33
  • Roli
    #33
    Na most egy kicsit dicsérhetem a szolgáltatóm !
    A webmail rendszere korlátlan akármennyit fogadhatok és küldhetek egyszerre, de az adatforgalamt nyomja, tehát ha valaki küld egy 200megás levelt az nekem ha letöltöm 200megát vesz el az 5giából, de ha én küldök az is. Nem annyira jó, de legalább korlátlan :D
    Ja a korlátlan csomag 5db e-mail címet tartalmaz, és nincs adatforgalom csak fix havidíj.
  • greekboy
    #32
    Tudom jól.
  • Sil78
    #31
    Na, megoldódott ez a rejtély is: nyári akcióról van csak szó. katt ide
  • fapapi
    #30
    Ne legyél balfasz a Gmail meghívásos azért nem tudsz regisztrálni!!!!
  • greekboy
    #29
    Miért nem alszol ilyenkor? :-)
  • Sil78
    #28
    Igen, épp a yousendit-et akartam rá felhozni példának, hogy valami olyasmi, csak hirtelen nem ugrott be a neve. (Meg ott a hasonló kategóriában talán legrégebbi Streamload, bár annak az ingyenes része meglehetősen korlátozott.)
  • greekboy
    #27
    Szerintem jól érted, de erre ott van a www.2big.hu (100 mb) v. a www.yousendit.com (1 giga) v. a www.dropload.com (szintén 100 mb-vel) és egyikhez sem kell reg.
  • Sil78
    #26
    Nem éppen, mert fogadni csak 10MB-os leveleket lehet max, még a fizetős verzióval is. A legtöbb helyen egyébként max 10-20MB küldhető/fogadható, egyedül a lentebb említett 4umail-nél 150MB (legalábbis más ilyet nem ismerek).

    Egyébként megnéztem most a FAQ-jukban ezt az "óriáslevél" cuccot, de valahogy nem egészen értem. Ott (meg a tájékoztató emailjükben is) azt írják a fizetős részről, hogy a "Fogadható és küldhető e-mailek maximális mérete: 10 MB" (azaz küldeni se lehet 10MB-nál nagyobbat), de ami igazán érdekes, az az, amit magáról az "óriáslevélről" írnak:
    "Óriáslevél küldési lehetőség
    Az extra felhasználóinak lehetősége van maximálisan 1 GB méretű fájlok elküldésére tetszőleges e-mail címre. Az óriásfájlok maximális letöltési ideje 1 hét és egy-egy fájlt maximum 10-szer lehet letölteni, utána automatikusan törlődik a rendszerből. A fájlokat gyakorlatilag egy szerverre másolja a felhasználó, így lehetősége van a fájlok kezelésére is az Extra/Óriáslevél menüpontban. Itt van lehetőség az érvényességi időn belül újra elküldeni, akár másik e-mail címre, illetve törölni is lehet azt a lejárat vagy a maximális letöltési szám elérése előtt."

    Azaz eszerint ez nem csatolmány (inkább ftp-re emlékeztet), és nem függ a fogadó oldaltól, csak a letöltéshez szükséges linket küldi el. (Így viszont már kivitelezhetőnek és használhatónak tűnik.) Vagy nagyon félreértelmeztem volna ezt a leírást? szerintetek?
  • 3P
    #25
    Hát ez marhajó akció. Ezek után ki fog megrendelni fél éves, vagy 1 éves előfizetést? :)
    Tuti elszámolták magukat a Freemail-nél, s az hamar felugrik minimum 1500 Ft-ra...
  • irkab1rka
    #24
    sgmail.hu

    gmail.com

    nem?
  • [HUN]PAStheLoD
    #23
    Ezt jó tudni, köszi!
  • asysoft
    #22
    Most kaptam levelet a freemailtól, ott is 500 Ft szerepel a 3 hónapnál... Most vagy elírták (sztem ez valószínűbb), vagy nem tudnak számolni:)
  • Cat #21
    freemailról freemailra...
  • Sil78
    #20
    Gmailen minden 20. látogató regisztrálhat is, de meghívót is lehet könnyen szerezni (pl b14.uw.hu).

    Egyébként a maximális küldhető fájlméret a freemail-en eddig 1MB volt, ez az 1GB szerintem igencsak kamunak hangzik (egyrészt nem létezik, hogy ez technikailag kivitelezhető legyen, másrészt meg tökmindegy, mert nincs is olyan szolgáltató, ahol ekkora fájlokat lehetne fogadni).
  • echo
    #19
    Nekem semmi gondom a freemail-lel. Mondjuk nagyon ritkán használom a webes felületet, így arról nem tudok véleményt mondani. Egyedül a neve ami tényleg elég gagyi...
  • MrTressy
    #18
    axi tárhelye 50mega elvileg de tvnet pl simán lespórolja az elöfizuból...
  • Yossarian
    #17
    hiába nézek. előfizetéstől függ...
  • myke
    #16
    jah,akkor a cikkben van elírva
  • greekboy
    #15
    A srác arra gondolt! Hogy az axeleros, de csak 5 mega a tárhelye, míg a freemail.hu, ami ingyenes, ott 25 mb. Szerintem erre gondolt.
  • asysoft
    #14
    Sztem 500 helyett 1500-at akartak írni.
  • greekboy
    #13
    A gmailon se lehet regisztrálni :)), egyébként a link rossz, az oldal alján megtalálod a normálisat és akkor menni fog a reg.
  • myke
    #12
    egyébként ki az aki kifizeti a 6 illetve a 12 hónaposat?Mert ha jól számolom jó sokat megtakarítasz,ha 3 havonta küldesz 1 SMS-t
  • Hegyikecske
    #11
    jah és: http://mail.4umail.net:32000/mail/self.html
    A lap nem jeleníthető meg.
    Na ez csak a regisztráció lett volna, már az se jön be mi van itt ha már regelni se lehet..
  • Hegyikecske
    #10
    mien 5megás?:) nekem 5db 25megás volt, nézz utána jobban sztem :)
  • Hegyikecske
    #9
    #7: meglepő amit mondassz, de szerintem a jelenlegi kínálatból eddig a gmail volt a legjobb, freemail pff.... már a neve miatt alapból szar
  • Yossarian
    #8
    tudjátok mi a gáz?

    Én fizetek a nyavalyás axeleronak (vagy mi a rák mosmá') a postafiókomért, de csak egy hullagagyi 5MB-os izét ad a pénzemért. A hülye freemailjük meg 25MB-os...
  • greekboy
    #7
    http://4umail.net/

    Size Of Inbox
    4uMail: 4000 MB
    Gmail: 2300 MB

    Send Limit Per Day (MB)
    4uMail: 500 MB
    Gmail: 130 MB

    Send Limit Per Day (Messages)
    4uMail: 500
    Gmail: 100

    Max Message Size
    4uMail: 150 MB
    Gmail: 10 MB (még a freemail.hu -n is nagyobb)

    IMAP:
    4uMail: YES
    Gmail: NO

    Auto-Responder
    4uMail: YES
    Gmail: NO

    Inaktiválás
    4uMail: NO
    Gmail: YES

    Szóval a gmail sem tökéletes, és nekem rengetegszer el bugzott, nem egyszer előfordult, hogy server error v. system busy, try again later...
  • Whir
    #6
    gmail a király...
    mondjuk privacy szempontjából egy-kép ponton eléggé gázosak, de hát arra meg kitalálták jó rég a PGP-t.
  • fapapi
    #5
    Ugyanmar ki az a marha aki fizetne ezért a Gmail nál 2giga felett kapsz ingyen és gyorsabb 1000x mint a freemail.
    Véleményem kinyalhatja a freemail a s....
  • AL7
    #4
    Sajnos a mailpont az utóbbi egy hónapban már sokszor volt elérhetetlen, így számomra a freemail szintjére süllyedt (nem megbízható kategoria). Van pár freemailes címem, de mind át van irányítva a gmailre... sok levél nem megy át! Egyszerűen elküldi, de sosem érkezik meg.
    A Gmail már 2,3GB-nál tart... nagyon pengén működik.
    Az AOL is ekörül ad, de ezt nem ellenőriztam, pedig van AIM a gépemen :D

  • Garfield
    #3
    AZ 1 GB-ba jóóóó sok spam fér...
  • quentit
    #2
    Már megint az sg.hu hozzá nem értése
    "a nemzetközileg is nagy portálszolgáltatótk (GMail, Yahoo, MSN) ingyen adnak ekkorát ..."

    Nálunk is VAN 1 GB ingyen!!!!!!!!!!!!!
    www.mailpont.hu
  • smv
    #1
    Freemail...