206
Soul of the Ultimate Nation
  • klacsika
    #206
    valamint, valaki nem tud egy jó magyar oldalt ahova le vannak írva a dolgok a játékról? PL: kasztok, skillek egyebek...
  • klacsika
    #205
    Hello,

    most töltöm épp a játékot, arra lennék kíváncsi, milyen magyar guildek vannak? Vagy esetleg valaki majd tudna nekem segíteni benne?
  • Adjunktus
    #204
    majd egyeztetünk...
  • ximix #203
    Próbálom felidézi :) több mint féléve nem játszottam kb.
    A Valhalla guildben nyomultunk(Atek,Vaio) 100 volt a max lv meg ilyenek.
    Tegnap felnéztem a kezdőhelyeken elég kevés ember volt az insta előtt régen ragyásig álltak az emberek, partyban nem volt hiány inkább nem tudták az instát és megdöglesztették a brigádot.
  • Adjunktus
    #202
    lvl 70 körüli karaktereink vannak.Nemrég kezdtük csak.:)
  • Adjunktus
    #201
    Hehe.Hali!
    Akkor te szakértő vagy!:D
    Vagyük föl a kapcsolatot.Keresd Stoniust vagy Jegest.A többiek nevét nem tudom fejből pontosan.:D
  • ximix #200
    :) van egy 82 sumim
  • Adjunktus
    #199
    Üdv!
    Klippe szerveren vagyunk páran.Nemrég kezdtük.Egy másik játékból jöttünk át.Már több mint 2 éve aktív társaság vagyunk.Nem sokan ugyan,de lelkesen.:D
    Vandals néven alapítottunk klánt.Aki akar megtalál.Szívesen látunk mindenkit.Olyanokat is,akik már valamiért csalódtak a játékban,vagy akár más Magyar közösségekben.
    Nem vagyunk sem kúltúrálatlanok,sem agyhalott vérpistikék.30 év körüli átlagéletkorral rendelkezünk.
    Ha van kedved keress meg minket!:D
  • atyiko
    #198
    Játszik még valaki? Ha igen melyik szerveren? Van aktív magyar klán?
  • caposfu
    #197
    Megoldódott. Képernyőfelbontást vissza kell venni. Ha kicsire vetted akkor a skill bar-t ki kell nyitní, a bal oldali alsó gombbal, vagy "=", bár az nem volt jó. És ha két sorban látod, akkor már visszaállíthatod és jó. Vagy ha nem, akkor felsőbe bepakolod és onnét vissza tudod rakni alsóba is.

  • caposfu
    #196
    Hali! Némi bug jelentkezett nálam. Nem tudok a skill sorba behúzni a skilleket. Csak a skill panelon tudom használni őket. Nem frissít, elvileg minden update fent van. Egyik karinál sem lehet. Ha felfejlődök 10-es szintre mondjuk, akkor sem. Csak askill panelből tudom használni őket. Rákattintok, föléviszem mondjuk a 2-es főlé, kattintok és eltünik a skill.

    Valakinél hasonló probléma?
  • Kiado
    #195
    Itten
  • KaszaN
    #194
    Hol kell erre regisztrálni? Sehol sem találom.
  • Kiado
    #193
    SUN
    Lehet tölteni elvileg és játszani is.
  • Kiado
    #192
    Most mi van a game-el?:D
  • Bálint Attila
    #191
    Sziasztok, segítsetek légyszives! megcsináltam mindent amit kell webzen acc plusz letöltés install, manual patch de mégse akarja elindítani, azt írja ki acces to the update server is failed! nem tudom mit kéne csinálni már végigolvastam mindent, de nem találok semmit! firefox és explorer ből is indítottam de nem megy!! előre is köszi
  • Tomy Lee
    #190
    Érdemes vacakolnom vele?4× kezdek neki ennek az update-nek manual patch-et meg nem találok
  • Tomy Lee
    #189
    Helló!
    Update-nél "failed to download the version file" hibával megszakít mindent.
    IE-en keresztül megy az update.Ötlet mitől lehet ez?kb.49%-nál dob ki ezzel az üzenettel
  • Norberto88
    #188
    Mostmár mind1 leszedtem az ijji-set a Wbzenes sajnos sokáig tartana pedig nagyon gyors netem van csak azokról a szerverekről lassan jön...
  • Hikaru
    #187
    Szerintem a Webzenre érdemesebb menni, mert nincs ip blokk, tehát globális.
  • Norberto88
    #186
    Akkor most melyik a jó? :D Van különbség az ijji-s és a Webzen-es között? Melyiken vannak többen? :D
  • Hikaru
    #185
    A pontosabb válasz érdekében utánanéztem ennek a Webzen oldalán:

    2005. szeptember: SUN zárt béta teszt Koreában.
    2006. május: SUN nyílt béta teszt Koreában.
    2009. április: a Webzen weboldalának globalizálása.
    2009. május: a Webzen megállapodást írt alá az NHN USA-val (Észak-Amerika), Közép-Amerikával és Nagy-Britannia-val a SUN licenszéről.
    2009. október: a SUN globalizálása.
  • Hikaru
    #184
    Hát ezt a kérdést nem egészen értem, mert alapból a koreai szerver volt a legelső, aztán jött az ijji, hogy amerikának is legyen SUN, ezt követte a Webzen.
  • Norberto88
    #183
    Sziasztok!
    Én azt szeretném kérdezni, hogy melyik az eredeti szerver? Az ijji-s vagy a WebZen-es? :) Előre is köszi
  • xxisyxx
    #182
    köszi:)
  • Hikaru
    #181
    Használj Hotspot Shield-et.
  • xxisyxx
    #180
    Sziasztok egy oylan kérdésem lenne hogy azt irja ki nekem mikór rákatintok a startra hogy :Access from your region is not suppported! Mit csináljak?:S
  • XGaborX
    #179
    Szasztok.
    Azt szeretném tudni h meik szerveren vagytok?
    Meg h az említett "A felszerelés fejlesztésére van más mód is, a RANK UP-olás." h hol és hogyan lehet végrehajtani??
    lécci segítsetek előre is köszi
  • atekxb
    #178
    Hejhó!

    Elkészült a magyar honlap:

    http://sunhungary.try.hu/

    Üdv Atek
  • ximix #177
    Nem, nekem játékon belül felment 1650x1050x24 re
  • Devil_Gy
    #176
    Haj.

    Itt max 1280*1024 a felbontás??:S
  • ReezY
    #175
    Jelenleg 48-s a karim!De ugy látom innen már nehezednek a dungik rendesen :D
    Van ez az 51-s boss-os dungi :D
    Hát oda érdemes full 50 + partyval bemenni!különben vagy meghal mindenki és mehet a cash shopos ress + nincs haladás,legroszabb esetben végig se lehet vinni!
    Vagy egy jo party és akkor se a leggyorsabb de lehet haladni és nem döl ki mindenki annyiszor :D
  • ReezY
    #174
    Skacok ki meik klánban van ?
    Nem lenne jo ha egy nagy magyar guild lenne és nem 20 kicsi ?
    Az olyan embereket meg hanyagolni kell aki idota modra magyar magyart fikáz!Bár ez már tényleg tiszta idiota magyar szokás az mmo-k ban!hogy egymást ölik meg szidják a magyarok!
    De mi lenne ha ezen változtatnánk ?
    Ennek igy nincs értelme!
    Legyünk együtt és erösek leszünk !vagy maradjunk külön és továbra is öljük egymást!
  • Hikaru
    #173
    Elértem a 60-at és nem tudom, hogy most sírjak, vagy nevessek.
  • Gilmoor
    #172
    És még valami. Nem kell árusról árusra menned, ha meg akarod nézni a piaci kínálatot. Keresd meg a billboardot vagy mi a neve, az első városban az enchanter mellett van balra. Egy hirdetőtábla, amin keresztül a városban árusító összes playertől tudsz vásárolni análkül, hogy tennél egy lépést is.
  • Gilmoor
    #171
    A silk amiből egy küldinél 1 kell ha jól emlékszem, esik sok helyen. A small stone ghoulok-ból jól farmolható, a chain is arrafelé esik, de ha chain ből igazán sokat akarsz farmoli, akkor a Forest of Beast instába kell menni, ami a path of alchemyst pályán van, keresztül a piros zónán.

    Skilleket mindenki úgy fejleszti, ahogy igénye van rá természetesen, de a 40es szint az utolsó, ahol meggondolhatod magad. Összesen 5 reset pontod van, amihez teljesen le kell vetkőztetned a karaktert, mielőtt használnád.
    Jó pénz forrás? Empty bottle. Nem nehéz farmolni, és elég sokat kap érte az ember, ha eladja simán a boltban.
    Ami a skillek fejlesztését illeti, nem a pve kapja a nagyobb prioritást a játékban, tehát én nem arra készülnék, hogy az instákban jól szerepeljek.

    Sockettel kapcsolatban még nincs tapasztalatom, az elmúlt héten vizsgákra készültem és ha jól olvastam akkor ez valami frissítés volt.
  • ReezY
    #170
    Gilmoor kössz ezt a remek beszámolot :)
    Tényleg nagyon jo volt!
    Viszont lenne pár dolog ami még nem tiszta igy se!
    Ilyen pl a socket a különbözö itemeinkbe!Azok mire jok?
    Láttam pár ruha darabomnál hogy 1 socket van benne,de hogy lehet e bele tbbet csinálnivagy pl,a socketekbe lehet e tenni valamit,azt nem tudom!
    Amugy ami a Területi skilleket (AOE)illeti nekem más a vleményem Gilmoore-tol(bocs :D)!Méghozzá szerintem nagyon is jo ha felhuzza öket az ember!Még ha nem is max-a de azért pakoljunk rá!
    Hiszen menyivel gyorsabb egy dungi pl ha mondjuk egy adot partyn belül mindenki aoe-t üt igen lényeges sebzésel,mint az ha mondjuk 1-2 ember aoe-ik a többi meg egyesével üti a mobokat!Szerintem ez megondolando!
    Aztán ami engem kicsit zavar még néhány küldinél,hogy adva van hogy kell bizonyos cucc amit el kell vinni gipsz jakabnak mondjuk!
    Igen ám de a cucc-t sehol nem jelzi a térkép,ekkor kétségbeesetten nyomjuk az L betüt informáciot kutatva,de hiába!Ugyanis esetenként semmi info rolla hogy hol is találhatod,söt ha nagyon paraszt küldivel állunk szembe,jo esetben még azt se tudod meg hol találod az illetöt!Ilyenkor azt javaslom ha nincs meg egy adott tárgy akkor keresgéljünk az árusoknál,mert sok esetben meg lehet találni azt ami kell :)
    Ami még fontos ehhez ha valakinél megtaláljuk a cuccot,ne vegü meg rögtön mert lehet hogy egy másik árus az elözö töredékéért árulja .P

    És egy kérdés !
    Nem tudjátok hol lehet jo lovét farmolni ? :D
    Szerintem a játékban a pénz értéke eléé el lett tulozva :D
    Ami nállam szt jelenti hogy igen drága minden :D

    üdv :)
  • Gilmoor
    #169
    Ha olyan küldivel találkozol ahol a quest adó megidéz egy lényt és neked le kell ölnöd, ne ess kétségbe. Abandon -áld a questet, vedd fel újra és rögtön megkapod a lényt megint. Ha sokan állnak körülötted ugyan arra alényre várva, núbozd le őket, magyarázd el nekik az abandone quest opciót és mindenki szétszéled 1 percen belül.

    Kezdetben felesleges a statokat, húzni, csak annyira, amennyi feltétlen szükséges a nélkülözhetetlen felszerelés viseléséhez. Kezdetben kizárólag a kiválasztott skill ágat húzd, mert a skillekkel sokkal hatákonyabban lehet harcolni mint passzív ütéssel (auto attack). Ezt hívják az esetek többségében "glass cannon"-nak, de kezdeti szinteken eredményes.
    Később (lvl 30+) hiányozni fog a védelem, ezért érdemes odafigyelni a felszerelésre. Felszerelések enchantolásával növekszik a stat követelmény. Minél magasabb szintű egy cucc, annál drágább enchantolni.
    A felszerelés fejlesztésére van más mód is, a RANK UP-olás. Ez annyit tesz, hogy két azonos típusú tárgyat összerakhatsz egy ugyan olyan típusú, de magasabb fokozatúvá. A felszerelések alapfokozata E-rank. Ha két E rankos tárgyat összeraksz, D lesz belőle, és véletlenszerűen hozzáad egy bónusz tulajdonságot. Ez lehet konkrétan stat növelés pl. VIT +2, STR +2 vagy akár +20 HP, +20 SP/MP de akár attack speed vagy attack power is. A rank up-ols tovább is végezhető, két D-s ből lesz egy C-s amin már 2 féle bónusz stat van. 2 C ből egy B-s, amin már 3 féle van. Ami lényeges, hogy a rank up-oással nem növekszik a stat követelmény, tehát nem igényel további skill pontokat az új tárgy viselése. Rank up-olásnál számít, melyik tárgyat rakod elsőként a kis ablakocskába (enchanter NPC), ha pl. van egy +1-es kesztyűd és egy +0-ás és a +1-eset rakod be elsőként, akkor ugyan drágább lesz a rank up-olás, de az eredmény is +1-es lesz.
    Játék kezdésekor: A kezdő helynek meg van az a tulajdonsága, hogy nem lehet visszatérni oda. Tehát mielőtt belépnél az első kéken vibráló teleport kapun, érdemes elvégezni egy apróságot. Mégpedig a preferált fegyverből legalább 8 darabot vásárolni. Ha ezzel megvagy, akkor mehetsz tovább, s mire az első városba elérsz (következő helyszín) lesz elegendő pénzed, hogy a 8 darab fegyvert eggyé rank up-old. Akár vehetsz 16 fegyvert is, ha van rá elég pénzed, így 2 B rankos fegyvert készíthetsz és a kedvezőbb tulajdonságút használd míg a másikat eladhatod kb 10x annyiért, mint amennyiért megcsináltad.
    Minden városban két árus található kasztonként. A két árusnál eltérő szintű tárgyakat vásárolhatunk, erre érdemes odafigyelni. 30-as szint környékén utánna kell számolni, melyik tíousú felszerelésből vásárolunk be és rank up-oluk, a tekintetben, hogy később már csak enchantolni kelljen. Minden enchantolásnál egy fix mennyiséggel növekszik a stat követelmény, tehát ha olyan felszerelést választunk amit éppen akkor a statjaink alapján viselni tudunk, akkor azt nem tudjuk enchantolni, mert nem tudnánk felvenni az enchantolást követően. Azért is érdemes ennek utánnaszámolni, mert magasabb szintű tárgyaknál a rank up és enchant akár többszörösébe is kerülhet az eggyel alacsonyabb szintű tárgy enchantolásánál. Na nem bonyolítom tovább, a lényeg, érdemes számolni.

    Pet: a játékban jelenleg lehet ghost peted ingyen. Vannak áldásos tulajdonságai, loyality alapján. 50% loyality nél 5% damage reflect, 100%-nál 20% reflect. A loyality növelhető pet food-al, ami elég drága. Darabja 5000 pénz és 10%ot dob a pet statisfaction-ján. De van más mód is, mégpedig amikor bent hagyod a karaktered árulni, hívd lő a petet. Amíg árulsz ülsz, és regenerálódsz mint egyéb esetben. De nem csak te regenerálódsz, hanem a pet is. Egy dologra kell figyelni, ha a pet statisfactionja 30% alá esik, akkor automatikusan eltűnik. Ha előhívod, csak csökkenni fog a statisfaction -je, ilyen esetben etetni kell (pet food-al). Ha lenullázódik, akkor nem tűnik el a pet végleg, csak visszaesik a lolyalityje nullára.

    Területi skilleket csak indokolt esetben érdemes kimaxolni, egy offensive valkyre-nél pl. a heavy shoton kívül nem érdemes kimaxolni a többi területit. A területi skilleket jószerivel AC (area conquest) farmolásra szokták használni, amit többnyire magas szinten kezdenek el az emberek. Ebben az esetben bőven elég a lvl 1es területi skill. Vannak azonban esetek, mint pl. a DEF/ZERK amikor a ground shock egy remek területi skill, és érdemes kimaxolni.
  • Hikaru
    #168
    Közben rájöttem, hogy 10
  • Hikaru
    #167
    Jah, én is gondolkoztam rajta, hogy jól osztottam e, mert ugye 4 féle módon lehet, ebből 2 esetében is 2 félén. Skillekkel kapcsolatban meg még nem tudom mi lesz, mert ugye jó lenne kimaxolni egyet-kettőt, de hát azt sem tudom, hogy hányat lehet egyáltalán. Tudja valaki, hogy a skilleknek mennyi a max lvl-je?