132
mp3 szerkesztés
  • Dj Faustus #52
    Ha nem énekről/rappelésről van szó, akkor Goldwave-vel is megoldható:
    1. Megnyitod a beszédet (File/Open).
    2. Normalizálod a hangerejét 50%-ra/-6 dB-re (Effect/Volume/Maximize volume).
    3. Másolod (Edit/Copy)
    4. Megnyitod az alapot (File/Open),
    5. Normalizálod a hangerejét 50%-ra/-6 dB-re (Effect/Volume/Maximize volume).
    6. Rámásolod a beszédet (Edit/Mix).

    Ha több módosítást akarsz egyszerre elvégezni a sávokon ajánlom figyelmedbe a többsávos hangszerkesztő-programokat (Audacity, Multiquence, Audition).

    Ha pedig énekről/rappelésről van szó használj erre alkalmas programot: Sony/Sonic Foundry Acid, Ejay, Magix Music Maker.
  • Palinko
    #51
    ja,meg azt hogy lehet,hogy van egy új filenk és oda berakom az egyik zeneanyagot,uánna,hogy bírom berakni a másik zeneanyagot,hogy ne "RÁ" hanem mellé rakja.gondolom berakom ezt
    mikrosfonpróba és akkor mellé ezt 1,2,3..
    meg akkor ha a szöveget akarom rátenni az alapra,akkor hogy tudom beállítani,hogy mikor induljon az első szöveg,mikoör a második....
    kicsit komplikált vagyok ugye :D
  • Palinko
    #50
    van egy alap és van egy szöveg (2file).hogy lehet azt megcsináln,hogy az alapot összvágni a szöveggel?
  • Dj Faustus #49
    Audio CD-re 44100 kHz-es mintavételezésű, 16 bites, sztereó tömörítetlen PCM wav-nak kell kerülnie. Elvileg a Nero tud konvertálni MP3 -> Wav között. Ha mégsem menne, akkor a Goldwave-el el tudod végezni a konvertálást (File/Save as).
  • bartalz
    #48
    Hello, kicsit megdolgoztam a felvetelt, tettem ele mas rovidebb felveteleket is, es igy lementettem (8000Hz, 64kbps, mono) mikor fel akarom egetni a Nero azt irja hogy a felvetelt nem lehet felegetni, mert hivas vagy valami. A lejatszok siman lejatszak, media player stb. Mire kellene konvertalnom, hogy mar ne romoljon a minoseg es fel is tudjam egetni?

    Koszi
  • Dj Faustus #47
    "Tud a golwave konvertalni, sztereo, bitrate, frekvencia meg hasonlok, mert ez a felvetel 1ora es csak 34MB ha novelnem valamelyiket nem tudnak belole jobbat kihozni."
    Tud konvertálni. Viszont ha veszteséges tömörítési eljárást (például MP3, Ogg Vorbis) használsz, akkor a magasabb bitráta nem fog jobb minőséget csinálni a tömörített, kisebb bitrátájú hangból.
  • bartalz
    #46
    Egesz jo lett, kosz szepen, de a hang meg mindig eleg alacson.
    Tud a golwave konvertalni, sztereo, bitrate, frekvencia meg hasonlok, mert ez a felvetel 1ora es csak 34MB ha novelnem valamelyiket nem tudnak belole jobbat kihozni.
    Amugy koszi
  • Dj Faustus #45
    "emelni kellene a hangerot"
    Effect/Volume/Maximize volume menűpont, Maximum (dB) legyen 0 dB
    vagy
    Effect/Volume/Change volume menűpont Volume(dB) legyen 0 dB-nél nagyobb

    "valahogy kiszurni a zajt"
    Ha statikus, az egész felvétel alatt szóló zajról van szó (búgás, sistergés, sziszegés), akkor a következő a megoldás:
    1. Jelölj ki a hangban egy olyan részt, ahol nincs beszéd, csak zaj
    2. Edit/Copy
    3. Jelöld ki az egész hangot: Edit/Select all
    4. Effect/Filter/Noise reduction menűpont, Reduction envelope: Use clipboard, A Settings résznél található Scale értékét pedig állítsd be kedved szerint (a szűrés milyenségét tesztelheted a Presets rész mellett található Play gombbal).
  • bartalz
    #44
    Hello, latom itt hozzaerto emberek vannak :-).
    Nekem is van egy kis problemam es a tanarom azt mondta ezzel a programmal meg lehet csinalni.
    Egy riportrol irok munkat, es egy elegge rossz minosegu digitalis hangfelvetelem van, emelni kellene a hangerot, es valahogy kiszurni a zajt, amugy a felvetel egy zart helysegben van es csak ket ember beszelget. Tudnatok valamit ajanlani
    Kosz
  • fistin
    #43
    köszi szépen a segítséget!! csak most vettem észre :D
  • Dj Faustus #42
    "Mert csak egy wawe-t lehet beállítani."
    Hohó! Mint mondtam KÉT hangnak kell lennie: egy tücc-tücc-öt tartalmazónak, és egy beszédet tartalmazónak (mind a két file legyen megnyitva)!
    Ezek után megnyitod a Expression evaluator-t.
    A Destination-ban beállítod az egyiket.
    A source-nál legördíted a listát, kiválasztod az elsőt. Az Expression résznél megjelenik az első hang (wave1(n)). Utána írod a szorzás jelet (*). Ezután a source-nál újból legördíted a listát, kiválasztod a másodikat. Az Expression résznél megjelenik az második hang (wave2(n)).

    Az AnalogX Vocoder-nél az about melletti listából válaszd ki a hangkártyádat.
    A carrier-nél legyen beállítva a tücc-tücc zene, a modulator-nál a beszéd. A két hang ugyanannyi csatornásnak (mindkettő legyen monó, vagy mindkettő legyen sztereó) kell lennie! Ja, és mindkettő wav formátumú legyen!
    Utána a Preview-el tudod ellenőrizni, milyen is lesz az eredmény, a Render-el meg el is mentheted.
  • BBlackbeard
    #41
    Letölöttem de mindig errorokkal dobálózik. És honnan tudja a GoldWave hogy melyik az első hang? Mert csak egy wawe-t lehet beállítani...
  • Dj Faustus #40
    Két hangnak kell lennie: az egyik hang tartalmazza a beszédet, a másik a tücc-tüccöt. Ezt a két hangot kell összeszorozni. Ha létezik mindkét hang, akkor nem szabadna 0-nak lennie a keletkezett hangnak. Ha kicsi a hangereje - normalizáld az eredményt.

    Vagy várjunk csak, te nem is ilyesmire vágysz... Neked inkább vocoder-re lesz szükséged. Ilyesmit tölthetsz le innen: .

    Vagy másra gondoltál?
  • BBlackbeard
    #39
    Ez a szöveg dallamosítás nem ment. Beírtam azt az experessionba hogy wave1(n)*wave2(n)és beírtam source-ba hogy anyag de nem nagyon hallatszik ezútán semmi. Mit csináljak?
  • bertino
    #38
    mármint, hogy azokon ugye nincs szöveg, csak egy rap számon... nem hiszem, hogy lesz, de utánanézek
  • bertino
    #37
    instrumental féleképpen láttam ilyesmit
  • Dj Faustus #36
    A fő probléma - ami lehetetlenné teszi a wav->midi konverziót is - a hang külön csatornákra (külön hangszerekre, külön szólamokra) való bontása.
    Mivel a számítógép nem tud különbséget tenni két hangszer hangja között, ha egyszerre szólnak, ezért eléggé lehetetlen egy helyzet - és csak ilyen szükségmegoldások léteznek (minden programban, eszközben ezt a módszert alkalmazzák, némileg kicsicsázva).

    A 100%-os megoldás a karaoke változat beszerzése. A filemegosztó hálózatok tömve vannak vele, lehet válogatni.

    (Úgy látom zajlik a Megasztár-láz, mindenki karaoke-re vágyik )
  • bertino
    #35
    nekem meg pont a dolog lényege volna, hogy az emberi hangot kiszedni a .mp3ból, sajnos :(
    utánaérdeklődtem picit és elvileg egy ismerős ugy emlékszik traktorral meg lehet talán oldani, persze nem biztos, de ha megmondja mit és hogy és működik, akkor leírom a megoldást
  • Amse
    #34
    de mitől is lenne 100%-os?csodákra nem képes.
    arra nekem pont jó, hogy alapot csináljak és utána ráénekelve ne hallatszódjon.
  • bertino
    #33
    esetleg tud vki oldalt, ahova az előadók szöveg nélkül feltöltik zenéiket ? :D
  • bertino
    #32
    megcsináltam én is, de csak azt tudom mondani, amit előttem is mondtak: sajna télleg nem 100%os :(
  • bertino
    #31
    igaz, csak az első részét olvastam el, köszi az emlékeztetést
  • Dj Faustus #30
    Lehet (Egyébként kétszer is leírtam [Játszd újra Sam!]: #4, #16, bár a normalizálást az előbbiből lehagytam ).

    Egyébként a két végeredmény (L-R/L-R illetve L-R/R-L) csak a csatornák polarizáltságában különbözik. Az L-R/L-R-nél az azonos polarizáltság miatt talán jobban kivehető a vokál.
  • Amse
    #29
    tegnap megcsináltam amit írtál, de nekem nem lett vmi jó a szövegkivétel.
    van Effects/Stereo/Channel mix-ben olyan, hogy vocal cancel amivel szerintem jobb lett.
    az viszont Left channel: Left-Right, Right channel: Left-Right -et állít be.
  • Amse
    #28
    #4
    szerintem válaszoltak.
  • bertino
    #27
    ehh... #1-re látom senki nem válaszolt, én is megkérdezném: tud vki ilyet csinálni vmilyen programmal ? vagy sávszűréssel érdemes próbálkozni ? vagy vmi megoldás, engem is érdekelne
  • BBlackbeard
    #26
    Okés, nagyon köszönöm az útmutatást. Azért sajnálom
    Szerintem még lesz pár kérdésem.
  • Dj Faustus #25
    1. Mint mondtam, a megoldás nem 100%-os. Az effektek - mint például a visszhang, vagy a zengető (reverb) - eltolják az énekes hangját az egyik csatorna irányába - némi késleltetés után. Ezért mikor kivonod egymásból a két csatornát, az effektezetlen rész eltünik, de megmarad az effektezett maradék - ami megegyezik az énekes hangjával, csak egy kicsit később fog hallatszani a számban, mint az eredeti vokál, no meg csendesebben.

    2. Nem minden számban oldható meg az alábbi megoldás.

    3. Mono állományok seetén lehetetlen kiszedni az énekes hangját, impulse/joint stereo tömörítésű MP3-ak esetén ugyancsak nem rózsás a helyzet.

    3. A karaoke eszközök (kivéve a .kar kiterjesztésű MIDI file-ok, illetve a CD+G/CD-Text megoldások) - MC/CD/DVD lejátszók, szoftverek, pluginek is hasonló elven működnek.
  • BBlackbeard
    #24
    De nekem ugyanaz az ének szól csak halkabban
  • Dj Faustus #23
    Valószínűleg nem szúrtad el.
    Ez azért van, mert bár az énekes hangját középre pozicionálják (így mindkét csatornán azonos hangerővel kellene szólnia), de effektezik is. Ezek az effektek módosíthatják a hangot, így maradhat némi maradvány - de hát sajnos ez van.
  • BBlackbeard
    #22
    Köszi, nagyon. Megtudtam csinálni de az énekes hangja csak halkabb lett
    Csak én szúrok el vmit?
  • Dj Faustus #21
    Az énekhang kiszedésénél kétszer. Egyszer azért, hogy ne legyen túl torz a hang, másodszor azért, hogy ne legyen túl csendes.
  • BBlackbeard
    #20
    "2. Hang normalizálása --6.0206 dB-re (50%) [Ez azért kell, hogy ne legyen túl torz a hang.]"
    "5. Normalizálás 0 dB-re (Hogy a teljes dinamikatartományt használjuk ki)"
    Akkor ezt hogy értsem? Kétszer normalizáljam?
  • Dj Faustus #19
    Olvass egy kicsit vissza:
    "normalizáld a hangerejét 0 dB-re (Effect/Maximize volume)" - #9-edik hozzászólásom.
  • BBlackbeard
    #18
    Hol lehet normalizálni?
  • Ben Katarn
    #17
    Köszönöm a linkeket az Adobe-nek utánanézek.
  • Dj Faustus #16
    Ének kiszedése a zenéből:
    1. Hangfile megnyitása
    2. Hang normalizálása --6.0206 dB-re (50%) [Ez azért kell, hogy ne legyen túl torz a hang.]
    3. Effects/Stereo/Channel mix menűpont
    4. Left channel: Left-Right, Right channel: Right-Left
    5. Normalizálás 0 dB-re (Hogy a teljes dinamikatartományt használjuk ki)

    A megoldás hátránya, hogy nem 100%-os. Mivel az énekes hangját is effektezik (zengető, visszhang, stb) marad egy kis utóhangja. Másrészt kiszedi a basszusdobot, és az összes középre pozicionált hangot.

    Többsávos szerkesztőprogram ok(a teljesség igénye nélkűl):
    * Multiquence - a Goldwave készítőjétől
    * Adobe Audition - eredetileg Syntrillium Cool Edit. Igen jó, többsávossá is tehető hangszerkesztő program.
    * Audacity - bár ingyenes, de a felhasználói felülete nem nevezhető jól kezelhetőnek
  • BBlackbeard
    #15
    És azt meglehet csinálni hogy van egy dal. És a kivágjuk a szöveget úgy hogy csak a dal maradjon?Kösz
  • Ben Katarn
    #14
    Pitch a hangmagasságot változtatja.
  • BBlackbeard
    #13
    Szia. A hangmagasságot meg az ilyen hangeffekteket hol lehet beállítani? Pl. ha azt akarom hogy kicsit gyorsabb legyen hol kövesessem el? THX