185
Led Zeppelin
  • Gabyee
    #65
  • McGrady
    #64
    jah vagy úgy...akkor sry
  • Gabyee
    #63
    ja és természetesen Jimmy kezelte,mint az alábbi képek is mutatják,addig nem gityózott
  • Gabyee
    #62
    nem,ez így pontatlan:P
    a theremin az egy külön "hangszer" amelyet bevetettek egy-két számban és élőben.
    a gitárhoz ha jól tudom semmi köze
  • McGrady
    #61
    azannya!
    nem kellett hozzáérni a gitárjához ha volt Theremin-je?
    :O
  • Gabyee
    #60
    "1969 április 25-26. San Francisco, ezúttal a Winterlandben. Koncerten itt szólal meg elõször a Theremin, mely az egyetlen "hangszer", amit játék közben nem kell megérinteni. A Leo Theremin angliai orosz emigráns által a 30-as években kifejlesztett gép egy generátorból és egy antennás vevõkészülékbõl álló elektromos szerkezet mely modulált elektromos hangot gerjeszt, mely a szerint oszcillálódik, hogy mennyi az antenna és az emberi kéz közötti kapacitáskülönbség."
  • Gabyee
    #59
    "csellóvonó:nemcsak a Dazed And Confused-ban, hanem a How Many More Times-ban is használja. 1977-ben az Achilles Last Stand elõtt ezzel improvizál"
  • Gabyee
    #58
    én az életemet



    a Theremin Unit(és Page)akcióban



    és aki feltalálta!

  • McGrady
    #57
    mit meg nem adnék 1 ilyen lespaul gibsonért
  • Gabyee
    #56
    a cigizve pengetést meg nem Saul Houdson találta ki!
    csalódttam:(
  • Gabyee
    #55


    hát igen a vonó az nem bug az már tuti:P
    egy újjab felvétel akció közben...
  • Adelaide
    #54
    jaj egyik este azt hallgattam, és reggel mikor felébredtem, vmi dallam járt állandóan a fejemben. de mintha egész éjjel, még alvás alatt is az dübörgött volna az agyamba! aztán kb. 10 perc múlva rájöttem, hogy a smells like teen spirit...
    ez a vonós megoldás érdekes:D egyszer ki kéne próbáltatnom vmi gitáros ismerőssel
  • sz4bolcs
    #53
    A teen spirittel semmi bajom... az az egyik kivétel :D
  • McGrady
    #52
    muhaha töltök 1 koncert dvd-t...csak lassan jön :SS
  • McGrady
    #51
    azta!
    nagy jó :))
    kiváncsi vok melyik számba játszik ezzel a módszerrel :)
  • zakika
    #50
    felepitve jol van es a sajat logikajat koveti. van egypar dolog, amibe nem ertek egyet vagy kegeszitenem
  • Gabyee
    #49



    vonóst csinált a pengetősből
  • McGrady
    #48
  • McGrady
    #47
    Tudok adni 1 oldalt ahol sok LZ koncit lehet szedni
    Akit érdekel, privizzen rám
  • McGrady
    #46
    :)
  • Adelaide
    #45
    hát én össz-vissz 8 számot hallottam tőlük (a Led Zeppelin IV-et, apám cd-je), de a stairway to heaven meg a Black dog télleg nagyon jó:)
    22: igenigen:))) Axl-nek ezt a mondását én is olvastam vhol, főleg emiatt hallgattam meg a LZ cd-t, mert ha axl-ék szeretik, akkor biztos jó együttes:)és milyen jól gondoltam
    25: melyiket? én a smells like teen spiritet hallottam még csak. először azt mondtam hogy: úristen. ez mi?! aztán mikor már vagy harmadjára hallottam, belemászott a fülembe. van benne vmi fura...
  • McGrady
    #44
    így igaz
  • Gabyee
    #43
    marhajól fel van építve a cikk,ezt gondolom én is a mai zenei világról!
    aki meg nem az magára fog ismerni az írásban:P
  • zakika
    #42
    nem tudom hova tegyem be, tehat beteszem ide

    Látlelet a könnyűzenei szolgáltatások piacáról
  • zakika
    #41
    nem tudtam megnezni mi minden van ott, mert szamcimek nem voltak, en meg nem tudok lehuzni meloba zeneket
  • Neutral
    #40
    Azon a címen van egy Dark Side Of The Moon-o-s bootleg is.
  • zakika
    #39
    elhozta a haverom a koncertet, csak meg nem volt idom vegighalgatni. ahoz kepest, hogy 35 eves nem studio felvetel es nem arra szantak, hogy egyszer ki legyen adva eleg jol meg van csinalva
  • sz4bolcs
    #38
    Milyen hangszer? Rádió? :D Mire gondolsz? Érdekelne
  • Gabyee
    #37
    Milyen érdekes hogy pont a héten szereztem meg az első 4 albumot,valami fantasztikus zenét csináltak ezek,Page/Plant páros nem semmi,a dobos meg egy "állat":P
    Nekem nagyon tetszenek az akusztikus gitárral tekert nótáik is,Page riffjeit meg ma is alapban tanulja szerintem minden komoly szándékú gitáros!
    A Whola Lotta Love-ban meg ők használták először azt a hangszert amelyből érintés nélkül lehet hangokat előcsalni,valami ruszki cska találta fel 1920-30 között.Antennák vanak a ketyerén és valami rádióhullámokkal működik,érdekes volt ez a '70-es években:o
  • zakika
    #36
    koszi
  • McGrady
    #35
    nyugi felteszem neked, hogyha esetleg elévülne mire letudnád szedni
  • zakika
    #34
    szerencses ember
    addig is megy a Deep Purple - The book of Taliesyn
    havernak mar irtam kapja man le, de nem valaszolt...
  • McGrady
    #33
    wow kösz haver!
    minnyá lejön :))
  • zakika
    #32
    veletlenul talaltam

    http://www.bigo1.com/MP3s/LZpb/

    az 1970 mar 21 Vancouveri koncert

    tehat itt


    nem tudom meddig lesz fent, meloba nem tudom letolteni
  • sz4bolcs
    #31
    Pontosan nem. Szoktam ideologizálni. De ha valami zene megfog, valami érzést ad, egy részét az érzéseknek ki lehet fejezni szóban, írásban.
  • zakika
    #30
    szerintem is jok, csak egy kicsit a hangzas zavar. sok benne a magas hang (az enekben is), nem anyira tiszta mint pl. a Deep Purple vagy Uriah Heep.
    ki hallota a BBC sessions cdt? erdekes koncertfelvetelek vannak rajta. a communication breakdown introja ugy hagzik mint Jim Steinman bad for good introja (csak az 1981 ben lett kiadva, tehat a hatas megvan). a stairway to heavent feldolgozta a leningrad cowboys es nagyon jol sikerult (halgassatok meg)
  • homokhat
    #29
    van egy nagyon jó számuk ami nekem ok: lépcsőház a mennyekbe
  • csabawarchief
    #28
    nekem megvan az összes albumok, jó zenét játszanak :)
    még mai, gépzenéhez szokott emberek is csípik ;]
  • rezsofiz
    #27
    Hát a zenében sosem tudod igazán megmondani hogy miért tetszik. Legalábbis engem mindig vmi megfog benne és nem keresem a miértjét.
  • JackDaniels #26
    Nah az a pár lehet jó.:)))))De ez a Zeppelin totyik..))))