108
Ki hogy szereti es miert?
  • Grr1234
    #108
    Termeszetesen ekezetekkel.
  • hunbasser
    #107
    én még tudok írni,tehat a valasz egyertelmu -.-

    [amúgy ékezetekkel,természetesen]
  • PíszLávJuniti
    #106
    alt+j

    nekem is angol billentyűzetem van, a magyart nem is szeretem. az ékezetes betűket megtalálom akkor is ha nincsenek ráírkálva, viszont nagyon zavaró pl programíráskor, hogyha nem angol van, kettőspont, idézőjel, pont stb..

    viszont kiterjedtebb levelezéskor ékezet nélkül írok, mert levlistán pl sokan összeszarják a nyelvi beállítást, és akkor olvashatatlan. ígyha legtöbben ékezetnélkül írunk, akkor mindenki könnyen olvassa a másik felet..
  • Dynamic
    #105
    Na, ez a topik cím is "komoly" dilemákat vet fel.Mintha legalábbis szignifikáns lenne az ékezet nélkül íróak tábora.Nyílvánvaló, hogy a magyarok 95%-a ékezettel ír.Ehhez nem kell közvéleménykutatás elég olvasgatni a fórumokat, amiből ez látható.Most azokat persze ne vegyük figyelembe, akik külföldről írnak és csak angol billentyűzet van.
  • akyyy
    #104
    Az olyan hulye kifogás h hozzá van szokva az illető hogy ékezet nélkül irt!
  • PJack
    #103
    én igyis úgyis szoktam
  • RussT
    #102
    legtöbbször ékezet nélkül mert annak idejen diablo2 nem fogadta el/hibásan jelenitette meg, de mostmar kezdek vissza szokni ;)
  • Tekken5
    #101
    Ékezettel írok. Mert úgy jobb.
  • Vlala #100
    Mostanában márt ékezettel, de az IRC-s időkben, amíg nem kompatibilis rendszerek beszélgettek egymással, ékezet nélkül kellett. Egyszer így írtam a dolgozatomat is...
  • DEXTER92
    #99
    Ékezettel :|
  • magus
    #98
    megszoktam mar ekezet nelkul. quake motor nem tamogatja, ergo fele net tarsadalom nem hasznalja
  • Slayerboy
    #97
  • Ron Ragm
    #96
    Jólvan okos vagy.
  • Slayerboy
    #95
    Megmondtam hogy ez lesz ebből a topicból...
  • ghost cb
    #94
    Mert szegényeknek ékezetes betűkkel kell programozni?
  • sokoo
    #93
    Szvsz a kérés lényege annyi volt, hogy itt a fórumon, illetve a neten használjunk-e ékezeteket, avagy ne. Vannak technikai előnyei az ékezetek nélkülis írásnak, ugyanakkor az olvashatósága nem romlik elviselhetetlen mértékben. Ha engem kérdezel, és eltörölném az összeset, mert minek. A programozók is tuti örülnének neki :)
  • ghost cb
    #92
    Szerinted az az ékezetes magyar szó amit anélkül írnak, az helyesen van írva? Kb. így jött ide.
  • sokoo
    #91
    URH, bluetooth, vagy milyen? :)
  • szanics
    #90
    Pláne!
  • Mike
    #89
    rádión
  • Crazygirl
    #88
    ez meg a masik dolog...
  • sokoo
    #87
    Hogy jött ide a helyesírás? :) Az ékezetekről volt szó..
  • Slayerboy
    #86
    Most úgy csináltok mintha nem volna kurvára mindegy, hogy hogy írunk egy fórumon..
  • szanics
    #85
    Nem vagyok nyelvész, veled ellentétben mégcsak elég okosnak sem érzem magam ahhoz, hogy azt gondoljam: attól, hogy ékezet nélkül és helytelenül írok, én is hozzájárulok a magyar nyelv alakulásához.
    Gratulálok kockafej, hogy ezt tv-n keresztül öt perc alatt megmagyarázta neked valaki...
  • derley
    #84
    grat mindenkinek!:DDD
  • ghost cb
    #83
    Akkor nem is tetszem neked?
  • Mike
    #82
    ironikusan értettem
    a hozzáállásotok érdekes
  • Mike
    #81
    áh, csak nem nyelvész vagy? vagy csak simán mindenkinél okosabb megmondójános?
  • ghost cb
    #80
    Nem akarok tetszeni neked.
  • ghost cb
    #79
    Itt csak az SG-sekről van szó.
  • Mike
    #78
    tetszik ahogy az ékezetet használók itélkeznek az ékezetnélküliek fölött
    ugyan nem kérte rá őket senki, de mégis megteszik
  • szanics
    #77
    Mindentudás egyetemén kívül mást is szoktál nézni?
    Az a nyelvész, amelyik olyat mond, hogy a magyar nyelv manapság nem silányul, az oktasson csak a mindentudás egyetemén, ne hivatalos intézményekben.
    Ebben az esetben...
    Változás = új szavakat építünk be, amikre nincs magyar megfelelő - ez rendben van.
    Silányulás = a meglévő magyar szavak helyett beépítük a szavak külföldi megfelelőjét.
  • ghost cb
    #76
    Ékezettel. Nem tudom, hogy aki magyarországon él, és magyar billentyűzete van, az miért nem használja.
    Megszokta, hogy a különböző kocka elfoglaltságai angol nyelvűek? Szar kifogás.
  • Mike
    #75
    szerintem meg nem
    azt, hogy a nyelv nem silányul, max változik, nem a saját gondolatom, hanem egy nyelvész mondta a Mindentudás egyetemén
    szerintem értelmes gondolat

    ha akrsz, állj ellent a változásnak
    én mint liberális balfasz, megengedem ezt neked
    (mivel gondolom te nem vagy az, te nem akarnád megengedni nekem, bár úgy sem tudsz tenni semmit)
  • szanics
    #74
    Másik három esetben viszont igazán használhatnánk a szavak teljesen azonos értelmű magyar megfelelőjét.
    Nem azokkal a szavakkal van bajom, amiknek nincs magyar megfelelője, és használjuk őket, mert ez nyilván elkerülhetetlen.
  • szanics
    #73
    úgysem az volt a lényeg :PPP
  • Mike
    #72
    fájl - ilyen magyar szó pl. nincs
  • szanics
    #71
    Csak rohadtul nem mindegy ám, hogy miként használod!
    Éppen azt kéne elkerülni, amit a végére írtál.
  • Mike
    #70
    a balfaszt kikérem magamnak
  • szanics
    #69
    téma, terv, számítógép, fájl