32
  • [HUN]PAStheLoD
    #32
    Én pszchiopataként kezdtem, és még mindig az vagyok,csak hogy legyen ilyen felállás is ;]
  • [HUN]PAStheLoD
    #31
    CounterStrike meg az erőszakos hentelős játékok .. pff. Játsz pár órát az előbb általam említett SoF II-vel, ahol patakokban ömlik a vér. A headshotnál nem csak simán KO a havernak, hanem lerobba na feje és elég szép nyomokat hagy, akár a pici lelkedben is , ha nagyon érzékeny vagy ^.^
  • [HUN]PAStheLoD
    #30
    Júúj, az a csúúnya erőszak :|

    Nekem az nem tetszik, hogy a mai hentelős játékokból a hentelés hiányzik. Pl. nézd meg a HL2-t, jönnek lelövöd, összeesik, esetleg ragdoll, de ez nem előre lépés az 1-hez képest.

    Ellenben ott a SoF II , kitapétázhatod az egész pályát az ellenfelek különféle színválasztékban megtalálható belsőségeivel, és még dekorációnak feldobhatod az agyukat is a falakra.. igazán élvezetes :]]
  • Godefroy
    #29
    Régebben én is játszottam henteselős játékokkal.
    De egy ideje (35 vagyok) már nem nyújt örömet, és miióta gyermekem is van teljesen elborzaszt az a sok erőszak ami ömlik le a képernyőkről (legyen ez akár Híradó vagy Postal2).
    Marad inkább a Sim City :-)
  • lokko
    #28
    hehe ... én bevallom miután egy kicsit túlzásba viszem a countertm, akkor úgy járokálok a városban hogy keresem a célt, és ha kezembe lenne egy kolt lehet meghúznám a ravaszt, ha egy gyökér f*sz állna a célkeresztben, aki éppen egy öreg nénit rugdos, vagy idegbetegen dudál össze vissza, vagy saját kényelméből akadályozza a forgalmat ... stb ... most akkor a játék tesz elmebeteggé vagy a sok bunkó városi gyökér?
  • alma2
    #27
    Mindenki szerint, nagyon jo cikk, persze elsore en is azt mondom, de mivel az oreg csoka jatekokat gyart, igy nem fog maga ellen beszelni ez egyertelmu.Tehat ebbe is konnyen bele lehet kotni :)

  • atys2
    #26
    Ez egy nagyon jo cikk!
  • irkab1rka
    #25
    Nem elmebeteg, hanem "piaci rést" látott és profitot.
    Azóta bűnbakok ezek a cégek, mióta kiderült, hogy mennyi profitot termelnek, és hogy esetleg perelhetők.

    És van egy másik cikk is erről, ahol már leírtam, hogy a sakk a legkegyetlenebb.

    IYF ML
  • Satufa
    #24
    Kezdjük ott hogy aki kitalál ilyen játékokat (ahol a gyilkolás a lényeg) az már eleve elmebeteg). A cikkel viszont egyetértek. Olvastam hogy egy iskolai ámokfutó azt mondta hogy a GTA3-ból vette az ötletet, holott még a büdös életben nem játszott vele. Csak azért mondta mert így enyhébb büntetésre számíthatott...
    Az amerikaiak csak bűnbakot keresnek a játékokon.
    De a hiba ott van hogy az USA-ban a boltban engedély nélkül lehet venni stukkert...
  • winnie
    #23
    12 éves koromban ugyanúgy játszottam öldöklős játékokkal mint manapság és mégsem lettem pszchiopata,

    egy esetből általánosítsunk? valakiből meg lehet, hogy az lett. "egy játék nem tesz senkit gyilkossá, max kreatívabbá teszi a gyilkost"
  • Pharaoh
    #22
    "valaki a videójátékok mintájára ámokfutásba kezd az életben is"

    Az ilyen emeberrel már eleve nincs minden rendben.
  • Lazarus
    #21
    jó neked hogy te le tudod vezetni az idegességed rajta... engem csak jobban felidegesít főleg a multi játék :(
  • ViperNet
    #20
    Ennyi erővel a Tom&Jerry és hasonló rajzfilmek is károsítóan agresszíven hathatnak a gyerekekre. Gondolok itt arra, hogy ha megütnek, üss vissza nagyobbat, erősebben... Ezeket a meséket akkor miért nem cenzúrázzák? Amúgy én idegesség-levezetőként játszok csak...
  • NEOreg3
    #19
    12 éves koromban ugyanúgy játszottam öldöklős játékokkal mint manapság és mégsem lettem pszchiopata, na mennem kell mert jön a nővér visszarakni rám a kényszerzubbonyt

    bye
  • HUmanEmber41st
    #18
    Csak az a "baj" , hogy a prof. úr magyar, a mi törvényeinket meg az EUban és USAban hozzák...
  • rolika
    #17
    akkor ezt most el kellene mondani egy-két fafej szenátornak/hivatalnoknak is :)
  • freeman07
    #16
    sry a 2x
  • freeman07
    #15
    Igaz! Ez az elcsépelt "videójáték ölt" szlogen elbukott már rég. Végre valaki a mi oldalunkra áll.
  • freeman07
    #14
    Igaz! Ez az elcsépelt "videójáték ölt" szlogen elbukott már rég. Végre valaki a mi oldalunkra áll.
  • Misi az ezredes
    #13
    Egy értelmes gyerek jácchat manhuntal+postal-lal mert az tudja hogy mit csinál,de egy nem normális aki csak azért jáccik hogy gyilkoljon annak felesleges(az a való életben is megcsinálja ezt mert nem fogja fel)!
    De a szülőknek is be kéne avatkozni ezekbe a dolgokba.
  • raingun
    #12
    "Eh azért modjuk egy épeszű 12 éves gyerek miért ne játszhatna Manhunttal vagy Postal2 -vel?"
    12 évesnek még valóban nem célszerű ilyennel játszania, főleg ha hiányzik a érzelmileg stabil szülői háttér.
  • echo
    #11
    Szerintem, ami még erősen számít az az, hogy a gyerek milyen olyan alternatív szerepeket sajátít el, amik azokat a helyzeteket oldhatják fel ahol agresszív viselkedés is szóba kerülhetne. Mert az biztos hogy elsajátítja modell alapján ezeket az agresszív szerepeket, csak a kérdés az, hogy ezeket alkalmazza e. Ha nincs más a viselkedés repertoárjában, vagy ez a szerep van leginkább megerősítve(akár a szölők mintája alapján), akkor jóval valószínűbb. Az pedig, hogy legyenek neki egyébb minták részben a szülő melója, de pl más jellegű tv műsorokból is szert tehet ilyenekre. Szóval szerintem nem reménytelen a helyzet de azért fontos mit tesz a szülő, ha normális gyereket akar.
  • Hedgehunter #10
    amen.......
  • maozedong
    #9
    Jó cikk
  • Piscator
    #8
    Mondju, akárcsak pl Sin sitynél,- hiába virtuális vér, erőszak történik, élőszerű, nyílvánvaló látattás.
  • Goth
    #7
    "Dr. Mérő László is helyesli, hogy a szülőknek legyen kontrollja afelett, hogy mit játszhatnak a gyerekek."
    Eh azért modjuk egy épeszű 12 éves gyerek miért ne játszhatna Manhunttal vagy Postal2 -vel?
    Azért ahol tudják a szülők hogy van egy kis esze a gyereknek ott szarják már le hogy mivel játszik.
  • fie
    #6
    Már két hete, hogy nem öltem embert
  • Adam II
    #5
    Na végre egy ember aki azt mondja amit mi!!
    Amikor megláttam a cikket majdnem eldurrant az agyam ,hogy mért nem ejtik a témát de hála az égnek kellemesen csalódtam.
  • onimusha
    #4
    he's right
  • NEOreg3
    #3
    nah ez elég korrekt

    egyetértek a cikkel
  • jefferson83
    #2
    El tudom képzelni ahol otthon sötétben Dr. Mérő László tolja a Manhunt-ot
  • benczurzs
    #1
    Dr. Mérő László tényleg nagyon jó fej !!