35
  • IoIa
    #35
    Az úszó vb-n ez nem látszott...
  • Falconer
    #34
    Szerintem is hülyeséget írsz, nyílván nem tud kétszer ugyanolyat uszni az úszó, de az nem a ruha miatt van. Olimpián is pl a döntöben csak egyszer úszik, és akkor lehet, hogy az a fél másodperc számít, vagy negyed vagy akárhány amit a ruha ad.
  • Antifasiszta
    #33
    itt az ezred másodpercek is számítanak
  • Dj Faustus #32
    Itt pedig a cápabőr. Alul olvasható, hogy elektronmikroszkóppal készűlt, 650-szeres nagyítással, 1996 április 16-án.
  • Dj Faustus #31
    Az eredeti cikk itt olvasható.
    Itt pedig megtekinthető az új, szintetikusan előállított hajóbevonat. Hát igen, a természet szebben csinálja...
  • nickname
    #30
    Pont azért kérdeztem mert, hogy az elektronmikorszkoppal nagyon kicsi tárgyakat vizsgálnak... szerintem azok a pikkelyek nem olyan nagyon kicsik. Szóval szerintem a kép csak hagyományos fénymikroszkoppal készült...de nem tudom.

    Valaki tud vmi hasznos infót?
  • IoIa
    #29
    4%-kal feltehetőleg valóban nem fog csökkenni az idő, de akkor mennyivel?
    Mindenesetre a "vakteszt", amiről írtam, számomra meggyőző volt.
  • Sadist
    #28
    Igen, ahogy mondod. Valóban, ha végigsímítod érdesnek érzed, de erős nagyításnál látható, hogy apró lemezekből áll a felület, ami állandóan mozgásban van.
  • Sadist
    #27
    Az úszó ideje nem csak a víz ellenállásának a függvénye, ergó ha a víz ellenállását 4%-al csökkented, attól még az úszó ideje nem fog 4%-al csökkenni.
  • izb
    #26
    instabil,valszeg ez a helyes kifejezés.
  • Slartibartfast
    #25
    Ezt én nem értem:

    "A kagyló ragasztója azonban csak érdes felületen hatékony, állapította meg Liedert, ami megmagyarázza, miért gátolják meg a pikkelyek a tapadásukat."

    A pikkelyek nem érdesek? Akkor a kagyló mért nem tapad? Vagy pedig, ha nem igy müködik, akkor ez mit is magyaráz meg?
  • IoIa
    #24
    Szoktam gondolkodni... :)
    Hülyeségeket te írsz. Semmi logika nincs abban, amit írtál. Nem kell ide 4 esélyes, még egy ember sem tudja kétszer ugyanazt az időt úszni!! Az, hogy egyes sportszergyártók mit hazudnak, az meg senkit sem érdekel. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy 4%-kal kisebb víz által keltett ellenállásnak a mért időben is meg kéne mutatkoznia, vagyis 4%-kal jobb időt kéne úsznia valakinek. Egy 2 perces időnél ez majdnem 5 mp-et jelent(ene). Volt erről szó annak idején egy TV műsorban is, lemérték az időt többször is 2 ruhában (az egyik hagyományos volt, a másik extra). Minimális eltérés volt csak az egyes idők között (1 mp-en belüliek voltak a mért idők eltérései), hol az egyik, hol a másik ruhában úszott idő volt a jobb. Az úszó természetesen nem tudta, hogy melyik a hagyományos, és melyik az extra ruha.
  • Farseer
    #23
    ez csak 1 újabb cápabőr lehúzása a dologról.
  • nenad
    #22
    en is igy ertettem, de gondolom nem :)
  • babajaga
    #21
    "az előbbiek alapján a hajófedélzet egyik irányban csúszik másikban nem? Érdekes technikával kellhet rajta közlekedni"

    Kétsávosra alakítják a fedélzetet, csak akkor van baj ha valaki eltéveszti.
  • nenad
    #20
    egy kicsit gondolkozz mar el... :)
    vegyunk par jo uszot. mondjuk egy vb, van 4 eselyes. Tegyuk fel a 4 sportolo nagyon hasonlo idot uszik. A legeselyesbbnek nincs ruhaja, a tobbinek ilyen ruhaja van. A jozan paraszti esznel nincs szukseg tobbre hogy rajojj a legeselyesebbnek az eselyei jelentosen csokkentek, akarhogy produkalja magat.
    senki sem forgatta ki a szavaidat,csak szimplan hulyeseget irtal. :)
  • Flashy
    #19
    a görögök annyira fairek voltak hogy még a nézők is csak saját bőrükben mehettek be
  • Enkil
    #18
    Ennek már nagyon itt volt az ideje. Ezt már amúgy 10 évvel ezelőt is csináltak. Vagy még régebben?
  • noss
    #17
    gyorsítja is az állatot
  • babajaga
    #16
    Az elektronmikroszkóppal lehet kisebb nagyítást is elérni nemcsak százezrest.
  • Sadist
    #15
    Ez minden sportágban így van.
  • FTeR
    #14
    több helyen olvastam már (nem blikk) és komolyabb műsorokban is volt róla szó. lehet, h az olimpiai tiltólistán megtalálod.
    a név memóriám pocsék, így sajna nem tudom a csávó nevét :(
  • nickname
    #13
    Nem teljesen kapcsolodik ide...de szerintetek az egy elektronmikroszkopos kép? Mekkorák lehetnek azok a pikkelyek?
  • IoIa
    #12
    Bizony! Így igaz!
  • IoIa
    #11
    Egy kajaknál - ha már itt tartunk - elsősorban az alakja (áramvonalassága), és a súlya a döntő. A kajakosnál pedig az ereje, a kitartása és a technikája. Ne értelmezd félre a szavaimat.
  • juhand
    #10
    Kitalálták már régen a görögök a dörgést, mindenki a saját bőrében mehetett csak az olimpiára.
  • M2 #9
    " ha végigsimítunk egy cápát a fejétől a farkáig, akkor testét simának érezzük, visszafelé simítva azonban már sokkal kellemetlenebb az élmény"

    Hát persze, mert visszafelé a szájánál végzünk.

    "valódi cápabőrt tesznek hajóik deszkapadlójára, ami csúszásgátlóként viselkedik a nedves fedélzeten"

    Akkor az előbbiek alapján a hajófedélzet egyik irányban csúszik másikban nem? Érdekes technikával kellhet rajta közlekedni.
  • Yv@n
    #8
    Ez nagyon urban legend szagú azért.
  • FTeR
    #7
    nekem úgy rémlik, h ezt a cápás dolgot, egy magyar dárda hajító találta ki. a dárdáját cápabőrbe csavarta és meg is nyerte az olimpiát. később odáig fajúlt a dolog, h a nézőtérre bedobott dárdák miatt betíltották a módszer alkalmazását.
    kiváncsi vagyok úszásnál mikor sorolják tiltó listára.
  • Commandante
    #6
    "Versenyeken szabalyoznam. Akinek van zséje az gyorsabb? :("

    Az életet szabályoznám. Akinek van zséje és hajója, az gyilkolhat? US navy suxx
  • nenad
    #5
    ez kb olyan mintha az mondanad a jo kajakos ugyanolyan idot fut a szar hajoval es a joval is... Es ez azert nem igy van. Nem mind1 az a 4 szazalek sem.
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    kivívással ?? nem kihívással akart az lenni ? :o
  • IoIa
    #3
    A jó úszók úszóruha nélkül is tudnak produkálni. Aki nem jó úszó, az hiába vesz fel bármit, nem lesz jobb az eredménye. Az pedig, hogy egyes klasszis úszók ezt viselik, csak azt mutatja, hogy az a sportszergyártó támogatja őket, nem egyebet.
  • Cat #2
    400 dollár egy ilyen uszóruha, és bárki megveheti, mégse általános a használata
  • Nyiri
    #1
    Versenyeken szabalyoznam. Akinek van zséje az gyorsabb? :(