33
  • dez
    #33
    A HDMI nem más, mint a DVI egy új csatlakozótípusban, csak itt a TMDS-en (digitális összeköttetési szabvány) megy át a hang is. A képet tekintve kompatibilis a dolog a DVI-vel, azaz összeköthető egy DVI-s csatlakozós cucc egy HDMI-ssel. Így egy mai videokártya DVI kimenete összeköthető pl. egy megfelelő HDTV HDMI bemenetével. Csahogy ekkor a hangot valahogy máshogy kell átvezetni, és ez még jó darabig így lesz, mert nem valószínű, hogy a video és hangkártyák hamar egyesülnek. Bár még ha a köv. gen. videokártyák - úgy egy év múlva - már tudnak majd hangot is, nem tudnak majd annyit, mint pl. egy Audigy2-es, és főleg ami hamarosan utána jön. Szal lényeg, hogy a HDMI-DVI kompatibilitás miatt nincsenek rákényszerítve a gyártók egy nagy váltásra.
  • Hege15
    #32
    Szegény Morgan Freeman-t mennyir fogják emiatt basztatni hogy már ő is átállt a "sötét oldalra"
  • HUmanEmber41st
    #31
    Lol ! Végre nem kell várni a Telecin masinával digitalizált mozifilmekre!
    Tutira feltörik, aztán az okos emberek meg onnét rántják ingyen az új DVDket...lol
    Ha meg valamiért mégsem megy a törés majd méregből behalasszák ddos támadással...
  • Caro
    #30
    Ezért jön a HDMI.
    Valószínűleg idővel PC-n is lesz.
  • arty
    #29
    a windows media hang része egy kalap szar, nem maradtak a bevált dolby digitalnál, hanem a gagyi, fémes, 0 kompatibilitású 5.1 WMA-t tolják :(

    köszönöm, maradok a digitális összeköttetésen is közlekedni képes DTS/DD mellett :) (értsd: WMA 6 csatornája 6(!) érpáron vezethető a házimozi erősítőbe!!! kábeldzsuva, 70es évek??? :( )
  • Yv@n
    #28
    Ez amúgy, ha megfelelő minőség, akkor simán jó megoldás lehet. Én a magam részéről adnék neki egy esélyt, mielőtt végképp leírom.
  • dez
    #27
    1. Nem a mozipremier előtt, de vele egy időben:
    "A neves amerikai színész cége, a Revelations Entertainment az Intellel karöltve olyan filmletöltő szolgáltatást tervez útjára bocsátani, amellyel már a mozikban való bemutatás pillanatában elérhetőek lennének az új filmek." (link) (Több más helyen is így jelent meg.)

    Pontosan azért csinálnák ezt, mert egyrészt nem tudják a világ minden mozijába egy időben eljuttatni a filmeket (lassan terjed a digitális mozizás), nem is mindenki szeret moziba menni, ha otthon a kiépített házimozi rendszer, de DVD-n is csak később jelenik meg, ezért az emberek már csak kényszerűségből is az illegális letöltést választják manapság, mert máshogy nem tudnak hamar hozzáférni.
  • FTeR
    #26
    arra próbáltam rávilágítani, h egy semmitmondó cikkből mindenki hírtelen elkezdett messzemenő következtetéseket levonni és egyből le is írták az egészet (főleg, h az m$ is szerepelt benne).
  • FTeR
    #25
    az sem biztos, h wmv-ben lesz, csak az m$ féle védelmi techekt fogja használni.
  • FTeR
    #24
    ha nem lehet kiírni dvd-re a letöltött cuccost, akkor minek belekeverni az asztali lejátszót?
  • winnie
    #23
    Nem tudom, en mar leszoktam a filmek vasarlasarol. Max ha valami iszonyatosan jo.

    szerintem ez volt mindig is a filmvásárlásnak a lényege, nem?
  • IoIa
    #22
    Nem csak a wmv tud DRM-et, hanem pl. a divx is. Az én asztalim is tud ilye védett divx-et kezelni.
    Addig ne is várjon senki sem törést, amíg széles körben el nem terjednek az olyan készülékek, amik tudják az ilyesmit is kezelni. Ha már sok ilyen lesz, akkor megtörik. Bár lehet, hogy már most is létezik, de hülyék lennének közreadni, mert akkor módosítanának a védelmen.
  • Tbone
    #21
    Nem tudom, en mar leszoktam a filmek vasarlasarol. Max ha valami iszonyatosan jo.
    En szemely szerint nem bannam ha nem lehetne kiirni DVD-re, de jo minosegben, egy atlagos kolcsonzoi dij araban ($2-$3) le lehetne tolteni egyszeri megnezesre. Egy DVD arabol 8x-10x is ki lehet kolcsonozni egy filmet.
  • onimusha
    #20
    ez jól hangzik kivéve ezt : "Microsoft Windows Media technológiára fog épülni"
  • hufnagel
    #19
    Nem nyilatkoztak róla, hogy mennyi lesz a díj.
    Az online zeneletöltéseknél gyakorlat a 128-as (vagyis erősen lebutított) wma, DRM-el. Minden valószínűség szerint a filmeknél is egy alacsony bitrátás, erősen pixeles valami lesz ez a wmv (az előbb elírtam, bocs), szintén DRM-el, agyamanet korlátozásokkal.
    Ja, és valaki legyen szíves tegye be ide a DRM-el védett wmv-t lejátszó asztali eszközök listáját. (sztem nem lesz belőle flood....)
    Amúgy meg SZVSZ a picipuha és a DRM jelenléte eleve magas díjakat feltételez, mert csak a picipuhának fizetendő liceszndíjak jelentenek annyit, amit legtöbben maximum adnánk ezért. De én pl. csak akkor, ha asztali eszközön is legálisan nézhetem, mert ha már törni kell, akkor inkább letöltöm onnan, ahol nem kell törni, mind1 milyen formában illegális....
  • pemga
    #18
    1. Ez nem ennyire biztos. Gyakran mire Magyarországon bemutatják a filmet, US-ben már kint van dvd-n is. Ezért is mondta Caro, hogy ez a régiókódos marháskodás végét jelenti (hacsak nem akarnak domain-ek szerint felhasználókat szűrni).

    3. Ez már nem biztos. Hisz vannak divx-playerek (vas), de még a iriverem is tud wma-t, de drm-et tuti nem :). (DRM nélkül pedig szerintem nem mennek bele a filmgyárak jogvédői, hogy ilyen "követhetetlenül" terjesszék.

    A többi felvetésedre megvárom amig az idő meghozza a választ :).
  • FTeR
    #17
    hihetetlenűl negatívak vagytok, ráadásúl rakat dolgot beleképzeltek.
    1. biztos nem mozipremier előtt lesznek letőlthetők, hanem a dvd premier előtt. nem hiszem, h akár egy filmgyár is lenne, aki mozi premier előtt kiadna nekik jó minősígű kópiát.
    2. nem egyszermegnézősek lesznek, hanem nem lehet őket kiírni hagyományos dvd film formátumba (egyenlőre. vagy feltörik vagy ők gondolják meg magukat)
    3. minden lejátszó, ami tud .wmv-t az le fogja tudni játszani ezt. És még mindig jobb, mintha .mov-ba raknák.
    4. már mér kerűlne 2-3 dvd árába??? (de az egész #7 lol).
    5. honnan veszitek, h szar minőségű lesz? pont az a lényeg, h jó minőségű legyen.


    Érdekes ez a Freeman, rakat ilyen cuccban tevékenykedik.
  • uniu
    #16
    Sztem jo a wmv, foleg ha domboritani fogjak az elonyet: hd-wmv, multicsatik, egyaltalan nemereznem rosszanak igy nezni mondjuk a SW3at:)Nemhinnem, hogy online-ban akarnak nyomni a (pl.:dvd minosegu)filmezest, azer ezt ti sem gondoljatok komolyan.. Es ennyire ok se hulyek. Amugy meg 2 valasztasuk van. Vagy hagyak az film warezt es 0a lesz a profituk, vagy (-) a "kuzdelem" miatt, vagy megprobalnak szeletet kivenni ebbol, es profitalnak. Remelem az mpg2ot el fogjak felejteni es mgp4 vagy wmvt nyomatnak majd. A vedelem nem erdekes, kb max 1 hetet adok amig valaki meg nem tori, barmi is lesz az:)
  • Punkerwork
    #15
    ha mozijegy árában lesz simán megéri, ha azt veszem hogy ebben a tetves egri moziban milyen iszonyat gagyi minden :(
  • IoIa
    #14
    Hol láttad te az IBM-et? Intel-ről van szó...
  • irkab1rka
    #13
    Nagy ötlet egy ilyen típusú céghez: egy színész és az IBM. A befektetők nagyon rámozdulhattak.
  • IoIa
    #12
    Az illegális letöltések igenis alternatívát fognak jelenteni, mert ha már az ember fizet valamiért, akkor nem egy szar wmv-ért, ami agyon van védve. Akkor már inkább a DVD, ha fizetni kell. Ahogy a zenéknél sem, úgy a filmeknél sem lesz ez a fizetősdi jelentős alternatíva.
    A másik része a dolognak, hogy a filmekkel is úgy van az ember, hogy nagyon kevés olyan alkotás jelenik meg, amiért érdemes pénzt adni. Igaz, hogy később, de ingyen is meg lehet majd ezt nézni TV-ben is. Az a sok B és C kategóriás ratyi szar, amit a kereskedelmi TV-k sugároznak általában, ugyanúgy megjelennek DVD-n is, de még akkor se kéne, ha ők fizetnének azért, hogy megnézzem.
    Az usa piaca annyiban más, hogy a sok tahó amerikait bármire rá lehet venni, ha kellőképpen reklámozzák, így ez a szolgáltatás is sikeres lehet, de csak OTT.
    Ma már a kamerás felvételek között is lehet találni elég jókat, de mindenképpen összemérhetőket a gagyi wmv-vel. A DVDrip-ekről meg már nem is beszélek, mert azok divx vagy xvid formátumban lemossák a wmv-t.
    A védett wmv-k az embereknek azért nem tetszenek, mert a szabadságérzetüket vesztik el.
  • arty
    #11
    hááát, nemtudom ...
  • IoIa
    #10
    CD/DVD-re bármilyen file-t ki lehet írni. Lehet, hogy itt arra gondoltak, hogy nem lehet lementeni, amit néz az ember interneten keresztül, de ez is marhaság, mert már ma is vannak erre progik, amik szépen lepakolják a vinyóra. Onnan meg csak ki kell írni...
  • IoIa
    #9
    Nemazért, de a wma audió formátum...
  • mrzed001
    #8
    a wmv-t nem tartom különösebben jó ötletnek. Miért nem lehet feltenni az egész DVD-t iso-ba, vagy mpeg-be, és kész?
    Esetleg olcsóbb árkategóriában xvid?
    Semmi értelme a "csak egyszer nézheted meg", "nem másolható", meg egyéb balgaságoknak. 1 hetet nem adok neki, és máris másolható és feltört lesz. Felesleges szélmalomharc.
  • hufnagel
    #7
    Bizonyára nagggyyon jó lesz 2-3 DVd áráért egy agyonbutított wma, amit egyetlen, kizárólag ringyózos gépen, egyetlen alkalommal, kizárólag ringyóz mediaplayerrel lehet lejátszani, valamint a letöltéskor alá kell írni, hogy megveszed majd a DVD-t is, ha kiadják.....
  • Feriboy
    #6
    Legalább nem vacak mozis release-eket kell letölteni :) Most képzeljétek el ha tényleg ezen az oldalon lesznek a premierek akkor még a moziba kerülés előtt jó minőségű filmeket lehet majd letölteni :D A másolásvédelem meg egy jó vicc :)
  • alfaproton
    #5
    Persze. Ez is olyan mint hogy a San Andreast nem lehet feltörni aztán már megjelenés napján mindenki azt játszotta. Itt is kb, két nap után már írják ki a filmeket:)
  • Caro
    #4
    Möhehe
    hehe :)
    Ennyit a régiókódokról asszem :D
    Akkora egy LOL-ság volt, mikor már bevezették is.

    Az meg hogy nem lehet DVD-re kiírni? Ugyammá' :D
  • rolika
    #3
    csak így lenne értelme :)

    viszont ha nem lehet kiírni dvd-re, akkor remélem ennek megfelelően tök olcsó lesz...
  • Caterpillar
    #2
    Hatalmas lehetőségek lehetnek benne...

    Ha beindítják a szolgáltatást akkor szerintem mindegy lesz hol laksz csak tudj fizetni kártyával... (Legalábbis nagyon remélem)
  • Punker
    #1


    bár ez itthon max 2016-ra lesz használható :(