38
  • dez
    #38
    Lehet, hogy egy usb-s pen drive emiatt még hamarabb tönkremegy (bár nem egészen értem, miféle feszingadozásról van szó), de a flash-rom átírási ciklus-száma a technológiából adódóan 1-10M-ban maximált.
  • Caro
    #37
    Az infó tanárom anno pont azt mondta, hogy a pen drive az usb miatt érzékeny.
    Azt mondta, mikor bedugsz egy pen drive-ot, különböző feszültségingadozások lépnek fel, kis ideig. Ez az, ami zavarja a flasht is.
  • dez
    #36
    A vinyón sokkal többször átírható egy bit. Hamarabb megy tönkre a mechanika.

    Szerintem a pen drive-okban is ugyanaz a flash-rom van, mint a CF-ben és a többiben. Mi más lenne? :) Csak az interface más.

    Jó ötlet lenne a dram-os kiegészítés, csak túl drága ma még, de valszeg amúgy sem foglalkoznak a problémával ennyire.

    Egyszerűbb, ha oly módon van tárolva az adat, hogy egyrészt 1-1 megsérülő bitet vissza tud állítani (hibatűrő kódolás, mint a CD-nél, DVD-nél). Még jobb, ha olyan a cucc, hogy ha több egymás közeli bit tároló romlik el, akkor relokálja a területet máshová, és azt lezárja (vinyóknál bevett gyakorlat ma már).
  • Caro
    #35
    Na és egy winchesternél? :)
    Ami tönkre szokott menni az én úgy tudom nem a flash rom, hanem a pen drive.
    Az más egy picit.
    De tök mindegy. Akkor azt kell csinálni, hogy két memória kell bele.
    Kell egy DRAM, megy egy Flash ROM.
    Amikor bekapcsolod a gépet, az egészet áttölti a DRAM-ba.
    Ha meg kikapcsolod, egy kondenzátor még addig tartja a feszt, amíg a dramot visszamásolja a flash-be.
    Ezzel az indítási idő megnövekedik, de ha a flashek valahogy RAID-elve vannak, akkor nem sokkal.
    Meg persze kb. 2x annyi, mint a sima megoldás. De nem biztos. Semmi szükség über-brutál 400-as DDR-re. Legalábbis SATA illesztéssel még bőven nincs.
  • dez
    #34
    Azért a flashromoknak is korlátozott az élettartama. Egy bit csak korlátozott számú esetben írható át. 1 millió és 10 millió között valahol. De néha ennél hamarabb is tönkremegy.
  • Caro
    #33
    Szerintem a kis fogyasztású, közepes teljesítményű, kompatibilis, kis méretű, mozgó alkatrészt nem tartalmazó gépeké a jövő.
    Ez már legalább közelít hozzá.
    A microdrive helyett CF-et is lehet belerakni nem?
  • Gregorius
    #32
    Bírom, hogy sokan itt sírnak, hogy ennyiért ilyen szart, és közben a 200$-ból még maga a TFT is alig jön ki.
  • Kazak
    #31
    A vásárlóerő az a helyi NOMINÁLIS ár- és bérszínvonaltól függ. Úgyhogy ez a 200 USD odakint lehet marha nagy összeg.

    Meg tudja mondani vki, hogy mennyi a fogyasztása egy TFT, meg egy CRT monitornak (legyen mondjuk 15"-os)?
  • k0zi
    #30
    Nyugati világ amit leselejtez azt nyugodtan felajánlhatná karitatív célokra, vagy olyan cégeknek akik továbbértékesítik a fejlődő országoknak.
  • pite
    #29
    windows gombos billentyű? kiirthatatlan.
  • dez
    #28
    ["működés"=program végrehajtás]
  • dez
    #27
    Nahh, szal, arról van szó (lásd pdf doksi, stb.), hogy 3 kiszerelés van ("village", relay, server), és ezek közül csak a relay-ben lesz az az MZZ proci, a többiben viszont a 300MHz-es Goede. Gondoltam, hogy a cikk szerzője kevert valamit...
  • dez
    #26
    Sima SDRAM modulok kellenek bele.

    De azt sem tudom, a cikk honnan szedi azt a 133MHz-es 486-osnak megfelelő procit, amikor az összeszerelési leírásban és máshol is csak egy 300MHz-es Goedéről írnak...
  • dez
    #25
    Igen, az AmigaOS 7MHz-en is elment szépen GUI-val, multitaskban... Persze később 25-50MHz-en még jobban (belső működés szempontjából, a GUI kezelés sosem tűnt lassúnak), és még később 2-300MHz-en meg egyenesen repült. Sokan még ma is használják, van rá több email-kliens, böngésző, stb., még torrent-kliens is.
  • dez
    #24
    Az a bizonyos 533MHz-es x86-os proci az a Goede, amiről a cikk is ír, hogy használható hozzá... :)
  • Ronny
    #23
    hopp nem vettem a lapot,sry:)rég nem aludtam
  • Ronny
    #22
    azért nem lesz Amiga OS mert az ottaniak hasznos tudást akarnak megszerezni ezekkel a gépekkel.A mai világban feldughatja magának az Amigás tapsztalatokat
  • Dave000
    #21
    Hát ez LOL, követelmények ide vagy oda, 35-40k-ért már PDA-t lehet kapni, és 25-ször leköröz egy 486-ost...
  • NEXUS6
    #20
    Szerintem is qrva drága!
    Pláne hogy fejlesztési lehetőség zéró!

    TFT monitor;))))))??????!!!!
    Alufelni trabantra kb.;)))))))

    Jó hogy nem DOS-t raknak rá, bár azzal többre mennének.
    Én kűzdöttem 486 kategóriájú gépeken windózzal, ofisszal. Egy mai Linux disztribúció egy ilyen erejű gépet simán fölzabál. Elég bajuk van ezeknek az embereknek, miért kell még bűntetni is őket?

    Ja most jut eszembe, miért nem csinálnak akkor már Amigát nekik?
    Az Amiga OS ezred akkora hw követelmény mellett is elég jó szolgáltatásokat nyújt.
    Alapból grafikus OS, program hegyek, játékok miegymás.
    Amennyire ez a hw nem kompatibilis semmivel, akkor már oly mindegy lenne.
  • Ronny
    #19
    vásárlóerőben,hoppá:)
  • Ronny
    #18
  • Ronny
    #17
    Akik ezeket a gépeket megvennék(a lentebb említett növekvő középosztály) nem sokkal szegényebbek reálbérben mint nálunk.Szemellenzőt le kéne venni
  • Cat #16
    bírom hogy itt mindenki ilyen okos - a sourceforge honlapon nem hülyék terveznek, hanem olyanok, akik tudják hogy egy ilyen gépnek masszívnak, mérhetetlenül stabilnak kell lennie, az eladáson kivül szerelő soha hozzájuk nem fog érni, és fogyasztásban sem szabad elrugaszkodni a valóságtól...
    van közületek egy olyan, aki elolvasta a követelményeket ?
    kétlem
  • Darth Sith
    #15
    ez röhejes, 200dolcsiért egy 486ost??? 3rugóból kapsz egy P2 400mhes procit, hozza meg 3rugóért alaplap integrált VGAval meg hangal. és még csak 6ezernél tartunk, egy olvasót is kb 5rugóért újonnan, 128MB SDRAMot meg vagy egy ezresét, és még mindig csak 10ezernél tartunk. Bill,egér+monitor együtt max 20ezer. egy sima ATA133as 10GBos vincsit is pár ezerért kaphat. Még mindig olcsóbb ez a konfig, és hatványozottan jobb mint ez a 486os...
    Szánalmas hogy szart akarnak rájuk sózni. Kajára nincs pénzük, de egy ilyen szarért is elkérnek ennyi pénzt. Ráadásul minek nekik TFT? Nekem is CRT van itthon, és jól megvok vele. De nekik, a szegénységbe, 486oshoz, TFT kell...
  • BiroAndras
    #14
    Ja, használtan PII 233MHz gép monitor nélkül kb. 3-4 ezer pénz. Egy normális monitor meg kb. még ennyi. Vagy ha az ember kímélni akarja a szemét, akkor 15-ért vesz egy újat.
  • Cicero
    #13
    Kell egy ilyen!!!4
  • Csacsis
    #12
    200$ 486osért?
    2000 Ft és viheted a p1est a bontóból.
    Na, de ezen hol a haszon?
    Ja, hogy újrahasznosítás meg környezetkímélés meg ilyenek kerülnének szóba?
    Á ezt nem szabad.
  • Ronny
    #11
    mintha egy "kis" lebecsülés jönne át a kommentedből....A fejlődő országokban(Kína,Laosz,India,Vietnám,etc) rohamosan növekszik az a középréteg aki gyakorlatilag európai normák szerint él("próbál élni").És igen,tudják mi az az email.
  • pepe003
    #10
    E-mail és VoIP kliens... hmmmm 1általán tudják ott, hogy mi az az E-mail meg a VoIP?
  • Lenny
    #9
    Ez kurv@ sok egy ilyen sz@rér'!
  • iko
    #8
    Ezeket az árakat honnan szedted? ház, bill, trackball, mátrix nyomtató smafu? TFT-t mennyire számolod? A fogyasztásról meg ne is beszéljünk, ott ahol nincs is bevezetve az áram egy ilyen gépet működtetni őrültség.
  • KDOG
    #7
    ha csak magyar árakat nézzük, akkor 1ghz cel megvan 3ezerböl, hozzá alaplap szintén. SD mellé 133 as max 2ezer. Winyo 6bol 20 as.
    alaplapon integrált vga ráadásul :)
    cd meghajtot 2-3 ezerért hozzádvágják.

    Nah ez igy mennyi is ? Meg TFT normális is beleférne.

    Ekkora baromságot, hogy ilyen öskövületet adnak szegény embereknek. Eskü mindjárt felajánlok egy configot ami 10 ezerben van, de ennél erösseb 100x :)
    486... azthittem ilyet is már csak a mogyoro.hu-n látok még :)erre tessék 2005.07
  • Axon
    #6
    Azért megnézném hogyan muzsikál az openoffice egy 486-os procin. Biztos van 20-25 perc amíg elindul. Bár biztos úgy vannak vele a készítők, hogy azért szegények ott az emberek mert nem dolgoznak, így biztosan tenger sok idejük van. Majd csak kivárják amíg elindulnak ezen az ócskavason a programok.

    Csatlakoznék az előttem szólókhoz. 1-2 dollár-al drágábban már jelentősen gyorsabb procikat adnak.
  • TommyGun
    #5
    megsúgom hogy a te "swamsung" fless drájvod egymaga 200 dollár :DDD
    Az alacsony fogyasztású procc amiről beszélsz szintén más kategória...nem is olcsó ráadásul nem PC-be való hanem PDA meg okostelefonba...illetve broadbend ipari switchekbe meg hasonlókba...
  • Caro
    #4
    Ez egy nagyon jó ötlet!
    Csak nem egészen így képzelném el.
    1) Az AMD most dobott ki egy x86-os 533 MHz-es 0.9 W fogyasztású procit. Inkább ilyet raknának bele, mint TFT-t.
    2) A gép kissé robosztus, mai technológiával sokkal kissebbre lehetne csinálni.
    3) A Samsung csinál olyan flashet, ami sata illesztéssel rendelkezik. Így winyóként funkcionál. 4-16GB

    Ezek nem olyan drága dolgok, de sokkal jobb lenne tőlük a gép.
  • BiroAndras
    #3
    Ennél alig drágábban egy valódi PC is kihozható. És 486-os proci helyett Sempron 2200+ van benne, ami nem kis különbség. Igaz, ebbe nem számoltam bele a szoftvereket, de ezeken is linux van. (a júzer majd tesz rá warezolt wint :) )
  • TommyGun
    #2
    Most nem azér de nem hiszem hogy 5 dollárnál több lenne az ára ha nem 486-os lenne benne hanem mondjuk valami P1-233mmx vagy P2-333...és ezekhez a mostanában is kapható olcsó SD kell....nem holmi edo...
  • Drawain
    #1
    Ha már fut rajta a KDE ahogy a képen látszik, akkor rossz már nem lehet :)