349
  • Molnibalage
    #309
    Na akkor eljött az ideje valaminek. Kicsit politika viszont nem politikai kihatásai vannak.

    Szszm város képviselő testülete az alábbi rendeletet hozta.

    [i] A vendéglátó és kereskedelmi egységet feb. 01-től 22 és 06 óra között nem tarthatnak nyitva kivéve a multinacionális cégek .

    Na hát a jó kurva édesanyátokat azt ti szemétládák. Ez ellen sürgősen tenni kell.

    Azok akik a rendelet visszavonását támogatják jó lenne, ha gyülekeznének.
  • Brigicsaj
    #308
    hát figy..:D pont ezért nem tekernék télen, mert megfáznék mint állat..:D meg nincs már harasztis hév..:P csak tököli vagy ráckevei, ha van is harasztis hév, az is 1-2 és olyan hogy egyből indul a másik vágányról tovább, nem úgy mint tavaly hogy 20 percet várni kellett harasztin hogy haza juthassak..:D meg szoktam én biciklizni, tesiórán...:DDDDD ilyen kis szoba bringa, nem mérhető igaz a másikhoz...:D de azért az is valami hasonló...:P
  • [HUN]FaTaL
    #307
    Hát meg lehet próbáéni, de nem tudom milyen iskola engedélyezné. Arról nem beszélve, hogy ahova én jártam szakközépbe ott nem volt fix termünk hanem mászkálni kellett, és egész nap teremről-teremre tologatni a bringát sem kényelmesebb mint végigszenvedni a tömeget a HÉVen.
  • Molnibalage
    #306
    Ha minden kötél szakad akkor vigye fel a terembe. Mondja azt, hogy fel van készülva a BKV sztrákra! :) Esetleg lehet érvelni azzal, hogy nehogy már abba kössenek bele, hogy ő sportol...
  • [HUN]FaTaL
    #305
    Ez jó ötlet, bár a legtöbb BP-i iskolában sajnos nem megoldott a bringa tárolása sem, a hévmegállóban meg csak nem hagyhatja sajna, mert 10 percen belül már ott sem lenne.
  • Molnibalage
    #304
    Neveti fogsz. Télen jobban izzadsz, mint tavasszal. Mivel ha kicsit is lehúzd a kabátot igen hamar bevág a szél. Akkor fent kell hagyni. Úgy viszont kész szauna. Tavasszal kellemes lágy szellő simogat. Hétvégén kérj kölcsön valakitől és napközben próbáld ki, hogy milyen ha feltekersz. Vagy egy másik ötlet! Tekerj el CSAK harasztiig! Olyan HÉV is van ami csak onnan megy. Ott elsőként szállhatsz fel a brinágval és hazafele olyan HÉV is jó ami csak odáig megy. Onnan meg tényleg nem táv hazajönni. Assszem van már bringabérlet is.
  • Brigicsaj
    #303
    hát nincs bringám sajna, pedig tök fain lenne, a telet leszámítva..:D sokkal hamarabb ott lehetnék mindenhol..:P elég 10 perc hogy kiérjek a hévhez, vagy 5, bicajjal, félóra gyaloglás helyett...:D mondjuk azért erzsébeten bringával érdekes lenne, túl nagy ott a forgalom..:D
  • Molnibalage
    #302
    Hm... Próbáltad már Bringával. Tudom, tudom elég meredek ötlet. Nem tudom, hogy mennyire komoly az autó forgalmom és mennyire izzadnál le. Nekem este 11 után onnan durván 45 perc hazáig (úgy, hogy a Móricz Zsigmond körtérről indultam). Ha sétálsz a HÉV-hez és még onnan is + utazás időben kb. ugyanannyi. Leszámítva a járulékos dolgokat.

    Sajnos arrafele nincs alternatíva...
  • spy803
    #301
    Ő az a szipus csaj?
  • Brigicsaj
    #300
    jajaja ....:P
  • Brigicsaj
    #299
    Pesterzsébet felsőig...:P
  • Molnibalage
    #298
    Meddig mész a HÉV-vel?
  • [HUN]FaTaL
    #297
    Konkrétabban átfogalmazva: A reggeli HÉV tömegnyomorával nem vagyok tisztában, de gondolom hasonló agyrém lehet mint a buszon.
  • Brigicsaj
    #296
    jó neked...:D
  • [HUN]FaTaL
    #295
    Volt, amikor én is inkább elengedtem két buszt hazafelé :) Megérte.
  • Brigicsaj
    #294
    nah jah, én mindig a 6:48assal megyek..:D heringjárat.....hazafelé meg már meg se próbálkozok a tömeggel menni..:D minek fulladjak meg fél óra miatt?! :D
  • [HUN]FaTaL
    #293
    Nem tudom, hogy halásztelki, miklósi, vagy szigethalmi vagy e de a halásztelki járat tényleg egy vicc. 3,5 évig jártam vele (illetve 4, de 12.-ben már elég sokszor mentem kocsival suliba), 6:10es helyi járattal kellett menni és még így is volt hogy éppenhogy, vagy nem sikerült beérni. A 10perces menetidő tényleg legenda lehet :D Bár én hétvégente jártam még általános iskolában a városba, nem volt ritka hogy beértem 15 perc alatt gyártelepről a hév végállomásra (csepel).
  • Molnibalage
    #292
    Reggel Csepel felé a busz egy rossz vicc. Esetleg reggel 6 előtt. A mai fiataloknak legendaszerűen hathat, hogy mikor én voltam gimis akkor volt olyan, hogy 7:40-es busz (faluból felszállva) 7:50-kor tett le sokszor a HÉV végállomáson. Az átlag menetiőd 15 perc volt ekkor. Reggel 7 előtt 20-22 perc alatt bent voltam.

    2002 őszén ment valami nagyon tönkre. Volt olyan, hogy 7:05-ös busz 8:02-kor tett le a HÉV állomáson. Azóta a busz reggel, mint eszköz kilőva. Hogyan járnak be időre ma az emberk csepelre tanulni és dolgozni? Bringával hamarabb beérnék, mint autóval vagy busszal...
  • [HUN]FaTaL
    #291
    Így van, ha tehetem inkább busszal megyek be (már ha nem kocsival), az sem gyorsabb de valahogy gyorsabbnak tűnik..

    Brigi: A reggeli tömegnyomorral nem vagyok tisztában, csepelre jártam suliba, mostanában még tömegközledést is ritkán látok hála istennek.
  • Molnibalage
    #290
    Én este 5-6 fele járok vele haza és akkor gyakorlatilag végig van szabad ülőhely. Gondolom te korábban jársz... Reggel meg a bátyus visz kocsival 99%-ban. A reggel 6:30 körül HÉV-en mint a heringek vannak az emberek. Vicc, csak a rosszabbik fajtából.
  • Molnibalage
    #289
    Pontosan ez a baj. HÉV-ből is kéne "gyorsjárat, ami nem áll meg minden bokorban. Harasztin röhejes, hogy egymástól a két megálló 3 perc séta...

    Erzsébet és Vágóhíd között 10 perc menetidő? Ez valami vicc? A feltételes megállóhelyeken soha nem szabadna megállnia. A kettő között félúton pont jó. Kéne egy pályafelújítás, új szerelvény és bevinni a Borárosig a csepeli HÉV mellé. Ez esetben 30 perc lenne a belváros...
  • Brigicsaj
    #288
    hát jah főleg hogy József Attila telep és Dunaharaszti külső között lopták a csavarokat...xD meg hogy folyton felsővezeték szakadás van, vagy azt is lelopják...:D én reggel gyűlölöm, mikor megyek suliba...és akkora tömegnyomor van hogy meg lehet fulladni..:O meg hazafelé dettó, így aztán erzsébetről mindig felmegyek vágóhídra hogy legyen helyem...xD
  • Brigicsaj
    #287
    ahham...:P mutassd! :)
  • [HUN]FaTaL
    #286
    A probléma csak az, hogy lehetne jobb is. Irdatlan szarok a sínek, csigalassan megy a hév. Arról nem beszélve, hogy minden sarkon megáll (bár utóbbi nem akkora probléma). Autós szempontból inkább nem mondok semmit, mert pl. a szigethalmi hév átjáró az egy vicc...
  • Molnibalage
    #285
    Miért? Kb. évek óta most lett igazi használható valami, hogy csúcsidőben 15 percenként jár.
  • bcrics
    #284

    hát 1 kedves aranyos jótét lélek!!..amikor alszik..:)..de megmutassam.??

    a miklósi csajszik a legszebbek komolyan mondom ,,nem csak úgy:D
  • Brigicsaj
    #283
    jaja miklósi vok...:D de nem ismerem a csipcsit, mi az?:D vagy ki az?:D
  • bcrics
    #282
    csak ne emlegesd a ráckevei hévet jóóó!!:D..akkor ezek szerint te miklósi vagy..és ismered e csipcsit?:)
  • Brigicsaj
    #281
    nekem még jó a ráckevei...:P
  • bcrics
    #280
    hát én békásmegyerről járok le most még budafokig és odavissza 3 óra..kezdem már unni lassan 1 éve tolom..battyiról vitték volna tovább a hévet, ne metrót építsenek,,bár ugytudom az 1es vilut leviszik majd egészen a budafoki útig..hát gratulálok,,menetidő megintcsak 3 óra a flóriántól:DD
  • [HUN]FaTaL
    #279
    Egyet értek jó lenne, hamar a batyin lenni pl. :) Bár mostanában többt járok kocsival (amúgy szigethalmi vagyok nem miklósi):D
  • Molnibalage
    #278
    Egyetértek. Én meg arrafele járok fel dolgozni.
  • bcrics
    #277
    és kurvára levihetnék odáig a békási hévet!!
  • bcrics
    #276
    hát szigetszentmiklóson van a próbatermünk a faháznál:)

    de óbuda rulez!!:D
  • [HUN]FaTaL
    #275
    De kihalt a topic :/ Lassan egy éve semmi. Minden környékbeli eltávozott a fórumból?:D
  • Brigicsaj
    #274
    szia! :) nem van itt tököli, van itt szigethalmi...:P lényeg hogy ez a környék..:P am tökölön belül hol lax? :P
  • ghost rider
    #273
    Sziasztok itt csak szigetszentmiklósiak vannak?:D(tököli vagyok)
  • Brigicsaj
    #272
    hát igen..:P az viszont már eléggé régen volt! :D mondjuk én is eléggé régi vagyok már itten :P
  • spy803
    #271
    2006. dec. 22. 09:50
    volt az utolsó hozzászólás, míg én bele nem kontárkodtam :)
  • Brigicsaj
    #270
    :DD nem probléma, én is elfelejtettem! :D