55
  • csorfab
    #55
    Az biztos, hogy se HD-DVD, se Blu-ray, se HVD lejátszót nem veszek, amíg ki
    a) nem stabilizálódik a piac (értsd minden filmet/játékot/stb. pl HDDVD-n hoznak ki)
    b) nem gyárt valamelyik cég egyesített lejátszót (CD/DVD/HDDVD/Blu-Ray/HVD)

    mert nem fogok 8 különböző lejátszót rakni a gépembe, nem is beszélve a notebookokról...
  • ILLNeo
    #54
    Joca, szerintem letértél az ösvényről fiam!
  • Tetsuo
    #49
    Azért van így, mert mi fogyasztók, ilyen xarokra költjük a fizetésünket.
    Új formátum jön? Még örülünk is neki. Persze azért sokan tudják, h már ma piacra dobhatnák a következő utáni formátumot, ami 50 évig jó lenne..
  • Tetsuo
    #48
    Nem kell unokahúg ahoz, h a szerves réteg átalakuljon..
  • AeroS
    #47
    Szeretem, h mindig mondják, h ilyen-olyan szupertechnológia lesz meg minden és hogy több száz giga fér majd el rajta stb...
    De mire a DVD-t felváltja egy ilyen újdonság hááát az még jó pár év lesz. (lásd a CD is él még oly sok év után és a DVD szinte csak nemrég lépett színre(relatíve))
  • dez
    #46
    Nekem is... Úgy tűnik, gyártó/gyártmány függő. A jópár éves Verbatim CD-imnek még semmi baja, egy kevésbé ismert márkából ("BestMedia" haha :) ) az összes tönkrement 2-3 év alatt.
  • dez
    #45
    Ohh, hát írd ki kettőre, és az egyiket tedd jól el... (DVD esetén sem árt, fontos adat esetén...)
  • Francis80
    #44
    Nagy szerencséd volt eddig akkor!
    Nekem is ját igy 3-4 lemezem, CD is és DVD is...
    1szerüen kb 1 év után nem olvasta be semmi (nem karcos, norm. körülmények között volt tárolva, és nem noname).
  • mousee
    #43
    Én akkor kapnék szívgörcsöt, ha minden adatomat egy ilyene vésném ki, a régi cd-jeimet, dvd-jeimet, meg ilyesmiket, majd jönne a kis unokahugom, és kettétörné a lemezt :PPP

    Én inkább sok kicsi lemezen tárolok, minthogy egyszer elszálljon akármi okból a nagy, és akkor b.szhatok mindent....

    Pl sztem a legideálisabb egy olyan lemez lenne, ami 8 cm átmérővel rendelkezik, és durván 10 giga hejjel, bár ez még odébb van, mert a mostani 8cm-s dvd-k rendelkeznek 1,4 giga kapacitással :P
  • Lenny
    #42
    Ilyent sem hallottam még, hogy eltűnt az adat róla...
  • Fenjoy
    #41
    Inkább asem megvárom ezt, mint a Blue-rayt etc... valahogy ebben nagyobb fantáziát láttok, bár nem tudom hogy mennyire lehetnek életképessek, valahogy egy szabványról sem lehet tudni, hogy meddig maradnak rajtuk az adatok... mindenki félre beszél:) sajnos DVD-nél már beleszaladtam olyanba melynél 1 év után eltünt az adat (...karc mentes,márkás,nem a poros uton tárolom, és nem napfény és csapvíz alatt), pedig norm körülmények között volt, eddig ami nálam bevált TDK konszerz, Verbatin CD korongok mint adatmentés, DVD nél még nem tudom mi lesz... arról nincs sajnos 10 éves tapasztalatom... de félő ahogy megy a "verseny" egyre rosszabb lesz ez a LifeTimeGarantie:)))
    Ha valaki tud dobjon már meg egy linkel, hogy az optikai adatárolóknak mennyi a várható életciklusa... thx
  • Enkil
    #40
    Csak kár, hogy már vannak ettől olcsóbb megoldások a toshiba megint lemarad eggyel ha ezt erőltetti hö hö. A toshiba részvények ettől nem mennek sokkal feljebb, de mindenestre jobb szinben tünteti fel a cégek. A piac diktál.
  • toyotakacsa01
    #39
    Amikor a floppyt felváltotta a cd, akkor az 450-szeres tárterület növekedés volt.
    Most 1900 Gb-nak kellene következnie.
  • xnorbix
    #38
    Szép nagy számokról beszélnek, de inkább árulni kellene ezeket a lemezeket, nem beszélni róla, hogy majd egyszer ilyen kapacitás lesz.
  • lazarhuba
    #37
    A faszokot belehelyezhetik a HVD-be. Csak hantáznak, nincs minőség, csak szar.
  • raingun
    #36
    Az a 200 GB nem tűnik soknak, ha annyi idő múlva lesz csak belőle elérhető árú lemez mint a DVD-ből...
  • dez
    #35
    Ilyenre már nem mp3 való, hanem flac, stb. (lossless, azaz veszteségmentes tömörítés), amiből 20-30 mega egy átlagos szám, sőt idővel nem is 44kHz/16-bites, hanem 96-192/24. Ja és HD-s (4-6x-os felbontású) filmek.
  • dez
    #34
    Csak kár, hogy az átlagos dvdrip xvid-ek, divx-ek kisebb felbontásúak, mint az eredeti dvd... :(
  • Yv@n
    #33
    Ez tényleg nem ártana, elvileg a tdk-nál van valami überbrutál védőréteg, de ilyen lemezeket eddig én még nem nagyon láttam.
  • Yv@n
    #32
    Az 5. elem 720p mpeg4 tömörítve is 1 dvd, és néhol befigyel pár artifact, szóval lehetne jobb, és ez még csak 720, messze nem 1080, szóval az kapásból 2dvd (vagy dvd9), de lehet kicsit lelógna még arról is, hogy tökéletes legyen, úgyhogy jöjjenek csak a nagy tárolók, meg a nagyfelbontású tv-k meg minden, minél hamarabb, ahhoz hogy belátható időn belül eberi áruk legyen, előbb meg kell jelenniük.
  • Pharaoh
    #31
    Hát nem sok 8 cm-es műsoros cucc van a piacon. Mivel nem az az alap nem férne fell rá semmi.
  • [HUN]PAStheLoD
    #30
    rotfl, hozzáértés powa .. mellesleg vegyél laptopot ha ennyire zavar hogy _nagy_ ..
  • [HUN]PAStheLoD
    #29
    LÁL tényleg, majd feketén vesszük (ezt is) ..
  • [HUN]PAStheLoD
    #28
    Amire _tényleg_ szükség lenne, az egy hosszú élettartamú adattároló, gyk. több száz év garantált.
  • [HUN]PAStheLoD
    #27
    Sztem a méret nem kérdés, 12 centi nem olyan nagy.. otthon elfér, a 8 centis is túl nagy ha zsebbenhordós cucc kell..
  • [HUN]PAStheLoD
    #26
    Én most is DivX-et meg XviD -et írok ki DVD-re , minek a nagy és buta mpeg1-2 ? :]]
  • Hegyikecske
    #25
    "..a technológiáról egyelőre a Toshiba is mint a HD DVD utódjáról beszél." Nagyszerű terjedjen el mindenkihez majd egy szépnapon egyszer csak bejelentik: csereeeee aztán csak az új formátumon adnak ki minden filmet vagy új dolgokat, én hd-dvds cuccokat már nem is vennék, azt a lépcsőt kihagynám és inkább előbb vennék ilyen holografikus izét, gazdaságosabb lenne (kivéve a gyártónak)
  • jozzee
    #24
    Véleményem szerint nem fognak sokat várni a HVD-vel, mert ha a Toshiba tényleg ütőképes szeretne lenni akkor idejében piacra kell dobnia, hogy időközben eladhatóvá váljon az új technológia.Mivel úgy tűnik hamar leereszt a HD-DVD lufi.....

    Én nem tartom valószerűtlennek, hogy 2008-ban estleg már ott figyelnek majd a HVD-meghajtók a hipermarketek polcain, a többi megfizethető kütyü között......
  • Quiroga
    #23
    1 200 gigás lemezen, (ha 1 mp3-at 6 megával számolunk) elférne 34133 mp3, ami nem kis szám. Megjegyzem, ha ilyen jo kis lemezek lesznek, akkor valoszinűleg a filmeknek a mérete, felbontása is változni fog, ami azt jelentheti, hogy azért annyi film nem fog ráférni az ilyenekre, persze, ez még csak a jövő zenéje... (hüpp)
  • Falconer
    #22
    Szerinem az nem nagy gond, egyébként is ott vannak a mini atxek meg a barebone PCk, azok kicsik eléggé.
  • Yv@n
    #21
    Ekkora tárterületnél lassan észbekaphatnának majd az emberek, hogy az mp3 nagyon jó dolog, de kicsit idejét múlt...merthogy sztereo. Ha már jó minőségű zenéről beszélünk, akkor képbe kerül, az 5.1 ac3, de inkább a dts audio.
  • Lenny
    #20
    Mire képes a technika!...

    Egyébként nekem már a DVD is úgymond nagy, mert ha telerakom mp3-mal, hogyan írom rá úgy a zenék címeit, hogy ráférjen? Ahhoz, hogy tudjam melyiken van a keresett zene, meg kell néznem mindet...
  • stukov
    #19
    A 12cm-es formátumot kéne betiltani, és valami kisebb méretre átállni, a 8cm pont jó lenne.
    Ugyanígy alaplapnál is unalmas már a bazinagy atx.
  • Clava
    #18
    yah csak amiről nem nagyon esett itt szó az ezeknek az olvasójukról ugyanis egy sima olvasó fog kb 4-500.000 -be kerülni egy író olvasó pedig kb 2 milla körül lesz. hát köszi szépen.
  • PieHunter
    #17
    Addig megy a háború a két formátum között, hogy lassan tényleg eljár felettük az idő. Ha az Optware tartani tudja a terveit, akkor a HD-DVDnek és BluRay-nek annyi. Mellesleg nem csak az otthoni adattárolásra kell ám gondolni. Nagyüzemi szintem az ilyen 15-30Gigás lemezeket körberöhögik, és vidáman mentenek szalagra. Egy 200 Gigás viszont már arra a picra is betörhet...
  • kukac78
    #16
    Én valahol egy korábbi cikkben azt olvastam, hogy a nyers lemezek előállítási költsége rendkívül alacsony. Eleinte az író-olvasó eszközök ára lessz csillagászati, de majd normalizálódik, mint a ahogyan az a CD-DVD íróknál is volt...
    A lemezek max azért lesznek drágák, mert a sarcoló cégek /RIAA, Artisjus, ASVA, stb./ rátetetnek jó nagy adót...

    A kapacitást meg csak növeljék ezerrel, tárhelyből sosem elég...
  • Hedgehunter #15
    Hogy ossze van karcolva.......
  • Farseer
    #14
    teccik scifi rulz
  • Sheltem
    #13
    Az a helyzet, hogy ezer ilyen cikk van már és szerintem sokan vannak már úgy mint én, hogy
    "jójó ba*meg szépszép, de először el kéne már rugaszkodni a dl lemezektől(7-8gb) és vmi 50gbos formátumot kereskedelembe b***ni" mert már k***ára ideje lenne azt hiszem!
  • mrzed001
    #12
    Én meg belegondolok, hogy ezekre a lemezekre mekkora adót for rárakatni az Artist , mivel elfér rajta x ezer mp3