78
  • grebber
    #78
    Ez amúgy mind szép és tök jónak hangzik meg minden de lószart se érünk vele ha a kábelnetes cégek a szaros 2mbitjüket is korlátozva adják :(
  • Baskerville
    #77
    Nemcsak azok az optikai szerelők örülnek akiket egy esős éjszakán kirendelnek mert olyat vágtak el a műgyűjtő urak amit nem lett volna szabad, hanem azok is, akiknek egy kétezer méteres szakaszt kell emiatt kicsrélniük (általában ekkora egy behúzási szakasz, ha a tervező vagy a körülmények nem szólnak bele).
  • Baskerville
    #76
    Néha pedig azok az egyedek járnak rosszul akik alépítményekből akarnak kábelt lopni.Általában van fogalmuk hogy mit vághatnak el és mit nem.De van amikor az illető teljesen kezdő,az optikát is réznek nézi, és azonmód vágja is.Mire rájön, hogy azért a MÉH telepen egy forintot nem kap,már a BRFK nagyrabecsült munkatársai veregetik a vállukat.
  • PyRex
    #75
    lol! :)
  • Baskerville
    #74
    Nos ez igaz.Pláne mikor az istenbarma a saját maga kábelét szaggatja meg!!Majd mikor kicseréltük a szakaszt és benyújtottuk a számlát, ijedtébe lerakta a haját
  • Yv@n
    #73
    Szép színes szálak, és az ember fia aki a forrasztással foglalkozik nagyon szokott örülni, mikor Józsi megtalál egy adagot a markolóval :D
  • Baskerville
    #72
    Nem egy érből.6 szálastól van 196 szálasig.Legalábbis amit az országban használnak.De néhol még ez sem elég.
  • PyRex
    #71
    Így igaz. Viszont - lehet, hogy hülyeséget mondok - ha több ilyen eszközt teszel a végére akkor ez a 40Gb többszörözhető (mivel az optikai kábel sem egy érből áll gondolom :)
  • BiroAndras
    #70
    No igen. Ha jól tudom 300Tbps is elérhető. Ezért mondtam, hogy már csak egy optikai procis router kellene, ami képes elbánni ennyi adattal.
    Ma még egy kábelen max. 40Gbps adat kezelhető (http://www.cisco.com/en/US/products/ps5763/products_data_sheet09186a008022d5f2.html).
  • PyRex
    #69
    Hát az optikai kábel sávszélessége elvben nem nagyon limitált, inkább az eszközöké a kábelvégeken :)
  • Yv@n
    #68
    No igen, de egyelőre a gerinc sem birná el, ha rászakadna párezer 100megabites júzer :) Persze annak a fejlesztése is pénz kérdése :)
  • [HUN]Stanlee
    #67
    Kelet-Beriln hasonlo helyzetben van, optikai halozat kiepitve, hazig megy, de mar be nem kotik, mert miert is kellene, es meg dsl-t is csak nagy nehezen kapsz.
  • PyRex
    #66
    Ha van pénz, minden van :)
  • PyRex
    #65
    Azért ez így nem teljesen igaz....
  • torko
    #64
    cool
  • Yv@n
    #63
    Hiába terjeszthető jobban, akkor sem vagyok róla meggyőződve, hogy képes lenne a fél várost ellátni megfelelő sebességű nettel :)
  • kicsizoz
    #62
    Csak megjegyzésképpen az optika témához: budapest egy jelentős része full optika a t-com hálózatán, egészen a lépcsőházakig....
    Sajna előnye egyenlőre semmi sincs, sőt....
  • PyRex
    #61
    Aki ott lakik, ahhoz rövid időn belül kihúzzák. De mondom: mikroval jobban terjeszthető a dolog...
  • Yv@n
    #60
    Ez szép dolog, de nem ad általánosításra okot, szóval ez az ott lakóknak akik élnek vele jó, de nem fog rohamosan terjedni. Csak azért írtam amit írtam, hogy nehogy valaki azt higgye, hogy rövid időn belül kihúzzák hozzá a 100 megabitet csak úgy hipp hopp.
  • PyRex
    #59
    És mikro-s eszközökkel gyakorlatilag sokkal nagyobb területet is le tudnak (tudnának) fedni, szal' az is várható, hogy terjedni fog a dolog... Persze ott már gondolom nem nagyon lesz 100 megás csomag, de mondjuk egy 20/20MBit mondjuk 9 ezerért nem lenne szar szerintem...
  • PyRex
    #58
    Oktass légyszi ki, hogy hogyan működik...
    Lényegében ott (is) dolgozom, szóval nagyon jól tudom. :)
    Fikázni mindent és mindenkit lehet, de ők VALÓBAN adják a 100 megát és törvényesen. A cikkeket leszarom, anno én is olvastam és pocskondiáztam őket, mert annyira hihetetlen volt. De működik. Haveromnak, aki ott lakik tőlük nem messze, azóta már 3 hónapja ilyen nete van és semmi gond nincs vele.
  • Yv@n
    #57
    No meg persze az az egyetemeket összekötő niif gerinc miatt van, home usereknek ehhez sok köze nem lesz.
  • GodBadka
    #56
    eheh. Koleszban nem kábelnet van, hanem LAN. Nem ugyanaz.
  • fawcet
    #55
    Jó lenne ez az 1Gbites csomag csak a kiépítési költség nélkül bruttó 75 ezer Ft a havi csomag.
  • Keldor
    #54
  • Zsoltika 007
    #53
    És milyen jól teszi.
  • Yv@n
    #52
    És született is róla pár cikk, lehet itt is, de a hwsw-n biztos. Lényegében annyi a történet, hogy ha megfigyeled a pontos címet, ahol elérhető, akkor a bix utcájáról van szó. Nagyvonalakban ez annyit jelent, hogy az arc kilógatott egy kábelvéget bentről, és most azt árulja.
  • PyRex
    #51
    100MBit-es net forgalmi korlát nélkül havi 15-ért (bruttó) - egyelőre sajna csak a 13. kerületben.... És ez már 3-4 hónapja kb. elérhető...
  • PyRex
    #50
    már régen annyi (chello)
  • shabba
    #49
    http://de.bluewin.ch/internetzugang/index.php/2400_adsl

    Baloldalt a menüben megtalálod a többit is.
  • katz
    #48
    Ja, sajnos igaz. Én ráadásul vidéken vagyok, itt örülhetek, ha van ADSL, persze a BP-ihez képest 1,5x áron
  • katz
    #47
    LOL
    Amikor a kolik között huzták az 1 Gbites optikai kábelt, brazil gépsor "dolgozott" ott mégis 10 Mb/sec volt a letöltési sebesség. Ki is használtam rendesen Meg az se volt egy uccso dolog, hogy amikor összeálltunk páran játszani, akkor simán tudtam a koliban szervert csinálni, nem ugy mint most az ADSL-el. Belépne egy ember, oszt máris laghegyek vannak. Esélytelen egy régi játéknál is...
  • Yv@n
    #46
    Nem vagyok borulátó.Nem is tudom mi lenne ha mondjuk,holnap bejelentenék,hogy felkapálják az egész belvárost...33,6-ozni meg nem kell mert az is normál vonalon jön, a DSL meg szintén.Csak arra próbáltam rávilágítani,hogy nem vagyunk anyagilag felkészülve az átállásra.Azt meg gyorsba elfelejteni,hogy majd a szolgáltató kihúz egy egész optikát az egyéninek mert neki net kell.A környéken meg senki másnak.Hidd el ez nem borulátás.Visszatérve a "szedjük szét a városra-ra".A laikus polgárnak fogalma nincs hogy a járdák és utak alatt milyen közművek vannak.Sokszor még az adott szolgáltató sem tudja,hol megy a saját kábele vagy csöve.Ha pl a belváros bizonyos részein bontani kezdenének, 30 cm "mélyen" már védőcsövek és elmü-s kábelek futkosnak.Ami a föld alatt van a fővárosban az kész káosz.Arra meg nem is lehet gondolni,hogy adott nyomvonalat majd szépen kiásnak,belevágnak pár csövet és betemeteik.Mire behúzásra kerül a sor már a fél csőköteg foglalt.Úgyhogy ez borulátás, hanem tény.
  • Fenjoy
    #45
    shabba: és mennyi a csomagok árai?
  • [HUN]Stanlee
    #44
    He, ennyi erovel akkor meg most is a 33,6Kbps-es modemmel kellene hogy netezzunk, ha mindenki ilyen borulato lenne mint te. egyebkent meg ha szet kell szedni a varost, akkor szedjek szet most, fejlesszenek, ha kell sok penzert is, es legyen a nepnek jo.
  • Yv@n
    #43
    Még csak néhány dolgot.Az optikának külön végpontokat kell kiépíteni, ami nem egy olcsó dolog.Az országban nem sok olyan szolgáltató van aki rendelkezik optika fogadására alkalmas alépítmény, illetve léges hálózattal (T-Com,Upc,Invitel,Vivendi).A többi cég nem szolgáltat magánszemélyek részére.Ha a mostani DSL felhasználók jelentős része átállna optikára, szét kéne szedni a fél várost, hogy fel lehessen bővíteni az alépítmény hálózatot.A léges hálózattal megint csak az a probléma hogy a belvárosban nem lehet kivitelezni,a külterületeken meg állandóan attól kell parázni,hogy mikor tépik le.Akkor még említésre szorul, hogy az országban kb. öt olyan cég van ami komolyabban foglalkozik optikai eszközök eladásával és szerelésével.(gyorsan el lehet felejteni a "megrendelem nagykerbő oszt otthon összerakom fater szerszámkészletével" eljárást).AZ optika ára sem egy elhanyagolható tényező hiába kezd egyre jobban elterjedni.Igaz vannak különböző gyártók (Pirelli,Corning,NK) és különbüző fajták (tűzálló,kültéri,beltéri,hibrid,rágcsálóvédett)az árak így is magasak.Végezetül pedig az a cég amelyik nem rendelkezik saját hálózattal, kénytelen vagy védőcsövet (amibe sok megrendelő esetében saját optikát húz be) vagy optikai szálat bérelni.Egyik sem az a filléres tétel.Úgyhogy nem kell itt nagyon rágerjedni az üvegszálra.A kivitelezési részt meg hagyjuk.
  • Yv@n
    #42
    Az optikai kábelnek is van egy sajnálatos tulajdonsága, mégpedig hogy méterenként bizonyos összegbe kerül, továbbá a behúzás is munka, amit szintén ki kell fizetni. Egy optikai kábel ráadásul nem úgy működik, hogy Józsi oda szigszallagozik egy szálat a többi kábelhez, aztán a srácokkal berángatják, mert akkor nagyon használható lesz ám az eredmény.
  • BiroAndras
    #41
    Nekem most 3M/512K van. Nemrég kötötték csak be, úgyhogy még nem volt időm mindennel kipróbálni, de a letöltések kellemes sebességgel jönnek.
    Az igazi persze az lenne, ha az üveg a lakásig érne. És ha majd a router-ekben optikai proci lesz, akkor szinte korlátlan sávszélesség lesz elérhető (ez sajnos még odébb van egy kicsit).
  • Zsoltika 007
    #40
    Nem is mondtam hogy mindenhova behozták nekik, csak utaltam egy nem is olyan régi cikkre itt az sg-n.
  • shabba
    #39
    Azért mindenhol ott sem vihetik mert Svájcban is a DSL a legelterjedtebb netezési forma. A csomagsebességek pedig 600/100,1200/200 és 2400/200 kbps.