668
.
  • Zillo
    #68
    Igen,arrol enis tudok.Tavaly kulsosoknek is belehetett iratkozni-igaz borsos aron-.Megis neztem a bemutatokat,akartam jelentkezni,de tulsagosan draga volt,igy meggondoltam magam.
  • IMYke2.0.0.0
    #67
    A Táncoló Egyetem keretében van - de ahhoz beiratkozott egyetemistának kell lenni.
    Másról nem tudok.
  • Zillo
    #66
    Vk tud Pecsen hastanc tanfolyamot?
  • IMYke2.0.0.0
    #65
    Linkek, melyeken Pécs nevezetességeiről készített felvételeket találhatsz:

    1. - 2. - 3.
  • Prézli
    #64
    könyörgöm vki rakjon fel képet a:
    -harangtoronyról
    -sétatérről
    -aradi vértanúk útjáról
    -aranyos kútról
    -káptalan útról és a múzeumokról
    mer a Pécs.hu egy talicska szar!!!!
  • Toroco
    #63
    hát ez szívás
  • Bercy #62
    nyugi. az ilyen szarsagokba majd beleszoksz. nagyon sokszor elofordul a tevaes vagy hanyos informalas es persze utana meg a hallgato szivja meg emiatt.
    nekem a kedvenc esetem a (Pollack)TO-n tortrent. ugyebar minden felev elejen fel kell venni az indexet majd beirni a targyakat es leadni.
    ez mind okes eddig, ki is volt irva az idopont, mikortol lehet felvenni az indexeket es meddig kell leadni(hetfotol pentekig lehetett). szerdan mentem oda felvenni erre kiderult hogy meg nem is lehet mert valamit elszaroztak, ugyintezo mondta h holnap. rendben csutortok reggel TO, indexet meg mindig nem lehet. kerdem mikortol, a valasz hogy talan holnap de valoszinubb h csak jovo 7n. kedden mentem utana ismet TO-ra, de ekkor mar 800FT kesedelmi felveteli es 800FT kesedelmi leadasi dijat kellett fizetnem mert penteken fel lehetett venni az indexet es a leadasi hatarido is penteken volt...
  • Toroco
    #61
    Én most kezdtem a TTKn. Nekem nincs ilyen gondom. Én pécsi vagyok :D Én kihagytam a gólya tábort, kicsit késön kapcsoltam hogy felkéne adni a csekket. Hát ez van... De az is szar volt hogy 6. án volt a beiratkozás és mivel én halasztóttam rögtön az elején gondolom ezért küldtek olyan levelet hogy beiratkozás 12.én. Szal a hétfői óráim ugrottak és mindent magamnak kellett elintéznem, mivel a tájékoztató is 6.án volt... LOL nem? :P
  • Bandew
    #60
    Hali!
    Albérletes vok, Uránvárosban. A suli fasza, elég kevés óránk van. A gólyatábor istenkirály volt és összehaverkodtunk egy csomó építésszel.
    Sajna jelenleg anyagi gondokkal küzködünk, melót meg még nem igen találtunk, de folyamatosan dolgozunk az ügyön, szerencsére a szülők kisegítenek. :-)
    Amíg nincs rendes meló, addig a netet sem kötjük be, szal most is tesómtól írok.
    Gyakran járunk a bosziba bulizgatni, nekem nagyon bejön a kolis élet, kár hogy nem jött össze.
    Dióhéjban ennyi, remélem legközelebb már otthonról írhatok. :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #59
    Bandew: na, sikerült valami?!
  • IMYke2.0.0.0
    #58
    Köztük semmilyen.
    A Szántótól a 27-es busszal el kell menned a 4. megállóig, ott leszállsz, átgyalogolsz az úttesten, majd felkaptatsz az emelkedőn, a Rókus utcán, és a Sörgyár mellett felmész a Pollackra.
    Menetidő:
    Busszal a 4. megállóig (Petőfi u., 25 emeletes alatti megálló): 8-9 perc.
    Gyalog fel a Pollackig: 10 perc.

    Gyalog a Szántó vs. Pollack: 40 perc lassú séta, közepes tempóval sem kevesebb 30 percnél.

  • gyick
    #57
    hi!
    A Szántó kollégium és a Boszorkányi utcai Pollack-épület között hanyas busz jár?
    illetve gyalog mijen messze van e kettö egymástol?
  • Bandew
    #56
    koleszbejutást INTÉZI

    ezt kihagytam :-)
  • Bandew
    #55
    Hmmm... gáz van skacok!
    Elutasították a kollégiumi felvételi kérelmemet.
    Elvileg igazoláshiány volt, de hogy mi hiányozhatott, arról fingom sincs, ugyanis mindent beszereztem amit írtak.
    A másik ok meg a költségtérítéses finonszírozási forma miatt van. De ennek mi értelme? Azért mert én fizetek a suliért és nem az állam már nem lehetek koleszos?
    Most mindenesetre nem tom mi lesz. Persze egyértelmű, hogy albérlet, de ahhoz igazság szerint nincs sok kedvem.
    Meg azt hallottam, hogy az első hónapban sokan visszamondják a koleszt és, hogy akkor egyszerűbb bejutni.
    Meg az a ficsa aki a koleszbejutást, egy borzalmas nőszemély. Bocsi ha valakit sértek ezzel, mert az ismerőse, netán a barátnője, de mindenki kedves volt velünk kivéve őt. Olyan lenéző volt a viselkedése, hogy egész napra elment a kedvünk, még apám is megjegyezte, pedig ő csak telefonon dumált vele.
    Szal most el vagyok szontyolódva... :-(
  • IMYke2.0.0.0
    #54
    Még nincs Asszony - volt egy kapcsolat, de annak nemrég vége lett...
    Nem vagyok egy bulizós típus. Fiatalkoromban, 5 éven keresztül minden hétvégén disco - manapság már nem bírnám elviselni a drog- és füstszagú bulikat...
  • sz4bolcs
    #53
    Hogy mondhatsz ilyet? Még előtted az élet... Vagy már lekötötted magad?
  • IMYke2.0.0.0
    #52
    Köszönöm szépen!
  • Bercy #51
    BSZN Imy!
  • IMYke2.0.0.0
    #50
    Köszi, jól esett.
  • dartonita
    #49
    Haat fesztivalok leginkabb,setater,sorsator...meg ha nagyon muszaj kozossegbe menni akkor sorhaz,esetleg rak,koncertek eseten pek.sajnos tulzottan sok igenyes szorakozohelyben nem bovelkedik kicsit varosunk,foleg ha nem a kommersz zene es tinik latvanyanak megszallottja Vagy.Imike:hepiborszdej
  • IMYke2.0.0.0
    #48
    Igen, a Munkaügyi Központban.

    Bercy: én már kinőttem abból a korból... 30 évesen az ember már csak Sétatéri, Széchenyi-téri bulikra megy el néha...

  • Bercy #47
    Ti hol szokatatok szorakozni, bulizni Pecsett? Most nem csak az esti szorakozohelyekrol beszelek, hanem minden kikapcsolodasra alkalmas helyrol, rendezvenyrol.
  • Zillo
    #46
    hm,az pottyet messzevan innen,en zsolnay mauzoleumnal:)

    dolgozol is?
  • IMYke2.0.0.0
    #45
    Szántó kollégium, Uránváros.
  • Zillo
    #44
    :D

    merre laksz fater?
  • IMYke2.0.0.0
    #43
    Üdv köreinkben! :)))
    Végre egy pécsi lány :)
    Igaz, majdnem apukád lehetnék, de attól még udvarolhatok neked...
  • Zillo
    #42
    Hi,en pecsi vagyok.:)
  • IMYke2.0.0.0
    #41
    No, akkor legalább a kolesz egyben lesz mire lejössz...
    Amúgy nekem rinyáltak ismerősök, hogy jajj, mer' a Boszi így a Boszi úgy... Na, kapnak a fejükre :)

  • Bandew
    #40
    Ja és a tatarozást is megérdeklődtem, és kiderült, hogy el se kezdték. :-D
    Majd csak 2006 öszén kezdik.
  • Bandew
    #39
    Na most jöttem meg Pécsről. Kész rémálom volt!
    Lementünk haverommal, hogy személyesen intézkedjünk (biztos ami biztos), minden klappolt minden fasza volt, kivéve a koleszt, mert mire odaértünk már elmentek a kolesz bizottságból. Na most mi legyen, hisz ez fontos. Ott aludtunk tesómnál, hogy majd másnap. Másnap bementünk, ahol is (fél órás várakozás után) átírányítottak a suliépületbe (onnan irányítottak a koleszba még tegnap) ahol is kiderült, hogy vmit K*RVÁRA félrenéztünk, mert a csatolandó igazolások nem voltak nálunk. Én is meg haverom is azt hittük, hogy ezek csak vmi szoc segélyes cuccoshoz kell (tényleg elég félreértelmezhető ami oda van írva, mert az ő meg az én szüleimnek se tűnt fel), szal jó hülyék voltunk, bár az ügyintéző csaj se volt a legtoleránsabb (a tanárok egész jó fejek voltak). Ezek után kicsit idegesen belementem a városban egy bölcsészkaros tanárnő autójába (hosszú lenne elagyarázni, hogy mitől, de a lényeg az, hogy optikai csalódás volt :-D). Na itt nem kicsit besz@rtam, de szerencsére nem volt semmi baj, csak az én rendszámtábla tartó műanyag bizgentyűm tört le. Mivelhogy jön a hétvége, ezért csak hétfőn tudom feladni a levelet, ami majd csak kedden ér oda és szerdáig van a határidő. Pedig mennyi energiámba került az egész, hogy az elsők közt legyek. :-P
  • Bercy #38
    A golyatabort majd erdeklodd meg vhol, mert az se biztos, hogy pecsett lesz. Tavaly pl a TTK-nak biztosan es lehet h meg egyebb suliknak is Komlon(Sikondan) volt a golyatabaor. nekem meg anno a boszorkany koleszban volt, mivel Pollackra jarok.
  • IMYke2.0.0.0
    #37
    A tatarozást - információim szerint - még szeptemberben is folytatják. Elég nagy gáz van ott.
    Két ágyas szobák nem csak a Bosziban vannak.
    A Szántóban is, igaz, oda valóban csak párok és felsőbb évesek juthatnak be.
    A UNIV, Jakabhegy nem tudom, hogy rendelkezik-e 2 ágyas szobákkal.
    Gyanítom, le kell mondanod első körben a haverodról... Bekötlötzés után persze van mód a variálásra szinte mindegyik koliban. De, őszintén szólva, jobban járnál, ha nem erőlködnél a barátodat illetően: hamar elkönyvelnek "annak"...
  • Bandew
    #36
    Fúúú akkor kösz szépen!
    Csak az a baj, hogy a haveromnak még nem jött meg az értesítő. Szeretnék vele egy kolieszszobában lenni, ez megoldható?
    A Boszi pont kapóra jönne, mert ott kétágyas szobák vannak és az nagyon frankó lenne ha csak a miénk lenne egy szoba (nem vagyunk homik ne izgulj :-D). Nem tudod meddig tart a tatarozás?
  • IMYke2.0.0.0
    #35
    A koliban tudok segíteni: töltsd ki a lapot, küldd vissza és imádkozz, hogy jó helyre kerülj! Ez komoly.
    A kolihelyeket ugyanis érkezési sorrendben döntik el első körben, emellé jön még az önkormányzati helyek biztosítása [pl. ha a mostani lakóhelyed vásárolt annó a kolik építésekor helyet, akkor van néhány fix hely, amire delegálhatnak tanulót].
    Első évesként bejutni a Szántóba kiváltság - drukkolok, hogy sikerüljön :)
    A Boszit tatarozzák, a Jakabhegyi pedig okádék.

  • Bandew
    #34
    Na felvettek!
    Csak az lombozott le, hogy a vastag borítékban lévő papírok tömkelegéből csupán annyit tudtam meg, hogy felvettek.
    Gólyatáborról csak annyi volt szó, hogy menjek, de hogy hol és mikor lesz arról nem tett említést semmi.
    Arról sem, hogy mennyi egy félév (költségétérítésesre vettek fel).
    A kolégiumokról sem nagyon volt semmi, csak egy papír amin jelentkezni kell, de őszintén szólva nem nagyon értem az egészet.
    Na mindegy majd kibogozom a szálakat. :-P
  • IMYke2.0.0.0
    #33
    Sziasztok!
    Nem ide tartozik szervesen, de lenne egy eladó - vadiúj - X-BoX, melyet a gazdája nem használt. Az irányár 35 ezer Ft. Ő 50 ezerért vette korábban.
    Akit érdekel jelentkezzen kérem!

  • dartonita
    #32
    koszonom.akkor erdemes megnezni oket :)
  • sz4bolcs
    #31
    Én Pécstől délre voltam "felcserepedő gyerek" az Ormánságban, most is itt élek. Félig pécsi vagyok, hétvégéket ott szoktam tölteni, van egy lakásunk. Semmi mást nem szerettem volna mondani, mint hogy örülök ennek a topicnak. :) ha elég sok pécsi van nyomhatun kegy SG sörözést.
  • IMYke2.0.0.0
    #30
    A fiatalok [franciák, törökök, spanyolok, svédek, németek stb.] a Szántó kollégiumban vannak elszállásolva: kb 100-an.
    A hangulat iszonyat jó, bár nekem fiatalocskák [a legidősebb is max 23 éves lehet, friss hús] akad köztük mutatós leányzó is...
    Tegnap pl. magyarok vs. külföldiek focimeccs volt a kolinál, a Stadion melletti betonoson - hangulat magasra hágott, énekeltek, sikongattak... A környék megértően fogadja őket, TESC-zásba menet még hallottam is az egyik házinéni és ott lakó apuka diskurálását: "Milyen jól érzik magukat...!" "Hát igen, egész estig szoktak duhajkodni!" "Nem baj az!"

    A Sétatéren nagy buli lesz - a Pécsi Est-ben amúgy minden program le van írva!

  • dartonita
    #29
    vagycsak meloz,pilled,esetleg masnapos.nemtudja valaki hogy pontosan mien ez a "Pécsi Nemzetközi Kultúrhét/ICWiP 2005" a setateren?lattam penteken neo volt,hnap meg colorstar lesz...de ha valaki jart mar arra,kis infot plz