61
Részletesebben a mikrofonokról
  • cibi17
    #61
    Sziasztok.
    Mikrofont szeretnék a számítógéphez játékokhoz. Olyat amire rá tudok rakni valami felcsavarhato állítós állványt, vagy amit esetleg mellékelnek hozzá. A lényeg az, hogy zajszuros legyen és legyen rajta valahogy megoldva a mic be/kikapcs. Esetleg ha még LED jelzi is az még előny. Sokat nem akarok rá költeni, minél olcsóbb legyen, de tűrhető, nem kell stúdió minőség.
    Van egy nagyon jó fülesem microfon nélkül és vettem egy mikrofonos olcsóbb fülest, ami azért nem is szól úgy, plusz folyamatosan panaszkodnak múltinál rám, ha beszélek, akkor minden lövés bele hallatszik.

    Ha nincs a microfonhoz állvány, arra is kérnék valami tippet.
    Köszönöm
  • Trucker01
    #60
    Sziasztok!

    Ha van a laptopomban egy beépített mikrofon, hogy tudok külsőt használni helyette? Hiába dugom rá mindig a beépített működik, a külső nem...
  • steweee
    #59
    erről vki vmit ?

    https://www.pcx.hu/termek/thomson-m151-dinamikus-karaoke-mikrofon-101377
  • Jancsi bacsi
    #58
    Sziasztok!
    Szeretném lecserélni tescos pálcás mikrofonomat és a segítségeteket kérem.
    Olyan 3-4ezer Ft körül gondolkozom, a munkaterülete pedig nem lenne semmi különleges: skype,ts, játék; a lényeg, hogy árához mérten jó legyen, ne zúgjon/recsegjen/búgjon. Ilyen alacsony kategóriában egyáltalán van e érdemi különbség? vagy szinte mindegy, hogy milyet veszek?
    Ha tudtok segíteni, nagyon megköszönöm!
    ui.: bár kicsit halottnak tűnik a topic :D
  • Lordiuss
    #57
    Sziasztok!
    A mikrofonom az egyik pillanatról a másikra elromlott. Illetve csak zúgást lehet hallani. Kipróbáltam másik gépen is ott rendesen működik a mikrofon. Amúgy a gép felismeri a mikrofont magát, nincs elnémítva, a drivert is újraraktam. Vettem egy usb-s hangkártyát is, de ugyanúgy csar recsegés hallatszik a mikrofonból. Már másik mikrofont is kipróbáltam, de ugyanaz a probléma. Esetleg van vmi ötletetek?

    Köszönök minden segítséget!
  • undY1ng #56
    Hello.
    Egy olyan problémám lenne ezzel a Manta headphones(tudom noname) márkájú mikrofonommal, hogy néha haverok mumble-n recsegve hallanak néha pedig teljesen normálisan és tisztán. Ez most csak annyi, hogy haldoklik a mikrofon, vagy valamit esetleg lehet állítani?
    Hozzá nem nyúltam a mikrofon beállításaihoz a vezérlőpulton belül..
  • Sml
    #55
    A vezérlőpult-->hangbeállításoknál kell átállítani, hogy melyik mikrofont akarja használni.
  • sghu1
    #54
    Tiszteletem!

    A fiamnak van egy Dell insperon n5110-es gépe amire ha csatlakoztatja a mikrofonos fülhallgatót,akkor is a belső mikrofonról működik. Itt beállítási módosítást kell eszközölni vagy műszaki oka lehet a dolognak?

    Előre köszönöm a segítséget.
  • mindero
    #53
    Köszi szépen a segítséget!
  • Dj Faustus #52
    Kettő 10000 Ft környékén:
    - ART TubeMP - itt olvasható az adatlapja
    - Behringer MIC100 - itt olvashatsz róla
  • mindero
    #51
    Igen, ilyenem van (pontosabban MB1k fajta), tudnál ajánlani egy elfogadható árú erősítőt?
  • Dj Faustus #50
    Igen, mindenképpen mikrofonerősítő kell. A "Mic Boost" kicsi, elektret (kondenzátor)-mikrofonokhoz való.

    Midnight Blues MKI mikrofon nincs, viszont az Audio-Technica cégnek van Midnight Blues sorozata - azok közül a vokálmikrofoniok túlnyomó többsége dinamikus.
  • mindero
    #49
    Sziasztok!
    Az lenne a célom hogy akusztikus gitárt és éneket rögzítsek számítógépre. Vettem egy Midnight Blues MKI-es XLR csatlakozós mikrofont, kábellal átalakítón átkötöttem számítógépre. Baromi halk, szinte hallhatatlan lett a felvétel. Szofveres dB Boos-tól meg kegyetlen nagy zajszintje lesz. Hangkártyák alaplapi.
    Nem gondolnék stúdió szerű felvételre, de azért szeretném ha élvezhető lenne. Ha már ennyi pénzt rááldoztam.

    Mi az oka? Kéne egy erősítő? Gyenge a mikrofon energiaellátása? Légyszi aki ért hozzá segítsen :) Köszi
  • Pistike 007
    #48
    Hi.
    Nekem valami barom érzékeny mikrofon kéne. A rendes mikrofonok képesek felvenni az olyan hangot is amit mi nem hallunk? (rezgésszám)
  • asfa
    #47
    ha valaki olvassa még a forumot, akkor olyan 20-25 között nem tudna nekem egy vezeték nélküli mikrofont ajánlani? probaterembe levő használatra elég starapabiro kellene.. Sennheisereket néztem itt de nem nagyon értek hozzá, h milyenek..
  • Peetboy
    #46
    Nem szól a mikrofonom, ez mitől lehet???
    Megnéztem mindent a hang beállításokban és minden hangerő fel van nyomva.
    A hangkártyám programját is megnéztem minden jól be van állitva.
    Az MSN-nél szines csikokkal mutatja amikor bele szólok,hogy van mikrofon. De hang az nem hallatszik semmi.

    Mit lehet ilyenkor tenni?


    (A mikrofon az jó.)
  • alph4
    #45
    Vettem egy Sony f-v220-as mikrofont és bekötöttem az alaplapi hangkártyára, ami 7.1es de 5.1es hangrendszerre van most beállítva.
    Az a gondom, hogy nagyon halkan vesz fel a mikrofon és ha ordibálok se nagyon lehet visszahallani. A windows hangerő résznél, az összes lejátszás/felvétel teljesen fel van húzva, nemtom hangosítani a mikrofont sehogyse. Valakinek 5lete, hogy mit kéne állítanom még?
  • Brolly
    #44
    Oks megvan, az integráltat újratettem és már müxik, de még most is csak az msnbe, pl. a hangrögzitőbe nem működik, nah mind1 ez is elég nekem.
    Köszke szépen
  • Balumann
    #43
    Akarom mondani, hogy akkor a mikrofon felvétele fog szólni csak, minden bizonnyal, és a többi gépen történő hang akkor nem :|
  • Balumann
    #42
    Nincsen véletlenül alaplapi hangkártyád is? Ha van, akkor a felvétel résznél állítsd át az alaplapi hangkártyádra (lehet, hogy biosba kivan tiltva, meg fel is kell telepíteni annak a driverét - illetve driver biztos kell). És akkor annak a felvétele biztos nem megy rá a számítógépen történő hangokhoz :/
  • Brolly
    #41
    De azt is kipipáltam, és ugyanaz van, a külsőn is meg a fülesen lévő mikrofonon is, mindenhol maxra van álítva a hangereje minden ki van pipálva, nem értem, vmit tuti át kell álítani cask nem tom hogy mit.
  • Balumann
    #40
    Akkor vesz mindent, ha Sztereo vagy Mono mix-re van állítva a felvételi részen.
    Windows -ban belül a hang beállításokban lehet beállani, itt így:


    Nálam a hangkártya programjában is lehet állítani, van külön mixer (C-media a hangkártyám).
  • Brolly
    #39
    Hali! Nem tudja esetleg vki hogy mi lehet a baja a mikrofonnak, mert vesz fel minden hangot ami a hangszóróból jön vagy fülesből, de engem nem vesz, nem hal, msnnél se jó. Már mindent kipróbáltam, creativ hangkártyám van, a telepítő progin is már minden szart álítgattam, de vhogy sehogyse müxik:S
  • Balazs15
    #38
    Nemtudtok egy olyan progit hogy mikrofonon rögtön beszélek és egyböl átkonvertálja "Robot hangá"...pl ha skypnál beszélek vagy msn stb...
  • gordonmail
    #37
    Nekeme gy olyan program kellene, mely a távoli gép mikrofonját hálózaton keresztül el tudja érni.Gondolataim szerint a távoli gép a szerver és a csatlakozó a Kliens. Gondolataim szerint vagy egy programmal kell kapcsolódni, vagy egy adott Honlapra kell belépni egy megadott kóddal :-)
    Valaki segítségét szeretném ebben kérni
  • Falconer
    #36
    Mikrofonhoz nem kell program. (a legtobb esetben)
    Nezd meg a hangbeallitasokat, a hangartya drivert.
  • Wasse 1
    #35
    Hi!Nekem 1 E5-ös nevű mikrofonon van de nincs hozzá cd.1 rósaszín dúgó van hozzá!Illetve 1 SoundMax progim van de nem műxik a mikim!!HA tudna vki segíteni az msn vagy E-mailen írjon:[email protected]
  • Bocy
    #34
    nekem 2 az 1 ben mikrofonom van
    Philips Gaming Headphone
    most nem linkelek mert fáradt vagyok és megyek aludni de ez nem ide tartozik
  • Falconer
    #33
    Vidd vissza a boltba, csereld ki. ---
  • dmx
    #32
    csá! kéne egy kis segítség. van egy trust mc-1300 mikrofonom
    de sehogyse akar működni.driver nem kell hozzá szerintem 100
    de hiába húzom fel a hangerőt a mikrofonnak akkor se müxik
    please segítsen valaki
  • Falconer
    #31
    Akkor audio driver reinstall, és meglátjuk defaultban.
  • fistin
    #30
    igen, de sajna ott se halkabb!
  • Falconer
    #29
    Felvételhez szekcióban?
  • fistin
    #28
    a probléma csak az, hogy ugyanúgy nem halkabb tőle :O
    ha meg azt amit te mutattál nem némítom el, hallom magam visszhagban a fülesen, hát nekem meg nem úgy kell..
  • Falconer
    #27
    Hát ha valaki ennyire nem tud :D
  • Nuxa
    #26
    Vagány egy kép XD, meg jó ez a téma
  • Falconer
    #25
  • fistin
    #24
    de ott hol, mert én sehol sem találom!!!!
  • Falconer
    #23
    Hangerővezérlőnél a vezérlöpultban.
  • fistin
    #22
    hol tudom beállítani a mikrofonom hangerejét? túl hangos :(