142
  • Kazak
    #102
    A nagyüzemi állattartás valószínűleg pont azért alakult ki, mert így tudják a lehető legkisebb területen előállítani a szükséges húsmennyiséget. Ha az összes malac, marha, csirke a szabadban kolbászolna és legelne, ahhoz sokkal-sokkal nagyobb terület kellene, mint amekkorán most előállítják nekik a takarmányt (igaz, valószínűleg egészségesebb is lenne a húsuk). A szükséges területet legfeljebb úgy tudnák csökkenteni, ha kevesebb húst fogyasztanánk.
  • Sir Quno Jedi
    #101
    Színhús,tejtermék és zöldség/gyümölcs ! Ez az ironman túra !
  • Sir Quno Jedi
    #100
    Az ember ősei húsevők voltak, különben minek a szemfog ?! A kutyám is legel, de attól még nem lesz birka !
  • Sir Quno Jedi
    #99
    Mmmm, ebbűl leszen jó kis bélszín ! Ámbár a marha ízét befolyásolja, hogy élete során milyen nyomelemekkel találkozott kis barátunk, nomeg mivel etették, mennyi stressz érte stb. ! Ezeket azért nehéz emulálni...
  • Tikal #98
    a husevő állatok bélrendszere nagyon rövid, hogy gyorsan távozzon ami nem kell, a növényevőké hosszu... az emberé milyen? inkább az utobbi... persze nem azt mondom hogy növényevők vagyunk, de nem is husevők..
  • Tikal #97
    Indiában nagyon sok zöldséget is esznek a hus mellett, és a tengerpart mentén pedig nagyon sok halat is, ugye, de nagyon sok a vega is, és mivel elég változatosan esznek ők potolják a kieső részt is.
    Az intelligencia és a hus kérdése... háát, nem tudom de nem igazán függ össze, szerintem a dalai lámárol nem mondhatnánk hogy buta, elég penge.
    A mértéktelen husevéssel az is a gond hogy rengeteg energiát termőföldet forditunk arra hogy tápláljuk az állatokat mig ha ezeket a teruleteket a magunk hasznára forditanánk töb egészséges ételt termelhetnénk és nem kéne műhust ennunk muanyagzacskobol...
    Dél Amerikában élnek olyan emberek akik lazán elélnek 100 évig... miért? rengeteg gyumolcsot és zöldet esznek, ja és rendszerezetten élnek, mindennap elvégzik a dolgukat, nem rohannak sehova és nem basztatják egymást, no stressz! :)


    Hallottál már VEGA Tigrisről? Buddhista szerzetesek tartanak fenn egy tigris menhelyet ahol az állatok VEGÁK!!! Véres rizst, zöldségeket szoját stb tápot esznek, és a szerzetes egy szál bottal kisérgeti még a 300 kilos tigrist is, és egyutt pancsikolnak a toban...
  • BiroAndras
    #96
    Egyébként én sok húst eszem, és egyáltalán semmi baj az egészségemmel.
  • troc
    #95
    "A saját véleményem szerint nagyapáink életmódja tartalmazza az egyensúlyt. Nem voltak kövér gyerekek, csak markos, szikár, szívós paraszt gyermekek."

    Ajánlok a figyelmedbe század eleji fényképeket. 160 centis, sápatag tömzsi törpe mindenki. Az egyoldalú táplálkozás miatt. Az átlagéletkor meg nem érte el az 50 évet, olyan betegségekbe haltak bele, amiknek a létezséről sem tudunk.

    Az átlagos testmegasság növekedése nem az állatokba juttatott hormonoktól, hanem az ideálishoz közelítő, energiagazdag és változatos táplálkozásnak köszönhető.

    Vegetarianizmus: ha valaki akarja, ám legyen de szigorúan csak felnőttkorban.
    Ha a gyerek nem eszik húst, a vega szülő a feje tetejére is állhat, akkor is lesz valami defektje a gyereknek. A fejlődő szervek iszonyű mennyiségű energiát igénylenek, felnőtt korban egyesek kikapcsolnak / nem növekednek tovább, akkor már lehet pótolni a húst.
    A vege. nem egynelő a tészta+krupli kombóval, nagyon lelkiiseretesen kell odafigyelni az étrendre, hogy pótlódjon a kieső fehérje-, szénhidrátadag.

    Miért van szüksége (leegyszerűsítve) húsevésre az embernek?
    Az agya miatt. Ez a nap 24 órájában dolgozó kohó végtelenül falánk, és az energiaigénye csak ennek az egy szervnek annyi, amit nagymennyiségű húsfogyasztással lehet kielégíteni a leghatékonyabban. (Természetesen az ősök is húsevők voltak, illetve lettek akkor, amikor a törzsfejlődés útjára léptek. Egy növényevő faj ezen a bolygón ilyen körülmények között soha nem válhat inteligenssé.

    Ismerek pár olyan tizenéves kiscsajt aki "nem eszek húst!" felkiáltással a tányérról ledobja a szelet sültet. De nem pótolja azt semmivel, mert nem fogja fel, hogy a húsevés mellőzése nem egyenlő a vegetarianizmussal. Aztán majd csak pislognak, hogy 35 évesen cukorbetegek, súlyos csontritkulással küzdenek, rövidlátás, gyenge fogak, gyenge emésztőrendszer...

    Valaki írta az előbb hogy az indiaiak sem változtak meg a több száz generáción át tartó vega alatt. Nem változtak meg, mert nem vegák. Marhát nem ehetnek, de mást igen és meg is teszik. Az ottani vegák nem a jellemző tagjai a társadalomnak, a családot alapító átlagemberek csak akkor nem esznek húst ha nem tudnak hozzájutni.
  • BiroAndras
    #94
    "Tömik a szerencsétlen állatokat mindenféle hormonnal, vegyszerrel. Eredmény: nézzétek meg pl. az emberi átlagmagasság növekedését csak az elmúlt 20-30 évben."

    Az nem a hormonok miatt van, hanem pusztán attól, hogy sokkal több, és változatosabb táplálékhoz jutunk, mint nagyszüleink (az más kérdés, hogy hogyan élünk ezzel a lehetőséggel).
  • Raszkolnyikov
    #93
    Az is egészségtelen ha húst hússal eszünk, meg az is ha húsnélkül eszünk mindetn. Meg kel talállni az egyszensúlyt a szélsőségek sosem hasznosak.
  • dez
    #92
    Mely tények nem valósak szerinted?
  • benczurzs
    #91
    skydrake!
    A lapon, amit belinkeltél egyszerűen hülyeségek vannak, ezek nem valós tények, ha elhiszed, akkor te sem érsz többet, mint a lap tartalmi része.
    "A rágáshoz a növényevők és az ember hátsó, lapos örlőfogakat használnak, a húsevőknek erre nincsen szüksége, mert nem őrlik meg táplálékukat, így nincs is ilyen típusú foguk."
    Az ember mindenevő, tehát, mindent meg kell tudnia enni!!
  • dez
    #90
    Egyébként van legalább egy olyan ehető növény, amiben van B12 vitamin. Így kívülről nem tudom, melyik az. És ott vannak az algák is, azt hiszem, abban is van, és attól a vegetáriánusok sem idegenkednek.
  • dez
    #89
    Van, aki a tejre allergiás, de annál sokkal többen vannak (a népesség nem kis része), akik csak laktóz-intoleranciában "szedvednek". (Bár a legtöbben nem is tudnak róla.)

    Ma már igen kevés olyan vegetáriánus lehet, aki nem tud róla, hogy oda kell figyelnie a B12 vitaminra. De olyan is van, hogy ovo/lakto/ovo-lakto vegetáriánus, aki bár húst nem eszik, tojást és/vagy tejterméket igen. De ma már számtalan étrendkiegészítőben is megtalálható a B12 vitamin.

    Az emberszabásúak (legalábbis pl. a csimpánzok) is esznek húst, de csak igen keveset, azaz nem esznek húst hússal, mint egyes emberek.

    [Mielőtt nekemtámadna pár emberke, én nem vagyok vegetáriánus - bár jóval kevesebb húst eszem, mint régebben, és ez az én egészségemnek is jót tett.]
  • babajaga
    #88
    "Azóta nem eszek húst, és érdekes minden allergiám (pollen allergia is) elmúlt"

    Tejet iszol? Mert van aki meg arra allergiás. Hallottál a B12 vitaminról? És arról hogy csak állati eredetű táplálékkal jutunk hozzá? És hogy a hiánya milyen betegséget okozhat? Azt tudod hogy a majmok is fogyasztanak állati táplálékot? Azt nem tudod hogy az ember emésztőrendszere nem a növényevőkéhez hasonlít a legjobban?
  • dez
    #87
    Én nem vagyok fanatikus, de a figyelmedbe ajánlanám a #67-est...
    (Inkább az a fanatikus, aki egy dologból eredeztet minden mást.)
  • Caro
    #86
    Az ember alapvetően mindenevő.
    A fogakból egyértelmű.
    Aki mást mond, az fanatikus.
    Lehet, hogy elsőre nem hangzik jól, hogy "mesterséges hús", mert a mesterséges szónak manapság eléggé pejoratív értelme van.
    De ettől még nem rossz.
  • skydrake
    #85
    kb 2 éve elolvastam ezt a cikket:
    http://www.napfenyes.hu/index.php?i=289
    Azóta nem eszek húst, és érdekes minden allergiám (pollen allergia is) elmúlt. Amire az orvosok azt mondták gyógyithatatlan és csak kezelni lehet. Másrész miattam bizti men ülnek meg egy állatot sem.
  • skydrake
    #84
    Akinek van egy kis esze az nem is eszik húst. Az ember alapvetően növényevő. Vega csajok ide gyertek!
  • Trade
    #83
    majd felturbozzak adalekokkal es majd hasonlo lesz
  • St
    #82
    ahhoz nem kell levágni a tehenet, hogy megfejjék...
  • Raszkolnyikov
    #81
    Na ha ilyen világ lessz, akkor én kiköltözök a mezőre vagy az erdőbe, oszt tartok majd teheneket meg disznókat oszt majd megeszem azt. A felesleget meg majd eladom jópénzért, mert szerintem lessz egy pár ember a Földön aki igazi húst akar majd enni!
  • Pharaoh
    #80
    Az íze tuti más lesz ,már a házi és a telepeken nevelt állatok húsa között is sok a különbség
  • entreri
    #79
    Az egy dolog, hogy hús. De mi lesz a tejjel, szalonnával, zsírral, húrkával?
  • Sadun Tryst
    #78
    így ez a kép tényleg nem valami guszta, de ha egy húsüzembe tévednénk valamikor, nekünk sem ott jönne meg az étvágyunk a hamburegehez. :)
    szóval ez a "hústenyésztés" szerintem teljesen jó 5let. csak gratulálni tudok a szellemi gazádnak.
  • FireWolf
    #77
    Ez lenne a jövő? Igen ez, nincs más kiút. Mai napig nem értem meg, hogy komoly világcégek, miért nem fektetnek bele a "jövőbe", teszem azt alternatív erőforrásokba. Továbbá nem csak azt a mocskos hasznot kéne nézni, mint pl. gyorsétteremláncok. A reklámokkal olyan szépen be lehet etetni az embereket... köztudomású, hogy az amcsik olyan dagadtak már, hogy csoda, ha megmozdúlnak, csak egy valamiért (reggel, délben , este) azér a trágya Mc trutyiért...
  • Raszkolnyikov
    #76
  • Tequila
    #75
    Ugyanannyira romlott a zöldségeknek és gyümölcsöknek minősege és tápértéke mint a tenyésztett állatok húsának...

    Nem tudom elképzelni, hogy a mesterséges hús olyan hűde egészséges lenne.
  • Caro
    #74
    "Az egész bolyra nézbe komolytalan veszély egy olyan főemlős."
    Hát, azért egy sápadtarcú néhány liter gázolajjal elég nagy fenyegetés
  • Raszkolnyikov
    #73
    Szint úgy és én is útálom a disznóvágást.
  • Raszkolnyikov
    #72
    Hát a nagyapám tehenei biztosan bírták a sarat, de azok kinn is legeltek, meg kinn aludtak nyáron a legelőn. Szóval nem nagyiparilag voltak felhízlalva.
  • Raszkolnyikov
    #71
    Hát lehet, hogy nem éljenezték volna meg régen. Akkor is volt az embereknek lelkiismeretük.
  • Raszkolnyikov
    #70
    Na igen végül is én is ilyesmire jutottam.
  • Raszkolnyikov
    #69
    1. Hát a csimpánzod nyalogathatja a botot évekig mire kivégez egyetlen bolyt. Az egész bolyra nézbe komolytalan veszély egy olyan főemlős.
    2.Igen, de én a két rendszer hatékonyságát vetttem össze. Nézd, ha az oroszlánoknál rugalmasabb lenne a szaporodás, akkor nem itt tartanának. Nállunk, hogy más rendszer van (vagyis, hogy túléli a gyengébb is, pont azért mert az erősebb segíti a fajtársát) szóval a mi rendszerünk (meg pl.: a hangyák rendszere) jóval hatékonyabbnak bizonyul.
    És az, hogy nem vetjük magunkat Ferike elé az azért lehet mert mint azt mondta haxoror a társadalom ránk van erőltetve de mindenképpen szükséges.
    3.Ha megnézed az időpontot akkor kiderül, hogy én éppen nem munkaidőben írtam a hozzászólásaimat. Este végeztem a munkáimmal (fizikai) aztán játszottam, msn-eztem aztán fórumoztam. Én nyáron viszonylag keveset vagyok a gépelőtt vagy az interneten.
  • Mortigen
    #68
    Ezért termel a nagyfater saját maga disznót és azt eszi az egész család. Egészséges, csak kicsit (nagyon) gáz levágni és feldarabolni. De valamit valamiért.
  • dez
    #67
    A divat-vegánokat leszámítva nem puszta szép elvek, és hasonlók miatt csökkentik, vagy kerülik a húsevést sokan, hanem egyrészt a mai nagyüzemi tenyésztés velejárói miatt (gyógyszerek, külső mesterséges hormonok, belső stresszhormonok, eleve rossz minőségű hús), és különféle emésztési és egyéb problémák miatt. (Tehát kissé leegyszerűsítő az a hozzáállás, hogy mindenevő a fogazatom, na akkor gondolkodás nélkül együnk meg mindent.)
  • dez
    #66
    "sterilen is tartják a "húsukat""

    Vagy inkább a rengeteg antibiotikum, amit kapnak (mert totál depressziósak, és alig működik a saját immunrendszerük).
  • uniu
    #65
    Etológiai kézikönyv ? Nem is tudtam, hogy az ősemberek ilyeneket írtak:)Mármint ha nem ők írták akkor egy kalap szart sem ér, ennyi erővel a Star Wars is lehetne etológiai kézikönyv. Az emberi aggreszivitás igenis érdekes/fontos dolog, és ha mondjuk 150fős csop. éltek akkor is biztos vagyok hogy volt a csoporton belüli rivalizálás, erőszak.
    És csak azért nem akarták leabálni a szomszéd törzset mert nem találkoztak senkivel.
    Amúgy meg nagyságrendekkel jobb hatásfokkal nyerik ki az energiát a tehenek a fűből, mint pl
    az erőművek, beleértve azt is ami energia kelett hogy felépítsék őket. Iletve ha jóll toom a tehenek nem termelnek rádióaktív hulladékot. + sterilen is tartják a "húsukat" míg mesterségesen ez + probléma lenne.
    Ennek a gyógyászatban látom csak jelentőségét.
  • concrete
    #64
    "Apád ütött volna agyon ott helyben, a falu megéljenzi, a lázadó fiatalok meg befogják a szájukat."

    ma magyarországon, (nemfalun) még vannak ilyen közösségek, nemkis számban, nemkevesen, még akkor is ha ez itt és most elképzelhetetlennek tűnik ...



  • ReTeK
    #63
    emlékeztek a Louis De Funes filmre amikor a gyárban futószallagon gyártják a kaját, jön a csirke csont ráöntik a habot aztán jön a festés