12
  • AeroS
    #12
    Bocs: ujjlenyomat (siettem)
  • AeroS
    #11
    Birom, h mindig vannak új és új módszerek a személyazonosításra. Egy már igazán elterjedhetne széleskörben is(pl. újlenyomat vagy nemtom)
  • Roli
    #10
    akor előkeresem a régi jó öreg hifitornyom és beleteszem abba! eddig minden beletett cd megpróbált lejátszani, még adatlemezt is meg DVD-t is :D
  • waterman
    #9
    ha mar egy mp3-lejatszo is azonositani akar akkor bizony rossz vilag jön. az hogy a kavefözö is mar-mar ujjlenyomatot ker szerintem felvet bizonyos jogi kerdeseket. mar varom azokat a cd lemezeket, amiket regiszträlnom kell az elöado honlapjan, hogy meghallgathassam öket, mert a hiperinteligens hifitornyom nem lesz hajlando lejatszani amig internetre nem kötöm es meg nem nezi az adatbankban, hogy valoban regiszträltam-e... egy bankautomatanal meg ok ez a nagy biztonsag, de egyszerü felhasznäloi környezetben..
  • asdefge
    #8
    Minő öröm, hogy az egész tudományág csak szemályazonosításra való. Nehogy egy kis gyógyítás, valami ravasz kis gépecske ami jobbá tesz valamit...
  • M2 #7
    Igazából csak azt várom nagyon, hogy rájöjjenek: az emberi segglyuk is egyedi azonosító (készülék neve: anal-izátor) és vehessek olyan budit, amire csak én ülhetek, idegenek alatt pedig menjen át bikába és dobja ki őket mielőtt valami gusztustalanságot művelnek.
  • M2 #6
    Jók lesznek a szuperbiztos bankautómaták:
    - kérem tegye ujját a leolvasóra, közben nézzen a lukba, ...köszönöm
    - tegye fülét a jelölt helyre, most ha hallja a zenét, tartsa kártyája hologrammos felét a leolvasóhoz, ...köszönöm
    - most a másik fülét is, ...köszönöm
    - beszéljen a mikrofonba, lassan, érthetően, közben a sztetoszkópot illessze mellkasára. ...köszönöm
    - írja be a 4 jegyű PIN-kódot
    - köszönöm, ÖN valóban ÖN, viszontlátásra!
  • Roli
    #5
    Ezért máris nem alkalmazható!
  • FTeR
    #4
    az írisz nem változik, csak ha kinyomják a szemed :)
  • Roli
    #3
    Betegség esetén valóban keletkeznek változások a szemben, illetve az öregedés folyamán is, pl amikor már szemüveg kell akkor már nem hiszem, hogy jól megy az azonosítás(természetesen levesszi az illető a szemüveget :D)
  • Fityfirity
    #2
    Lehet, hogy azért, mert betegség esetén változik a retina.
    De az is lehet, hogy most iszonyú nagy baromságot írtam.
  • Hedgehunter #1
    A szemgolyo miert nem eleg jo azonositasra...????