57
Magyar fejlesztésű 2. világháborús játék
  • Axon
    #57
    Az Axis&Alliens-t én is kipróbáltam és az tényleg egy foskupac. Ez a sorozat fényévekkel jobb nála ez nem is vitás, sőt az 1. rész megjelenésekor, szerintem a legjobb volt a kategóriájában. Ha jól emlékszem egyszerre jelent meg a panzers első részével. Az hatalmas siker lett, viszont az AK vs. DR nem tudom mekkorát szólt. Mindenesetre a 3. és 4. részről nagyon sokan nem is hallottak még azok közöl sem, akik szeretik a 2. vh-s rts-eket.
  • juno
    #56
    tudod éppen ez a legnagyobb baj, mert az olyan fosokat, mint az Axis&Alliens majd egy millió dollárért reklámoztak, és éppen ezért én is megvettem, majd 3 perc után véres szemmel az iratmegsemmisitőben lezúztam, mert kiverte nálam a biztosítékot.
    Ezek azokhoz az agyonreklámozott szarokhoz képest, profi színvonalú, de emellett is egyszerű játékok, amik a régi vasakon is korrektül duruzsolnak...
  • Axon
    #55
    Szerintem az sem segített volna a szélesebb körű ismeretségen. Ugyan ilyen halott lenne a fórum.
  • juno
    #54
    mert hivatalosan meg sem jelent nálunk, ahogy az 1944 battle of bulge sem...
  • Axon
    #53
    Nekem is nagy kedvencem. Kár, hogy méltatlanul kevés szó esett róla és alig ismeri valaki.
  • juno
    #52
    Nekem az egyik kedvencem, mert azért a Kurszk elég ütős, vagy a tavaszi ébredés hardon már...:)
  • Axon
    #51
    Jól látszik az előző képen is, hogy a kiválasztott egységnek csak az adatai láthatók, de a típusnév már nem.

    Mondjuk ha lenne egy szerkesztő a nyelvi állományokhoz, akkor az egységek nevei könnyen beírhatóak lennének a magyar nyelvi állományba. Meg gondolom a küldetések célkitűzéseit sem lenne nagy meló lefordítani. A gond csak az, hogy ez a játék alíg érdekel valakit, így igény sincs a lefordítására.
  • Axon
    #50
    De például a célkitűzések már egyáltalán nem jelennek meg sem magyarul, sem angolul, mivel azok már kimondottan csak a 4. részhez tartoznak:

  • Axon
    #49
    Az egység leírások is magyarul jelennek meg:

  • Axon
    #48
    Az egységek adatai is magyarul jelennek meg, de a név már csak azoknál látszik, amelyek benne voltak az első két részben.

  • Axon
    #47


    A menü például magyar, de csak azért mert megegyezik az első résszel.
  • Axon
    #46
    Végre sikerült kipróbálnom a magyarítást.
    Nos látszik, hogy ez még az első részhez készült.
    Néhány kép:
  • Dexantreal
    #45
    Ja a link az itt van.
  • Dexantreal
    #44
    Ja, vagy úgy. Ha kell link, ahonnan lelehet tölteni, csak szólj és adok. Olyan, mint a többi ilyesféle játék. D-Day meg nem tudom mik.
  • Axon
    #43
    Ha sikerül kipróbálnod, akkor jelezz vissza, hogy milyen.
    Eddig sajnos még nem volt időm kipróbálni.
  • Dexantreal
    #42
    Oké, thanks infot!
    Bár én nem vittem végig és letöröltem. Nem tudom miért, de annyira nem érdekelt a játék.
  • Axon
    #41
    Jó hír!
    Elkészült hozzá a magyarítás.
    Gmiki oldaláról letölthető.
    Ha lesz időm, akkor kipróbálom és benyomok néhány képet.
  • Dexantreal
    #40
    Jó, majd lehet, de elvagyok akadva a második pályán azt hiszem.
  • Axon
    #39
    Szúrhatnál be néhány képet a játékból. Én raktam be három képet (#18-#20), de az a legelső pálya kezdetéről készültek.
  • Dexantreal
    #38
    Oké. Csak nálam a szülők letilották a 90-nel kezdődőket és így egyedül mobil lehet.... régen én voltam a telefon szex betyár... és ezért lett letiltva. Szóval vonalas van, vagy nincs, nekem sajnos így is mindegy.
  • Axon
    #37
    Én ismerem azt az oldalt is amit te mutattál. Mindkét oldal szolgáltatásait igénybe vettem már többször is. Nekem az elsődleges dolog, hogy lehessen vonalas telefonról is regisztrálni. Ez azért fontos számomra, mivel a munkahelyemen csak vonalas telefon van ;-)
  • Dexantreal
    #36
    Aha, ok, értem. Az oldalt régen egyik msn-s haverom linkelte, de akkor nem érdekelt és az általam linkelt oldalban tökéletesen megbízok, 100%, hogy nem fake-k, amik felkerülnek. Viszont, ha az árak - ha fizetős - viszonylag olcsók, akkor majd néha megnézem ezt az oldalt is, amit adtál... meg, gondolm ide is csak fake mentes dolgok kerülnek fel.
  • Axon
    #35
    Ez egy négy részes sorozat és csak az első két résznek (AK vs. DR és a D-Day) volt magyar verziója. Ezután már egy másik csapat (nem magyar) készítette a másik két részt, így nem is foglalkoztak a magyar verzióval.

    Nem ezen az oldalon láttam, de egy ugyan ilyen szolgáltatást nyújtó oldal volt.
  • Dexantreal
    #34
    Jaja, az semmit se jelent, hogy egy évvel késöbb játszom-e vele, vagy akkor, amikor kijött. Esetleg a multi résznél lehet sajnálatos a dolog, hogy már kevesen múltiznak... felmentem tegnap és egy ember volt, de a tűzfal miatt kivágott.

    Magyar verzió nincs róla, min a D-Day? Az frankó volt... bár így is tökéletesen értem, csak kíváncsi vagyok.

    Egyébként nem ez az oldal volt, ahol láttad te? Mert én igen és innen is töltök mindig.
  • Axon
    #33
    Én is láttam mostanában egy "bizonyos oldalon" ;-)
    Egyébként ez a játék nem most jelent meg, hanem majdnem egy éve. Mondjuk ez semmit nem von le az értékéből.
  • Dexantreal
    #32
    oldalon
  • Dexantreal
    #31
    Thanks! Most láttam egyik odlalon és leszedtem. Jó játék.
  • Axon
    #30
    Lehet az biztos. Ha jól emlékszem akkor az egér középső gomjának (vagy görgőjének) folyamatos lenyomásával lehet. Ha nem menne, akkor az (insert,home,delete,end,pageUp,pageDown) gombokkal lehet forgatni és zoomolni.
  • Dexantreal
    #29
    Lehet a kamera állást forgatni valahogy?
  • Axon
    #28
    Ha németeket akarsz írtani, akkor játsz a 2. résszel a D-Day-el. Abban a németekkel nem is lehet tolni, csak az amerikai+brit csapatokkal. Pont ezért is bukott meg a játék a legnagyobb vásárlónak számító német piacon. A 3. és a mostani 4. részben már ezért raktak bőséggel német küldetéseket.
  • Bankrupt #27
    Szerintem egész jó, AK vs. DR engine lehet, ha távoli nézetbe játszassz akkor tökéletesen megfelel a grafika. ;)

    Aki már sokat játszott vele/ végigvitte, attól kérdezem (mert még csak 2 küldetést csináltam meg), hogy ugye nem csak nácikkal kell lenni, mert ez így... Szóval ugye az oroszokkal is kell majd írtani a németeket, mint a tutorialban?

    Multiba ki játszott már? Jól ki van dolgozva? Aki IP által akar játszani egyet, írjon egy privátot, kíváncsi vagyok milyen lehet multiba. :P
  • Axon
    #26
    Elvileg van minden pályán egység termelő épület, de biztosat nem tudok mondani, mivel a kampányt nem toltam végig egyik oldallal sem. A single pályákon viszont van minden pályán emlékeim szerint.
    Egyébként pont két hete adtak ki egy patch-et a Resource War-hoz. Egy patch nem nagy dolog gondolnánk, de itt most igenis nagy dolog, mivel az RW-ben nem volt eddig orosz kampány, de a patch telepítésével mostmár van. Ritka dolog, hogy egy patch egy komplett kampányt ad a játékhoz.
  • lammaer
    #25
    Az EE-t inkább hagyjuk, az csak nyomokban emlékeztet a 2. vh-ra (bár az első részt sokat toltam, főleg a jövőbeni robotos korokban. Az EE2 nekem se jött be).

    A resource wart mostmár mindenképpen kipróbálom... minden pályáján van ilyen feature, vagy csak néha-néha?
  • Axon
    #24
    Ha már a Sudden Strike-t hoztad fel, akkor megemlítem, hogy a legutolsó Sudden Strike részben a Resource War-ban lehet egységeket gyártani.
    Pontosabban vannak gyárépületek, amiket ha elfoglalsz, akkor neked termelik a páncélos egységeket és vannak korház épületek, amit ha szintén elfoglalsz, akkor gyalogos egységeket "termel" számodra, tehát építkezned nem kell. Így már nem kell annyira óvni, félteni az egységeket, mivel van utánpótlás.

    Ezen kívűl ajánlom még az Empire Earth játékot (ez az első rész és nem a második, ami egy elcseszett produkció). Ebben a 2. vh korát kiválasztva gyárthatod az egységeket. Bár itt ne számíts semmilyen széles egységválasztékra, úgy mint a sud-ban.
  • Axon
    #23
    Szerintem nem kieg, csak amerikában most fog megjelenni.
  • lammaer
    #22
    Tényleg, épitkezős WWII RTS-ről nem tudtok? A Suddenben ugye kitalálták hogy "csak harc, nix épitkezés" azóta ez meg etalon lett a WWII játékokban... nem az épületfelhúzásra vágyom, hanem inkább arra, ha lehetne csata közben mondjuk gyártani tankokat, ágyúkat stb attól függően, milyen a szitu.
    Mondjuk a Blitzkrieg 2 utánpótlási rendszere már valami ilyesmit hozott be, de még az se tuti....
  • Serpa
    #21
    kiegészítő?
  • Axon
    #20
  • Axon
    #19
  • Axon
    #18