21
-
aaaaa #21 "A modern akkumulátorok sztem nem savas Pb akksik."
Szerinted... Pedig azok. Még a legdrágább spirál szerkezetű teljesen zárt autó akkuk is ÓLOMBÓL készülnek.
-
Kazak #20 "Az persze egyéni ízlés kérdése, hogy ki mit helyez előtérbe (olcsó vs. környezetkímélő/bb/ termékek), én az előbbit."
Természetesen az utóbbira gondoltam. -
Kazak #19 "Akkor is így fogsz éljenezni , ha ettől pár dolog háromszor rosszabb lesz, és jóval többe fog kerülni ?
Közben a valódi környezetvédelmi problémákra nagyívben tesznek, Kiemelnek egy két minimális jelentőségű dolgot, és akkor lehet éljenezni a semmit..."
Igen, akkor is így fogok éljenezni. Ettől szerintem nem lesznek 3* rosszabbak a készülékek, azt meg tudomásul kell venni, hogy a környezetvédelem PÉNZBE kerül. Az persze egyéni ízlés kérdése, hogy ki mit helyez előtérbe (olcsó vs. környezetkímélő/bb/ termékek), én az előbbit. Az is tény, hogy van még tennivaló a körny. véd. területén, de ez is több a semminél. A jelenlegi hatalmi központok közül tudtommal az EU az egyetlen, aki egyáltalán foglalkozik a kérdéssel, és próbál ilyen irányban lépéseket tenni. Az USA és Kína magasról sz@rik az egész közepébe. A p*cs amerikaiak még a Kiotói Egyezményt sem írták alá, mert féltek, hogy a vállalások visszafognák a gazdasági növekedésüket.
"A higanykapcsolóba, higanygőzlámpába mondjuk mit fogsz tenni ?
Tudsz még olyan fémet ami jó erre a célra ?
A kocsi akkut meg cseréljük kurblira ? (Az összes akku környezetszennyező (Pb,NiCd,NiMH Li-Ion stb.)"
Ezekre a rendelet, azt hiszem, nem vonatkozik. Nézd meg a rendeletek mellékleteit, lsz! A modern akkumulátorok sztem nem savas Pb akksik.
"Ha itt valakit is KOMOLYAN érdekelne a környezetszennyezés, akkor nem lövöldöztek volna tőlünk párszáz kilométerre, néhány éve "szegényített urán" lövedékekkel."
Szegényített uránlövedékekkel nem az EU, hanem a NATO és az Egyesül Államok hadserege lövöldözött. -
Kazak #18 A mikrókra is vonatkozik. Azokban egyébként mi van? -
#17 Az autoiparra nem vonatkozik az olommentes atallas :)
Az auto elektronikajahoz felhasznalt olom mennyisege elenyeszo az akkumulatorban hasznalthoz kepest. -
dez #16 2006. július 1.? Az túl közel van... Szerintem ezt meg fogják hosszabbítani, mert a piac nagy része még nincs erre felkészülve. -
aaaaa #15 Akkor is így fogsz éljenezni , ha ettől pár dolog háromszor rosszabb lesz, és jóval többe fog kerülni ?
Közben a valódi környezetvédelmi problémákra nagyívben tesznek, Kiemelnek egy két minimális jelentőségű dolgot, és akkor lehet éljenezni a semmit...
A higanykapcsolóba, higanygőzlámpába mondjuk mit fogsz tenni ?
Tudsz még olyan fémet ami jó erre a célra ?
A kocsi akkut meg cseréljük kurblira ? (Az összes akku környezetszennyező (Pb,NiCd,NiMH Li-Ion stb.)
A begyűjtés nagyon szép gondolat, de nem mindenki szent, és így is rohadt sok az út mellett végzi savval, ólommal mindennel.
Ez így ahogy van elég zűrös.
Ha itt valakit is KOMOLYAN érdekelne a környezetszennyezés, akkor nem lövöldöztek volna tőlünk párszáz kilométerre, néhány éve "szegényített urán" lövedékekkel.
http://www.mtvsz.hu/du/dufaqhu.htm#hogyanhasznaljak.
A néha néha "kissé" meghibásodó atomerőművekről meg ne is beszéljünk.
Szóval csak mosolyogni tudok ezeken a nagy vívmányokon (0,2g/proc) -
#14 kit érdekel a környzet szennyezés? A legfontosabb dolog a p$nz!!!! -
#13 es akkor a mikrokkal mi lesz? -
Kazak #12 A jogszabály(ok) magyarul is olvashatóak:
2002/95/EK Irányelv
2002/96/EK Irányelv
A lényege az, hogy 2006. július 1.-e után nem lehet forgalomba hozni az EU tagállamaiban olyan új elektronikus berendezéseket, amelyek ólmot, higanyt, kadmiumot és a további felsorolt veszélyes anyagokat tartalmaznak. A forgalombahozatal a tiltott, az teljesen mindegy, hogy ki a gyártó. Ráadásul a rendelkezés az összes elektromos cuccra vonatkozik, nem csak a számítógépekre. A tiltott anyagok listája tovább is bővülhet a későbbi felülvizsgálatok során.
Úgyhogy ez nem protekcionizmus, ez valóban környezetvédelem (3*HURRÁ!) -
#11 Az AMD már majdnem átállt, az Intel 5 év múlva végez...
Az Intel mindig le van maradva. -
dez #10 Azt olvastam, itt nem csak a belső ólomról van szó, hanem olyan tokozásról, amit ólommentes forrasztóanyaggal is be lehet forrasztani a helyére.
Az autóakkukat (a háztartási elemekkel együtt, főleg az olcsókat) elvileg tilos csak úgy kidobni, hanem be kell szolgáltatni valahova. Csak sajnos az emberek nem veszik ezt elég komolyan. (Korábban több hír is volt róla, hogy valaki az udvarán tárolt ilyeneket, és súlyos ólommérgezést kaptak a kisgyerekei, akik ott játszadoztak, stb.)
Olyan rosszak csak nem lesznek a cuccok, hogy évente emiatt kelljen cserélni, 50 évig meg amúgy sem használ senki semmit. (Amelyik gyártó akarta, máshogy is meg tudta oldani, hogy pont a gari lejárta után 2 nappal menjenek tönkre a cuccok. Van erről pár sztori.) -
dez #9 De legalább nem kapsz ólommérgezést (kisebb mértékben fel sem tűnik egy adott tünetben, csak lassan romlik az egészség) pár év alatt. -
aaaaa #8 Egy processzorban kb 0.1% mennyiségű ólom van a készülékekben található forasztóón mennyiségéhez képest. Álszent semmitmondó hazudozás. Nem a processzorok ólomtartalma a valódi környezetszennyező. De ha sokat mondják mindenki elhiszi. Az autóban ugye ÓLOM akkumulátor van. kb. 10-15kg/db és évente lepusztul, erről kuss van, bezzeg a processzorban lévő 0,01g ólom már előrevetíti a világvégét.
Csak így tovább az ólommentes forrasztásokkal, amúgy is sok készülék még túlzottan sokáig működőképes maradt, majd az új technológia ezt is megoldja... és lehet évente venni a legújabb modellt. -
#7 a mobiltelegfonban egyéb nehézfémek is vannak
de vegyünk egy egyszerű példát: mikrohullámú sütő
pontosabban meg kéne ismerni a törvényt, hogy forgalomban nem lehet iylen termék, vagy csak behozni nem lehet, vagyis az eu-n belül fel lehet hazsnálni ilyen anyagokat vagy sem.
ha igen, akkor ez nem egyéb mint piacvédelem -
#6 En pont egy ilyen elektronikai cegnel dolgozom, ahol ezeket a frraszanyagokat mar kivontak a forgalombol, sot egyes termekeknel pl nokia mobiltelefon/kiegeszito moduljai teljesen olommentes forraszanaggal keszulnek. A javitas ezzel a forasztoanyaggal igen gazos, nem folyik rendesen, eszi a pakahegyet, valamint fenyes forrasztas csak alom vele kapcsolatban. A technologiakban igen sok az olommentes forrasztasi hiba, pont ezert mert nincs eleg viszkozitasa, viszont nem kornyezetszennyezo. En tamogatom ezt az eljarast csak ne kellene dolgoznom vele :) -
#5 Az a jo az olommentes forrasztoanyagban (Sn-Cu-Ag otvozet), hogy magasabb homersekleten olvad. Tehat, tobb energia kell a hullamforrasztok uzemeltetesehez, valamint erosebb hutes is kell. Szoval kb 20-30 egyeb problemaval jar az atallas. -
#4 micsoda protekcionista álszentség
-
nenad #3 ha ilyen tempoban folytatjak (globalisan nezve) mire a kornyezetszennyezest elfogadhato szintre csokkentenek, mar nem lesz mit szennyezni.
ez nem er semmit sem sztem. -
Chriss745 #2 Helyes!!! -
#1 Nagyon helyes, éljünk csak egy kevésbé környezetszennyező világban!