37
Az alternatív/elektronikus zene királyai...
  • PJack
    #37
    új album kurvajó :OOO
  • Sati84
    #36
    Kicsit érdekes irányba ment el az EP, de az albumot továbbra is várom!
  • PJack
    #35
    új EP kurvajó, várjuk az albumt
  • Sati84
    #34
    Nem hiszem el. Csak akkor, ha már kijön.

    2006-ra, 2007-re is volt már confirmed release date, aztán mégse jött.

    Mondjuk mindegy, hogy 2010, 2011, vagy 2013, csak arányaiban annál jobb legyen. Már most úgy állunk, hogy a világ legjobb albumát (Mezzanine) vernie kéne ennyi várakozásért cserébe... :-)
  • hzsolt
    #33
    És a címadó dalt se feledjük:
    http://www.youtube.com/watch?v=93UelQGyKs8
  • Csuhai G
    #32
    2010 februárjában új album, októberben új 4 számos EP, Splitting The Atom címmel !

  • Sati84
    #31
    És még mindig nem jön az új album! Grrrrrrr!
  • hmarci
    #30
    hol lehet letölteni ezt : Teardrop – Massive Attack
  • hzsolt
    #29
    Ja a hivatalos oldal pedig ez:
    http://www.massiveattack.co.uk/
  • hzsolt
    #28
    Nem sértegedtelek, tanácsot adtam. :)
  • Dracco
    #27
    Cervusz.

    Köszönöm az oldalt. Tudom, hogy meg lhet nézni a Google-ben, de nem szerettem volna sok oldalt végignézni, ezért fordultam egy fórumhoz.
    Nem tudom, ilyen nehéz egy kérdésre válaszolni és segíteni a másiknak? Akkor minek vagy itt? Nem sértésnek szánom.
  • hzsolt
    #26
    Barátod a google:
    http://www.google.hu/search?q=massive+attack+lyrics

    Az első találat:
    http://www.alwaysontherun.net/massive.htm
  • Sati84
    #25
    http://cddb.com :-)
  • Dracco
    #24
    Cervusztok.

    Tudja valaki a hivatalos oldalt vagy egy olyan oldalt, ahol találok albumlistát?
  • hzsolt
    #23
    Véletlenül bukkantam rá, a nemrégen megjelent Collected albumra, és nagyon jó szeritem.
    Az első cd egy válogatás lemez, a második cd-n számomra teljesen ismeretlen számok voltak (kivéve a False Flags, és a Danny the dog).
    És van még egy dvd réteg is, amin a videoklippek vannak!
  • hzsolt
    #22
    Hát igen, elég sokat kell még várni addig :(
  • Sati84
    #21
    Csak a rend kedvéért: új album 2007 tavaszán...
  • Sati84
    #20
    Sajnos nem voltam :-(

    Vannak új számok mostanság, amik kijöttek, például False Flags, Bullet Boy, Aftersun, Live With Me... Ezek mind zseniálisak, talán csak az Aftersun lett kicsit jellegtelen, de a False Flagsre nagyon rákattantam! :-)
  • hzsolt
    #19
    Na és ki volt a koncerten?
    Zseniális volt, még így fények nélkül is!
  • Kanál
    #18
    teardrop rulz
  • tomcat1
    #17
    Állítólag a Protection-ra nagyon jó szeretkezni, jelentkezőket várok egy tesztre :)
  • Sati84
    #16
    Például még mit? Kasabian? Saint Germain? Daft Punk?

    Most így ezek jutnak eszembe, amik betegek :-)
  • Sné Zsuzsa
    #15
    ÉN IS!!!!! :)))))))
  • Sati84
    #14
    A Portisheadtől megvan az Alien is :-)

    És minden zenét szeretek, ami beteg :-)))))
  • Sné Zsuzsa
    #13
    :))

    Mezzanine??? Még jó!! Imádom őket! Az első album az ez volt, amit hallottam tőlük, én viszont az exchangeket imádom a legjobban :))

    Mikor megkaptam az albumot egy hétig ezt hallgattam reggeltől-estig...ha szereted a kicsit elvontabb zenét, akkor tudom ajánlani a Portisheadtől a Roads-ot, na meg a Glory box-ot! :)
  • Sné Zsuzsa
    #12
    Huh...nem is láttam, hogy van ilyen tápik... a LEGJOBBAK!!!!
  • Sati84
    #11
    Nem láttam a Profit, így csak akkor tudnék segíteni, ha hallanám... :-(
  • andykaufman
    #10
    Sziasztok!
    Én is szeretem néha hallgatni a Massive Attack-et. Akkor ismertem meg a nevét, amikor több évvel ezelött láttam egy klippet tőlük. A Profi filmzene feldolgozása volt. Égen földön azt kerestem, ezért végighallgattam egy-két albumot tőlük. De nincs meg azóta sem. Nem tudtok véletlenül segíteni, hogy mi lehet a címe annak?
  • Sati84
    #9
    A Mezzanine a csúcs, azt mindenképp szerezd meg valahogy, eszméletlen!

    (Egyébként a Karmacoma az csak az egyik szám az albumról, annak az albumnak a címe Protection :-))
  • Aquli
    #8
    Nagyon jó együttes, bár én csak a Karmacoma albumot ismerem, de az nagyon tetszett.
  • Sati84
    #7
    Helyes, helyes :-)
  • haxoror
    #6
    Még nem, majd vadászok hozzá torrentet
  • Sati84
    #5
    Haxoror-ral értek egyet :-)

    Az OST albumot hallottátok?
  • Kaszi46
    #4
    én a Protection-ra esküszöm!
  • haxoror
    #3
    Risingson
  • Sati84
    #2
    Ja, és majd elfelejtettem: igazából a Mezzanine albumnak köszönhetem, hogy végül rákaptam az alternatív-elektronikus előadókra, és a kedvenc stílusom lett.

    Idén állítólag új album!!!
  • Sati84
    #1
    Remélem, nem kell bemutatnom egyik hatalmas kedvenc együttesemet...
    Én a Special Casest hallottam tőlük először, aztán megszereztem a Mezzanine albumot, majd a 100th Window-t, aztán a fennmaradó 2 (3, ha az OST-albumot is számoljuk) albumot is.
    Haladjunk időrendi sorrendben:

    Blue Lines (1991): Számomra döbbenet volt, hogy a Mezzanine előtt is már miket tudtak. Eszméletlenül megelőzi a korát például a Daydreaming, a Safe From Harm és az Unfinished Sympathy. Nagyon jó még a Lately, a Be Thankful for What You've Got és a Hymn of the Big Wheel is. Összességében nagyon jó album.

    Protection (1995): Karmacoma, Three, Eurochild, Heat Miser. Ezek tetszenek az albumról, közülük a Karmacoma a legjobb szerintem (talán azért, mert az hasonlít legjobban a Mezzanine-on található számokhoz...), a Protection sosem tetszett valahogy...

    A Mezzanine (1998) számomra talán Best Album ever, arról csak a két Exchange-et meg a Teardropot nem hallgatom, a többi mestermű. Nincs értelme többet mondani róla, hallani kell...

    100th Window (2003): Eleinte nem nagyon tetszett róla más szám a Special Cases-en kívül, mert túlságosan Mezzanine-t vártam tőle, de aztán végre észrevettem, mennyire zseniálisak rajta a számok, szinte kivétel nélkül. Name Taken, Antistar, Everywhen, A Prayer for England, What Your Soul Sings, Small Time Shot Away és természetesen a Butterfly Caught.

    Danny the Dog (2004): Ez már kicsit nehezebb dolog, igazából önálló számként értékelni csak öt számot lehet (legalábbis én annyit tudtam): Polaroid Girl, One Thought at a Time, Two Rocks and a Cup of Water, Simple Rules, I Am Home. Ezek viszont nagyon jók.

    Ha csak egy számot kéne mondani tőlük, akkor talán az Angel lenne az, de már itt se tudok dönteni, hogy ne inkább a Risingsont mondjam. Vagy az Inertia Creepst. Vagy az Antistart. Vagy a... :-)) Zseniálisak, na.

    Remélem, van itt még olyan, aki hasonlóképpen érez...