668
.
  • Stockbauer33 #548




    http://pecsi-studio.blog.hu/tags/fema
  • IMYke2.0.0.0
    #547
    No, a Káptalan domb meg az alagút felett van - még magasabb. Onnan egyszerűen gyönyörű a rálátás a városra,
  • Stockbauer33 #546
    Nem gondoltam h ilyen magas az alagút teteje.Karácsonykor voltam fent a keresztnél.Gyönyörű lett a tettye.A kilencvenes évekbe is voltam sokat és minden második ablakban ott voltak a villogó égők.Most egyet se láttam :(
  • IMYke2.0.0.0
    #545
  • Stockbauer33 #544
    http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/lelegzetelallito-szepseguek-a-pecsi-estek/
  • IMYke2.0.0.0
    #543
    Nekem a Káptalan domb a kedvencem.
    Az alagút felett.
  • dartonite
    #542
    Egyik kedvenc helyem :)
  • Stockbauer33 #541
  • Stockbauer33 #540
  • Rage47
    #539
    koszi
  • Stockbauer33 #538
    http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/magyarorszag-madartavlatbol-pecs-es-baranya-barany-robert-dron-xh3MFXslSUuZkIrL?start=0
  • IMYke2.0.0.0
    #537
    Ez igaz - de, szerencsére, azért fejlesztettek is.
    Azért jó volt nézni, hogy a Zsolnay-szobornál milyen volt rég, vagy a Széchenyi-tér és a többi...
  • chhaya #536
    Sok még most is megvan. :D

    Azon lepődtem meg, mikor a Széchenyi térnél mentek a buszok, pedig az nem is volt olyan rég...
  • IMYke2.0.0.0
    #535
    Mennyit utaztam ezeken, te jó Isten! //Köszi a videót :)
  • Stockbauer33 #534
  • Stockbauer33 #533
  • Stockbauer33 #532
  • Stockbauer33 #531
  • IMYke2.0.0.0
    #530
    Ez kirááááály!
  • Stockbauer33 #529
  • chhaya #528
    Hahó, egy kis nyári programajánló jöhet? :)

    Elsősorban a Japán és Kelet-Ázsia világa iránt érdeklők figyelmébe szeretném ajánlani a következő eseményt – illetve azoknak, akik szeretik az animéket, mangákat, vagy csak egy jó nyári programot keresnek...

    Idén nyáron először lesz megrendezve a Nippon Expo Pécsett, egy animeconhoz hasonló rendezvény, a PAF (Pécsi Anime Fanclub) jóvoltából. A cél a színes, tradicionális japán kultúrára bemutatása, ennek megfelelő változatos programmal (lesznek japán kulturális előadások és kiállítás, origami és ikebana workshopok, teaszertartás), de természetesen a hagyományos conos dolgokat is megtalálhatjátok (vásár, cosplay verseny, ddr táncszőnyeg, stb).

    Részletek itt.

    Mindenkit szeretettel várunk, aki érdeklődik Japán és Kelet-Ázsia világa iránt. :)

    Helyszín: Pécs, Expo Center (Megyeri út 72.)
    Időpont: 2014. június 28.
    Belépő: 1.500 Ft

  • slycoop
    #527
    Üdv.
    Valakinek nem maradtak régről Dragon ball os kártyái vagy figurái? Akinek lenne otthon ilyesmi cucca és eladná az írjon privit.
  • Stockbauer33 #526
    Jöhetne már akár méteres hó is A Mecsek kapott kicsit
  • Jim Morrison
    #525
    Köszi, gondoltam, hogy az iskola miatt :)
    Viszont a kevés ember többsége is roma volt, ami eléggé meglepett.
  • chhaya #524
    Ahogy mondod, suliidőszakban nagyobb a pezsgés. Pécs is egyetemváros, nyáron szinte kong. Aki pedig marad, az igyekszik kijutni pl. a orfűi strandra, vagy bárhová el a betondzsungelből.
  • IMYke2.0.0.0
    #523
    Pécs egyetemi és iskola város - a nyári szünetben törvényszerűen kihal.
    Bezzeg augusztus végétől hogy fel fog pezsdülni ott az élet!
    [Hiányzik is Pécs.]
  • Jim Morrison
    #522
    Hello !
    Volt szerencsém egy hétig Pécsen lakni, és azt kell mondjam nagyon szépen megcsinálták (zsolnay negyed, belváros). Ami viszont feltűnt, hogy baromi kevés ember van az utcákon. Gondolom iskola időszakban nagyobb a forgalom, de hétvégén is szinte üres volt a város. Csütörtökön azért már többen voltak. Mindig ilyen kihalt vagy ez egyszeri alkalom volt ? (gondolom kifogtam :/)
  • IMYke2.0.0.0
    #521
    Bocsánat, figyelmetlen voltam :)
  • Rage47
    #520
    küldtem privit
  • maffioso
    #519
    Köszönöm a válaszokat.
    Imyke: vhs kazira gondoltam :D
    Rage: Ha esetleg meg tudná csinálni nekem, nagyon megköszönném. Természetesen honorálnám valamivel.
  • IMYke2.0.0.0
    #518
    De itt van, angolul is leírva a dolog: Transfer audio cassette to computer, fájdalmasan részletesen.
  • IMYke2.0.0.0
    #517
    Te is meg tudod csinálni, otthon, ha van hozzá:
    * PC-d, jó hangkártyával
    * kazettás decked / hifid
    * és ilyen vezetéked:



    - A decket összekötöd a PC-vel, a vezeték segítségével a hangkártyád 'Line in'-be dugva.
    - Feltelepítesz egy Sony SoundForge Trial-t a gépedre [Sony honlapjáról letölthető, 30 napig használható, korlátozások nincsenek benne]
    - Nyitsz benne egy új projektet [44100 Hz, 16 bit]
    - Megnyomod a Record ikont, megadod a mentés helyét
    - Elindítod a kazettát és voilá!

    Miután végeztél, azt csinálhatsz a hanganyaggal, amit nem szégyellsz.

  • Rage47
    #516
    apum csinált már ilyet, megkérdem majd őt
  • maffioso
    #515
    Tudna nekem segíteni valaki digitalizálás ügyben? Lenne 1-2 kazi, amit szeretnék dvd-n tudni, de sehol nem találok ilyennel foglalkozó embert.
  • Panzermeyer
    #514
    Nem csomagtartóból árulom. Igaz, hogy a csomagtartóban vannak utaztatva, de a kocsiba be van rakva egy szétszedhető ketrec, ami kiskutyáknak elég tágas. Hideg víz, és kölyöktáp is van víve kellő mennyiségben.

    Egyébként tökéletesen tudom, hogy miről beszélsz. Láttam már, hogy milyen körülmények között van ott a kutyusok többsége. Most szerencsére már elvittek két kutyusomat háztól a héten. Mindkettőért kb 60 km-ről jöttek el. Aki ennyit képes utazni azért, hogy házi kedvencet vegyen, arról tudom, hogy nem fog rosszul bánni vele, úgyhogy nyugodt szívvel adtam oda az oltási könyvvel együtt. Kb 2-3 hét múlva fel fogom hívni mindkét vásárlót, hogy mi a helyzet velük, hogy viselkednek, jól vannak-e. Remélem csak jó híreket kapok :)
  • Bercy #513
    Mint ahogy írtam is "Az megint csak egy más kérdés, hogy ha nem akar valaki, hogy kiskutyák szülessenek akkor hozza meg a megfelelő lépéseket, ebben teljesen igazad van.".

    Szóval ebben részben tökéletesen egyet értünk.
  • mandm
    #512
    A kereslet hozza a kínálatot.

    Ma ott tartunk, hogy nem szabadna a kedvtelésből tartott állatokat elajándékozásra sem szaporítani. (és hagyni sem, hogy szaporodjanak)
  • Bercy #511
    Én úgy emlékszem, hogy a vásárban is az állatok nagy része az ingyen elvihető kategóriába van (nyilván nem a haszonállatokról beszélek, hanem kiskutyák, kismacskák). Pont azért viszik őket oda, hogy hátha szerető gazdit tudnak neki találni. Szóval szerintem aki onnét visz haza egy kiskutyát az véletlenül se nevezhető állatot nem szerető embernek, mert valószínűleg az életét mentette meg. Aki meg oda viszi a kis állatot, az is legalább megpróbálja a saját idejéből áldozva, hogy gazdit találjon neki.

    Az megint csak egy más kérdés, hogy ha nem akar valaki, hogy kiskutyák szülessenek akkor hozza meg a megfelelő lépéseket, ebben teljesen igazad van.
  • mandm
    #510
    Állatot szerető ember nem visz oda kisállatot (és nem is vesz onnét)

    Aki tenyészteni akar az szerezzen be közvetlen más tenyésztőtől, azok meg nem a vásárban árulgatják csomagtartóból.
    Aki meg kedvtelésből tartana állatot, az meg elsőre menjen el a menhelyre és nézzen ott körül, másodszorra meg kérdezősködjön az ismerősei körében! (És miután megvan az új kisállat erősen gondolkodjon el azon, hogy akarja-e ő tenyészteni, szaporítani - pl. panellakásban - mert ha nem, akkor ivartalanítsa! Nincs szükség még 4-5 újabb árva állatra... akit majd a vásárban csomagtartóból próbál eladni)
  • ba32107
    #509
    Vannak ilyen állatos sorok.