54
  • Béla bácsi
    #14
    Hogy megy az idő...
  • Lenny
    #13
    Happy Birthday!
    Nagy találmány!
  • HUmanEmber41st
    #12
    " Az MPEG Audio Layer 3 fájlformátumot 1992-ben óta ISO szabványban van rögzítették."

    A Lőrince Lajos Tanár úr meg csókoltassa
  • HUmanEmber41st
    #11
    MSN ben gitárzúzást küldözgetnek egymásnak....
  • NEXUS6
    #10
    Szóhoz se jutnak;)
  • Roli
    #9
    De mit szólnak mindehhez a kiadók?
  • Roli
    #8
    Boldog szülinapot! Éljen sokáig! Én használni fogom! Először még nekem is pár szám volt most meg több ezer csak mp3 már az audio cd se menő itthon, még anyunak is mp3-s magnó kell :D
  • pemga
    #7
    Linux alatt a cdfs is tud. Akkor is hasznos, ha valaki elrontotta a lemez folytatását, mert az iso track-eket egyesével is lehet látni.

    Az tényleg érdekes, hogy akkoriban a lejátszás elvitte a vas nagy részét, ma meg az AC3+XviD dekódolásnál már fanyalgunk, ha a 5-10% fölé megy a cpu kihasználtság :). (Jó, ehhez kellett az mplayer is :)).
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Ezek a nagyfejek ! Igazi infomatekosok !
  • akyyy
    #5
    boldog szülinapot:D
  • NeoMaN
    #4
    Késöbb már volt olyan is, hogy a wavot automatice törölte a tömörítés után, mégkésöbb bejött az, hogy egy DLL behásolásával a windows az audiocd-t rögtön wav-nak látta, és mehetett a tömörítés grab nélkül azonnal a vinyóra..
    :)
  • NeoMaN
    #3
    Sztem eddig is mesterségesen volt visszatartva a tömeges, mindennapos elterjedése. Emléxem, hogy 95-ben DX4/100-as procival csinálgattam a CD-imről mp3-at. Egy lemez: grab (már nemtom, de kb 20 perc)+ ~1 óra tömörítés volt 128kbit-en. Az is rémisztő volt, hogy egy lemez 600MB volt legrebbelve (akkor még elöbb wav-ba leszedte a progi, és csak utána állt neki tömöríteni), és a vinyóm egy 540MB-os Conner volt.. :)
    Szal 4-5 számonként kellet csinyánom a procedúrát...
    Windows95 alatt nem is tudtam lejátszani normálisan az mp3-at, mert ki-kihagyott. A proci nem bírta a gyűrődést 128kilobiten. :Ð
  • Cat #2
    egy 486-ost igencsak megizzasztott egy mp3 lejátszása, hát még a kódolás...
  • ncswork
    #1
    "zenei ipar gyakorlatilag nem hitt a technológia használhatóságában." ez a lál.