30
  • Robbb
    #30
    Én odaadnám a will smithnek, ezt nem kéne kergetni.
  • dh
    #29
    Helló, még hogy robot. Ugyan, ezzel az erővel az othoni számítógépemet is nevezhetném annak, hisz a mefelelő szoftverekkel ugyan ezt el tudom érni, sőtt még sokkal többet, inkább egy modern távirányítónak nevezném. AMúgy én félnék, hogy bejön valami krakk, és a gépemet elrontja, letöröl pár dolgot, persze jó dolog hogy szóval irányítom, meg minden, de valyon majd minden szobába kell egy ilyen ? valszinű minden szxobába lesz érzékelő vagy ilyesm, na mindeggy bye
  • Munch
    #28
    Hát én ettől beparáznék mint az A.I. filmben a csaj.
    Nekem egy bádog ne köszöngessen.
  • siposbence
    #27
    Cool. De magyarul nem fog tudni "beszélgetni"
    A következő verziót várom. Mondom a szöveget, ő küldi a gépnek, és megúszom a gépelést.
    Sőt, ha megkérem, talán még pizzát is rendel.
  • tmpx
    #26
    Na itten van a lapja... :)
  • raingun
    #25
    Gondolom csak azért nem adják ezt szoftver-be mert akkor mindenki agyba-főbe másolná.
    (lemondog arról hogy felém fordítsa a csápjait)

    Így lényegében csak egy bazi nagy harverkulcsról van csak szó...
  • babajaga
    #24
    Azért nem értelek. Egy tárgy árát nemcsak a benne levő anyag értéke, hanem a belefektetett munka is meghatározza.Az is munka ha a gyártól hozzád eljut, (kereskedelem).
  • haxoror
    #23
    Azt a kort viszont már megérted hogy a rabszolgák is elkezdtek gondolkodni mégsincs vége a világnak :)
  • atlagember
    #22
    Itt asszem félreértés van. Ez ugyanis nem egy robot. Ehhez hasonló cuccokat lehet már kapni, szóban elmondod, hogy mit akarsz csinálni, és bekapcsolja a tévét, lekapcsolja a villanyt stb. Amit nekem volt szerencsém kipróbálni az 64 szóbeli parancsot volt képes megtanulni és nagyon nem voltam elragadtatva tőle. Egy két parancs mindíg működött elsőre, de voltak olyanok, amelyeket az istennek sem volt képes megtanulni megérteni. Általában második harmadik próbálkozásra a többség azért sikerült. A szar az volt, hogy a csak közvetlenül a készülék mellett lehetett ülni, ha a másik fotelban ültem, vagy mászkáltam már nem hallotta meg. Azon kívül bekapcsolta a tévét a porszívóra, meg csinált fura dolgokat is, mert néha félrehallott. Egyébként csak azokat tudta értelemszerűen vezérelni, ami vezérelhető volt, tehát tv, épületautomatizálási rendszer, stb., de bármennyire is modern legyen egy külyü a CD-t nem fogja kivenni a szekrésnyből és betenni a lejátszóba. Szóval a tapasztalatok alapján én nem bízom ebben a jószágban sem, függetlenül attól, hogy a leírásban itt többet ígérnek, bár mintha a cikkből azt venném ki, hogy számítógépet vezérel. Sajnos (vagy szerencsénkre) az AI kutatás még nem áll azon a szinten, hogy megértse az emberi beszédet, csupán arra képesek, hogy beprogramozott mondatokhoz hasonló kiejtésmintákat értelmezzen és ezekre parancsokat hajtson végre. Ha megtanítom arra, hogy kapcsold le a nappali világítást, és azt mondom helyette neki, hogy kapcsolt már le azt a k..a villanyt a nappaliban, nem fogja megérteni, tehát szart sem ér. Az unalmas válaszaitól meg már előre félek, mert lehet, hogy fel fog tudni olvasni szöveget, de hogy egy bizonyos hibaüzenet szerű szöveget többször fogunk tőle hallani mint értelmes dolgot, az tótziher. Szóval inkább csak felvágásra lesz jó, valódi haszna még a nagyon-nagyon lusta és sznob emberek számára sem igazán lesz. Egyelőre. És nagyon remélem, hogy nem érem meg azt a kort, amikor a robotok gondolkodni fognak, mert akkor sokmindenre rá fognak jönni...
  • M2 #21
    De milyen kis aranyos, úgy megsimizném azt a buksi kocka fejét!
  • IoIa
    #20
    Rákerestem erre a "Dimi"-re a Google-n. "Szar" lehet ez a Goggle, mert nem talált ilyesmit a Philips-től. Esetleg egy linket kaphatnánk at eredeti hírről? Mert ennek így nagyon kamu szaga van, és nincs is április elseje...
  • Roli
    #19
    meg kamera, hangszóró, elektronika, szoftver, ledek, vezeték, műanyag, dizájnmunka, licensz stb stb.....
    tudják ők, hogy mitől nem fognak éhenhalni!
  • Gade
    #18
    Egy ceruzahegyezöhöz szükséges anyag tegyk fel 20Ft, de nekünk meg 150-ért agyák. Azért lehet hogy ez is anyagában nem sokba kerül,k de aki ezt ki találta az drágán adja mert öszerakva sokat ér.
  • Caro
    #17
    Egyszerű eszköz, nem hinném hogy sokba kerülne.
    Mi kerülne benne sokba?
    Infra? Forgatómotor? WiFi?
    Nem. Nem valószínű, hogy nagyon drága lesz.
  • Roli
    #16
    Csak gondolj bele az internettel is mit csináltunk! Tele van idegesítő spammel, vírussal, férgekkel! Ha egy ilyen több funkciót ellátó robotra feltelepszik valami jópofizásból írt vírus akkor mit csinálna? Ha tutira nem lenne ilyen veszély akkor nálunk is helyet kapna legalább 3! Persze miután nyerünk a lottón vagy elég olcsó lesz
  • ncswork
    #15
    turbános robotok? :9999
  • ncswork
    #14
    Szerintem is fasza hogy nem rusnya ember vagy állatszerű gizmót formáznak meg belőle, azok rohatt undorítóak.

    Funkcióját tekintve nem arra való h pl. a többi eszközzel kommunikáljon? Vagyis az embernek elég csak a robottal kommunikálnia, az meg bekapcsolja a TV-t, videót, keresgél a szgépen, felkapcsolja a lámpát, ....
    Igaz nekem nincs igényemrá hogy hanggal vezéreljem azt, amit egy gombnyomással is lehet :O
  • haxoror
    #13
    A vak embereken inkább egy kiberszem segítene, az ASIMO-t meg nagyobban kéne gyártani hogy elbírja az AK47-et és ha elég ilyen robotom lesz akkor...
  • haxoror
    #12
    "A humanoid megjelenésű robotok még túl darabosak ahhoz, hogy emberként tekintsünk rájuk, ami visszautasítást vált ki az emberekből, tette hozzá Carpenter."

    A humanoid megjelenésű robotokra azért nem tekintünk ill. fogunk emberként tekinteni mert ROBOTOK és nem emberek, legalább is szeretem azt hinni hogy a jónép majd érezni fogja a különbséget és nem "családtagként" fogja babusgatni hanem használni fogja hiszen ez egy eszköz és semmi több :)
  • NEXUS6
    #11
    Na de mit csinál ez az egész?

    Ha csak ül a polcon és néha hülyegyerek módjára belepofázik abba, amikor a haverokkal dumálok. Vagy amikor azt mondom neki jácca le a maroon5-tól a harder to breathet, és akkor ő csak néz mert ilyen fájlt nem talál.
    Szal akkor mire jó?

    Éjjeli lámpának viszont egész hangulatos.
  • BaliBoy
    #10
    Roli: te egy kicsit drasztikusan látod a dolgokat.
    Nekem is nagyon tetszik ez a dolog. Elviselnék egyet itthon belőle.
  • Flashy
    #9
    az tetszik, hogy nem vad design, hanem szolid, de épp annyira furcsa, hogy figyelemfelkeltő legyen. igazuk van, nem kell biped emberhasonmás, nem kell arc, meg végtagok ha nincs rá szükség.
  • smv
    #8
    Amúgy nekem tetszik, odabasz. :D
  • smv
    #7
    És az miért lenne jó? Akkor állásunk se lenne...
  • burninhell
    #6
    olyat csináljanak inkább többet, ami dolgozik helyettünk :)
  • jefferson83
    #5
    Nem rossz kis szerkezet. Szerintem a vak embereknek sokat javíthatna az életkörülményein. Egyre durvul a világ a robotika terén. Már kiváncsi lennék azokra az időkre amikor az ASIMO - féle robotokba megfelelő AI-t pakolnak és ott sorakoznak majd a polcokon
  • Roli
    #4
    Néha olyan ez a fórum mint a chat
    A robot ezt is felolvasná
  • Roli
    #3
    Az biztos, hogy lenne rá kereslet! Sőt még lenne olyan is aki ezzel a géppel akar csak élni!
  • Roli
    #2
    Nem tudom mit szólnék hozzá, habár az Winnel is jól el lehet beszélgetni. De ha esetleg az éjszaka közepén megszólalna kitanném az udvarra. Elég furcsa lenne megy az ember a szobában és egy lyen műszer meg figyeli, hogy mit fognak neki mondani. Rászól az illető, mi kell neki a robot meg megcsinálja. Kényelmes megoldás, de akkor is! Még meg is figyelhetnek rajta keresztül, hogy mit csinálsz a saját házadban! Mjad jönnek az új férgek, spamek a robot meg csak raklámoz és figyel...
  • Zsoltika 007
    #1
    Öcsém én ezt egy új feature-el befuttatnám. Csak képessé kell tenni elmesélni röviden mi volt az aznapi szappan-operákban és valóság show-kban. Egyből rágizdulnának a nők. Jönne a megrendelés.