16
  • maozedong
    #16
    élő link akkor nincs hozzá?
  • pemga
    #15
    Ez a BBC saját tulajdona volt, a saját előadóival, a saját felvétele. Azt csinál vele, amit akar.

    Egyébként még a szerzői jogi izék előtt (pl. Mozart, Strauss, stb.) a műveket bárki szabadon játszhatta bárhol (báltermek, egyéb nyilvános helyek) Akkoriban a szponzoráció volt a trendi, megrendelésre kaptak pízt művenként, vagy valami átalányt a megrendelőtől (pl. császár). Ezért is éhezett gyakran szegény Mozart, viszont zseniálisakat alkotott. Lehet ráférne a mostani "művészekre" is egy kicsit...

    Kíváncsi vagyok mikor fog odamenni egy jogvédő a szabadtéri hegedűshöz, hogy kivegye a hegedűtokba dobált pénzekből a százalékát...
  • lokko
    #14
    az a köze, hogy a ma máma van ami digitalizált :D
  • rolika
    #13
    "Az eset igazi jelentősége az volt, hogy bebizonyította, a klasszikus zene még a mai digitalizált világban is hallatlan népszerűségnek örvend"

    ???
    mi köze a kettőnek egymáshoz? (klasszikus zene <> digitalizált világ)
  • zakika
    #12
    ja es meg azt is bizonyitja, hogy az mp3 nagyon megfelel promocios celokra.

    kulonben tudtam rola amikor fen volt, csak meloba nem lehet mp3 huzogatni othon meg modem. pedig meghalgattam volna
  • asdefge
    #11
    Megvan, csak nem vagyok tisztában itten az effek számával :-)
    www.allofmp3.com
    Csak egy reg, némi apró és van, ami akár CD-DA minőségben csoroghat a gépedre.
  • asdefge
    #10
    Hova tűnt az alloffmp3 ?? Onnan megvehető volt akár wav-ban is...
  • Yv@n
    #9
    Mindenesetre sajnálom, hogy lemaradtam róla, milliószor többet érő darabok, mint néhány mai "zene".
  • galocza
    #8
    affene. mért nem akkor hírezték ki?
    nekem csak 5-7-9 van cd-n.
  • Caro
    #7
    Szerzői jog=80 év
    Ha meg a mocskok az előadásért pénzt kérnek, akkor berakom midibe:)
  • LaPalma
    #6
    szerzői jog valóban nincs, de van előadói jog. a zenészek sem játszanak ingyen
  • maozedong
    #5
    falc ban miért ne lenne jó?
    vagy 256 VBR mp3 ban? lál ja persze mert veszteséges :o
  • Yv@n
    #4
    Elvileg itt valami olyasmi van, hogy Bethowen műveire lévén már jó ideje nincs az élők közt, nem vonatkozik szerzői jog, tehát felhasználhatod, viszont ez azt jelenti, hogy kottáról te magad eljátszhatod ha jónak érzed. Ha leül egy szinfónikus szenekar és eljátsza, akkor azt ugyanúgy nem használhatod, hisz ők adják elő.
  • Caro
    #3
    Wuhaha, Beethovenre már sok-sok éve nem vonatkozik a szerzői jog, úgyhogy :)
    Ebbe már sehogysem köthetnek bele :)
    Egyébként én is szeretem Beethovent, meg is volt a IX. szimfónia eredetibe, csak egyszer véletlen átmentem rajta kerekesszékkel :(
    Úgyhogy maradt a tényleg sokkal rosszabb mp3 warezből :(
  • tudatlanka
    #2
    A Manchesterben rögzített felvételek a rádióban való lejátszást követő egy héten keresztül elérhetőek voltak az érdeklődők számára.


    A fene......
  • lowdog
    #1
    sikerült-e valakinek megtalálni hogy hol is van ez pontosan? valahogy nem tudok eligazodni a BBC Radio 3 site-ján...