbal szoktam lógni. Úgy volt, hogy forgatunk azokkal a modellezőkkel, akik a JET-Modell VB-t rendezték. A készülő Gripen-ről akartunk volna forgatni. De jött egy felsőbb utasítás, és azt mondta, hogy az Őcsényi eset miatt nem lehet. :( Hát most szóljatok hozzá.
  • Kockáspiton
    #90
    Hi all! Új modelező vagyok, vettem ma egy skyladyt(motoros nem vitorlázó) az eladó tanácsára levágtam az oldalkormány alját hogy hátraesésnél ne törje szét a szervót, holnap ha minden jól megy repülök. Láttam már a típust repülés közben és amikor teljes gázzal leeset 10m magasról függölegesen az összes kár az volt hogy benyomódott a tengelyen a propeller.
  • DJviolin
    #89
    Utolsó napon, a feinálén reptette. Asszem.

    Nemcsak egy tört össze. A reptér műszakisa, akit csak Brekinek hívunk, a Csík hangár konyhája előtti gerendán mindig húzott egy strigulát, amikor leesett egy gép. Összesen 13 vonalat. :) Még most is tisztán látszik a kréta, pedig már csaknem 1 éve volt a VB.
  • narazzino
    #88
    a Jet-Modell VB-n én is voltam, kint, nagyon jó volt, de azt a gépet nem láttam szerintem. Egy gépet láttam összetörni felszállás után, de azt is már előző nap összetörték, akkor csak próbálkoztak vele...nem sikerült...
  • qper
    #87
    morbid :)



    egyébként tényleg szörnyű ami történt.
  • DJviolin
    #86
    Sajnos szomorú dolog. Hihetetlen ami Öcsényben történt pár napja. Sajna az URH hátránya, hogy szólhat más frekin a szomszéd táv, de akkor is van áthallás.

    Nálunk a jakabszállási reptéren is megesik néha, hogy repfrekvenciába behallatszik a kamionosok beszédje, meg amikor elmegyünk a benzinkútnál, akkor a felettünk elrepülő repülőgép rádióbeszédje behallatszik az FM autórádióba. Meg egy mezei rádióba is a házunkban néha be szokott szólni pár pilóta.

    Tehát szólhat más frekin a szomszéd táv, akkor is van egy pici áthallás. Ami most halálos volt. Amelyik gép becsapódott a nézők közé, azt láttam itt Jakabon 1 évvel ezelőtt a Jet-Modell VB idején.
  • frekkon
    #85
    nézők között...
  • DJ Skyline
    #84
    modell = motorizált dolgok
    modell nem motorizált ága = makett (festős/ragasztós/vitrinben óvós)
    amúgy inkább az a baj,hogy nagyon drága az RC-s buli...legalábbis aki komolyan foglalkozik vele...így akinek nincs rá pénze az vagy elkezd makettezni,vagy bemegy a Tescoba és vesz egy összerakott RC autót!
  • Kata
    #83
    Bocs, hogy most reagálok, de kicsit zavart, hogy a srác azt írta, nem néztük jó szemmel a felhők felett topikban...
  • Kata
    #82
    Lol, ki nem nézte jó szemmel a felhők felett topikban az ilyen képeidet? Azt hiszem ez inkább csak mondvacsinált ok. A másik meg, hogy valóban van modellezés topik már. Az, hogy főként autósok járnak oda valószínűleg az az oka, hogy az kicsit elterjedtebb. De biztos nem üldöztek volna ki onnan sem, és hamarosan odatalált volna az a pár ember, akit érdekel az RC repülés. Így még ha nem is ez állt szándékodban, sikerült egy felesleges topikot nyitnod.
  • DJ Skyline
    #81














    több kép itt,keginkább tomcatek
  • DJ Skyline
    #80




  • DJviolin
    #79
    UP!

    Sziasztok!

    Na nem lett semmi a modellezésből és a hanz megépítéséből, mert elment a kedvem, meg az igazi vitorlázórepülés sokkal jobb. De most újra rámtört a modellezési vágy. A kérdésem az, hogy nem tudtok valami modellezéssel foglalkozó jó könyvet?

    Üdv:
    DJviolin